Wymyślone opowiadania i teksty

#inne, czyli kontynuacja działu Inne, czyt. wielki śmietnik
Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Re: Wymyślone opowiadania i teksty

Post autor: 134woot »

Ale mroczne...

Ale w ogóle nie wiesz że idziemy tym samym schematem od 2019?
Rozwijam własną wizję Polski..
YouTube: 134* Polska
Discordtag: Δurα134#6929
Twitter: 134twiter
Dalszy opis: tutaj

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Post autor: K03a »

panie, nic innego na razie nie możemy wymyśleć
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Poszedłem sobie na skoki narciarskie, bo w końcu miałem bilety. Można było wreszcie na żywo obejrzeć transmisję. Byłem chyba w Niemczech, bo był widać sporo flag niemieckich, i język niemiecki. Co ciekawe, zamiast spikera było radio o skokach narciarskich w wielu językach. Było w kilku językach, no i byłem na jakiejś serii treningowej. Widziałem listę startową gdzie startowało 67 zawodników, co ciekawe z dziwnych krajów (Turcja, Grecja to rozumiem bo startowali, ale Bahrajn? Ale Brazylia? Ale Wootlandia? To jakiś stan umysłu?). Pierwsi to w ogóle skakali po 140 metrów (tak, to był mamut). Po 6 skoczkach prowadził jeden z Wootlandzyków - Daniel Pozdro który skoczył 207,5m. Po czym nastąpiła przerwa jakaś (silny wiatr? odśnieżanie? Czarownice z Obozowej Wyspy?) i rozpoczął się pokaz cheerleaderek na dole skoczni (tam gdzie te reklamy). Co ciekawe, reklamowały się firmy z Rosji i... Facebook. Po kilkunastominutowej przerwie, rozpoczęły się pozostałe skoki. No i sukcesywnie wszystko zaczęło się ładnie rozwijać, niektórzy latali po 215-220m, jednak pokaz (nie magiczny) lotów zaczął się... od numeru 49. Wtedy Daniel Andre Tande poleciał na 239m, bijąc swój rekord skoczni. Później rekordu nikt nie pobił ale trening wygrał Kamil Stoch. Poszedłem chwilowo na bandscan i zauważyłem, że w Oberstdorfie oprócz zwykłych stacji są też... retransmisje tej stacji ze skoczni. W drodze powrotnej postanowiłem że sprawdzę ich zasięg. Tak więc obejrzałem konkursik, wygrał go Gregor Schlierenzauer latając po 232 metry, i wsiadłem w samochód i powrót do Śląska. Ustawiłem na polską relację i jadąc landową 19, sygnał zniknął gdzieś 30km, i tak już szumiąc w odległościach rzędu 10km od skoczni. Jutro myślałem że jestem w Polsce, po czym otworzyłem oczy i... wylądowałem w dziwnym miejscu. Tło było jak z identu "Pierwsze zwiastuny wiosny" z TVNu, a dookoła było niemalże pusto. Myślałem że umarłem po czym się dowiedziałem, że niedzielny konkurs musi wygrać Polak, bo 33 grudnia Niemcy zaatakują Bogatynię, no i musiałem się jakoś przenieść do Oberstdorfu. Byłem z kilkoma przyjaciółmi i chciałem by POL wygrał bo to mogło by powstrzymać rajd na Polskę 33 grudnia. Wszystkim dmuchałem pod narty i Polacy wygrali to z dużą przewagą. 1 był Nikodem Cz. (skąd się wziął) - 226,5 i 219m, drugi Kamil Stoch który w II serii skoczył 243m i to jeszcze ładnie, ale na początku zaledwie 198. Zaciekawił mnie wynik Kasaiego, który w sobotę był niewidoczny - był na 15 miejscu i w wieku bodajże 49 lat (przyszłość) skakał 205,5 i 189m. Później wszyscy zadowoleni, wracamy normalnie i idziemy do Żabki. Ale okazuje się, że są same Milki i chipsy Doritos. No to kupiłem obie produkty. Spróbowałem czekolady Milka, ale łamiąc część czekolady ta się regenerowała no i była duża uczta. Doritos za to były większe, ale było ich mniej, choć już przez regenerującą się Milkę mieliśmy dość. No to po 19 poszliśmy oglądać Fakty i zgadnijcie co było nagłówkiem "Bohaterzy Niedzieli ocalają Polskę" i mówią o przepowiedni. Okazało się, że ją wymyślił Cezary Pazura i chciałem nakrzyczeć jak Wojti, ale się powstrzymałem. Pooglądałem Faktów, umyłem się i przygotowywałem się do szkoły. Rano przychodzę i cyk, moja szkoła ma... dodatkowe piętro. Na nim znajdują się pomieszczenia... DX-erskie, nawet z niej szedł internetowy SDR. Jest tam też sporo kaset VHSerskich, ale niestety miałem pięć minut więc niczego nie sprawdziłem. No i po trzech dniach i męczącej szkole, wróciłem do normalnego życia.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Zainspirowany pewnym pamiętnym dniem, coś udało mnie się wytworzyć.

Jest 23 sierpnia 2007. Tak sobie spojrzałem na zegarek i stąd zapamiętałem tę datę, były to okolice 8:00 rano. Po tym jak wstałem, zjadłem płatki na śniadanie, a potem włączyłem telewizor. Miałem już wtedy ten szeroki plazmowy Gold Elisir, a był do tego jeszcze dekoder n-ki (ten nbox legendarny). I tu nagle zostałem wręcz zaskoczony. Dekoder włączony był na Jedynkę, czyli na sam początek listy, a tu cyk... kanał praktycznie nie nadawał. Nie nadawał kompletnie nic, poza... specjalną planszą. Mniej więcej tak to wyglądało:
1. TVP 1 - na czarnym tle, na środku był duży podpis "TU MIAŁ BYĆ ULUBIONY PROGRAM", a na dole przewijający się napis (na ekranie był nieco skrócony, ale całość razem z tymi słowami pośrodku czytał w tle ówczesny lektor TVP2 i po całym tekście przez kilka sekund był pisk 900Hz, a potem znowu ten sam tekst czytany przez lektora):
Miał być, ale dziś go nie będzie. Nadajemy specjalną audycję w związku z akcją "Media bez wyboru". Ta nowa składka, która ma być przeznaczona na media katolickie, może gwałtownie uderzyć w media prywatne, a nawet i te współfinansowane z budżetu państwa. Ten podatek może spowodować nawet to, że abonament radiowo-telewizyjny straci swój sens bytu, i jednocześnie może zostać on zlikwidowany. Przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych, no ale nic innego nie możemy zrobić. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ogromne wyrazy wsparcia, gdyż Telewizja Polska jest zawsze z Wami. Przeczytaj nasz list otwarty przeciwko temu pomysłowi na stronie www tvp pl.
Oczywiście wszystko było pisane czcionką Geometric 415, "brand fontem" TVP. W prawym górnym rogu był jeszcze jedyny znaczek ekranowy jakim było logo ekranowe TVP1.
2. TVP 2 - tu było wręcz to samo, co na Jedynce, tyle że puszczone w innym momencie i w rogu było logo TVP2.
3. TVN - też przerwał wtedy emisję. W zasadzie to było dokładnie to samo, co w dniu 10 lutego 2021, tyle że była inna czcionka (News Gothic), a także były nieco inne treści na dole:
Ale jednak nie możemy go wyemitować. Dzisiaj nadajemy specjalną audycję w związku z akcją "Media bez wyboru". Tak jak i wielu podmiotów, my również sprzeciwiamy się tej ustawie, która może co najwyżej wpłynąć na ogromny rozwój medialnego imperium Ojca Dyrektora, a wszyscy inni mogą upaść. Przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Przeczytaj nasz list otwarty na www tvn pl oraz www tvn24 pl .
Oczywiście w rogu było logo ekranowe TVNu, a całość była w 4:3.
4. TVN Siedem - to samo, tylko że z logiem ekranowym stacji w lewym górnym rogu.
5. TVN 24 - również ta sama plansza, i co ciekawe, jedyny element grafiki ekranowej, jaki był wtedy wyświetlany, to logo TVN24 z godziną w lewym dolnym rogu. No i w zasadzie tylko tyle.
6. TVN CNBC Biznes - tak jak TVN24, też nadawał tę samą planszę, z wyświetlanym logiem TVN CNBC Biznes na górze i ozdobnikiem-zegarem w dolnym rogu.
7. TVP 3 - nadawano to, co na Jedynce i Dwójce, tyle że było logo ekranowe TVP3.
8. TV Puls - co ciekawe, również przerwało nadawanie programu. Nadawana była czarna plansza z napisem "Tu miał być ulubiony program.", a pod nim też pośrodku przewijający się pasek:
Dzisiaj nadajemy specjalną audycję w związku z akcją "Media bez wyboru". Przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Przeczytaj nasz list otwarty na stronie www tvpuls pl.
Wszystko pisane czcionką z oprawy. W rogu zielone logo Pulsu z kulką. W tle nic nie było, istna grobowa cisza.
9. TVN Meteo - było to samo co na innych TVNach, tyle że w lewym górnym rogu logo TVN Meteo a pod nim pasek z godziną.
10. TV Polonia - tam była dokładnie ta sama plansza co na innych kanałach TVP, tylko że było logo TVP Polonia w prawym górnym rogu.
11. Polsat - a to mnie zaskoczyli. W n-ce Polsat, pewnie udostępniony nielegalnie. I co on emitował? To samo co inne telewizje - tylko blackout. Na czarnym tle podpis pisany fontem z oprawy graficznej "Tu miał być twój ulubiony program.", a na samym dole był przeźroczysty pasek przypominający te używane wtedy czasami w Polsacie, na którym przewijała się właśnie ta oto informacja:
Nadajemy specjalną audycję w związku z akcją "Media bez wyboru". Planowany przez rządy LPRu podatek od reklam, dotyczący również mediów państwowych, może mocno wpłynąć na obecny stan niezależnych od okrutnego obozu mediów w Polsce. Przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych. Dziękujemy za zrozumienie i ogromne wsparcie. Przeczytaj nasz list otwarty na stronie www polsat com pl.
W tle również nic nie było, a wtedy było włączone logo ekranowe Polsatu, nie było żadnego oznaczenia wiekowego.
12. Polsat 2 - w rzeczywistości, w n-ce ten kanał był dużo wyżej, ale zameldował się też i na tej wymienionej pozycji. I była ta sama plansza co na zwykłym Polsacie, ale jako logo ekranowe służyło jeszcze stare żółte logo Polsatu 2.
13. TV 4 - tak jak wszystkie inne kanały, nie nadawało normalnego programu. Za to była czarna plansza z tym samym podpisem co wszystkie telewizje, a na dole:
Dziś TV4 nie nadaje żadnych swoich programów. Nadajemy specjalną audycję w związku z akcją "Media bez wyboru". Planowany podatek od reklam, może uderzyć w polskiego widza, słuchacza czy też czytelnika. Może osłabić pozycję polskich mediów, a jednocześnie może wzmocnić te media, które są podporządkowywane pewnemu naczelnikowi z Torunia. Bardzo przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Przeczytaj nasz list otwarty na naszej stronie www tv4 pl.
W tle był ten komunikat czytany przez Zbigniewa Dziducha, tak to szło w kółko, a w górnym rogu było już nowe logo TV4 w jeszcze tej bielszej, większej wersji. Wszak to były zaledwie 2 dni po jego wprowadzeniu.
14. CNN i 15. TV5 Monde normalnie sobie nadawały, omijałem.
Dalej były kolejno:
Stacje filmowe, od pozycji 20 - nadawały sobie bez przeszkód, poza Wojną i Pokój oraz Kino Polska, które też miały swoją planszę, a oprócz tego co w realu było był jeszcze co ciekawe kanał TVP Film - na nim również był komunikat o proteście, ale bez żadnego loga ekranowego.
Stacje dokumentalne/przyrodnicze od pozycji 40 - wszystkie nie nadawały. Stacje Discovery nadawały duże logo danego kanału na czarnym tle, a TVN Lingua oraz TVP Kultura (i jeszcze TVP Historia) nadawały to samo, co inne stacje tych oto nadawców. Na pozycji 49 co ciekawe był jeszcze Planete (też zaskoczenie), ale na nim również leciała czarna plansza, z napisami pisanymi pogrubioną Futurą ("brand font" C+) oraz logiem Planete w górnym rogu.
Stacje sportowe od pozycji 60 - nSport protestował, nadając nieruchomy czarny kadr z podpisem "Dziś nie możemy emitować transmisji. Media bez wyboru", Eurosporty nadawały normalnie mimo że co dziwne miały żałobne logo, TVP Sport to samo co inne stacje TVP, TVN Turbo podobnie, Polsat Sport i Polsat Sport Extra (pozycje 65-66) miały tę samą planszę co Polsaty tyle że z logiem ekranowym danej stacji, a NASN i Sportkluby nadawały sobie normalnie.
Stacje różne rozrywkowe i tym podobne, od pozycji 70 - TVN Style to samo co inne TVNy, MTV Polska również nie nadawało (był lektor w tle, czarna plansza z napisem "TU MIAŁY BYĆ ULUBIONE KLIPY" i przewijającym się tekstem oraz logo MTV w prawym górnym rogu), MTV 2 sobie normalnie nadawało, VH1 miał podobną planszę co MTV ale bez lektora i inna czcionka (logo VH1 na dole bez żadnej nazwy pasma). VIVA Polska protestowała (w stylu oprawowym na czarnym tle napis "Tu miał być nadawany program VIVY Polska, lecz w związku z akcją "Media bez wyboru" dziś go nie będzie."), Discovery T&L - logo na czarnym tle, Fashion TV normalna emisja, TVN Gra plansza taka jak na TVNach z logiem stacji, dalsze kanały, czyli 4fun.tv, ITV, Mango 24 oraz TVP Rozrywka również miały czarne plansze (z czego Mango 24 to samo co na innych antenach Grupy ITI). Był jeszcze na pozycji 83 kanał muzyczny "airBOX TV", jednak co ciekawe, nie działał (informacja "Brak sygnału"). A dalej na liście były: O.TV (plansza z logiem kanału i napisem "START JUŻ WKRÓTCE"), dubel TVN Style oraz na pozycji 87 coś ciekawego o nazwie "TEST_809". I ten kanał nadawał różne klipy muzyczne, tak po prostu, bez żadnych belek, bez żadnych znaczków, dżingli. Ktoś puszczał tu sobie swoją playlistę. Często była długa chwila czarnego ekranu, raz nawet minutę on stał.
Kanały dziecięce od pozycji 90 - wszystkie nadawały normalnie. Disney Channel, Nickelodeon, Baby TV, CN, Jetix, Jetix Play, Boomerang, jakiś kanał młodzieżowy Play (logo to był żółty symbol "play" czyli trójkącik w prawym górnym rogu), oraz... MiniMini i ZigZap/Hyper, które wtedy nie przerwały swojego programu.
Cinemaxy miałem zakodowane, a od pozycji 150 były już FTA: Tele5, Polsat2, TV Biznes, Polsat Zdrowie i Uroda, Polonia1, Edusat, Podróże TV, TV TRWAM, TV Polonia, TVP Kultura.
Tele5 i Polonia1 co ciekawe, również nic nie nadawały poza czarną planszą z podpisem "TU MIAŁ BYĆ TWÓJ ULUBIONY PROGRAM" jeszcze z bardzo starego generatora, oraz tekstem na ekranie, czytanym przez ówczesnego lektora obydwóch stacji:
Miał być, ale go dzisiaj w ogóle nie będzie. Widzowie Tele 5 oraz Polonii 1 mogą jedynie zobaczyć specjalną audycję przygotowaną w związku z akcją "Media bez wyboru". My jesteśmy przeciwko dofinansowaniu mediów z kościelnego, a zarazem rządowego budżetu, nie licząc budżetu państwa. Jesteśmy również przeciwko składce od reklam, która może osłabić co nieco pozycję niezależnych mediów, a co więcej - nawet ich częściowej likwidacji. Przepraszamy naszych widzów oraz partnerów handlowych za zmiany w dzisiejszej ramówce. Przeczytaj nasz list otwarty do władz państwowych na naszych stronach: www tele5 pl oraz www polonia1 pl.
Jedyna różnica pomiędzy obiema stacjami, jaka była, to oczywiście nadawane na danej stacji logo ekranowe.
TV Biznes nadawał tę samą planszę co Polsat tyle że w innym stylu (czcionka Arial Black) oraz z logiem stacji i zegarkiem w rogu. Polsat Zdrowie i Uroda - nie trzeba opisać. Edusat czarny ekran z logiem ekranowym stacji oraz oznaczeniem "dla wszystkich", tak, kompletnie czarny, bez żadnych podpisów, nic. Podróże TV miało planszę z logiem i napisem "Wracamy jutro z oczywistych względów", a Trwam co ciekawe... normalnie sobie nadawało. Nawet było sporo telefonów wsparcia od widzów i słuchaczy, że oni są "jedyną słuszną i najbardziej rzetelną telewizją".
A to, że cały ten strajk to była jedna wielka przykrywka do zdobycia władzy Rydzyka nad światem, świadczy o tym fakt, że odkąd LPR zajęło większość w Sejmie (a tak w realu nie było), postanowiło nie oddać Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, ze względu na to, że Platforma po prostu się na to nie zgodziła. Po czym nagle wpadają na projekt ustawy o podatku od różnych reklam, który miał zostać zaakceptowany i wejść w życie we styczniu 2008 roku. Projekt akceptuje większość przedstawicieli, a Platforma która miała mniej więcej tyle samo posłów, poszła w głęboką odstawkę. Poczuli kapitulację, a wszystkie niezależne media, w tym nawet media publiczne, postanowili włączyć się w wspólną solidarność i napisać list otwarty do władz Rzeczypospolitej, żeby natychmiast ten podatek nie wszedł w ogóle w życie. Postanowiłem wejść na strony internetowe. Onet.pl miał tylko czarną planszę z pełną treścią listu oraz sygnatariuszami (było ich mnóstwo). WP.pl podobnie. Wyborcza.pl, tvp.pl, tvn.pl, interia.pl (z ozdobnikiem ówczesnym strony na górze)... dużo tego.
Dowiedziałem się zaś że pod tym listem podpisały się też nadawcy radiowi, tak więc postanowiłem co nieco na moim przenośnym odbiorniku poszukać stacji radiowych. I jak było? Wręcz prawie cały radiowy eter zamilkł, nic normalnego nie nadawał. Były i też wyjątki. Tak to wyglądało:
89,0 Radio Maryja - skoro to była stacja ojca Dyrektora, to sobie normalnie nadawała. Również sporo telefonów i wyrazów wsparcia dla tejże rozgłośni. Ech, ci moherzy...
89,8 Radio WAWA - na antenie leciał zapętlony dowolny dżingiel stacji a potem komunikat: "Drodzy słuchacze Radia WAWA. Dziś nie usłyszycie serwisów informacyjnych i naszych codziennych audycji. Zamilkły również inne stacje radiowe, programów nie nadają największe telewizje, nie działają niektóre portale internetowe. Trwa protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez niby rząd wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam emitowanych w telewizji, radiu i w internecie, wprowadzanych pod pretekstem tworzenia -państwa dobrobytu-. Ten podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszym słuchaczom i partnerom biznesowym"
91,0 RMF FM - podobnie jak wyżej, dany dżingiel RMF FM, chwila ciszy i potem czytany przez lektora ten oto tekst: "Drodzy Słuchacze RMF FM. Dziś nie usłyszycie swoich ulubionych audycji, a także nie będziemy w stanie przekazać Wam najistotniejszych Faktów, wiadomości i informacji. Zamilkły także inne stacje radiowe, swoich programów nie nadają największe telewizje. Nie działają portale internetowe. Protestuje również prasa. Trwa protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez okrutną opozycję wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam emitowanych w Telewizji, Radiu i Internecie, drukowanych w prasie wprowadzanego pod pretekstem tworzenia "idealnego państwa zbudowanego na wartościach kościelnych". Ten podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Jest także zagrożeniem dla polskiego rynku medialnego, wolności słowa i wolności wyboru, które zapewniają większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie. Wprowadzenie tego podatku oznacza także osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści. Te działania będą wpłynąć również na media publiczne, które są współfinansowane z budżetu państwa, a wtedy zaszkodziłby również i sam opłacany budżet. Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu programu partyjnego, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego trwałego obciążenia mediów i ograniczenia wolności słowa do jednego, dużego imperium magnata kościelnego z Torunia. Wrócimy do Was jak najszybciej to będzie możliwe z najbardziej aktualnymi informacjami.". I tak to sobie leciało w pętli.
92,0 PR BIS - tylko komunikat: "Słuchacie Radia BIS. Szanowni Państwo. Wiemy jak was dziwi ta sytuacja, ale w tej chwili nie możemy dzisiaj wyemitować żadnej muzyki, żadnych audycji oraz nie będziemy przekazywać żadnych bieżących informacji. Zamiast tego wszystkiego, nadajemy ważny specjalny komunikat: MEDIA BEZ WYBORU. Jest on formą naszego protestu. Sztuczny rząd w postaci Ligi Polskich Rodzin chce zniszczyć niezależne, a nawet i publiczne media, obciążając je nowym, dodatkowym podatkiem od reklam. Reklamy są naszym jedynym źródłem dochodu. Protestujemy, by mogli się państwo przekonać, jak będzie wyglądać Polska bez niezależnych mediów. Jak będzie wyglądać Polska bez Państwa ulubionego radia, telewizji, gazety, portalu internetowego, serwisu streamingowego, czy kina. Jak będzie wyglądać Polska, w której jedynymi żródłami, z których można by było czerpać informacje, będą nie media publiczne, a katolickie podmioty powiązane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Przepraszamy Państwa, naszych słuchaczy, przedsiębiorców i partnerów handlowych za zmianę dzisiejszej ramówki, ale nie mamy żadnego wyboru. Nasz list otwarty do władz znajdą państwo na naszej stronie internetowej: www polskieradio pl. Mogą nas Państwo wesprzeć, wysyłając maila w obronie niezależnych i państwowych mediów, do prezydenta, premiera czy swojego posła lub senatora. Z góry Państwo za to serdecznie dziękujemy. To był komunikat specjalny MEDIA BEZ WYBORU, aby Państwo nadal mieli wybór, aby Państwo dalej mogli zapłacić abonament, i aby Państwo dalej mogli słuchać Radia BIS.". I potem 3 sekundy pisku 300Hz i po nim znowu komunikat. I tak to się zapętlało.
93,3 VOX FM - to samo co na Wawie, tyle że był dany dżingiel VOX FM, i w komunikacie padła nazwa tejże stacji.
94,0 Antyradio - jedyne co było tam emitowane, to tylko jeden dżingiel stacji oraz głos "Tu Antyradio 94 FM. Szanowni Państwo. Nie usłyszycie dziś żadnej naszej normalnej audycji. Zamiast nich, nadajemy komunikat specjalny: MEDIA BEZ WYBORU. Jest on formą naszego protestu. Półrząd chce zniszczyć niezależne media, obciążając je nowym, dodatkowym podatkiem od reklam. Reklamy są naszym jedynym źródłem dochodu. Protestujemy, by mogli się państwo przekonać, jak będzie wyglądać Polska bez niezależnych mediów. Jak będzie wyglądać Polska bez Państwa ulubionego radia, telewizji, gazety, portalu internetowego, serwisu streamingowego, czy kina. Przepraszamy Państwa, naszych słuchaczy i partnerów handlowych za zmianę dzisiejszej ramówki, ale NIE MAMY WYBORU. Nasz list otwarty znajdą państwo na naszej stronie www antyradio pl. Mogą nas Państwo wesprzeć, wysyłając maila w obronie niezależnych mediów, do prezydenta, premiera czy swojego posła lub senatora. Z góry Państwo za to serdecznie dziękujemy. To był komunikat specjalny MEDIA BEZ WYBORU, aby Państwo nadal mieli WYBÓR."
95,8 RMF Maxxx Mazowsze - podobna sytuacja co na RMF FM, tyle że były dżingle RMF MAXXX, a lektor w komunikacie zamiast "RMF FM" czytał nazwę "RMF Maxxx". Po prostu.
96,5 Radio Józef - co ciekawe również protestowało. Mówiony dżingiel "Tu sielskie fale. Radio Józef na 96,5 FM." oraz komunikat "Szanowni Państwo, drodzy Słuchacze. Nie usłyszycie dziś niczego na naszej antenie, poza specjalnym komunikatem skierowanym do wszystkich słuchaczy: Media bez wyboru. Opozycja, bo tego rządem nazwać nie można, chce zniszczyć całkowicie prywatne media, media państwowe, jak i również media powiązane z diecezjami, pozostawiając tylko swoje narzędzia władzy, jakimi są Telewizja Trwam, Radio Maryja oraz Nasz Dziennik. Nie protestujemy przeciwko podatkom - już je płacimy. Sprzedaż reklam czy też pełnienie swego rodzaju misji to jedyne źródło finansowania prywatnych jak i publicznych mediów - i z tego tytułu już płacimy my wszyscy podatki. Znikną kolejne lokalne stacje telewizyjne, radiowe i tytuły prasowe. Te które są najbliżej naszych spraw. Te które działają na rzecz lokalnych społeczności w różnych obszarach kraju. Rezultatem takiego działania w trudnym czasie, może być likwidacja części medialnych korporacji. Rolą mediów nie jest walka ze skutkami epidemii wirusa małej dżumy. To rola prawdziwego rządu. I ten rząd pełni te działania. Nie ma wolnego kraju bez niezależnych mediów. Nie ma kraju, gdzie nie byłoby rzetelnych, sprawdzonych i opłacanych regularnie mediów państwowych. Już wkrótce Radio Józef z Warszawy wróci z najnowszymi audycjami najszybciej, jak jest to możliwe. Dziękujemy za ogromne wyrazy współczucia oraz wsparcia."
97,1 Akademickie Radio Kampus - słaby odbiór, ale grało normalnie, puszczając... jakieś klubowe viby, zdarzał się i hip-hop jakiś.
97,7 TOK FM - podobnie jak w Antyradiu, tyle że był dowolny ówczesny dżingiel TOK FM, głos był inny (mimo że czytany był ten sam komunikat), a komunikat zaczął się od słów "Szanowni Państwo" i była podana strona internetowa TOK FM. Również wszystko było to zapętlone.
98,3 RMF Classic - tak jak inne RMFy, również nie nadawało pod znakiem protestu. Dżingiel RMF Classic, i potem komunikat identyczny co na innych stacjach tego nadawcy.
98,8 PR3 - nadawało tylko komunikat identyczny jak w Radiu BIS, tyle że był inny lektor, na początku było "Słuchacie Programu Trzeciego Polskiego Radia", a pod koniec komunikatu było "...i aby Państwo dalej mogli słuchać radiowej Trójki". Również z piskiem 300Hz na trzy sekundy i zapętlone.
100,1 Radio Złote Przeboje Pogoda - podobna sytuacja co na 97,7, tyle że dżingle oczywiście inne, lektor mówiący komunikat też, oraz strona zawarta w tym komunikacie (zloteprzeboje.pl).
101,0 RDC (Radio dla Ciebie) - w kółko emitowano ten oto komunikat: "Szanowni Państwo. Dziś nie możemy w ogóle wyemitować na naszej antenie żadnej muzyki, nie odbędą się żadne nasze audycje oraz nie pojawią się żadne serwisy informacyjne. Zamiast nich, nadajemy specjalny komunikat: MEDIA BEZ WYBORU. Jest on formą naszego protestu, do którego przyłączyło się wszystkich 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Rząd, który tak naprawdę nie rządzi, chce zniszczyć niezależne, a nawet i współfinansowane z budżetu państwa media, obciążając je nowym, dodatkowym podatkiem od reklam. Reklamy są naszym jedynym źródłem dochodu. Protestujemy, by mogli się państwo przekonać, jak będzie wyglądać Polska bez niezależnych mediów. Jak będzie wyglądać Polska bez Państwa ulubionego radia, telewizji, gazety, portalu internetowego, serwisu streamingowego, czy kina. Jak będzie wyglądać Polska, w której jedynymi żródłami, z których można by było czerpać informacje, będą nie media publiczne, a katolickie podmioty powiązane z pewnym toruńskim księdzem-magnatem. Przepraszamy Państwa, naszych słuchaczy i partnerów handlowych za zmianę dzisiejszej ramówki, ale nie mamy wyboru. Nasz list otwarty znajdą państwo na naszej stronie internetowej: www rdc pl. Mogą nas Państwo wesprzeć, wysyłając maila w obronie niezależnych i państwowych mediów, do prezydenta, premiera czy swojego posła lub senatora. Z góry Państwo za to serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za zrozumienie oraz ogromne wsparcie. To był komunikat specjalny MEDIA BEZ WYBORU, aby Państwo nadal mieli wybór, aby Państwo dalej mogli zapłacić abonament, i aby Państwo dalej mogli słuchać swojego radia regionalnego." oraz jeden z dżingli Radia dla Ciebie.
101,5 Radiostacja - podobnie co w Antyradiu, tyle że komunikat zaczął się od "Szanowni Państwo", podana była strona radiostacja.pl, cały ten komunikat mówił zupełnie inny lektor, oraz emitowany był jeden dżingiel tejże stacji.
102,0 Radio PiN - również tylko w kółko krótki dżingiel i komunikat "Szanowni państwo. Nie usłyszycie dziś swoich ulubionych audycji i prowadzących. Zamiast nich, nadajemy audycję specjalną: MEDIA BEZ WYBORU. Media mają zostać obciążone nowym, dodatkowym podatkiem od reklam. Jest to dodatkowe obciążenie mediów, działających na polskim rynku, mylące nazywane "składką", wprowadzoną pod pretekstem małej dżumy oraz planu przejęcia władzy przez gang moherowych beretów. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego słuchacza, widza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Te dodatkowe obciążenia, mogą oznaczać, że w przyszłości nie będzie Państwa ulubionego radia, telewizji, gazety, portalu internetowego, serwisu streamingowego czy kina. Przepraszamy państwa, naszych słuchaczy i partnerów handlowych, za zmianę dzisiejszej ramówki. Nasz list otwarty znajdą Państwo na naszej stronie: www radiopin pl. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Radio PiN. 102 FM."
102,4 PR1 - podobnie co w PR3, oczywiście inny lektor mówił to wszystko oraz podawano nazwę innej stacji.
103,0 Radio Kolor - w kółko dżingiel i takie coś: "Drogie słuchaczki i drodzy słuchacze. Dziś nie usłyszycie swoich ulubionych audycji, a także nie będziemy w stanie przekazać wam najważniejszych wiadomości. Zamiłkły także inne stacje radiowe, swoich programów nie nadają największe telewizje, nie działają portale internetowe. Jeśli plany niby rządzącego rządu się powiodą, możecie kiedyś NIE USŁYSZEĆ swojego radia W OGÓLE. Możecie też stracić możliwość korzystania z innych mediów i źródeł informacji. Stacje prywatne NIE OTRZYMUJĄ ANI ZŁOTÓWKI Z ABONAMENTU. Nie protestujemy przeciwko podatkom - już je płacimy. Sprzedaż reklam to jedyne źródło finansowania prywatnych mediów - i z tego tytułu już płacimy podatki, jak każda inna firma. Wiele małych redakcji zwyczajnie NIE PRZETRWA KOLEJNEGO PODATKU. Znikną kolejne lokalne stacje i tytuły. Te które są najbliżej naszych spraw. Te które działają na rzecz lokalnych społeczności. To nie koniec - rządzący chcą także zmusić wszystkie stacje radiowe, by obowiązkowo grały jeszcze więcej polskiej muzyki, według planów 55% miesięcznego czasu nadawania mielibyśmy przeznaczyć na emisje polskich piosenek. Polski rząd chce obciążyć firmy medialne, działające legalnie, nie uchylające się od opłat i składek, dodatkowym podatkiem od reklam. Argumentuje to zwalczanie skutków epidemii małej dżumy. Rezultatem takiego działania w trudnym czasie epidemii, może być LIKWIDACJA CZĘŚCI MEDIALNYCH BIZNESÓW. Rolą mediów NIE JEST WALKA ZE SKUTKAMI EPIDEMII. To rola rządu. Tego rządu, który rzeczywiście rządzi w państwie. Naszą rolą jest rzetelne informowanie obywatelek i obywateli. Nie ma wolnego kraju bez niezależnych mediów. Nie ma również kraju, gdzie nikt nie zapłacił by na media publiczne, które również są w zagrożeniu. Liczymy na waszą wyrozumiałość i dziękujemy za wsparcie. Tęsknimy za wami, i już wkrótce do was wrócimy"
103,7 Roxy FM - podobnie co na innych stacjach Agory, oczywiście inny lektor, inny dżingiel, nazwa innej stacji.
104,4 Eska Rock - podobnie co w Wawie i VOXie, tyle że zupełnie inny głos (mimo że czytający ten sam komunikat), podawana strona internetowa, oraz dany dżingiel radia Eska Rock.
104,9 PR2 - to samo co na innych antenach PR. Oczywiście czytane przez inną osobę oraz padająca tam nazwa Programu Drugiego.
105,6 Radio Eska - mniej więcej podobna sytuacja co na innych stacjach Time
106,2 Radio Warszawa - nadawało normalnie, poparło co ciekawe Radio Maryja, leciała sobie audycja publicystyczna, gdzie były różne opinie odnośnie tego haraczu przeciwko niezależnym i państwowym mediom.
106,8 Jazz Radio - jedyne co było, to tylko zapętlony komunikat: "Szanowni Państwo. Dziś Jazz Radio nie nada żadnych swoich audycji. Szanujemy prawo, dlatego przestajemy nadawać w związku ze specjalną akcją protestacyjną MEDIA BEZ WYBORU. Pewna partia, która niby rządzi, ale jednak tego nie robi chce zniszczyć niezależne media, obciążając je nowym, dodatkowym podatkiem od reklam. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskie środowisko medialne, produkcje oraz kulturę. Reklamy są naszym jedynym źródłem dochodu. Protestujemy, by mogli się państwo przekonać, jak będzie wyglądać Polska bez niezależnych mediów. Jak będzie wyglądać Polska bez Państwa ulubionego radia, telewizji, gazety, portalu internetowego, serwisu streamingowego, czy kina. Przepraszamy Państwa za nagłą zmianę w dzisiejszym naszym programie, i serdecznie dziękujemy z całego serca za zrozumienie, współczucie i przede wszystkim - ogromne wsparcie. Nasz list otwarty znajdują państwo na stronie www jazzradio pl. Dziękujemy."
107,5 Radio ZET - tylko jeden długi dżingiel Zetki (co ciekawe, instrumentalny z 2005), oraz komunikat czytany przez lektora stacji, identyczny, co w Radiostacji, tyle że oczywiście "radiozet.pl" jako strona internetowa.
No i w zasadzie to tyle było. Nudziło mnie się, więc postanowiłem sobie pójść do sklepu. Co ciekawe, blisko mnie stały jakieś delikatesy. Postanowiłem zajrzeć do kiosku który w tym sklepie był. I jak wyglądały gazety codzienne? Istny dramat, wszyscy mieli albo białe okładki albo czarne z dużym "MEDIA BEZ WYBORU", oczywiście na niektórych była treść listu otwartego. A co gorsza, przeglądając Wyborczą, zauważyłem że przez ten jakże ogromny protest, wręcz każda strona wydania była kompletnie pusta i biała, jedynie były małe nagłówki ze stroną na górze, i nic więcej. Jakbym dostał niedodrukowaną Gazetę Wyborczą i to pewnie z niewidocznym komunikatem "KUP PRENUMERATĘ". Niestety ten sam problem dotknął także dodatek "Stołeczna", kompletnie pusty, bez żadnych treści. Jedynie "Nasz Dziennik" oraz mnóstwo tygodników czy miesięczników miały normalne strony. Szybko zakupiłem 2-litrową butelkę Coca-Coli, która kosztowała aż 1,49 (dosyć tanio), i wyszłem. Jako że żadna stacja, nawet jakaś publiczna w ogóle nie nadawała, postanowiłem pójść spać.
Obudziłem się o około 17:00. Włączyłem z powrotem Jedynkę, żeby sprawdzić czy chociaż tam zostanie nadany Teleexpress. Jednak nie. Na ekranie wyświetliła się czarna plansza z napisem w kilku linijkach: "W tym miejscu miał być Teleexpress, jednak dziś nie zostanie on wyemitowany w związku z akcją "Media bez wyboru". Przepraszamy wszystkich naszych widzów i miejmy nadzieję, że jutrzejsze wydanie programu się odbędzie. Przeczytaj nasz list otwarty na www tvp pl". Nikt w tle nie czytał, sama cisza, ten napis ukazał się przez cały kwadrans. A potem wróciła ta plansza, która była wcześniej. Postanowiłem obejrzeć MTV 2, bo chociaż ten kanał działał. I czekałem do 18:00. Włączyłem mniej więcej o tej porze Dwójkę, przełączając często na Trójkę, i na odwrót. Na obydwóch antenach pojawiła się już inna plansza, z logiem TVP3 Warszawa (jeszcze tym sprzed lutego 2007) w rogu, a na niej pisane czcionką Eurostile napisy: na środku "DZISIEJSZE KURIERY NIE ZOSTANĄ NADANE", a na dole przewijające się "Nadajemy specjalną audycję w związku z akcją Media bez wyboru. Abyśmy mogli wspólnie włączyć się w wyrazy współczucia i ratowanie mediów publicznych, abyśmy wszyscy byli przeciwko projektowi nowej ustawy, która osłabi znacząco media państwowe, a może wzmocnić te znienawidzone przez wszystkich media kościelne, moherowe. Serdecznie przepraszamy naszych widzów za nagłe zmiany w ramówce. Widzimy się już jutro. Przeczytaj nasz list otwarty na www tvp pl" czytane przez lektora (Michała Skolmowskiego). Skakałem po kanałach, dalej sytuacja ta sama co wcześniej, ale do Polsatów dołączył lektor (Grzegorz Pawlak) w tle planszy. O 18:27 plansza z WOT-u na Dwójce zniknęła, zmieniona została na przekaz TVP2 z tą samą planszą TVP co wcześniej. O 18:50 nic się na Polsacie nie działo. Nawet Wydarzeń w ogóle nie nadano. Za to 10 minut później, na TVN jak i TVN24, plansza zniknęła. Pokazane zostało... całkowicie puste, ze zgaszonymi wszystkimi światłami, studio Faktów. Rozpoznałem to po tym że trochę w ciemności widać było ten stół z logiem TVN. Cały czas wyświetlone było to jedno ujęcie. Na dole ten sam przewijający się napis co wcześniej, tyle że nałożony bezpośrednio na obraz ze studia, nie było tego "Tu miał być twój ulubiony program" i tej kreski, za to komunikat zaczął się od słów "Tu miało odbyć się dzisiejsze wydanie Faktów. Ale jednak nie możemy go wyemitować." i dalej tak jak na tej planszy która przed Faktami była. W tle cisza, ciche dźwięki klimatyzacji, małe buczenie... nic. W rogu dalej logo TVN. Polsat dalej nadawał tę samą planszę. Po parunastu minutach plansza na TVN i TVN24 się zmieniła na taką, która była wcześniej. Tyle że doszedł też głos lektora. Czekałem na 19:30, może wtedy Wiadomości będą. Włączyłem o tej porze Jedynkę. Na chwilę czarny ekran. I nagle pojawiają się pisane czcionką Gill Sans MT zmieniające się na czarnym tle napisy "W TYM MIEJSCU MIAŁY UKAZAĆ SIĘ WIADOMOŚCI", "ALE DZISIAJ NIE MOŻEMY ICH W OGÓLE PRZEKAZAĆ", "PROTESTUJEMY BY MEDIA PUBLICZNE NIE UPADŁY NA RĘKĘ OJCA DYREKTORA", "PRZEPRASZAMY PAŃSTWA, NASZYCH WIDZÓW ZA TO WSZYSTKO", "NASTĘPNE WYDANIE UKAŻE SIĘ DOPIERO JUTRO", "PRZECZYTAJ NASZ LIST OTWARTY NA wiadomosci tvp pl". Zdania te po kolei mówił lektor, pewnie reporter bądź prowadzący Wiadomości. W prawym górnym rogu było wyświetlane logo TVP1. Na Dwójce dalej ta sama plansza, na Trójce już powrócono do tej planszy co wcześniej. Co więcej, plansza informująca o tym że dziś Wiadomości nie będzie, była też w tym samym momencie na TVP Polonia. Skoro nic nie nadawało, radio ciągle było w tym samym stanie co wcześniej (chociaż stacje RMFu grały już jakieś parominutowe instrumentalne podkłady pomiędzy komunikatami), postanowiłem jednak zjeść kolację. Zjadłem sobie dwa cheeseburgery z ketchupem. Potem poszłem sobie poleżeć na łóżku, jeszcze nie spałem, ale w tym momencie kończy się nieco to opowiadanie, bo już nic więcej nie pamiętam. Wiemy tylko tyle że strajk miał początkowo trwać 2 dni, jednak skrócono go o jeden dzień i 24 sierpnia każda stacja, portal funkcjonowały już normalnie. No i w zasadzie to tyle.
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Mnie się cofnęło nie tak daleko wstecz, ale do końca 2010 roku. Jest gdzieś okolice 25 października 2010. Nie poszedłem do szkoły, nie wiem dlaczego, a wcale taki starszy nie byłem. Miałem 32-calowy Daewoo, właśnie taki i dekoder Cyfry+
[Pace HDS jakiś tam] z pełnym pakietem. Miałem też telewizor CRT firmy Sanyo i dekoder Echostar DSB-616 z CP, co ciekawe, nie FTA, a z Familijnym z Relax Mix. Wstałem tak po 7, z ciekawości pobandscanować najpierw analogowo (nie chciało mi się dekodera włączać)... Telewizor zostawiony na analogowym TVP 1 wyświetlał czarne tło z napisem "Tu miał być Twój ulubiony program.". Na dole pojawiał się napis "Dziś część polskojęzycznych programów telewizyjnych i radiowych zawiesza nadawanie na cały dzień, w związku z zmianami w KRRiT...". Komunikat czytał Łukasz Nowicki, a w tle cicho muzyka z programu dnia. Plansza była w rozdzielczości 4/3 SD, a logo źle w ogóle się wyświetlało, bo dopasowane do formatu 16:9 (przez co było zwężone). Na TVP2 podobna była, ale czytał ją brand voice TVP2, w tle również cicho była muzyka z pauzy albo z programu dnia, była też w formacie 4:3, ale logo było idealnie dopasowane. Na obu kanałach po list otwarty zaprosili na stronę tvp.pl/tvp1 i tvp.pl/tvp2. Kolejny program, 3, to w realu nie nadające TV4 [pewnie ktoś lubił filmy i programy rozrywkowe stamtąd]. Była również plansza z tym napisem, i scrollem:
Drodzy widzowie TV4. Dziś nie pojawi się żadna audycja telewizyjna, nie będzie też również Wydarzeń. Protestujemy, ponieważ KRRiT zamierza przestać przedłużać koncesje na nadawanie. Co może spowodować masową likwidację programów radiowo-telewizyjnych lub przejście nadawców polskich na zagraniczną koncesję. Nie wszystkich stać na zagraniczną koncesję. (...) List otwarty znajdziesz na stronie tv4.pl. Mówił brand voice TV4 z tych czasów, nie było jednak muzyki. Odbiór był trochę zaśnieżony, jakby nadawał z Częstochowy. Następnym programem było TVP Info, które również nie nadawało. Komunikat był podobny do TVP1, choć czytał ktoś z zespołu TVP Info. W tle muzyka z pauzy TVP Info, również bardzo wyciszona. Trochę lepiej niż TV 4, choć i tak śnieg był. Polsat, prawie czysty, jakby z Wręczycy nadawał. Był lekko odbity, i niestety, również komunikat. Był bardziej nowoczesny, bo TV4 pasek był jakby analogowo, a w Polsacie scroll jak pisał K03a, oba były w 4/3. Na 6 kanale prawie czysty TVN, który jednak był najmocniejszy z Błeszna. Tylko ziarenko na ekranie, a plansza podobna do tej z 2021. Tylko że treść inna: Nadajemy specjalną audycję w związku z planowaną przez KRRiT jedną koncesję bez możliwości przedłużania. (...) Przepraszamy naszych widzów i reklamodawców. List otwarty znajdziesz na naszej stronie internetowej: tvn.pl. Czytał go Ferenc, a w tle jakaś muzyka instrumentalna, po cichu. Plansza była w 16:9, widziałem to po małym logo TVN. Trochę taki alternatywny chillout. Na 7 CT1, który nadawał normalnie, ale odbierał przeciętnie. Później były CT2 i Nova, ale czarno-biało i baardzo szumi. Też nadawały. 10 program to TV Puls, który też nie nadawał, było tylko logo Pulsu w prawym górnym rogu, a na ekranie tradycyjnie "Tu miał być Twój ulubiony program" i napisane jest:
Program TV Puls jest dzisiaj niedostępny. Tak będzie wyglądać telewizja, jeśli koncesję będziemy mogli mieć tylko raz na 10 lat. Przepraszamy widzów i partnerów handlowych. Gdzieś wśród kanałów 11-20, na 17 był NTL, który wyjątkowo nadawał własny program. Były teledyski, a przecież była godzina 7:10. Odbiór był jednak jak Czeskich, mało wyraźny. Włączyłem dekoder Cyfry+, który trochę długo się włączał, bo ma dysk i pozostawiony na TVP1, wyświetlał to samo co w analogu. Kolejne kanały były podobne do Cyfry+. Polonia nadawała normalnie, ale był scroll w dolnym rogu o akcji i przeczytaniu listu otwartego na tvp.pl/polonia. TVN 24 i TVN7 - podobnie jak TVN, tyle że TVN 24 miał logo z belką godzinową. Kolejne to były Polsaty: zwykły, News i TV4 oraz TV Puls. News był podobny do głównego. Na 11 Polsat 2 nadawał normalnie. TVP HD również miał planszę, ale w HD. Również Tele 5 padł, wyświetlając informację o akcji na ekranie. Dalsze kanały (TVN CNBC, TVS, Superstacja, TV Biznes, TVN Warszawa) również nie grały. 20. kanał - CANAL+. Ale tam też plansza, ale już w 16:9 Nadajemy specjalną audycję w związku z planowanymi zmianami przez KRRiT, ale ten napis był na dole. Na środku plansze kanałów.
Z filmowych: HBO, Cinemax nadawały, Ale Kino! już nie. Była ta sama plansza co w C+, ale zamiast planszy czarnej z logo był napis "Tu miał być Twój ulubiony program" czcionką CANAL+. Nie grała też Kino Polska, Polsat Film, Comedy Central, AXN'y, TVP Film który się pojawił i kanały tematyczne Ale Kino (o proszę). Nadawały za to m.in Filmboxy, Zone Romantica, Universal, SciFi czy BBC HD. TVP Kultura również zgasła, wyświetlając to co w TVP, tylko z voicem z TVP2. Po 70 pozycji: Planete nadawał to co Ale Kino, NGC nie nadawał, Discovery jednak tak. Na Religii.tv pisze o twoim ulubionym programie.
Z programów dziecięcych tylko TVP ABC i ZigZap nic nie nadawały. Przy czym ZigZap pisał, że wróci po południu. Do tego było ich więcej niż w realu. Po 120 pozycji jeszcze Boomerang, KidsCo, Da Vinci, Nickelodeon SD i Nicktoons (wiedzieli?).
Sportowe zaczynające się od 100, niezbyt dobre były. Nie nadawały m.in TVN Turbo, Extreme, Polsat Play, TVP Sport i cały Orange Sport.
Programy lifestyle na pozycjach 90+ również puściutkie. Nie nadawały oczywiście kanały TVNu i Polsatu, ale nawet Zone Club i Zone Reality padły, wyświetlając komunikat "Tu miał być Twój ulubiony program". Kuchnia i Domo również.
Z muzycznych również dość pusto. Nadawał tylko Trace, MTV Rocks, VH1 Classic, MTV Dance, MTV Hits, MTV Music (wow, cała paczka MTV?) i MTVN HD. Reszta programów (VIVA, VH1, polskie MTV, Rebel.TV, 4fun.TV) wyświetlały informację że tu miał być ulubiony program ale szlag go trafił. Jeszcze RU.TV nadawał. Dalej Polonia 1, która nadawała, ale była informacja o akcji na górze w postaci scrolla. Mango nie nadawało, a na iTV zamiast muzyki był... testcard. Jakby padła ta telewizja. Na Edusacie Dziś nie nadajemy żadnych audycji edukacyjnych.... Dalej stacje zagraniczne, a na 180 stacje radiowe, i tak to wyglądało:
PR - nie usłyszycie dziś żadnej naszej audycji. Nadajemy specjalną audycję w związku z planowaną przez KRRiT jedną koncesję bez możliwości przedłużania. Nie jesteśmy nadawcą koncesyjnym, ale chcemy by słuchacze mieli wybór
CYFRA+RMF - podobny komunikat do RMFowskiego
CYFRA+RADIO - tu rozmaitość:
Radio ZET, Planeta, Antyradio, ChilliZET - podobny komunikat do tego realnego
Radio PiN - nadawał muzykę klasyczną
TOK, Złote - podobne jak w Agorze w 2021.

Gdy włączyłem CP to już się ogarnęło trochę, i większość kanałów nadawała. Nie grały tylko Tele 5, TVP ABC i Zone Europa (żadna strata)

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Był początek sierpnia, chyba lekko przesunięty w przyszlość. Jeszcze trochę śpię, ale już od razu chcę sprawdzić radio. Co ciekawe mam sprzęt Technisat a nie smartfon. Od razu trafiam na ogromne tropo, bo na przykład Radio Dla Ciebie gniecie mi Twoją Polską Stację, a Radio eM z Kielc ma lepszy sygnał niż z Katowic (a nie było uruchomionej Czarncy ani Św. Krzyża II). No i właśnie ok. 4:05 zaczyna się robić i tłok, bo na każdej częstotliwości coś jest (nawet 87,8 - tutaj chyba czeskie), a na 91.0 gra idealnie nie Frekvence 1, a RMF FM - który chodzi tak mocno jak 105.9. Robi się godzina 4:22, i zmienia się znowu sytuacja, tyle że w drodze nad Bałtyk - gdzieś na wysokości Częstochowy obok transmitera na 108 nie było większych problemów, ale trochę niektóre stacje losowo grały. Później pod Radomskiem już tropo zaczęło umierać, ale trochę zmienił się układ stacji. Między innymi, były stacje z Dobromierza, Św. Krzyża, Pradziada, Wręczycy, Częstochowy, Kamieńska, Piotrkowa i Łodzi, natomiast były też szczątki z Krakowa i Żyliny, a także... Bratysławy na 94.3 (WTF?). Do tego aż pięć nieznanych i fikcyjnych stacji - Radio Ankra które zanikało już mocno, Radio ERA które chodziło mocno, Radio.357 które odbierało w mono, Radiospacja w czystym stereo, oprócz transmitera. Odwalanko zaczęło się tuż za Radomskiem. Bowiem w zasadzie zrobiło się tak:
PR1 - 87,5; 88,9; 107,8; ale też na 92 i 97,5 (92 pewnie Przysucha, 97,5 nie znam)
PR2 - 91,4 (tylko)
PR3 - 90,6; 91,7; 103,8 (simulcast na dwóch z Wręczycy)
PR 24 - tego w ogóle nie było
PR Poznań - 91,9 (!)
PR Łódź - 99,2; 99,5 (Radomsko?)
PR Katowice - 98,4; 102,2 (zanikające); 103 (bardzo zanikające)
PR Kielce - 100 (bardzo mocno, że zakłócało Radio Plus Łódź)
PR RDC - 101 (to chyba z Raszyna nawet szło)
O komercjach nie wspominając. Następnie gdzieś pod Łodzią zrobiłem postój, na McDonalda który się szykował do otwarcia więc zrobiłem bandscan FM I złapało z 50 stacji. Część wyglądała, jakby nadawała z Łodzi, bo miejsca nie było.. a dobra, potem się urwało. Walić, szukam pomysłów na następne

Awatar użytkownika
Onmp314
Połowa mocy ;-)
    Linux Chrome

Post autor: Onmp314 »

Zapraszam was do długiej, ale trochę strasznej opowieści.

24 czerwca 1996 zakupiłem jedną z pierwszych kopii Super Mario 64 oraz konsolę Nintendo 64. Tą konoslę oraz grę zakupiłem w miejscu, gdzie odbywał się E3 (Electronic Entertainment Expo) w 1996 roku. Chociaż nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu, to można było tam kupić jedną z pierwszych wyprodukowanych kopii Super Mario 64 oraz Nintendo 64. Gdy wróciłem do domu, byłem bardzo podekscytowany tą konsolą oraz tą grą. Zagrałem, przeszedłem parę poziomów, ale się nie spodziewałem, co spotkam w tej grze. Była noc z 7 na 8 lipca 1996. Nie mogłem wtedy zasnąć. Sniły mi się jakieś dziwne i bardzo abstrakcyjne rzeczy. Obudziłem się o 23:40. Poszedłem do toalety, po wzięciu prysznica podłączyłem Nintendo 64 do swojego telewizora. Podłączyłem kartridż i włączyłem konsolę. Chciałem rozgrywkę zarejestrować na kasecie VHS. Gra się normalnie uruchomiła. Zacząłem od nowa grę na nowym profilu. Ta gra chodziła tak jak za dnia. Gdy wszedłem do zamku i jednych z drzwi zaczeły się dziać dziwne rzeczy. Obraz zaczął się dziwnie zachowywać... Gra nagle się stała bardzo mroczna i tajemnicza. W jednych z pokoji zaczeły się pojawiać straszne zdjęcia ze ścian. Gdy weszłem do tunelu, gdzie miał się zacząć etap z Bowserem wyszła nagle... głowa Waria. Straciłem kontrolę nad Mariem. Mario cały czas uciekał przed głową Waria w drugą stronę. Gra się nagle zawiesiła i wyświetliła ekran błędu. Po restarcie konsoli wyświetlił się komunikat, aby wymienić kartridż na inny region. Gdy wybrałem opcję Anuluj, zaczeła się przybliżać głowa Waria. Nagle wyszła poza ekran i straciłem przytomność. Następnego dnia poszedłem do kolegi, który również miał konsolę Nintendo 64 oraz kartridż z grą Super Mario 64. Gdy kolega pozwolił mi zagrać, włączyłem grę. Gdy grałem zacząłem się zastanawiać, co jest nie tak. Gra nieco inaczej wyglądała, miała możliwość wybrania gracza jako Luigi. Gdy wszedłem do tego samego pokoju, którego grałem w nocy, gra zaczeła zaburzać obraz. Musiałem nagle odłączyć grę od prądu, ale i tak po podłączeniu konsoli i włączeniu gry problem nie zniknął. Porozmawiałem z kolegą, dlaczego tak się dzieje. Niestety, ale on nie wiedział. Gdy wróciłem z domu kolegi włożyłem kasetę VHS do odtwarzacza VHS, ale obraz był tak zniekształcony, że postanowiłem nadpisać czymś innym, ale nie pamiętam czym.

W 1999 roku wystawiono 1000 kartridży Super Mario 64 na sprzedaż. Zakupiłem 1 z 1000 kartridży. Kosztowała ona sporo, bo ok. 4x więcej niż regularna kopia gry. Potem się okazało, że ta wersja gry pochodziła z... 29 lipca 1995! Naprawdę szczęka mi opadła. Niestety, ale ta wersja była bardziej straszniejsza i nieprzewidywalna. Panicznie zacząłem się bać tej wersji. Nawet ze strachu dałem ten kartridż swojemu koledze.

W 2002 roku w piwnicy znalazłem swoją starą konsolę Nintendo 64 (wtedy grałem już na PS2) i wiele kartridży (w tym Super Mario 64). Pewnej nocy zaryzykowałem włączyć tą konsolę oraz tą grę. Okazało się... że gra wyglądała normalnie i normalnie działała. :D Wtedy zacząłem się zastanawiać, czemu 6 lat temu nawet potrafiła głowa Waria wyjść z tej gry. Niestety, ale próby ustalenia tej przyczyny skończyły się fiaską. Mniej więcej w tym czasie odzyskałem wersję tej gry z 29 lipca 1995 roku. Wciąż straszyła, ale trochę mniej niż wtedy.

W wakacje 2020 przeglądając Reddita natknąłem się na bardzo podobny opis tego przypadku. Ale ten użytkownik wspomniał, że każda kopia tej gry jest personalizowana! Zapytałem się, czemu. Odpowiedział, że on sam nie wie. Miał pewną teorię, że Nintendo chciało ukryć straszne elementy tej gry. Zapytałem się również o wersję gry z 29 lipca 1995. On wiedział bardzo dużo o tym. Powiedział, że to była bardzo wczesna wersja Super Mario 64. Nie była ona przeznaczona dla dzieci, ale dla dorosłych. Wspomniał również, że ci, którzy otrzymali tą kopię tej gry, zaczeli nagle tracić przytomność, gdy widzieli głowę Waria. Tylko tyle napisał na Reddicie.

I oto koniec tej fikcyjnej historii o Super Mario 64. Co prawda istnieją teorie spiskowe o tym, że każda kopia tej gry jest personalizowana, ale cała historia jest fikcyjna. Sam nie wiem, czy każda kopia tej gry jest personalizowana.
Witam, tu Onmp314. ;)
Discord: Onmp314#7316

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Jak dawno niczego ode mnie nie było...

Było jakieś popołudnie. Byłem w sumie w domu... nie moim, jakimś innym, pewnie daleko od mojego miejsca. Jadłem na spokojnie frytki z sosem czosnkowym. Smakowały mi, chociaż frytki z ketchupem były wg mnie najlepsze. No i umawialiśmy się z paroma moimi znajomymi... że pojedziemy na wrotkarnię, która była od nas pewnie z jakieś 50 kilometrów stąd. Nawet nie musiałem się ubierać, wystarczyły tylko buty bo było bardzo ciepło no i spokojnie jechaliśmy autem, z włączoną klimatyzacją. Jednak w trakcie drogi gdzieś zrobiło się zimniej, wiatr zaczął wiać. Okazuje się że ja nawet w Warszawie nie byłem, tylko gdzieś w Szczecinie albo Gdańsku, mniej więcej te okolice. Podjechaliśmy pod wrotkarnię, zaparkowaliśmy, weszliśmy do niej. Bardzo atrakcyjnie dookoła było, było fajne miejsce do jeżdżenia, nawet zauważyłem z parę logotypów... Planety FM na ścianach, co więcej, nawet był barek z Tymbarkami. Wziąłem ze trzy Tymbarki Malina-Mięta i sobie schowałem do torebki. Założyłem sobie wrotki, próbowałem jeżdzić, ćwiczyłem ruchy... w sumie całkiem nieźle mnie szło. Aż się w to wkręciłem. I jechałem dookoła z tymi różnymi trikami z jakieś... 2 godziny, z czego w trakcie jazdy zaczął mocno padać za oknem deszcz :D Jako że długo się pojeżdziło, postanowiłem wziąć jednego Tymbarka, i się go napić... a nawet wypić. Siedziałem sobie na spokojnie, zdjąłem te wrotki z nóg, musiałem odpocząć. Jako że lało i lało, nie chciało mnie się wyjść. Postanowiłem się rozglądać po wrotkarni. Zauważyłem jakieś drzwi. Okazuje się że prowadziły... do jakiegoś atrakcyjnego pokoju pewnie jednego z pracowników. Były szafki, trochę naklejek pewnie z Bravo na ścianie, a nawet i łóżko. Co więcej, był również kineskopowy odbiornik. Włączyłem go, z ciekawości. I... natknąłem się na jakiś dziwny kanał. Strasznie dziwny obraz, którym właściwie były bardzo dziwne poruszające się enigmantyczne animowane wzorki niczym jak z Atari (takie coś jak było w analogu na amerykańskim WVOA-LP na kanale 6), były one niebiesko-czerwone, a to wszystko było na białym tle. A co grało jako fonia? Jakaś piosenka, a potem odzywał się prezenter. Okazuje się, że to było Radio ZET, co rozpoznałem po słowach prowadzącego oraz dżinglu (paczka z 2005). Tak sobie słuchałem przez kilka minut tej Zetki, jednak zastanawiało mnie to, skąd nadaje takie coś właśnie z Zetką. I co to właściwie było, po co to było. No i przejrzałem dosłownie wszystkie inne kanały które pracownik wrotkarni miał na swoim telewizorze. Jak się okazuje, wszystko co u niego było... to wręcz istne dziwactwo było, nawet jakby praktycznie nic normalnego w sumie nie nadawało. A wyglądało to mniej więcej tak:
1. Jakieś fillery "bez komentarza", bez żadnych belek, grafik, nic, jedynie jakieś sceny typu marsz wojskowy, albo wakacje na plaży, albo jakieś eventy typu The Tall Ships' Races czy jakieś festiwale muzyczne. A całe te segmenty oddzielone były kilkoma sekundami czarnego ekranu.
2. Czarny ekran, na ekranie groszki w postaci lekkiej kolorowej śnieżycy. A co leciało w tle? Jakieś piosenki popowe i elektroniczne, przeplatane wejściami prezentera oraz dżinglami... "Radio Cezar, 91 i 3 stereo". Ciekawie to zabrzmiało, mimo że w ogóle tego radia nie znałem. Pewnie pracownik tę stację polubił.
3. to o czym wcześniej wspomniałem, czyli dziwne animacje oraz Radio ZET w tle, co więcej odbiór był nawet dobry, mimo że na tych wzorkach czasami można było widać lekkie kolorowe tzw. "groszki", ale to już szczegół.
4. Leciała pauza TVP2 z lat 2007-2009, i to dosłownie zapętlona. Czysty sygnał.
5. Jakaś tęczowa epilepsja na ekranie, jakieś duże pasy poruszające się tak szybko że dosłownie można od tego padaczki dostać. A jako fonia służyło... Radio Eska. Poznałem po granej tam muzyce i dżinglach z około 2004 roku. Nazwy oddziału nie podano.
6. Dziwny testcard z fioletową pręgą, z piskiem 440Hz, zaskakująco dobry odbiór tego czegoś.
7. Widok na jakieś studio radiowe, widać było mikrofon, konsoletę, stanowisko prezentera, nikogo tam nie było, za to w tle grało co innego, a mianowicie RMF FM. Leciało wtedy Hop Bęc, tak więc tutaj to utknęliśmy w jakimś 2000 roku. Kanał ten odbierał bardzo dobrze.
8. Jakaś rozmowa redaktora z księdzem w niebieskim studio. Wychodzi na to że to chyba jakiś przekaz z Radia Maryja, w całkiem czystej jakości obrazu.
9. Pauza TVN z oprawy 2002-2007, tyle że w wersji niebieskiej, i do tego bez dźwięku, za to w tle słychać było cichy szum. Oczywiście obraz całkiem dobry.
10. Jakiś mecz siatkówki gdzie grała drużyna z Gdańska z drużyną z Częstochowy. Grafika w postaci belek była, ale żadnego loga stacji nie było. Obraz i dźwięk również bardzo dobre.
11. Leciał jakiś utwór hip-hopowy, oczywiście po polsku, wychodzi na to że to był Kaliber 44. Potem jeszcze inni hip-hopowcy i raperzy (wszystkie te klipy miały przy sobie belkę podobną do tej z polskiego Atomica), aż tu nagle... kaseta się skończyła i cały Betacam SP przewinął się do samego początku, gdzie było czarne tło. Potem ktoś kasetę wyjął, i... odpalił kurde następną, gdzie tam były inne klipy, i to... jakieś rumuńskie piosenki popowe bądź dance'owe, co więcej bez żadnych kompletnie belek XDD
12. Bardzo ciekawa rzecz. Widok na centrum Szczecina z kamery obrotowej, dokładnie taki sam jaki był stosowany przy przełączeniach na TVP3 Szczecin. Tylko że nie było żadnego logo ekranowego ani belki, za to w tle... grało Polskie Radio Szczecin, gdzie leciała jakaś audycja rockowa. Natknąłem się też i na reklamy, a nawet na serwis informacyjny, jeszcze w oprawie sprzed 2012.
13. Puste studio, podobne do tego z Panoramy TVP3 Gdańsk z lat 2006-2009. Nikogo w nim nie było, za to były jakieś malutkie śnieżące dropy na ekranie.
14. Kolorowe pasy, strasznie zaśnieżone, co więcej nawet głośny pisk 1040Hz w tle grał.
15. Czerwone animowane tło z paskami, na środku napis "OBSERWATOR", a pod tym napisem na dole ekranu napisane "JUŻ ZA xx:yy". Z tego co zauważyłem to była z jakaś około 80:00 (sekundy się zmieniały, minuty też) na tym zegarku. Nie było w tle żadnej muzyki, za to odbiór był troszkę taki sobie, bo w tle poruszały się jakieś krzywe paski w postaci zakłóceń sygnału.
16. Pasy łowickie, a na nich pośrodku czarny pasek z napisem "TOP_TEST". Pisku nie było, ale widać było i słychać jakieś dropy, niczym jak z analogowego satelity.
17. Testcard kołowy TVP, tak po prostu, z piskiem 1000Hz, i było widać że to były okolice 20:00 już, dokładniej gdzieś około 20:10 o ile dobrze pamiętam. Ale data którą zapamiętałem wyglądała bardzo ciekawie - "18-29-07". Czysty odbiór.
18. Chyba jakieś testy, gdyż na ekranie był widoczny napis "podkład informacje pętla" na czarnym tle, a w tle grał zapętlony podkład do wiadomości z VOX FM (ten od grudnia 2013, nie obecny). Czysto.
19. Różne kabarety z NewAbra leciały, przycięte z 16:9 do 4:3, a w górnym rogu ekranu podpis "tvd1". Odbierało to ok, mimo bardzo małego śniegu.
20. To samo co na kanale 4 tyle że mocno zaśnieżone, bez dźwięku, a do tego często zanika kolor.
21. Pauza TV4 z lat 2000-2004, a na niej aktualny zegar, właśnie też wskazał na okolice po 20:20. Odbiór krystaliczny i czysty.
22. Widok na plażę chyba w Świnoujściu, zaczęło się coraz ciemniej robić, a obraz trochę śnieżył, były też i odbicia. W tle chyba grała RewalStacja bo oprócz muzyki usłyszałem bardzo młodych prowadzących mówiących na temat... anime i mangi, tak więc wszystko możliwe.
23. Jakieś czarno-białe pasy, strasznie zaśnieżone, obraz skakał, a dźwięk to był po prostu szum i co chwila jakieś pierdzenie.
24. Tutaj to również były jakieś teledyski, ale... zespołu Big Cyc. I to z belkami którymi były po prostu same napisy. Najwyraźniej ten kto tę kasetę odpalił był ich wielkim fanem :D Czysto.
25. Odbiór z lekkim śniegiem, a wtedy leciał "Polski Youtube Iceberg" od Kacpira, i to ściśnięty do 4:3.
26. Strasznie słaby sygnał, ale w głębi śniegu widać było, jak ktoś... gra w Super Mario 64. Oczywiście nie było kolorów, nie było dźwięku (strasznie głośny szum).
27. Czarny ekran, a na dole jego... jakaś belka. Dosyć podobna do tej z Wiadomości TVP1 z 2006, tyle że nie było ozdobnika z logiem //' i godziną, a sama belka była prostokątami po prostu. Na niej napisane było "JACEK KARNOWSKI" "prezydent Słupska". Potem testowano również inne podpisy, takie jak "reporter ADAM CYWKA; zdjęcia MIŁOSZ GONCZARUK", "MUFASA KOTAS-MIKKE; przywódca Palestyny" czy też "JAROSŁAW JAKIMOWICZ; ŻOLIBORZ". Obraz w ogóle nie śnieżył, czysty był.
28. Animowane tło z logiem TVN24 z 2001 roku, po prostu zapętlona końcowa sekwencja z identu, a w tle leciał zapętlony z niego podkład. Też odbierało to czysto.
29. Nic nie było na ekranie... poza szarymi poruszającymi się po ekranie paskami z taśmy Betacam SP. Najwyraźniej tu była rozbiegówka, ale albo nic na taśmie nie było, albo po prostu zapauzował obraz na magnetowidzie.
30. Leciał jakiś odcinek "Wróżków chrzestnych" jak sprawdzałem. Bez żadnego logo ekranowego, po prostu czysty obraz, bez żadnego śniegu.
31. Kolejny teścik. Tymrazem... jako obraz poruszające się fale wyglądające jak te z świeżego rebrandingu Polsatu (tyle że żółto-pomarańczowe na bardziej błękitnym tle), a w tle grały dżingle Radia SuperNova, każdy cały jeden po drugim, mimo parosekundowych przerw pomiędzy nimi. Też bardzo dobry odbiór.
32. Jakiś dziwny szumik bardzo głośny, skaczący obraz, ogółem NIC.
33. Widok na Szczecin, ten sam co na pozycji 12, tylko że zamiast Radia Szczecin grała dobrze znana muzyczka, właśnie ta z przełączeń przed 2008 rokiem, zapętlona. Tu odbiór już gorszy, bo śnieżył (obraz cały czas był w kolorze), ale dało się oglądać.
34. Krystalicznie czysty odbiór... zegara TVP, który właściwie był zegarem TVP Rzeszów na czarnym tle tyle że bez tego napisu "RZESZÓW" (litery "TVP" były przesunięte niżej). W tle usłyszałem jedną z melodii, która była użyta do zegara na rozpoczęcie emisji Jedynki przed 2006 rokiem, a po tym całym utworze chwila ciszy i... jeszcze jeden utwór właśnie z Jedynki.
35. Kolejny zegar, tym razem dobrze znany niebieski zegar TVP, ale bez cyferek, bez logo TVP. Cisza w tle, też czysty obraz.
36. Odcinki Kapitana Bomby, oczywiście z czarnymi pasami na górze i na dole bo 16:9 w 4:3. Obraz śnieżył, kolorów nie było, ale mimo że troszeczkę zaszumiony to jednak był dźwięk.
37. Jakaś kamera ustawiona na ten sam barek przy którym byłem, a przy stoliku dalej sobie młoda pani siedziała. Oczywiście skoro z wrotkarni to obraz (bo dźwięku to w zasadzie nie było) czysty jak łza, mimo że obraz z kamerki był słabej jakości i do tego bez koloru.
38. Kamera ustawiona na studio podobne do tego pierwszego z Kuriera TVP3, tylko że widać było na ekranie tło z tymi kwadracikami (te co w paru regionach było używane) oraz postawiony fotel. Pusty, nie ma nikogo. Cisza, mimo że w tle słychać lekkie buczenie niczym jak z klimatyzacji, ale odbierało to całkiem dobrze.
39. Kolejne fillery jakieś, ale tym razem głównie fragmenty jakiś festiwali typu Sopot czy inne i występy na nich. Obraz się odbijał.
40. Znowu fillery, mix fillerów z Nickelodeon HD. Czy to kreskówkowe balony, czy to jakieś filmiki z aktorami z seriali Nicka na białym tle (nawet te których na Nick HD nie widziałem), czy to śmieszne fragmenty z seriali animowanych, a to wszystko nawet było pomieszane z... przerywnikami NickToons z tymi muzycznymi stworami. Oczywiście czarne pasy na górze i na dole, odbiór bardzo dobry.
41. Kolejne wzorki niczym jak z WVOA-LP, tyle że odbiór był nieco słabszy (ogromny kolorowy śnieg), same wzorki były fioletowo-różowe na biało-szarawym tle, a w tle grała radiowa Trójka, rozpoznałem to po głosie Piotra Kaczkowskiego.
42. Początkowo czarny ekran, widać było przez chwilę szare pasy z Betacama, aż tu nagle pojawiają się... testy emisji oprawy Polsatu z 2004. Po kolei z taśmy szły: niebieski ident z tymi okręgami, ten sam ident tyle że w dłuższej wersji muzycznej (jakby to była jakaś prawie że pauza), pomarańczowy ident z kwadracikami, z jakieś parę nieznanych identów, w tym nawet różowy ident z jakimiś kropeczkami/kółkami, kilka krótkich przerywników (przypominających planszę produkcyjną z tego okresu), różniących się kolorystyką (błękit-pomarańcz-róż) oraz zawartym w danym przerywniku dźwiękiem (wśród nich właśnie wersje dźwiękowe planszy produkcyjnej). Do tego dżingle reklamowe mające też po trzy wersje kolorystyczne i mające po dwa warianty dźwiękowe, z czego przy różowo-czerwonym dżinglu była tylko ta wersja ze śpiewem kobiety, a druga wersja była o wiele inna, bardziej przypominająca dżingiel "W tym tygodniu". A wszystkie te elementy były oddzielone od siebie kilkusekundowym czarnym ekranem, zapewne z 5 sekund przerwy. Dżingli zapowiedzi nie było, za to były różne wersje belek zapowiedzi (puste), które się zmieniały co dwa sekundy. A potem po koło 10 sekundach ciemności... pomarańczowe tło identyczne jak w programie dnia, tyle że też bez żadnych napisów, a w tle grała dużo inna muzyka, mimo że w podobnym stylu co ta właściwa tyle że nieco szybsza. To tło trwało baaardzo długo, z jakieś dobre kilka minut je śledziłem i w trakcie niego przełączyłem na inną stację.
43. Dubel tej dziwnej stacji z Zetką, tyle że bez tych kolorowych "groszków", w pełni czysty sygnał.
44. Animowane pomarańczowo-żółte kropki/kółeczka na niebieskim tle, w tle bardzo długa wersja muzyki z oprawy TVNu 2002-2007. Leciutki śnieg jeśli chodzi o odbiór.
45. Mapy pogodowe przypominające te dawne z TVP Szczecin, nie było żadnego prezentera, za to sam głos z offu, ogółem to była taka oto emisja: letnia czołówka z 2004 -> pogoda na noc (zapowiadano burze) -> pogoda na dzień (deszcz ale niekiedy też słonecznie) -> pogoda dla Bałtyku -> kolejne dni -> plansza z pogodą dla miast na jutro. I to wszystko było powtarzane dosłownie w jednej pętli - pogoda, z 10 sekund czarnego ekranu, ta sama pogoda co wcześniej, kolejne 10 sekund przerwy i tak dalej (wszystko to było bez logo ekranowego TVP3 Szczecin). To coś odbierało nawet bardzo dobrze.
46. Czarny ekran, ale w tle grała muzyka z programu dnia TVP3 Bydgoszcz z lat 2002-2006. Troszeczkę śnieżyło.
47. Testcardzik którym była cienka biała "krata" na czarnym tle, w tle pisk 1200Hz. Zaśnieżone to było jak cholera.
48. Jakieś dziwne testy po raz któryś. Tymrazem zauważyłem śmieszną japońską reklamę McDonalda ze SpongeBobem, po której wyemitowano tyłówkę dżingla reklamowego TVP3 z 2005. Kilka sekund czarnego ekranu, a potem czołówka tego samego dżingla i ta sama reklama co wcześniej, po niej też outro i znowu czarny ekran. No i ten sam blok był zapętlony w kółko. Znudziło mnie się to więc przełączyłem.
49. Tylko szum.
50. Ktoś grał sobie w GTA San Andreas. Sygnał był taki sobie (śnieg też był), tym bardziej że na niego nakładał się... obraz z starego zegara TVP, co widać było na ekranie w postaci poruszających się odbić.
No i od pozycji 51 do 60 tylko same szumy były. Nie chciało mnie się w ogóle teletekstu sprawdzić, a poza tym przez cały ten czas jak te stacje sprawdzałem, po prostu lało, i grzmiało. Mimo że zwykle jak jest burza to odłączam sprzęt - przynajmniej ten w wrotkarni był odporny na wszelkie pioruny bo tam nie trafiały. Jak skończyłem sprawdzać (wtedy słuchałem Radia Szczecin na pozycji 12), przestało lać. Jednak moi znajomi aż mnie wołali kiedy wyszłem z pokoju, ubrałem się, podziękowałem pani, wziąłem torebkę... i jechałem spokojnie samochodem. Wróciłem do miejsca zakwaterowania, poprosiłem znajomych o zrobienie kolacji, i... coś niesamowitego się wydarzyło. Zamówili pizzę, a nawet trzy! Osobiście sam uwielbiałem pizzę "cztery sery" czy też pizzę z szynką i pieczarkami, więc ją spokojnie jadłem... w akompianamencie dosyć ciekawego radia, które się nazywało "SuperXtra Słupsk". Promowało się linerem "Fajne radio" (zresztą równie fajne były te taneczne dżingle, aż skojarzyły mnie się z Planetą FM), a grana tam muzyka... to było dosłownie prawie to, co ma RMF MAXXX, a więc stacja dla młodych odbiorców grająca popelinę, hip-hop i potańcówki klubowe. Prezentera też mieli, a raczej prezenterkę o uroczym głosie. Postanowiłem zostawić to, co zostało z pizzy na jutro i odpowiednio zabezpieczyć żeby było jeszcze dobre. Bardzo ta pizza mnie smakowała, a sosy (pomidorowy, czosnkowy i pięciu wysp) to już w ogóle wielkie wow. Potem schowałem sobie te Tymbarki Malina-Mięta które wziąłem z wrotkarni... do lodówki, żeby się odpowiednio schłodziły. Znajomi mieli jakieś fajne planszówki, postanowiłem że z nimi zagram w coś. Wyłączyli radioodbiornik, i wzięli jedną grę planszową. A mianowicie... "5 sekund". Szło to nawet nieźle, mimo że czasami dostawałem jakieś zaskakujące że tak powiem "krótkie wyzwania", a co więcej, nawet sam wygrałem będąc na samej mecie tej całej piątki. W drugiej partii jednak byłem na 2. miejscu, ale w trzeciej również udało mnie się wygrać. A potem nam się to znudziło, a że coraz bardziej późno się robiło (chyba nawet to już koło 22:00 było), z moimi znajomymi się pożegnałem i wrócili do swoich domów. Zostałem dosłownie sam. Poszedłem do pokoju gdzie był telewizor, już plazmowy, bo w wrotkarni tamten to kineskopowy klasyczny był. Włączyłem go i... leciała "Blok Ekipa", ale z... Polsatu, co ciekawe już z tym nowym logiem (przeźroczyste "polsat" i ta kula, wszystko to w prawym górnym rogu, żadnego oznaczenia nie było). Postanowiłem ją obejrzeć, akurat z kilka odcinków jeden po drugim sobie leciało. Leżałem na łóżku. Nagle, w pewnym momencie usłyszałem niezbyt dobre skrzypienie... no i na tym całe to opowiadanie się skończyło. To tyle.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Pewnego dnia zrobiłem sobie konto na Netflixie. I cóż, na początku pojawiło się dużo programów, a znalazłem jeden o nazwie "Play this".Kiedy włączyłem wskoczyła jakaś horror wersja Squid Game. Na początku było normalnie, a następnie po pięciu minutach widać puste podwórko z duża liczbą zwłok i to dziwne coś idzie w kierunku mojego TV. Wychodzi... i połyka

yyy dobra wkrótce coś normalnego, napisałem tylko dlatego bo cztery miesiące temu nic nie pisałem

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Gdzieś początek lutego 2022. Częstochowa północ. Oglądam sobie stare zdjęcia na phototrans.eu z MPK Częstochowa. I tu się okazuje, że galeria jest bardzo rozszerzona o wiele różnych reklam autobusowych, nawet powstał osobny dział dla reklam. No i widziałem kilkanaście
Pierwsza: reklama Big Brother Bitwa w TVN, chyba dla Ikarusa 280.26, bo tak było zasymulowane. Data: maj 2002
Druga: fajna reklama jakiejś fabryki mebli, ale jakaś pomazana. Chyba przeznaczona dla Solarisa 12
Trzecia: duży napis 102.6, w tle jakieś bazgroły i napis "Radio Fon"
Czwarta: 50 lat TVP, koncepcja była ciekawa bo pasy były jak w Częstochowie, a logo jak w realu
Piąta: tutaj cursed bo pojawiła się straszna twarz pana Iniemamocnego z tych memów, i się zdziwiłem. Było napisane "Zniszczyć lewicę", co mnie rozwaliło
Szósta: jakaś reklama Atomówek w Cartoon Network, chyba przeznaczona dla Jelcza M11, też w jakimś programie zrobiona
Siódma i ostatnia: duży plakat RMF FM i nowej częstotliwości 105,9 MHz - z 1997 roku chyba.

Następnie przeglądając galerię autobusów, znalazłem jakieś przypadkowo nowe modele. m.in Jelcz M120, M121M, kilka Scanii, pierwszy Solaris Urbino 12, mieszanina MANów z lat 90. Do tego linii też więcej, m.in były do Mykanowa, Kocina Nowego, Mstowa, Pniaków Mokrzeskich, w latach 2002. Następnie okazało się że u mnie pojawił się MAN Lion's City CNG (wtf) w barwach... zielonych (jakaś zmiana decyzji). Chciałem nim pojechać, oczywiście zabrałem radio podobne do Technisata Violi 2. I co ciekawe, wewnątrz nie szło słuchać dalekich stacji radiowych, ale w MPK były ciekawe retransmisje stacji radiowych:
87,5 Jedynka
90,6 Dwójka
91,7 Trójka
93,8 Jura (lepiej niż normalnie)
94,7 Fiat
96,6 Złote Przeboje
98,4 PR Katowice
98,9 24
(100,6 Jasna Góra ale słabiej, nie z MPK)
101,9 Twoja Polska Stacja
103,4 Radio Zet
105,9 RMF FM
107,0 Radio Maryja
108,0... i tu się zaczyna zabawa. Zacząłem podsłuchiwać, po chwili słyszałem bardzo głośno "dzwonek" przy przystanku i lektorkę MPK mówiącą... Kokawa Skrzyżowanie... WTF, jedziemy do Częstochowy? Nasłuchiwałem i udało się usłyszeć nawet stereo (sic!), choć zapowiedzi przystanków były w mono. Przed Częstochową chyba jakaś awaria nastąpiła bo wszystkie przekazy stały się naturalne, odbierały też inne nadajniki z daleka, jak dobrze pamiętam w szumach był i Pradziad i Chorągwica. Pozostał ten dziwny sygnał na 108, ale tym razem nośna była mono, a stereo włączało się tylko na głos lektorki. No i wysiadamy na dworcu PKP, od strony Placu Rady Europy. Robię bandscan, a poza tym chcę wrócić do domu tym samym MPK. Ale przyjechał... GTV z tablicą "Przedkocin". WTF, jeszcze GTV do Mykanowa jeździ? No i po 6 godzinach podróży dziwnymi pojazdami wróciłem do domu.

Inne napiszę pod postem K03a

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

a tymczasem NARESZCIE koza coś tam napisał

Była jakaś sobota czy niedziela, czy tam nie wiem jaki dzień, ale wiem że tak trochę później wstałem, koło 9.00. Zjadłem śniadanie (jajecznica z szynką była) i ubrałem się. Pojechaliśmy do Biedronki. W sumie i tak tam długo byliśmy bo kupowaliśmy naprawdę dużo. Bułki, szynka, chleb tostowy, zupki chińskie od Vifona, jakaś zabawka z Psiego patrolu (pewnie dla małego dziecka), sporo pierniczków czekoladowych... gdybym pisał całą tą listę, to bym się dosłownie rozpisał. W każdym razie sporo, zapamiętałem też to że sobie kupiłem batoniki oraz... najnowszy "Super Express" oraz tygodnik "Antena" (tak, jeszcze istniał). No i po jakiś dobrych prawie 2 godzinach (wtedy jakaś 13:00-14:00 była, mniej więcej te okolice) pojechaliśmy do znajomego który mieszka... gdzieś daleko. Pewnie gdzieś w Kielcach. A dotarłem do celu wtedy kiedy było troszkę ciemniej. Przy okazji dodam, że w samochodzie słuchałem zwykłej playlisty pełnej... dance'owych i trance'owych utworów. Przywieźliśmy wszystko co kupiliśmy właśnie do tego znajomego, który nawet w tym domu był wraz z matką, siostrą w wieku nastoletnim oraz bratem. A że długo jechaliśmy... to postanowiliśmy coś zjeść. I to nie byle co - frytki posypane serem już rozpuszczonym :P Z ketchupem oczywiście. No i poszedłem do pokoju pewnie właśnie tego znajomego, i leżałem na łóżku. Włączyłem TV, plazmę. Mieli platformę Canal+. Lista była w miarę normalna, podobna do tej obecnej, tyle że wyjątek stanowiło np. Super Polsat na pozycji 9 czy TVP 3 na pozycji 13 (podpisane jako "3 WOT"). Na wszystkich kanałach leciało tam to, co zwykle w niedzielę, wszystko było w porządku... do czasu.
Po paczce kanałów Canal+, od pozycji 41 były jakieś bardzo, ale to BARDZO dziwne kanały. Jakby to były jakieś... jakieś kanały testowe bądź... kanały-widmo czyli takie które niby nadają, ale nie istnieją. Tu opisy z dobrych jakiś kilku godzin jak je sprawdzałem. Dużo się działo.
41. CANAL+ INFO - ciekawe, że C+ planuje jakiś kanał... informacyjny. Albo nie wiem. Jedyne, co na tym kanale było emitowane, to tylko nieruchoma czerwona plansza z napisem "start już wkrótce" pisanym oczywiście pogrubioną Futurą.
42. C_PL1023 - nazwa jakaś dziwna. A tam tylko testcard w formie pasów kolorowych i "CANAL+" na środku.
43. U - jeszcze dziwniejsza nazwa. Na tym kanale nic nie było, czarny ekran.
44. HD1 - leciała retransmisja Polsat News, ale sam obraz ze studia. Bez żadnego logo ekranowego, grafiki - nic, czysty obraz. Dźwięk jest. Dla ciekawostki dodam, że jak na Polsat News (pozycja 21, w realu już przesunęli na 44) leciały reklamy, to właśnie na tym HD1 dalej można było obserwować to co się dzieje w studiu. Czy to prezenter wychodzi, czy to moment kiedy kamera się przesuwa w którąś stronę, czy to nawet jakieś pogłosy z reżyserki. Ot tak przygotowania do emisji.
45. HD2 - same pasy kolorowe z "skaczącym" niebieskim kwadratem, w tle ton 1 KHz.
46. HD3 - widok na Warszawę, a dokładniej na centrum z Pałacem Kultury oraz... okrągłym świecącym neonowym rollercoasterem niczym London Eye. Nie było dźwięku.
47. HD4 - nie działało.
48. POLSAT EXTRA - to właśnie ten kanał-widmo, jak sama nazwa wskazuje od Solorza. Widziałem tam Daleko od noszy, Kiepskich, Się kręci, widziałem nawet sporo magazynów z Polsat News w tym "#Jesteśmydladzieci", a nawet "Pasjonatów" powtarzali. Było logo w rogu - znana dobrze kula a pod nią "polsat extra", identów w ogóle nie było, żadnych przerw.
49. POLSAT FICTION - kolejne widmo. W odróżnieniu od Polsatu Extra, emitowali tam jedynie paradokumenty. TAK, tylko one. Sekrety rodziny, Na ratunek 112, Zdrady, Septagon. Tyle widziałem. Pomiędzy serialami był ident "polsat fiction", dokładnie ten sam co inne Polsaty tyle że logo było koloru czerwonego, a pomiędzy Zdradami a Septagonem poleciał on... z jakieś 3 razy pod rząd.
50. POLSAT COMEDY - tematyka dosyć jasna. Świat według Kiepskich, Daleko od noszy, Halo Hans... i oczywiście duuuużo Kabaretowej Ekstraklasy. Ciekawsze jest to, że logo ekranowego w ogóle nie było - samo oznaczenie wiekowe w rogu. Przerw też nie było.
51. POLSAT SPORT - a to ciekawe. Polsat Sport w platformie Canal+. Wtedy leciał jakiś mecz siatkówki. Obecne logo ekranowe w rogu.
52. POLSAT X - leciało dokładnie to, co jest na tym realnym Polsat X kanale-widmo. Ale logo ekranowe w rogu samo "X", tylko ta litera. W międzyczasie natrafiłem się też na ident w stylu Polsatu 2021, ale "polsat x" było pod kulą. Szarą.
53. TS9 - testcard CP-HD z aktualnym BARDZO dokładnym czasem. W tle piszczałka 1000x800.
54. TEST - leciały tam jakieś teledyski z lat 90-tych. Co prawda, bez logo ekranowego, ale po napisach w dolnym rogu poznałem, że to jakaś czysta retransmisja MTV 90s.
55. STUDIO - na tej pozycji, była kamera skierowana na jakiś tył obecnego studio Wiadomości TVP1. Nie było nikogo. Ale lekkie pogłosy z reżyserki były. Kiedy Panorama była, też nic się nie działo, pewnie w innym studio ją realizowali. Aż tu nagle przychodzi Karol Gnat (wtf, przecież on Panoramę prowadzi) i znowu widzimy przygotowania do emisji, przełączanie pomiędzy kamerami, i tym podobne. Jakieś kilka minut przed startem, zaczęto wyświetlać pierwszą klatkę czołówki. W tle dalej dźwięk dochodzący ze studia. Wybiła 19:30 i leci czołówka. Karol się wita, forszpan no i tematy dnia. Ten przekaz pozbawiony był jakiejkolwiek grafiki ekranowej (poza intro i animacjami w studio), w tym także logo TVP1.
56. TEST_PLAC - kolejny jakiś test. A na nim zegar TVP, ale jakiś taki... inny. Tło jakieś szare, zegar wyglądał podobnie do tego z 2011/2012 tylko że był bardziej minimalistyczny i... miał na sobie to niby nowe logo. "TVP" w prostokącie. Oczywiście jak na zegar przystało, w tle cisza.
57. TVP INFO CF - retransmisja TVP Info, też bez żadnej grafiki ekranowej, nic. Ale za to już z reklamami i zapowiedziami, które były... w oprawie z 2009. Zresztą ogólnie oprawa była taka jak w latach 2009-2012, ale studio za to obecne.
58. DRUGS - nazwa chujowa, wiem co po angielsku oznacza. A to co leciało na tych "narkotykach"... migający co chwilę na zielono ekran (po prostu tak zielony-czarny-zielony-czarny). A w tle tych mrugnięć słychać było jakieś dziwne tony, piski, podobne do DTMF.
59. KONWERSJA - leciały po kolei jakieś odcinki "Deserowni", wymieszane z odcinkami "Triki Tiki" (1 sezon, poznałem po stroju samej Tiki). Nie było żadnego logo ani oznaczenia, ale odcinki były w trochę chujowym SD. Pewnie stąd nazwa kanału xD
60. KONTRYBUCJA - tam był wyświetlany przekaz ze studia TVP3 Warszawa, czyli inaczej mówiąc WOT-u. Akurat zobaczyłem to kiedy leciał Telewizyjny Kurier Warszawski. Po prostu to był sam obraz ze studia, ale w tle leciały normalnie dźwiękowo materiały reporterskie, czołówka czy podkłady (które były akurat tymi sprzed 2007, mimo że studio wyglądało tak jak obecnie). I po TKW, Lucjan Olszówka wyszedł, przyszedł Tomasz Gerlach, który... napił się wody. No i Sport. A potem drugi wyszedł i tak se studio stało puste. Reklam czy zapowiedzi nie było słychać, jedynie te serwisy. Poza tym że w tle słyszałem pogodę dla Warszawy, odtworzoną zapewnie.
61. ESKA-TEST - animacje jakieś podobne do obecnej oprawy TTV, tylko że niebiesko-pomarańczowo-błękitne paski, pojawiały się też co jakiś czas napisy "HITY", "NA", "CZASIE". A w tle słychać było... podkład z wiadomości lokalnych Eski z 2019 roku. Tak, sam podkład bez żadnego prowadzącego. I ciągle on leciał.
62. SN-TEST - czerwone tło z trzema czarnymi kropkami, nie było niczego poza tym tłem, a w tle leciały... jakieś poszczególne reklamy. Media Markt, Media Expert, Neonet, jakieś leki, Lidl, Biedronka, były też inne marki, a nawet jakieś lokalne reklamy z Rzeszowa, Przemyśla.
63. TEST - ta nazwa już była, ale... tam leciało co innego niż 9 pozycji wcześniej. A dokładniej jakieś materiały reporterskie odtworzone... z Betacama SP bo zauważyłem przewijanie i te słynne szare paski. I z tego co zauważyłem, pochodziły one... z Kielc, Ostrowca.
64. TEST-V - widok na jakiś balkon (prywatny), widać było jakieś bloki z daleka, a w tle... sporo różnych piosenek, a tak naprawdę ich coverów, które były wykonane przez jakiś... prymitywnie to powiem, żuli. Krzykliwe, chujowe, amatorskie, dosłownie jak Poranne wyjce by Norbert-Piwowar&tenłysyPawelec.
65. NIG2137 - jakieś dziwne cyfrowe zakłócenia, w tle pierdzące jakieś dropy.
66. TRWAM - tak, ten Trwam. Ten doskonale znany Trwam. Z tego co zauważyłem leciały tam jakieś bajki... po hebrajsku, z czego jedna była nawet z arabskimi napisami na dole. W rogu nie było oznaczenia wiekowego, było za to czerwone logo Trwamu oraz... dopisek "na żywo".
67. PUSTKA 1 - jakieś dziwne kanały. Jak sama nazwa wskazała, na tym kanale nie było nic.
68. PUSTKA 2 - na drugiej pustce też praktycznie nic nie było. Tylko niebieski ekran i w tle zapętlony komunikat o audiodeskrypcji z włoskiego Rai. Ten starszy jak coś.
69. V-TEST-J - jakaś animacja, gdzie na niebieskim tle pojawiały się, poruszały się jakieś trójkąty, kształty. Głównie koloru różowego, ale były też i białe, żółte. A co grało w tle? Otóż... był to mix dżingli Radia GO. Ale nie tego obecnego Radia GO z bangerami, a jeszcze innego - nieistniejącego już gorzowskiego radia GO FM, którego oprawa dźwiękowa była po prostu resingiem tego, co było (i co nawet jest) w VOX FM. Niektóre dżingle w sumie i tak się powtarzały, trochę wersji było (nawet podkłady pod wejścia), a wśród nich były też i wersje, które tak naprawdę w gorzowskim GO przed przemianą na VOX FM Gorzów w ogóle nie istniały. A są to już te dżingle GO FM z śpiewanym "w rytmie hitów".
70. POLSAT FUNNY - kanał na którym w ogóle nie było ani logo, ani oznaczenia. Leciały jakieś kompilacje śmiesznych filmów z YouTuba, nawet ze zwierzętami. Oddzielone były one czarną planszą z napisem "następna compilation za 10" i tak od 10 ta liczba się zmieniała, i po tym jak pojawiło się "1", plansza znikła, 5 sekund przerwy i zaczęła się kolejna kompilacja.
A potem lista była w sumie prawie normalna:
71. TVP 3 (dubel WOT-u)
72. TV 6
73. ZOOM TV
74. NOVELAS+
75. WYDARZENIA 24
i tak dalej, po prostu te różne tematyczne kanały zostały wepchnięte na różne inne, dalsze pozycje. Z tego co pamiętam, Nickelodeon był dopiero na jakiejś pozycji... 301 bodajże. Że też i ja bym się tego nie spodziewał. Oczywiście jadłem z rodziną znajomego ciasto z białą czekoladą, smakowało mi, do tego jeszcze poczęstowałem się czy to cukierkami czy to Delicjami. A potem przyszłem do jakiejś zupełnie innej sypialni. Schowałem se kupione Super Express i Antenę, z czego przeglądałem właśnie Antenę. Logo na okładce (napis tytułowy) było dosłownie takie samo jak w znanej dobrze Antenie HD od MWE (bez HD), a sam układ kanałów, programu TV... wyglądał tak.
Str. 1: TVP 1, TVP 2
Str. 2: TVP 3, trzy kolumny z programem ośrodków TVP3 (było tych ośrodków... 30; oprócz tych dobrze znanych istniejących były też Koszalin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Słupsk, Sieradz, Konin, Kalisz, Piła, Elbląg, Włocławek, Mazowsze, Sudety, Podhale oraz... Wilno)
Str. 3, rząd 1: TV Polonia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Extra
rząd 2 (każda stacja na szerokość 2 kolumn): TVP Info, TVP World (i tu ciekawostka - pozycje w ramówce nie były po angielsku... a po białorusku)
Str. 4, rząd 1: TVP Film, TVP Seriale, TVP Dokument, TVP Relaks, TVP Max
rząd 2: TVP Kobieta, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP Teen
rząd 3 (nieco mniejszy): WTK, RTV Lubuszan, TVP+ Zachód, Twoja Warszawa, Dami, Radom 43 (CZO TU ROBI?!)
Str. 5: Polsat, TVN, TV 4, TV Puls
Str. 6, rząd 1: Oognet, Ukraina, dział dla stacji radiowych na dwie kolumny
rząd 2: Wisła, Odra (program obydwóch stacji zmieściły się na szerokości obydwóch kolumn)
I dalej już omówienia na dwie strony. Dodam że logo stacji w tej gazecie praktycznie nie drukowano nad programem - były to po prostu same pogrubione napisy w prostokątach, z czego zwłaszcza stacje TVP miały tak wyglądający napis, jak to nowe logo. Tak, TAM też zastosowano font TVP. Oczywiście przy kilku kanałach dodano jakieś odróżnienia, np. słońce sprzed 2021 przy Polsacie, niebieska kropka przy TVN na żółtym obszarze, czy oczywiście kolory adekwatne do logo danej stacji. A tamte stacje lokalne (co było dla mnie sporym zaskoczeniem) były po prostu na szaro zaznaczone, białe napisy.
No i zbliżała się powoli 22:00, bądź nawet już były okolice 22:00. Już bez telewizora, bo w tej sypialni go nie było. Tak więc postanowiłem pójść spać. I... koniec. Tyle.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

A tak się to zaczęło

Wtorek, godzina 5:30, budzę się trochę wcześnie ale otwieram sobie telefon - ale jakiś inny, podobny do Samsunga. Włączam a tu bardzo dużo aplikacji preinstalowanych - m.in Radio FM, czy Radio DAB+. Chciałem potestować ale się okazało, że potrzebny jest Android 9.0. Trochę później słyszę informację od rodziców że Częstochowa może zostać skażona jakąś śmieszną substancją - bezyrarterletiarzytor. I zasięg tego miał wynosić 8,88 km. No to tak wziąłem kilka leków bo byłem chory na autyzm i trochę z tarczycą coś związane i ubrałem się - nosząc koszulkę z Pibby, ale na niej była bluza Nike tylko jakaś dziwna - bo były fale z Polsatu. Przyszedłem zjeść śniadanie to było tam kilka różnych tostów ale troche dziwnie ozdobionych (jakby lekko świeciły) - same były smaczne ale takie dziwne bo oprócz wędliny i sera był ogórek, jajko i... jakaś pasta. Chwilę później naładowałem telefon z 65% do 99%... w 7 minut (jak to, superładowarka?) i można było iść na zewnątrz - czekałem na jakiś PKS albo autobus MPK, no i przyszło czekać 10 minut, w międzyczasie pojawiła się prezenterka Radia CCM (co ona robi pod Częstochową) i rozmowa wyglądała tak
- O, nie poznaję tej pani
- Dzień dobry, Arletta Buuuu, prowadząca audycję "Bimbycało w Radiu CCM" (WTF?)
- Dlaczego jesteś tutaj
- Ponieważ byłam w Częstochowie ale chcę się ukryć na wsi bo ten dziwny bezyrarterletiarzytor powoduje łaka
- Jedziesz autobusem?
- No pewnie
- No to naura!
- Naura!

I tym dialogiem przechodzimy do części następnej. Włączyłem ten telefon, podpiąłem antenę jako słuchawki... JBL'a. Włączyłem Radio FM i tradycyjnie zrobiłem mały bandscan - na miejscu odbierały wszystkie stacje z Częstochowy, 60kW RTCN Kosztowy, EC-4, Kamieńska, Św. Krzyża, Dobromierza i Skrzycznego... zaraz... co robi RMF na 94.3 z RDS i... jakieś nieznane RMF Ukraina na 90.9 MHz? To RMF Ukraina grało muzykę ukraińską i zagraniczną i miało podobne dżingle do NRJ Ukraina. Słuchałem radia i najpierw była jakaś ukraińska piosenka, a następnie wiadomości po ukraińsku. Nie było jednak czasu bo... przyjechał autobus. Był to Solaris Urbino 12 II generacji, z MPK Częstochowa, w biało-fioletowych barwach. Co ciekawe - na tyle autobusu była duża reklama Mask Singer w TVN (współczesność?), a na wyświetlaczu pisało --> PIŁSUDSKIEGO (o fuck). Nagle słyszałem dwie osoby śpiewające "abcdefu" tyle że jeden był na cracku. Odbierałem stacje radiowe różne z licznych kierunków, ale skupiłem się na trzech - bo RMF Ukraina znikło zaraz za przystankiem, to słuchałem na zmianę Złote Przeboje na 96.6, Radio Hip Hop na 98.7 i Nippon FM na 104.5. Pierwsze grało zgoła inaczej niż naprawdę - utwory eurodance z lat 70-90, a podobno wieczorami grali ballady. No to jakieś parę km słuchałem Złotych, które grało najpłynniej. Odezwał się Kamil Baleja z jakąś kobietą, ale mówili w języku potocznym. Pomyślałem: Eska dla starszych?? Później reklama, więc przeskoczyłem na 98,7 - leciały tam utwory Young Leosi, a w RDS mieliśmy [HIP_HOP] [wykonawca] [godzina], niestety punktowo pływał sygnał, np. w Czarnym Lesie. Był też dżingiel "Radio Hip Hop - skaczemy jak kangury" (co to za hasło???). Promowali też aplikacje na telefon tyle że nie bardzo miałem internet mobilny i nie mogłem pobrać. Kolejną stacją jest Nippon FM - miałem już mniej minut na słuchanie, ale nasłuchałem się dwóch piosenek z anime oraz dwóch dżingli w języku... japońskim. Sygnał był bardzo słaby ale zaczął się poprawiać... na przedmieściach Częstochowy. W końcu autobus dojechał do centrum przesiadkowego przy ulicy Piłsudskiego i doznałem szoku - nie dość, że Zagłębie Frytkowe miało się tak dobrze jak piętnaście lat temu, to jeszcze widać było dużo billboardów i śmieszne murale. Normalnie miasto sprzed lat, a reklamy jak w 2022, nie? Okazało się że pociągi nie mogą przyjechać bo MTVpociąg utknął w Radomsku (że co ku*wa?). Zostaliśmy też poinformowani że o 7:37 będzie zastępczy autobus do Gliwic. Poszedłem na dworzec PKS, zobaczyć jak tam się ma martwy dworzec, a tu cyk - nowiusieńki, pełno tam staje pojazdów, i oczywiście też dużo billboardów i starych reklam. Mija godzina 7:29, i robię bandscan ale jakiś cursed, bo trafiły się m.in RMF FM na 94.3 i 91.5 (Ostrołęka w Częstochowie? Gdzie Jedynka?), Radio Energy Częstochowa, Russkoe Radio (czemu Kacapy włączyły radio w świetym mieście), czy radio grające muzykę instrumentalną z popularnych pop kawałków, które były przedłużane do 30 minut (WHAT? ZNOWU?). W DAB+ wyszukało dwa MUXy: Polskiego Radia na 11A i DABCOMU na 12D, ale to będzie najlepsze. Wyszukało mi trzeci MUX o ID Cum, a tam: Russkoe, fonia TVP Info, fonia Brazzers (w 16kbps), Nippon FM, Radio Wolnej Radości, Parówka FM i jakieś "I cyk radyjko". Niestety działała tylko fonia TVP Info i Nippon, na pozostałych cisza, a Brazzers było zakodowane i dekoder w telefonie się wyłączał. Jedzie już autobus PKS, ale kuźwa z jakąś dziwną tablicą (Gilowice). Gilowice? Przecież nie trzeba się tak daleko ukrywać. W kolejce do autobusu było 80 osób, a nie był on wcale przegubowy (PKS Częstochowa nie ma przegubowców, uczcijmy to minutą ciszy). No i udało się wykupić bilet za 8,49, a w autobusie... TELEWIZJA, niesamowite. Wszyscy mieli telewizory, wprawdzie naścienne i 10 cali, ale można było oglądać co tam jest. I tu się zdziwiłem - powrót do jakiegoś 2005 roku, bo o ile leciał Polsat w 16/9, to było tylko słoneczko w prostokącie i oznaczenie wiekowe 12 (już nie nowe). Nadawano - nie Nowy dzień, a jakieś anime. Nie wiem co to było czy Beyblade, czy Pokemon, ale coś w stylu tego pierwszego bardziej. Dwie postacie mi się podobały. Ale to nie wszystko - okazało się że w PKSach jest... kablówka jakaś, tajemnicza. Co śmieszne, telewizja przypominała jakiś 2006-2007, ale bardziej bogatszy (16/9, HDTV). Zatem przedstawiam listę kanałów:
1. TVP 1 - Kwadrans po ósmej, z maja 2007. Tu nawet widać logo TVP1 HD ale jakieś prowizoryczne
2. TVP 2 - Pytanie na śniadanie
3. TVP 3 Katowice - jeden z trzech które było tylko w 4/3. Akurat leciała Śląska biesiada a następnie przełączenie na główną Trójkę i początek programu kulturalnego
4. Polsat - tu był telewizor
5. Polsat 2 - powtórka serialu Psie serce, niestety z betacamów. Logo i oznaczenie na czarnych bokach
6. TVP Polonia - jakiś program dla dzieci
7. TVN (ciekawe że tak daleko) - zamiast Dzień dobry TVN powtórka Usterki z 2003... w 16/9 i to jeszcze w jakiejś odnowionej wersji. Tu już odbiór zaczął przerywać minimalnie, bo wyjeżdżając z Częstochowy, odbiór się psuł
8. TV Puls - tu akurat... Rodzinny interes, ale to nie paradokument, tylko o dziwo... profil obyczajowy. Na ekranie było stare logo TV Puls z 2007 (PULS), za to oznaczenie wiekowe z obecnego okresu (2011-)
9. TV4 - GRAM.TV, mówili o nowym Harrym Potterze na PC
10. Tele 5 - telezakupy
11. TVN Siedem - Mango
12. jakaś plansza informacyjna o zmianach w PKS Częstochowa, co ciekawe wygląd przypomina ten rok, komunikaty też nowe, za to mówią o kursach praktycznie do 1/4 Polski (m.in Zakopane, Lublin, Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra [!])
Oglądałem trochę Pulsu, Polsatu, mniej więcej gdy byliśmy 25km za Częstochową bo już telewizja lekko nudziła się, poza tym coraz więcej kanałów miało odbicia. Chciałem sprawdzić czy komóra też to odbierze, ale złapało tylko TVP2, kanał informacyjny PKSu i resztki TVNu. Zatem przełączyłem się do radia, jeszcze blisko Gliwic. Miałem już 26km do trafienia w bezpieczne miejsce. No i tak przedstawiał się odbiór:
87.5 - Jedynka
88.1 - RMF Maxxx
88.7 - Piekary
89.3 - Katowice
90.0 - 90
90.4 - PR Kierowców (???)
90.6 - Dwójka
91.0 - Frekvence 1
91.2 - Złote Przeboje
91.5 - Jedynka
92.0 - RMF Silesia
92.3 - Express
92.6 - Planeta FM
93.0 - RMF FM
93.4 - CCM
93.7 - Helax (WTF? Wrócili?)
93.9 - Park FM
...
i tak dalej choć zdarzały się inne nietypowe radia jak MTV Radio czy jakiś pirat bez RDS na wysokości Bytomia, który przez 2km działał. Trafiłem na końcówkę piosenki Studio Killers - Jenny w remixie, po czym puścili Kizo - Disney ale z przesterem (KOMPRESJA!!!!). No i jestem w Gliwicach.
Okazało się, że ja mam tam kuzyna (przecież nie mam kuzynów!), no i odwiedziłem niby go, na czwartym piętrze. Zobaczyłem tam fajne pomieszczenie, z plakatami 5 Seconds of Summer, Justina Biebera i Shawna Mendesa. Oprócz tego miał telefon Oppo, a z radia leciało głośne RMF Maxxx. Próbowałem tego pirata złapać (na 107.3 był chyba), i bawiąc się anteną, ciężko było go w ogóle usłyszeć. A gdy trafiłem to... trafił się Skrillex, ale taki już mocno zaszumiony, więc zacząłem chwilę to słuchać. Po 8 minutach usłyszałem dżingiel "Radio Bytom - gramy z grubej rury" i rozpoczęły się informacje od Agory, które czytał Marcin Krzemiński.

Bandscan, przeglądy kaset (bo były) i ewentualnie jakieś dekodery, w 2 części.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

No to tak. Będąc już w Gliwicach (ul. Powstańców Warszawy). Mija chyba godzina 11:00 (brawo. Jedziesz o godzinie piątej do Częstochowy, o 7:30 z PKSu do Gliwic w ponad 3 godziny, jebane korki?). Oprócz nasłuchu RMF Maxxx i Bytom FM na komórce, którą musiałem już dać do ładowania (USB-C jakieś), miałem też radioodbiornik... Unitry. Do tego przestrojony już na górny UKF. Odbierał tak:
88,1 - RMF Maxxx - odbiór bardzo mocny, bez wstawek Radia Orion
88,3 - Jedynka - tu już zaczęła dobrze odbierać, w tym momencie Czejarek
88,7 - Radio Piekary
89,0 - Impuls - średnio
89,3 - Radio Katowice
89,6 - Radio Doxa - odbiór średni
90,0 - Radio 90
90,3 - Trójka - odbiór słabiutki, zamiast PR Kierowców które nie doleciało
91,0 - Frekvence 1
91,3 - Radiozurnal
91,5 - Jedynka
91,7 - Trójka - jedyna z Wręczycy stacja
92,0 - RMF Silesia - bardzo słaby zasięg
92,3 - Radio Express FM - dziwne przypierdy w tle
92,6 - Planeta FM - ledwo co odbiera.
93,0 - RMF FM - za duże wstawki od CCM
93,4 - Radio CCM
94,1 - Frekvence 1
94,3 - Radio Maryja
94,5 - Radio_FM - i tak, Radia Roxy (nie Pogoda) nie było. Leciał... jakiś słowacki pop. Ciekawe, z jakiej okazji. Odbiór słaby
95,0 - Meloradio - całkiem doskonale
95,5 - VOX FM - resztki
95,7 - Radio ZET - doskonale
96,2 - Radio Silesia
96,6 - Złote Przeboje
96,8 - Dvojka
97,2 - Radio Devin - też całkiem nieźle. Tu akurat muzyka poważna
97,4 - Countryradio vs TOK FM
97,7 - Radio Pyskowice (ciekawe co to za stacja i czemu tam Zetki nie ma?) - leciał tam jakiś francuski pop
97,9 - Jedynka
98,2 - Radio Energy (co tu robi?)
99,0 - Radio Ostrava
99,3 - Evropa2
99,7 - Trójka
100,2 - Radio Fest
100,6 - Radio Jasna Góra
No i po drodze takie różne, nic ciekawego, normalnie już jak w Gliwicach, z ciekawszych stacji to Slovensko oraz dwa Bielska. Bardzo ciekawie było. Ale to nie radiem się zajmuje, bo zobaczyłem podręczniki do technikum z roku... 2005. I w jednej z nich (chyba wiedza o społeczeństwie) był temat stacji radiowych. Tam było tak:
- opisywali stan stacji radiowych na podstawie Warszawy oraz strony radiopolska.pl
- krótkie opisy stacji: Jedynka, Dwójka, Trójka, PR Bis, RMF FM, Radio ZET, Radiostacja, Radio PiN, Radio Polonia, Radio Eska i Radia Jazz. Innych nie było
- było zadanie: opisz twoją ulubioną stację radiową
- z nudów napisałem o Radiu Złote Przeboje, tyle że po co. Wpisałem jeszcze datę... 17 kwietnia 2007 (what? jednak mamy jebany 2007???).

Dobra, a później mieliśmy taki telewizor 4K a poniżej... magnetowid i jakiś easycap czy coś co nagrywa z DVB-T. I takie były kanały:
1. TVP 1
2. TVP 2
3. TVP 3 Katowice
4. Polsat
5. TVN
6. TVN 7
7. TV 4
8. TV Puls (wait, coś się pozamieniało)
9. Puls 2
10. TV6
11. Super Polsat
12. Eska TV
13. TTV
14. POLO TV
15. DMAX (czyli jednak nie Antena)
16. Fokus TV
17. Stopklatka
18. TV Trwam
19. TV Silesia
20. TV Sfera
21. Telewizja 90
22. TVT
23. CNN International
24. Crime+Investigation Polsat
25. Minimax
29. TVP ABC
30. TVP Info
31. TVP Sport
32. TVP Historia
33. TVP Kultura
34. TVP Kobieta
35. TVP Dokument
38. Metro
39. WP
40. Zoom TV
41. Nowa TV (z czego ta 4 jest w zakłóceniach)
109. TVP3 Opole (bardzo słabo)

No i na tym koniec bo czas na przegląd kaset!!! Zaczynamy na pierwszej taśmie, i mamy.. nagranie z TVT z lutego 2009, akurat serwis lokalny. Jednak następnie po serwisie, jest unikatowy dżingiel reklamowy, gdzie kula kręci się w prawo i odsłania się napis "reklama". Następne reklamy: McDonald's w Żorach i praca, jakiejś knajpki w Rydułtowach i mamy serwis sportowy. m.in o przygotowaniach do mistrzostw Polski w Wiśle (skoki narciarskie) czy o piłkarzu z żorskiego klubu. Później od razu pogoda bez reklam, a po pogodzie... pasmo teledysków, ale już kolory zaczęły się psuć i cyk, zerwało. Następna to była druga - i mamy zapping Cyfrowego Polsatu, a raczej przeskok od kanału TVN Meteo do Zone Europa na film. Oglądamy film ale w połowie pojawia się ostrzeżenie o... katastrofie zbliżającej się do Płazowyżu (what, znowu kreskówki?). Pod koniec filmu napisy końcowe wyglądają dziwnie, jakby w AVSie je robiono. I cyk, mamy ident ale jakiś przedłużony, bo animacja trwa i trwa... aż nagle jumpscare i oczko mnie atakuje. I koniec przeglądu, muszę wracać do Częstochowy bo wszystko się poprawiło. Bach, bum, allah akbar! Wspaniale, pora wracać. No i nadjechał... pociąg, bo PKS już nie mógł przyjechać do Gliwic. Pa!

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

pewnego dnia chciałem przejść przez pasy dla pieszych a one są różowo-białe, what? koniec i robię miejsce kubie

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

No nareszcie Koza zabrał się do pisania kolejnych wspaniałych wymysłów mózgowych, po tak długim czasie. Dziś opowiem wam o czymś tak bardzo ciekawym, że aż... zresztą sami zobaczcie.

Otóż pewnego dnia robię w domu rzeczy takie jak zwykle - oglądanie jakiś kreskówek (w tym Sowi dom, w ogóle skąd się on wziął na Netflixie?), granie przy komputerze, jednak kilka chwil po tym kiedy jadłem frytki i nuggetsy na obiad, przyjechał do mnie... chyba jakiś mój kolega. Znajomy czy coś. Porozmawialiśmy se na parę tematów, i nagle mówi mi, że on chce mnie zaprosić do bardzo fajnego i ciekawego miejsca. Tam chciał złożyć mi jakąś propozycję. My razem wsiadaliśmy do auta, niebiesko-zielonego, i kolega na spokojnie jechał, ja byłem pasażerem. Dał mi opaskę i musiałem zasłonić swoje oczy bo to musiała być niespodzianka. Kiedy byliśmy na miejscu, on wysiadł, i mnie spokojnie zaniósł, troszkę mnie trzymając. Szłem za jego wskazówkami, nawet do jego środka, słyszałem nawet że ten pan coś mówił pewnie kierownikowi czy tam ochroniarzowi, i dalej szliśmy. Aż w pewnym momencie, kolega powiedział "Dobra, możesz już odsłonić te swoje oczy!", zdjąłem opaskę i nagle... o żesz kurwa jego mać. To jest dopiero ciekawa rzecz. Bo podwiózł mnie do... siedziby telewizji. A konkretniej... TVP3. A dokładniej nawet i TVP3 Warszawa. On zlecił mi takie zadanie, że aż musiałem je przyjąć bo bardzo mnie się spodobało. Kolega był tam pracownikiem, realizatorem. Jako że postanowił pójść na tydzień urlopu, dał poszczególne zadania kilku osobom. A mnie dał nie lada wyzwanie, ale z góry w sumie łatwizna - przez 2 dni miałem operować proces przechodzenia na warszawski program lokalny i z powrotem na pasmo wspólne. I w sumie tylko to było dla mnie obowiązkowe, w reżyserce siedział za mną jeszcze jakiś drugi chłop który włączał inne elementy programu, w tym także przechodzenie na przekaz z drugiej reżyserki, gdzie tam realizowano te Kuriery Warszawskie i tym podobne. Ten koleś nawet zlecił mi tam nocleg bo mają jakieś w sumie pokoje z łóżkiem. A potem z kolegą się pożegnałem, życząc mu udanego wypoczynku, poszłem do tego wspomnianego pokoju i na spokojnie poszłem spać, by móc potem wstać na poranny program. W ogóle w pomieszczeniu zwróciłem uwagę na kilka rzeczy. Kartka wpięta w tablicę, na której widniały pory w których mam wykonać te przełączenia. 7:45 - 8:30, 8:45 - 10:00, 14:00 - 14:45, 16:45 - 17:30, 18:00 - 20:00, 21:45 - 22:15. A żeby ułatwić sprawę, na górze wisiał elektroniczny, cyfrowy zegar wskazujący aktualny czas. Na monitorach z kolei były różne przekazy. Podgląd na antenę (TVP3), obrazy z magnetowidów (różne rzeczy tam leciały), przekaz z tej reżyserki informacyjnej, jakiś jeszcze inny, widok na panoramę Warszawy, zegar TVP (ten stary, ale zamiast logo TVP była konturowa "3" z obecnego logo), pasy łowickie czy... włączony przekaz Dwójki. Przed sobą miałem też komputer z tzw. playlistą emisyjną, która momentami była "automatyczna", a momentami nie.
Ale najlepsze dopiero przed wami. Bo na moim panelu oprócz konsolet i przycisków... były dość fajne przyciski co się zwały "OPT-OUT" i "OPT-IN". To on właśnie służył do przełączenia na przekaz z innej playlisty, która chyba ustawiona była gdzieś indziej w okolicach Placu Powstańców (pasmo wspólne). W ogóle gdzieś na ścianie wisiała dość ciekawa tablica elektroniczna z 18 wyświetlaczami. Przy nich zapisane były nazwy miast w których znajdowały się oddziały TVP3 (+ Koszalin i Kalisz), a na tablicy gdzieś z boku widniała dość wyraźna kartka "PRZEŁĄCZAMY NA OPT-IN TYLKO WTEDY KIEDY RESZTA SIĘ PRZEŁĄCZY". Cała ta procedura polegała na tym, że jak zaczynał się program lokalny, to przy włączonym buforze TVP3 oddziały w odpowiednich momentach nacisnęły identyczny przycisk, jaki był u nas, w Warszawie. A tablica miała z oddziałami łączność i pokazała to dobrze - kiedy leciał u nich centralny program, na wyświetlaczu były 3 czerwone literki zwane "OPR" (skrót od "ogólnopolski program regionalny"). Zaś kiedy włączony był przycisk "OPT-OUT", wszystkie LCDy wyświetlały zielone "LOC". W trakcie przełączenia, wyświetlacze zmieniały się z OPR na LOC stopniowo. Aż do momentu, kiedy "OPR" miała tylko Warszawa. Wtedy nacisnęła ten przycisk i poszło kilka sekund pauzy WOT. A poranny TKW włączył ten drugi realizator. W sumie ja odpowiadałem praktycznie tylko za te przełączenia, ale czasami koledze pomagałem i zdarzało mnie się wskazanym przez niego przyciskiem włączyć Kurier z Placu. A co ja wtedy robiłem kiedy albo druga osoba zajmowała się playlistą/elementami programu albo robił to dosłownie automat? Różnie to było, albo siedziałem na spokojnie i np. oglądałem emisję, albo poszłem na jakieś jedzonko (a tam to mieli zajebiste żarcie!) bądź robiłem przerwę na toaletę. Kiedy pasmo lokalne się kończyło, tu mieliśmy do czynienia z odwrotną woltą - to Warszawa była pierwsza by nacisnąć zielony przycisk "OPT-OUT", a właściwie go wyłączyć żeby się już nie świecił (a włączone te przyciski właśnie świeciły). W tym momencie bufor warszawski zmienił się płynnie na bufor TVP3, a my spokojnie czekaliśmy, aż w każdym oddziale zaświeci się "OPR". W ogóle stąd wynika, iż prawdopodobnie inne oddziały miały do dyspozycji tylko jeden przycisk zwany "opt-outem" (bądź nawet jakąś "wajchę") którym można było włączyć lokal i wyłączyć go tak żeby włączyła się Warszawa, pewnie realizatorzy w oddziałach otrzymywali od niej w jakiś sposób specjalny sygnał że można już "wyjść z anteny". A kiedy był wyświetlany ten skrót na tablicy aż po 18 razy, to wtedy dopiero można było nacisnąć przycisk czerwony "OPT-IN", by po buforze odpalić już playlistę z centrali która w sumie sama jest odtwarzana bądź po prostu steruje ją ktoś inny w innym pomieszczeniu. W ogóle to oprawa TVP3 była dosyć inna - była zielona, trochę czerni nawet też było, były poruszające się jakieś świetliste linie, kropki, z pewnością były także nazwy miast, a w tle była muzyka trochę podobna do tej z obecnej oprawy Biełsatu. I logo TVP3 było takie jak obecnie tylko właśnie zielone. W samym WOT było inaczej - używano dosłownie oprawy z okresu 2007-2009, tylko że z podmienionym logo na zielone "|T|V|P|3 WARSZAWA". Logo na ekranie było dokładnie takie jak na przełomie 2006/2007. Zaś jeśli chodzi o oprawę programów informacyjnych, to była dokładnie taka jak w latach 2008-2009 (tylko te czerwone elementy były zielone), poza studiem które bardziej przypominało te z 2006 roku. W ogóle miałem przed sobą ramówkę pasm lokalnych i wyglądała ona mniej więcej tak:
Pasmo poranne 1 - poranny TKW, Raport na gorąco i pogoda, a potem "Warszawski dzień" (którego oprawa i studio swoją drogą przypominały "Dzień dobry Warszawo" z 2016)
Pasmo poranne 2 - Warszawski dzień (ciąg dalszy), potem po 9:30 jakiś bida-program
Pasmo o 14:00 - najpierw jakiś tam program/magazyn (np. Mój pies i inne zwierzaki) bądź jakiś felieton, potem Kurier Warszawy i Mazowsza wraz z krótką pogodą
Pasmo popołudniowe - Wiadomości Kuriera (skrót informacji) i pogoda, Qadrans qltury, jakieś inne pierdoły typu felieton albo program/magazyn
Pasmo główne - Telewizyjny Kurier Warszawski o 18:00, potem Raport na gorąco, krótki Sport i prognoza pogody, Wywiad Kuriera o 18:30, potem był blok w którym wyświetlano jakieś premierowe własne programy, a potem to różnie aż do 20-tej
Pasmo wieczorne - Kurier Warszawy i Mazowsza, serwis sportowy, pogoda, a później... powtórka Wywiadu Kuriera
I ja tak sobie się zastanawiałem, gdzie się podział Kurier Mazowiecki... A drugi realizator coś mi na ten temat powiedział. Okazuje się, że ten przekaz TVP2 zamontowany był tylko po to, żeby móc spokojnie się włączyć także na antenę Dwójki w ramach tzw. pasma rozłącznego. Wtedy to jeszcze jeden realizator, tak gdzieś w montażowni, włożył nagranego wcześniej Betacama z gotowym już programem, którego można było nie zobaczyć na antenie Regionalnej Trójki. Jak tak zobaczyłem trochę na monitorze w reżyserce, montażysta sprawdzał czy taśma jest w gotowości, jednocześnie ją przewijając. W ogóle bardzo ciekawa rzecz zanim przejdziemy do tego pasma. Otóż przed nim w Trójce emitowany był popołudniowy Dziennik Regionów, chyba Konrad Krakowiak to prowadził. W tym samym czasie na Dwójce chyba leciał Świat Raven. I w ogóle w tym DR zauważyłem pomysł, który był dosłownym wypisz-wymaluj z BBC - jako ostatni temat było "teraz najważniejsze tematy w twoim regionie", nagle pojawił się na chwilę Marcin Włodarski w studiu TKW omawiający po krótce dwa tematy dnia które ukażą się w dzisiejszym wydaniu, a potem zaczął lecieć podkład i prezenter DR się żegnał. Oprawa Dziennika Regionów była znacznie inna, dosłownie zmyślona przez moją wyobraźnię - chociaż przypominała takie jakby połączenie obecnych czołówek Polonii 24 (nawet muzyka była taka sama, za to zamiast kuli ziemskiej była mapa Polski) oraz Sportowego wieczoru. W ogóle my nawet nie nacisnęliśmy żadnego przycisku - po prostu inna reżyserka z Placu Powstańców to zrobiła. Po wydaniu była prognoza pogody dla całej Polski, której formuła... troszkę przypominała Agropogodę. Po prostu intro w stylu DR, była pogoda na noc, lot po Polsce (pogoda na jutro), kolejne dni, w tle sam lektor. A później trochę zapowiedzi i jakiś spotów. Wszyscy czekali na ten moment. Mieliśmy na biurku postawiony kineskop podglądowy. Otrzymaliśmy sygnał od tamtego w montowni, że jest gotowy. Na 2-ce zapowiedzi, flesz Panoramy w oprawie 2008-2009. Ja już trzymałem palec przy przycisku. Poszła pauza TVP3, na TVP2 również leci pauza (identyczna jak obecna tylko z białym kratkowym logo). Patrzyłem na tablicę, oddziały się powoli przełączają. "OPR" tylko przy Warszawie - nacisnąłem OPT-OUT, który automatycznie wyłączał jeszcze włączone OPT-IN. Leci pauza. Na Dwójce też płynnie pojawia się TVP3 Warszawa, choć przejścia na Dwójce nie musieliśmy w sumie robić bo to pewnie dokonuje się już na Woronicza gdzie idzie ten nasz "mix". Mój kolega z reżyserki daje cynk montażyście - naciska "PLAY" na magnetowidzie. I kolega magicznie naciska przycisk na panelu dzięki któremu leci już na tzw. "rezerwie" obraz z magnetowidu - ja zaś odpaliłem inny przycisk dzięki któremu poszły reklamy w 3. Na 2 również reklamy, ale inny blok. Po dwóch reklamach poszedł przekaz z Kurierowej reżyserki - tym razem włączyłem go ja. Ogółem cała ta taśma, która była dla Dwójki przeznaczona, składała się z bloków reklamowych, Kuriera Mazowieckiego (wcześniej nagranego, prowadzi Natalia Nowak-Podbrożna) oraz pogody dla Warszawy i Mazowsza. I tu taka ciekawostka - program w Dwójce poleciał tego dnia bez logo ekranowego. Nawet my go w ogóle nie włączyliśmy, w trakcie TKW za to ten znaczek był. Dodam jeszcze że i na 2 i na 3 nie emitowany był pasek informacyjny - same belki. Po TKW wszystko szedło w sumie wg planu, czyli wypadki, sport, pogoda dla Warszawy, jeszcze gdzieś reklamy pomiędzy. A na tamtej taśmie po sponsorowanej pogodzie na deser jedna reklama i parę zapowiedzi. A po nich poszedł, już odpalony z tejże taśmy bufor WOT-u. Na kasecie nagrało się z jakieś dwie-trzy minuty buforu - na antenie wyemitowano tylko z kilkanaście sekund i potem fade-out w pauzę Dwójki. Koleś w montażowni przewinął całą koło 30-minutową kasetę do samego początku. A tymczasem w samym WOT program trwa dalej - "Wywiad Kuriera" prowadzony przez Martę Januszewską był na żywo, a potem już z playlisty dalsze programy, nie pamiętam już jakie, ale chyba coś podobne do tych co kiedyś były na antenie ośrodka. Po powtórce "Za zamkniętymi drzwiami" garść zapowiedzi. A potem poszła pauza, minęło dobre paręnaście sekund i pojawiła się na ekranach pauza TVP3 - "OPT-OUT" zostało wyłączone. Po jakiejś krótkiej chwili od jej początku zaczęły odpalać się "OPR-y" na naszej tablicy. I widzę, że ktoś tu że tak powiem... zaspał. W Łodzi dalej włączone "LOC", pewnie coś się przeciągnęło i dalej tam coś szło. Mimo, że nie wiedzieliśmy, co. Patrzyłem zestresowany na tablicę dalej, dalej łódzki program leci, no kurde już minuta minęła. Ponad. Dzwoni odpowiadający za playout w paśmie wspólnym. On w sumie usunął już zaplanowany wcześniej blok zapowiedzi i reklamowy by móc od razu wejść z programem. Wtedy o 20:00 był emitowany z Poznania "Telekurier". Dalej czekaliśmy, 19:59, na przekazie już przygotowana transmisja. Aż wreszcie Łódź nacisnęła tego grzyba i "OPR" już było wszędzie. Kurde, aż z jakieś ponad dwie minuty pauzy. Najwyższy czas na to by nacisnąć te przeklęte "OPT-IN". Poszło intro Telekuriera (takie jak w 2009 tylko napis był zielony). W rogu samo logo TVP3 bez żadnego miasta. Akurat w trakcie jakiegoś materiału postanowiłem pójść do toalety, umyłem ręce, a potem poszłem do kuchni, gdzie tam również na małym telewizorku było włączone TVP3. Poprosiłem gościa o to żeby zrobił dla mnie 3 tosty z serem. No i zjadłem je, smakowały. Wróciłem do reżyserki, akurat wtedy kiedy już leciały Echa dnia z Danutą Holecką, kręcone w tym samym studiu co WOT - "Dziennik Regionów" emitowany był z innego studia, podobnego do tego z TVP Regionalnej z lat 2013-2014. Jak się okazuje, oprawa Ech dnia była w tym samym stylu co DR. Po programie reklamy, zapowiedzi, jakieś ogłoszenie społeczne... i zegar. Dokładnie ten sam zegar jaki my mamy włączony na jednym z monitorów. Po wybiciu 21:30, zaczęło się wieczorne wydanie Dziennika Regionów, również prowadzi Krakowiak. Tym razem już nie było tego chwilowego wejścia ze studia regionalnego serwisu. O jakiejś 21:41 od razu po DR poszła pogoda, dokładnie ta sama którą wyemitowano przed 18:00. Potem zapowiedź "Młodzież kontra" i od razu pauza Trójki. Znowu zaczynają się zmieniać światełka, pierwszy był tym razem Szczecin. Wszyscy włączyli lokalny opt-out, to i my włączyliśmy już swoją pauzę. Po kilku sekundach od razu włączyłem KWiM, bez żadnego bloku reklamowego. Również w studiu Natalia Nowak-Podbrożna. W ogóle całe to pasmo lokalne poleciało bez żadnych reklam. Wieczorny Kurier, Raport na gorąco, wiadomości sportowe (te same wydania co były po TKW), pogoda dla regionu bez planszy na kolejne dni. Dopiero była jakaś jedna zapowiedź pomiędzy, poprzedzona identem trochę podobnym do nowych opraw TVP1/TVP2. I powtórka "Wywiadu Kuriera" z taśmy, po której od razu tradycyjnie - pauza, opt-out off, wszyscy w gotowości i opt-in on. Poszły ogólnopolskie reklamy, potem "Kryminalna Siódemka". A jako że to było ostatnie pasmo dzisiaj, postanowiłem podziękować i pójść do tej ich sypialni. Zaświeciłem światło, w pobliżu był telewizor który stał na szafce, a w niej... o proszę. Co my tu mamy? :O Magnetowid Betacam SP! Do tego już podłączony do prądu. Jednak był on wyłączony. A jako że była późna pora, postanowiłem włączyć tak po prostu telewizor. Chyba kineskopowy Daewoo. A na Jasnej odbierały takie oto stacje:
1. TVP1 - leciał jakiś film a potem... Monitor Wiadomości w obecnym studiu VV kiedy ja to sprawdziłem
2. TVP2 - obejrzałem kawałek Panoramy a potem Biznes, Sport Telegram i Pogodę, potem był cykl Kocham Kino
3. TVP3 - film "Pieniądze to nie wszystko" w paśmie wspólnym
4. POLSA - wieczorne Wydarzenia które swoją formułą przypominały "Biznes Informacje" ale wyglądały jak w 2008 roku, potem była pogoda i Graffiti. W ogóle logo ekranowe było inne - w prawym górnym rogu żółte słońce niczym jak z lat 90 a pod spodem napis "polsat" pisany GPP Text, ale oprawa była zbliżona do obecnej (mimo że były też dżingle live-action wzorowane na tych z 2019)
5. TVN - jakiś film akcji, natrafiłem się też na jakieś reklamy na chwilę
6. TV4 - też film, w lewym górnym rogu sama stara "4" nawet bez tych kwadratów... tylko coś ta cyfra czarna. Za to w prawym dolnym rogu jest oznaczenie 18+ sprzed 2005
7. PULS - leciały Pytania Jacka Żakowskiego a potem jakiś film, w ogóle cały Puls wyglądał wtedy jak w okolicach 2001
8. TVN7 - też jakiś film, ale z tym pierwszym logo "tvnsiedem". Reklamy też były i się dowiedziałem że używali takiej samej oprawy jak w 2002
9. PULS2 - jedyne co tam było to tylko czarny ekran z ciekawym logo, którym była sama cyfra "2" w czerwonym kole
10. TV6 - również film ale inny niż na Czwórce, w prawym górnym rogu biała cyfra "6" pisana pewnie Futurą
11. POLS2 - jak ja na ten kanał natrafiłem to dosłownie leciało to samo, co na Polsacie. Tylko bez żadnego logo. A zamiast przerwy reklamowej pomiędzy Wydarzeniami a Pogodą leciały jakieś zapowiedzi programów. Przeplatane identem takim jak w Polsacie 2 Info, tylko napis "p o l s a t" był pisany cienkim GPP Textem. Również transmitowali Graffiti, a po nim emitowany był spot anteny i zaczął się Bumerang. W ogóle nawet żadnego logo ekranowego nie było.
12. ESKA - po prostu różne teledyski tam leciały, nie było oznaczenia (w ogóle wygląda na to że oznaczenia nie były w ogóle "obowiązkowe"), za to logo ekranowe to po prostu był sam napis "eska" z logo. Brak reklam, jedynie co jakieś parę klipów poszedł dany ident z wiosny 2014.
13. TTV - jakiś program nocny na żywo z telefonami od widzów, dość delikatny (chyba "Przed północą"), w prawym górnym rogu logo... UTV. Tak, TTV przed zmianą planów.
14. RELAX - same stare klipy disco-polo, w lewym górnym rogu sam pomarańczowy napis "relaks" pisany również GPP Text.
15. ATM - leciały tam same filmiki z tymi śmiesznymi kolorowymi paskami tłumaczone na polski, na przemian z Pitu Pitu. Nie było ani logo, ani nawet żadnych przerw. No może poza dość ciekawym odliczaniem "3... 2... 1..." które co jakieś kilka pozycji było.
16. TRWAM - jak to Trwam, tam jakiś tandetny dokument leciał.
17. FILM - bardzo ciekawe. W prawym górnym rogu... logo TVP i obok napis "FILM". Tak ciekawe, że wtedy leciały... Alternatywy 4. A to serial.
18. FOKUS - dokument o Piłsudskim, w rogu logo Fokus TV z 2014
19. ABC - i kurrrwa jest szum
20. TEEN - w prawym górnym rogu sam napis "teen" podobny do tego z logo TVP Teen (134*-wizja), a wtedy emitowano... chyba powtórkę "Songowania na ekranie". A później natknąłem się na "Talent za talent", ten show będący placementem Zozoli.
21. INFO - jak sama nazwa wskazuje, TVP Info. Stacja wyglądała dosłownie jak w 2008 roku (tylko grafika ekranowa była taką jakby mieszanką tej z 2008 oraz 2009-2011), a wtedy emitowano chyba "Minął Dzień".
22. KULTR - leciał jakiś rockowy koncert. I tak, to TVP Kultura, logo z 2005 w rogu (ale mniejsze).
23. SPORT - znowu kolejny stary wygląd, tymrazem 2006/2007 rok. Emitowano na żywo "Sportowy wieczór".
24. POLON - powtórka wieczornych serwisów z Dwójki, nic ciekawen
I teraz dopiero zaczyna się ostra jazda.
25. PLAC1 - nadawany był Monitor Wiadomości z placu Powstańców, czyli to samo co na Jedynce. Tylko nie było żadnego logo ekranowego, nie było też i belek. A po zakończeniu serwisu dalej był włączony widok na studio tylko że przygaszone bo Michał Adamczyk wyszedł.
26. PLAC2 - skoro przekaz nr 1 był tym co naklikała wtedy reżyserka Wiadomości, to jak żeby inaczej. Numer 2 to obraz z reżyserki Teleexpressu i Panoramy. Kamera ustawiona była na tę "projekcyjną" szybę w studiu Panoramy, światło zgasło, ale animacja na projektorze dalej grała. I trochę lepiej było ją widać ;-)
27. PLAC3 - program "Minął dzień" z TVP Info. Bez paska, bez logo, bez żadnej grafiki. Jedynie belki wmontowane już w materiały.
28. PLAC4 - a to ci ciekawostka. Planowane było ponoć jakieś bardzo krótkie wydanie "Dziennika Regionów" na noc. A, przepraszam, "Expressu Regionów", jak wynika ze słów Elźbiety Oppenauer która to prowadziła i robiono próby jej kwestii przed wydaniem. Stała w tym samym studiu co Dziennik Regionów, tylko te ściany były już bardziej ciemne jak to na noc przystało, za to strasznie podobały mnie się te świecące zielone światła. Jakieś ruchy kamerą też były.
29. MULTI - a to już w ogóle multipip tych wszystkich czterech "Placów". Wszystkie przekazy z informacyjnych reżyserek w jednym obrazie.
30. ROLNA - na tym kanale zapewne szedł przekaz ze studia Redakcji Rolnej. Jako że żadne programy stąd już nie były wieczorem nadawane, leciała statyczna plansza z tym słynnym logo "TV" i na dole napisem "Najbliższy program już o 12:10" (jak coś, ona była bez dźwięku).
31. SEJM - to tam prawdopodobnie odbywały się transmisje posiedzeń Sejmu. Kiedy ja na ten kanał zajrzałem, był tylko widok na Sejm, pusty. No chyba że ktoś czasami mógł się tam trochę schlochać.
32. SENAT - tu identyko, tyle że właśnie Senat. Tym razem wielkie nic - pasy łowickie z dużym paskiem "STUDIO_6" takim jak swego czasu w Polsacie.
33. CAM33 - wspomniana wcześniej w tym poście kamera na żywo ustawiona na nocne centrum Warszawy wraz z PKiN.
34. BALK - woah, kolejna kamerka. Tymrazem... słynny pogodowy balkon na placu Powstańców, z którego nadawane były poranne prognozy pogody w ramach "Kawy czy herbaty" czy również pogoda rano ale w TVP Info. Późny wieczór, światła samochodów, nikogo nie było. Ale wiatromierz się kręcił.
35. COMP - tu znowu pogodowa rzecz. Tymrazem mapki. Kiedy włączyłem ten kanał, odpalona była mapa z nocną sytuacją frontów atmosferycznych w Polsce.
36. STUDI - to jest właśnie ten przekaz z reżyserki WOTowych "Kurierów". Widać było tylko puste ich studio - co prawda całkowicie zgaszone, ale po odbiciach stołu trochę widać było że to właśnie włączona (jeszcze) kamera.
37. VIVA - zajebiście. VIVA Polska, i to z graficznym interfejsem niczym jak w okresie 2004-2007. Wtedy chyba Club Rotation leciało. A nawet na pewno, zauważyłem jeden z tych fajnych przerywników.
38. CLIPS - tu też teledyski różne, ale... dużo inne. W ogóle emitowane z taśmy bądź po prostu jakiejś playlisty. A to były... tylko różne jakieś lipne klipy (głównie pop, dance i hip-hop) z okresu od 2003 do 2009, niektóre nawet się powtarzały. Prawie jak ten twór zwany "airBOX TV" tyle że bez żadnych grafik, nawet belek/nazw tych klipów.
39. RADOM - chyba jakiś przekaz ze studia w Radomiu. Nic nie podawał, czarny ekran.
40. PLOCK - tu to samo tyle że Płock. Też nic nie podaje.
41. BETA1 - jeden odtwarzacz. Czerń.
42. BETA2 - drugi odtwarzacz. Też czarno, ale kilkanaście minut później... ktoś sprawdza taśmę z nocną pauzą WOT, tą samą którą wcześniej tu opisałem.
43. BETA3 - trzeci odtwarzacz. A tam jakieś spoty Biura Reklamy TVP3 Warszawa ktoś przewijał. Tak to później już nic.
44. CLOCK - zegar niebieski z cyfrą 3. Dokładnie ten sam jaki był w pokoju emisyjnym.
45. FEEDS - zapauzowana taśma (był ten szary pas) na jednej klatce odliczania do transmisji chyba z Nowego Jorku. A na niej... jeszcze stare trójkolorowe logo TVP.
46. TEST - kolorowe pasy. Bez pisku.
Postanowiłem po kilkunastu minutach telewizor już wyłączyć i kłaść się spać. Następnego dnia, znowu się obudziłem. Akurat parę minut po 7:00. Zjadłem płatki na śniadanie, przyszłem "obowiązkowo" do reżyserki, po czym okazuje się, że... postanowili zmienić plany, i wynajęli już innego drugiego kolesia by móc przeprowadzić z tym innym realizatorem emisję lokalną. Także ja już nie musiałem sprawić obowiązków sterowania "przyciskami"... ale za to dostałem awans. I to jaki - na reportera Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Oprowadził mnie inny reporter, nie pamiętam jego imienia i nazwiska ale fajnie mówił, potem wyszliśmy z budynku na skrzyżowaniu Jasnej ze Świętokrzyską, ja wziąłem motor z zieloną cyfrą "3" z logo stacji, kolega powiedział mi "Trzymaj się, życzę ci przede wszystkim samych pozytywnych informacji!" i zacząłem jeżdzić. Jakim cudem umiałem sam jeżdzić na motocyklu - nie wiem, ale może miałem jakieś umiejętności. Przemierzałem miasto. Wszelkie ulice. I nagle widzę... kraksę dwóch samochodów. Wysiadłem z motocyklu, i pytałem się przypadkowych przechodniów czy byli tego świadkami, jeśli tak to co się dokładnie stało i jak. Coś w tym stylu. Od takiej staruszki się dowiedziałem że typ jechał z przekroczoną maksymalną prędkością, przejechał przechodnia i uderzył w maskę cudzego samochodu który nadjeżdżał w pobliżu. Wszystko zapisałem w swoim notesie który przechowałem w zielonym plecaku. Kręciłem kamerą zdjęcia po kraksie. Pozytywna informacja to to nie była. Ale zawsze na coś się taka sensacja przydała. Wróciłem na swoje siedzisko, jeżdziłem dalej. Wszystko spokojnie jak na razie, nie łapię jeszcze nic co by się nadało do wiadomości... do czasu, kiedy natknąłem się na remont jakiejś ulicy/trasy. Akurat stał pracownik/budownik i zapytałem się go o dokładne szczegóły, a on mi je podał. Nawet dowiedziałem się kiedy mniej więcej ukończony zostanie ten remont - gdzieś w lutym przyszłego roku. Zapisałem też wszystko w notesie, nagrałem nawet ten wywiad jak i widoki na ulicę kamerą no i co? Ruszałem dalej. Chociaż w sumie... raczej poza dwoma newsami nic by się innego nie znalazło, więc spróbowałem znaleźć drogę z powrotem na plac Powstańców Warszawy 7. I po jakiejś chwili przypomniałem sobie, że mam malutki przenośny GPS w moim plecaku. Zatrzymałem na krótką chwilę pojazd, podpiąłem w jakiś sposób ekranik i poszło. Głos (Juszkiewicz) mi podpowiadał w którą stronę skręcić czy coś. I dotarłem do celu, byłem przy tej walcowej starej budowli. Spytałem się kierownika którędy do redakcji TKW. I udało mnie się dotrzeć do tzw. "pokoju wydania". Nawet zapamiętałem wypowiedziane przez siebie słowa: "Dzień dobry, szanowni panowie i szanowne panie. Właśnie daję wam do dyspozycji mój aparat, na którym znajdują się zdjęcia zrobione do dwóch tematów: kraksy samochodów gdzieś tam oraz budowy nowej trasy biegnącej przez jakąś ulicę. Możecie skorzystać". Siedziałem, trochę też gadałem z osobami w redakcji, aż w pewnym momencie ktoś z osób zaprosił mnie... przed komputer. Wziąłem kartki notesowe, i właśnie na ich podstawie próbowałem tworzyć tekst do jednego materiału. Konkretnie tego o tej budowie. Kiedy uznałem że go skończyłem, to inna osoba z redakcji powiedziała mi, że... wcale nie jest taki zły. W sumie może taki być. Tekst zapisany, wydrukowany. I w sumie... wygląda na to że nie musiałem go czytać. Zjadłem pizzę (szynka i pieczarki) która tu w kuchni jakimś cudem stała, a potem poszłem do toalety. Wróciłem do redakcji, a konkretniej do reżyserki nawet, gdzie tam robiony był główny serwis informacyjny. Chcieliśmy zobaczyć efekt moich prac - właściwie to nawet i naszych prac, bo też trochę pomocy się przydało. Wszyscy czekaliśmy na osiemnastą. Poszedł bufor, poszedł blok reklam, komenda "3... 2... 1... start" i poszło intro. Ja i parę jakiś innych osób, siedzieli gdzieś w pobliżu i my patrzyliśmy na podgląd anteny. Tego dnia Kurier prowadziła Marzena Perdjon. Różne tematy się pojawiały, i po dobrych kilku minutach... POSZEDŁ MÓJ MATERIAŁ! Ale coś skrócony, nie było tego wywiadu z kierownikiem budowy, jedynie ten widok na ulicę w budowie. A w tle Perdjon mój tekst z kartki czytała, poszła belka "NOWA TRASA DO CENTRUM TUŻ TUŻ". W sumie to tyle i AŻ tyle, ale zadanie chociaż zostało wykonane :D Cel osiągnięty xD Obejrzeliśmy wydanie do końca, potem tradycyjnie "Raport na gorąco", Sport i pogoda dla stolicy (jutro miało być trochę ciepło, za to z opadami deszczu). Cóż to był za wieczór.
Zakończyłem pracę w redakcji, jednak zapytałem jakąś kobietę o to czy by mnie do domu podwiozła. No i szedliśmy na dół, wyszliśmy z "walca", razem wsiadliśmy do... służbowego samochodu białego z logo Telewizji Polskiej. Wskazałem jej drogę, i ku zaskoczeniu... puściła sobie playlistę pełną różnych polskich piosenek, w tym coś od Piaska. Tak bardzo 2000s. Po kilkunastu minutach... dotarłem do celu. Podziękowałem jej za pomoc i życzyłem miłej pracy. Akurat gdzieś ktoś zostawił klucz, otworzyłem dom. Wszedłem do niego. Była jakaś już 22:00. Szybko zrobiłem parę kanapek, wykąpałem się i poszłem spać. Znowu.
Ale kiedy wstałem już czwartego dnia w tejże opowieści, nagle w jakimś pokoju (chyba moim), zauważyłem... ciekawy karton. Duuuży karton. Otworzyłem go z ciekawości. A w środku... o ja cież piernicze. Najpierw przeczytam list który ja w tym pudełku dostałem. "Drogi Jakubie, jak zapewne sam wiesz, ze względu na sezon urlopowy zatrudniliśmy cię do TVP3 Warszawa na jakieś parę dni. Mam nadzieję, że ta przygoda z tym sterowaniem i innymi cudami bardzo ci się spodobała. I to nawet tak bardzo, jak spodoba ci się paczka, którą ci wysłałem. Coś wywiozłem wprost z okolic placu Powstańców, gdzie te całe drobiazgi znalazłem. To będzie taka jakby niezła pamiątka po tym, czego dokonałeś. A zresztą... zobacz sam, co się tam kryje. Z pozdrowieniami, Darek". A pod tym listem... ło luju. To ześ Dariuszu wspaniałą niespodziankę mi zrobił :D Magnetowid BVW-75P od Sony odtwarzający taśmy w systemie Betacam SP, dokładnie ten sam jaki miałem schowany w siedzibie WOT w swojej szafce xD A żeby było jeszcze lepiej - znalazłem też i właśnie jakieś Bety! :O Nie policzyłem aż tak dokładnie ile ich jest, ale coś czułem, że tak z koło 20. Podłączyłem sprzęt, także zrobiłem że tak powiem połączenie przez mój komputer i byłem już w pełnej gotowości. Na start wyjąłem 7 taśm. 5 mniejszych, oraz 2 dłuższe, w dużych pudłach. Na pierwszej z nich nagrał się po 3 razy jakiś spot Polskiej Akcji Humanitarnej. A tak poza tym nic, jedynie na samym początku taśmy "barsy". Na drugiej - kolejny spot, tymrazem o dbaniu serca (Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, jesień 2003). Trzecia taśma, 30-minutowa - podpisana jako "REKLAMY 16.01.2007". W środku karta nagrania z nawet zapisaną listą firm, których już nie do końca pamiętam, ale wiem że z pewnością był np. Społem czy Izolbet. I faktycznie, na niej były trzy bloki reklamowe z... dżinglem reklamowym TVP3 z 2005. Pewnie przeznaczone pod mazowieckie pasmo, które jak już wspomniałem - "obecnie" emitowane było tylko na antenie Programu Drugiego. Jeden blok składał się z 4 reklam, potem pustka, w 10 minucie kolejny blok tymrazem składający się z 2 spotów + sponsor Wierzejki (producent wędlin z komina), po sponsorze znowu pustka i dopiero w 20. minucie taśmy blok reklamowy z 3 spotami reklamowymi, z czego jeden... to był spot Orlenu, taki "bardziej ogólnopolski". No i po tyłówce dżingla pustka aż do końca. Postanowiłem te reklamy (wraz z tymi dwoma spotami które były wcześniej) zgrać na swój kompiuter. Czwarta kaseta była... wręcz kurde bombowa. Wręcz dla mnie... istny raj. Podpis już wiele, wiele mówił. "KURIERY - CZOŁÓWKI - od 11.10.2004" i poniżej podane poszczególne czasy dla danych "działów". Karta nagrania również dość ciekawa - na górze czarne logo TVP3, a poniżej dokładna metryka kilku poszczególnych elementów. W ogóle tak to się prezentowało:
TELEWIZYJNY KURIER WARSZAWSKI:
00:00:00:00 - forszpan + czołówka
00:00:40:00 - czołówka
00:01:05:00 - backszpan
00:01:30:00 - przerywnik
00:01:40:00 - apszpan + tyłówka
00:02:10:00 - tyłówka
TELEWIZYJNY KURIER MAZOWIECKI:
00:03:00:00 - czołówka
00:03:35:00 - forszpan
00:04:00:00 - przerywnik
KURIER WARSZAWY I MAZOWSZA:
00:05:00:00 - forszpan + czołówka
00:05:40:00 - czołówka
00:06:05:00 - backszpan
00:06:30:00 - przerywnik
00:06:40:00 - apszpan + tyłówka
00:07:10:00 - tyłówka
WYWIAD KURIERA:
00:08:00:00 - czołówka
00:08:20:00 - tyłówka
Przeglądając tę całą taśmę, faktycznie były na niej elementy oprawy z okresu 2004-2007. I to dosłownie czyste, bez żadnego obrazu, podpisów/belek, nawet po czołówce TKW/KWiM nie było podkładu dźwiękowego pod studio, po prostu ot tak muzyka się skończyła, a wraz z nią intro (wyjątek tyczył się Kuriera Mazowieckiego - tam czołówka połączona była z paronastoma sekundami podkładu podłożonego pod ostatnią klatkę czołówki). Zapisano tam również troszkę skrócone wersje czołówek bez zawartych w nich "miejsc" na krótkie omówienie tematów dnia, to samo tyczyło się tyłówki. Szczególnie byłem zadowolony (i to jeszcze jak!) z elementów oprawy wieczornego podsumowania dnia jakim był Kurier Warszawy i Mazowsza. Po tyłówce Wywiadu Kuriera (czystej wersji) parę minut istnej ciszy, i po tych paru minutach taśma automatycznie się zatrzymuje, jednocześnie przewijając się do samego początku. Ostatnia już "mniejsza" tasiemka, którą wyjąłem na biurko, nie była podpisana... ale w środku już była - "jakieś czołówki". To były czołówki kilku programów. Jakiś kulinarny (nie zapamiętałem nazwy), "Pieniążek", "Magazyn siedlecki", "Prosto z Radomia" (jakaś stara czołówka), "Qltura" (znacznie inne intro niż było w realu). Potem z kilka dobrych sekund czarnego ekranu (może nawet paręnaście) i nagle pojawia się jakiś spot. W sumie oprócz czołówek programów, na tej taśmie pojawiły się też i spoty: programów informacyjnych w TVP3 Warszawa (oprawa 2002-2004), publicystyki też w TVP3 Warszawa ("Puls Stolicy" czy "Teraz Mazowsze"), muzyki w TVP3 Warszawa (nawet jakiś program z muzyką klubową mieli, oczywiście było też "Muzyka łączy pokolenia"), sportu w TVP3 Warszawa, seriali w TVP3 Warszawa (głównie i tak jakieś... kreskówki i seriale młodzieżowe, głównie te które pochodziły z Minimaxa/ZigZapa, a tak poza tym to były jeszcze Alternatywy 4 i W labiryncie), był też i spot strony warszawa.tvp.pl, który... natrafiłem na tej taśmie aż dwa razy (tylko... różnił się lektor, w pierwszej wersji był Michał Skolmowski, w drugiej chyba Grzegorz Szponder). Wszystko to pochodziło tak z okolic 2004 roku. I po tych spotach... trochę długa, istna cisza i stop taśma, przewijańsko. Czas przejrzeć godzinne sztuki. Na pierwszej z nich... woah. Wygląda na to że nagrany został tam jakiś program. "KULTURALNY WYWIAD - [dokładne czasy 4 odcinków] - KOPIA". Powiem tyle, że zachowała się z minuta barsów, a potem wraz z dokładnym czasem faktycznie zapisały się te odcinki, przedzielone czarnymi ekranami. Na karcie nagrania (a poza tym też i taśmie) były zapisane rozmowy z różnymi gośćmi, ale ci goście byli... jacyś dziwni, bo oni to nawet wtedy jeszcze swojej kariery nie mieli: Natalia Szroeder, Marie (jej kanał: youtube.com/c/marieisme), Anna Akana (to dopiero kurde zaskoczenie, ta youtuberka, artystka, która nawet z Polski nie pochodzi), i... chyba najdziwniejszy gość jakiego kiedykolwiek spotkałem, a nigdy go nie znałem do momentu, kiedy go znalazłem w tym programie. A jego imię... Seba Rububururbu-Śkisło, był on jakimś pisarzem i zapamiętałem to że napisał książkę "NEIN KAMPF" parodiującą działania Adolfa Hitlera. Odcinki datowane były na... 2006 rok. Po czwartym odcinku martwa cisza, a potem po jakiś kilku sekundach niepiszczące kolorowe pasy. Koniec. Strasznie szybkie przewijanie kasety się zaczęło. No i po jej przewinięciu do samych "barsów", pora na ostatnią w ogóle tego dnia taśmę Betacam SP. Również trwa ona z jakąś godzinę. I również tam jest jakiś program. "GMINY MAZOWSZA - POTWORÓW [dokładny czas]; WARKA [też dokładny czas]". Również ktoś podpisał to markerem jako "KOPIA" i na pudełku, i na samej kasecie. Była też oczywiście karta nagrania. Włożyłem do paszczy. Też pasy, ale już z piskiem. Potem cisza. Cisza. Aż tu o 10:00:00:00 pojawia się czołówka tegoż cyklu. Tak, zachowały się odcinki o gminie znajdującej się w powiecie przysuskim, oraz o mieście z którego słynie browar. W sumie również po prostu nagrany jeden odcinek, czarny ekran, po długiej chwili pojawia się drugi. Obydwa odcinki pochodzą z tego samego roku ("TVP 3 Regionalna 2002"). I ponownie czarny ekran, ale po jakiejś minucie... pojawia się przywrócenie skasowanego obrazu. A na jaki materiał? Na fragment "Warszawskiego tygodnia", z jakieś ostatnie kilka minut. Warszawski odpowiednik Henryka Sawki rysował jakąś ilustrację, potem jakaś piosenka satyryczna była, chyba jeszcze coś i napisy końcowe. Oprawa programu była znacznie inna niż w realu, a ten nadpisany odcinek pochodził... z 2001 roku. Z około minuta czerni, pasy... i dosłownie koniec taśmy, przewijała się już na sam początek. Dobra, jako że nabrałem jeszcze większego smaka, postanowiłem wyjąć z dużego kartonu jeszcze z 5 taśm. Zacząłem od mniejszych. Taśma z numerkiem "20", o długości właśnie 20 minut. Podpis: Kampania "TRZYmaj się bliskich spraw" - spoty reklamowe. Nawet była odręcznie pisana karteczka z listą tych wspomnianych spotów. A cała ta lista... wyglądała tak:
00'00'' Obiektyw
00'50'' Zbliżenia
01'40'' Panorama Gdańska
02'30'' Informacje lubuskie
03'20'' Aktualności (K-ce)
04'10'' Kronika świętokrzyska
05'00'' Kronika koszalińska
05'50'' Kronika krakowska
06'40'' Panorama lubelska
07'30'' Łódzkie wiad.dnia
08'20'' Panorama Warmii i Mazur
09'10'' Opolski Serwis informacyjny
10'00'' Teleskop poznański
10'50'' Teleskop kaliski
11'40'' Aktualności (Rzeszów)
12'30'' Kronika regionalna
13'20'' Kurier warszawski
14'10'' Kurier mazowiecki
15'00'' Fakty W-W
15'50'' spot ogólny
16'40'' o regionalnej 3
17'50'' To jest temat
18'40'' Telekurier
I sprawdzając tę taśmę emisyjną, faktycznie przebiegała ona zgodnie z tą powyższą listą. To były spoty "TRZYmaj się bliskich spraw" z 2001 roku promujące regionalne programy informacyjne w oddziałach terenowych TVP3, różniące się jedynie paroma ujęciami, czołówką serwisu, ujęciami ze studia, w niektórych przypadkach też porami emisji oraz logo oddziału które pojawia się pod sam koniec z lewej. W ogóle zastanawia mnie sam fakt nagrania tych wszystkich spotów aż w Warszawie. Aaaaaa... to tu właśnie znajduje się całe centrum dowodzenia TVP3! Pewnie oddziały zgrały se z tej taśmy jeden wybrany przez siebie w zależności od ośrodka spot, i pewnie jeszcze te cztery następne spoty, na osobną taśmę bądź osobne taśmy, które potem wykorzystywane były do emisji. A ja miałem kasetę z całym zestawem, który owa centrala zamówiła. Specjalnie dla... 18 oddziałów Terenowych. Tak, właśnie tyle. W przypadku "Informacji Lubuskich" ich intro było w 3D i zielone, "Kronika Koszalińska" miała również estetyczny wygląd typowy jak na przełom wieków (kolorystyka niebieski-błękit, były zdjęcia z Koszalina), "Panorama Warmii i Mazur" miała inną czołówkę niż Panorama gdańska, taką pomarańczową z domieszką niebieskiego (chociaż w trochę podobnym stylu do realnej czołówki), OSI miał niebieskie intro z animacją stylizowaną na tę z czołówki z lat 90. tylko znacznie bardziej unowocześnioną, a "Teleskop kaliski" miał dosłownie identyczną czołówkę co Teleskop zwykły tylko w kolorystyce podobnej do tej z okresu 2003-05 (jaśniejsza) i oczywiście z dodanym podpisem "kaliski". Reszta serwisów miała te same czołówki co w realu (swoją drogą dodam że ŁWD już miały zieloną wersję intro sprzed 2006, szczecińska Kronika jeszcze intro z 1998, a w intrze Kuriera Mazowieckiego został użyty znacznie inny font, dokładnie ten sam jaki użyto w czołówce TKW). Pomiędzy jednym a drugim spotem była tzw. 5-sekundowa przerwa. Po ośrodkach trafiłem na "spot ogólny" - ogólnie po prostu spot wyglądający troszkę inaczej niż cała reszta, ale w dość podobnym stylu. Po prostu nieco zmieniono tekst i była ogólnie mowa o regionalnych serwisach informacyjnych "które są na miejscu i blisko ciebie o poranku, w porach popołudniowych, o 18:00 i o 21:45". Był nawet tzw. kolaż czołówek tych wszystkich serwisów. Pod koniec oczywiście hasło "Oglądaj Regionalną Trójkę. TRZYmaj się bliskich spraw" i w telewizorku trzymanym przez pana, był obrazek z żółtą mapą Polski a na niej zaznaczone miasta-punkty w których znajdują się oddziały terenowe TVP, a po lewej stronie było zwykłe logo TVP3 Regionalna. Kolejny spot promocyjny to był taki, którego nigdy do tej pory nie widziałem. A był to po prostu spot Regionalnej Trójki. Mowa była tu trochę o ofercie programowej (nawet pokazywano urywki seriali, dokumentów, filmów, programów), pokazano kilka "własnych" identów oddziałów (w tym plansze wywoławcze), też jakaś wzmianka o lokalnych serwisach była, były jakieś ruchome zdjęcia z kilku reżyserek, także chwalili się oglądalnością/udziałami w rynku, jakie osiągnęli. Była też jakże świetna i bardzo ważna i jakże zajebista wzmianka o tym że "87% Polaków wskazuje regionalny oddział TVP jako żródło informacji o wydarzeniach regionalnych", także pokazywano mapy zasięgu zarówno Trójki, jak i nawet Dwójki (niemalże cała Polska, a tak się składa że wtedy była mowa o tym że "programy oddziałów regionalnych można też oglądać w Programie Drugim od 8:00 rano oraz od 17:30 do 18:00, same oddziały produkują również transmisje i pozycje programowe dla anten ogólnopolskich"). Pod koniec krótki ident TVP3 i w tle słowa "Regionalna Trójka - blisko Ciebie". No i na taśmie są również spoty dwóch programów emitowanych w paśmie wspólnym - spot cyklu "To jest temat" który jest na nagraniu od usera "Dawno Temu w TV" z 17.11.2001, oraz spot "Telekuriera" podobny do tego co wysłał PiotrSzczecin, tylko różni się lekko zmienioną częstotliwością emisji ("od poniedziałku do piątku o 20:30 w Trójce Regionalnej"). No i pusty, czarny ekran... aż tu nagle w okolicach 19 minuty następuje PSO na... czarno-czerwony bufor TVP3 Regionalnej. Tak, ogólny bufor z oprawy 2000-2002, bez żadnych widoków i z napisem "regionalna" zamiast nazwy miasta. Ale tylko jej kilka sekund... po jakiejś chwili muzyka się wycisza. A potem sama czerń i już koniec.
Wziąłem drugą kasetę. 10-minutowa podpisana jako "WOT ŚNIEŻYNKA - reżyserka". W środku sama kaseta, brak karty. A na kasecie... kolejny element o którym ja nawet w ogóle nie wiedziałem. Mianowicie oprawa. A konkretniej - bufor zimowy bądź świąteczny. Na dość białym tle było równie jasnobłękitne bądź nawet szare (ale widoczne) logo WOT-u, a w tle padało duuuużo śniegu. Muzyka w tle była troszkę podobna do pauzy wiosennej z 1997, ale zdecydowanie bardziej w świątecznym klimacie. Ta pauza leciała tak na taśmie z dobre ponad 5 minut. Ale potem gdzieś w okolicach 7 minuty, przez koło minutę emitowane było coś, co w sumie wyglądało dosłownie identyczne jak ta pauza która była wcześniej, tylko nie było logo WOT-u, nie było w tle żadnej muzyki - za to cała ta animacja była coś zabarwiona na niebiesko. To chyba jakieś... tło pod program dnia? Możliwe. Oczywiście po tym ciemność i jeszcze gdzieś w środku 9. minuty, już koniec. Przewijanie. Trzecia 30-minutowa, podpisana po prostu jako "Zapowiedzi", to były... zapowiedzi jakiś pozycji z pasma wspólnego. Okres wskazuje na okolice 1999, mnóstwo tych promosów było, przeplatane były niebieskim identem TVP Regionalnej, który miał chyba niespotykaną dotąd wersję dźwiękową. Gdzieś w środku było jakieś PSO na inne zapowiedzi, również z pasma wspólnego. Po jakiejś 24. minucie czerń, ale jakąś ponad minutę później nastąpiło kolejne PSO, tymrazem na relację z koncertu jakiegoś żeńskiego zespołu muzycznego (nie My3, przysięgam). Dźwięk poszarpany dosłownie jak na Digital Betacamie (być może właśnie stąd była ta zgrywka na taśmie), a samego koncertu zachowały się z jakieś 3 minuty, tak nagle w trakcie koniec nagrania. A później już koniec dosłownie taśmy. Kolejna (już jedenasta) kaseta o długości 20 minut nie miała podpisu na pudle. Za to miała go na kasecie - "POGODA". Chyba już wiedziałem, co tam jest. Włożyłem ją. Istna czerń na początek. A potem moim oczom ukazała się czołówka pogody WOT z lat 90-tych, a potem mapy przypominające te które były w okolicach 2001 roku (niebieskie). To była pogoda z chyba okolic wiosny bo temperatury takie "nie za zimno, nie za ciepło" ale troszkę słońca było. Potem tyłówka pogody (ta sama co czołówka tyle że od tyłu puszczona) i istna ciemność. Aż do trzeciej minuty, kiedy znowu pojawiło się to intro z oknem i wiatrakiem. Tymrazem pogoda dla Mazowsza z innego dnia, choć z podobnymi temperaturami i w tle ta sama lektorka. Dodatkowo po informacji o wiatrach była plansza z pogodą na kolejne 3 dni (środa - czwartek - piątek), a po niej outro. I znowu dosłowna cisza, 5. minuta - koło 30-sekundowa pogoda dla Warszawy, pewnie też z tego samego dnia co któraś z tych mazowieckich prognóz, tym razem z męskim lektorem w tle. 6. minuta - znowu pogoda dla Warszawy i Mazowsza, tym razem z trochę innego okresu bo czołówka i tyłówka te same (lektorka w sumie też), ale mapy coś... zielone. Wychodzi na to że to był okres letni bo dużo słońca i dość wysokie temperatury - oczywiście to też miało w sobie pogodę w skrócie na sobotę, niedzielę i poniedziałek. W 8. minucie znowu pogoda, też z lata 2001, ale z innego dnia - i już w tle słychać było znacznie inną kobietę (tamta którą miałem przy poprzednich prognozach miała taki fajny, "młody" głos). Również pogoda na kolejne dni (wtorek - środa - czwartek). Ogólnie i tak sporo wydań prognóz pogody z WOT-u było na tej taśmie, dalej trafiły się z jakieś dwa prognozy pogody dla samej Warszawy. Z czego ta jedna... była tak ciekawa, że przy wzmiance o nadchodzących w nocy burzach lektor potknął się przy wypowiedzeniu słowa "zagrzmieć" i nagle po chwili ciszy mówi "od nowa". W tle przez chwilę jakieś ciche odgłosy chyba z reżyserki czy coś, a potem wszystko się wycisza. Taśma z pogodą się zatrzymuje i przewija się do momentu czarnego ekranu. Oczywiście tak nie było na magnetowidzie, tylko po prostu ten moment przewijania został nagrany na taśmie :D Taki Betacam SP na Betacam SP xDD I animacje z muzyczką lecą znów, a wraz z nimi lektor zaczyna czytać jeszcze raz tekst. Udaje się... ale do momentu, kiedy "wiatr z kierunków zachodzą... hyhkykm, zachodzących... kuźwa no, jeszcze raz proszę, przewiń taśmę, do trzech razy sztuka". I znowu przewijańsko nagrane na taśmie. No i nareszcie za trzecim razem pan przeczytał prognozę dla stolicy w całości poprawnie. Potem sama pustka, aż do momentu, kiedy gdzieś w 19. minucie kończy się taśma i już magnetowid sam ją automatycznie do początku przewija. Ostatnia kaseta którą przejrzałem tego dnia, była wręcz istną niespodzianką. 90-minutowa taśma odręcznie podpisana "Zapis emisji Radio dla Ciebie 15.05.2002 20:00 - 21:00". Karta nagrania była, ale pusta, nie było na niej żadnych danych. Odpaliłem to coś. Sam początek taśmy - piszczący testcard WOT-u, ale z samym napisem "WARSZAWA" na pasku. Potem ucichło. Czarny ekran. Ale nagranie zaczyna się jeszcze z jakieś paręnaście sekund przed równym czasem! A było to zerwanie synchronizacji i po prostu widok z kamery ustawionej na studio Radia dla Ciebie z góry. W tle leciały jakieś lokalne reklamy. W ogóle jak mówiła kaseta - faktycznie sporo się z RDC zachowało. Sygnał czasu, wiadomości o 20:00, prognoza pogody, całość jakiejś autorskiej audycji... o disco polo. Przeplatane to dżinglami rozgłośni (które jak na tamte czasy były naprawdę fajne!), wejściami między piosenkami, czy też reklamami. Po samej audycji były zapowiedzi innych audycji przed pełną, a potem dość ciekawy, ale jakże miły i spokojny jakiś podkład. To chyba nawet był bufor Radia dla Ciebie - w trakcie niego wybrzmiał sygnał czasu, i wiadomości o 21, serwis sportowy i znowu pogoda. Po niej jedna reklama, dżingiel i fragment kolejnej audycji, nie pamiętam już jakiej. Jednak trwa on tylko z jakieś kilkanaście sekund, po koło 70. minucie... automatycznie zatrzymuje się taśma, a zarazem się i kończy, jednocześnie ją szybko szybko przewijając.
No i w sumie ode mnie to by już było na tyle z tych taśm. Jako że na każdej Becie coś się kryło fajnego, postanowiłem te wszystkie elementy zgrać i wrzucić z komputera na mój kanał na YT, jednocześnie je odpowiednio podpisując. Na razie wrzuciłem elementy z wybranych pięciu kaset, wkrótce następne. Postanowiłem przejrzeć główną YouTuba, a tam... filmik "Janusz Korwin-Mikke masakruje Zbigniewa Stonogę". O nie, tego nie odważę się opisać, bo... kurde, mnie się nie chce, i mnie naprawdę ciężko jest to coś opisać. I nagle wyskakuje na moim monitorze na pełen ekran sam Korwin, który do mnie mówi "JEŻELI NIE ZAPŁACIŁEŚ PODAKTU OD ABONENTU RADIOWO-TELEWIZYJNEGO KURIERA WAHSZAWSKIEGO, BĘDĘ ZMUSZONY CI ŚCIĄĆ GŁOWĘ. MIMO ŻE TELEWIZJI NIE BYŁO TO TAK ROBIŁ ADOLF HIT..." i nagle ja mu przerwałem "ZAMKNIJ MORDE UBEKU TY!!!!!". I po chwili ciszy... Korwin reaguje "PUŁ TUSK! PUŁ MÓZG!" i wyciąga powoli z kieszeni 5 zł, by... mi je dać. Więc wyciąga powoli, powolutku, tak trochę creepy wyciąga dłoń z monitora... i nagle urywa się ta cała opowieść. Kończy się.
Uffff, ależ się napracowałem...

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Pewnego dnia, chodząc na zajęcia warownicze, dowiedziałem się że koniec i bomba, a kto cymbał ten trąba, następnie wracając w kominie drewnianym robionym na drutach by obejrzeć serial Klinika samotnego sera, w rowerze miałem uchwyt rowerowy na budyń. Byłem z różdżką bo jak jest to jest zabawa. Po powrocie wziąłem smażone zmielone/mielone pomidory. Metodą badań statystycznych, po czym w telewizji mieliśmy Lew Czarownika i Stara szafa z Bolesławem Lindą w roli głównej, I pamiętajcie, zastaw się a nastaw się! Co wy wiecie o koloseum w Licheniu? Panie Bronisławie.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Firefox
Kontakt:

Być może tym postem zacznę coś ciekawego.

Ale zanim post, to odkop z sierpnia 2020, robiony przez @134* i @Pan MarSag (drugi ze starego konta którego już nie ma):

50 sposobów na zniszczenie Obozowej wyspy (zarchiwizowane na zawsze)
1. Wulkan egzplodóje kurła mać
2. Zrzucana bomba atomowa
3. Koniec serii (do spełnienia w 2023)
4. Złe doświadczenie chemiczne
5. Fuzja Susie, Alice i Betsy (hmm, co by się stało, gdyby jeszcze Jeżynkę by do niej włączyć)
6. Czar by wyspa przestała istnieć, a wszyscy zostaliby przeniesieni do Stanów Zjednoczonych
7. Tsunami OMGGGGGGGGGGGG (tak do 60m chyba)
8. Światło Zakażenia, które by zakaziło całą wyspę, i sprowadziłoby na nią mrok. (notka od Pan MarSag: OBOZOWICZE NIE SĄ KLEJNOTAMI)
9. Laser wycelowany w wyspę
10. Przez pomyłkę któraś z czarownic mogła by się powiększyć do rozmiaru wyspy, albo większego (hmm... giantess fetish?)
11. Oskar pokazując swoje 4 litery (rofl)
12. Meteoryt wycelowany w wyspę
13. planetoida Nibiru
14. Żałoba narodowa (co to za powód do zniszczenia? Chyba do zniszczenia radości na moment)
15. Susie, gdyby w ogóle nie cięła swoich włosów (note od 134*: miałaby tak długie, że jeszcze by do oceanu wpadły, druga note: skoro Susie ma wiecznie 15 lat, to czy jej włosy mogą rosnąć?)
16. Ucieczka Księżyca przez Oskara/Jeżynkę
17. Cofnięcie się w czasie do roku zerowego, który nie istnieje.
18. Słońce mówiąca "wszystkiego dobrego książko" (jezu... co to za sposób?)
19. Portal powodujący czarną dziurę
20. Wsiąknięcie całej obozowej wyspy do Homeworldu
21. Znalezienie bomby zegarowej (Wróżkowie chrzestni, Tata za burtą)
22. Wsiąknięcie całej wyspy do Beach City
23. Brak żywności i wody
24. Nasi bohaterowie są martwi
25. Piżamek powiększa się do gigantycznych rozmiarów, pokrywając cały ląd (teraz jeszcze ubrania giantess)
26. Zbyt długa zjeżdżalnia wodnia, która spowoduje pęknięcia powierzchni
27. Bestia Chrzestna wywołuje wojnę światową
28. Kiedy Susie przesadzi z swoją elastycznością i spląta swoimi kończynami/torsem/szyją całą wyspę
29. Miliony lodów od Susie (miętowa okazja jakby ktoś nie wiedział)
30. Aneksja wyspy przez Koreę Północną/Chiny/Rosję (dopisek 2022)
31. Susie zrobi wielki murr, który się zawali
32. Nóż do tapet (sicc!!!!)
33. Susie zachoruje i wywołuje niszczycielski huragan i jeszcze wybuch wulkanu a straży nie będzie
34. Czar na nieśmiertelność... umiera (oryginał: Urodziny Susie)
35. Melodia Oskara i Jeżynki (któryś odcinek ONW) wywołuje katastrofalne trzęsienie ziemi
36. Brak Susie (zostaje wyrzucona... za wiek?)
37. Zfałszowane wybory na doradczynię powodują chaos niczym w Białorusi
38. Wyspę nawiedzają klejnoty z Homeworldu (Jaspis?)
39. Wyspa zostaje przemianowana na Wyspę Nowego Homeworldu, albo polską, narodową wysepkę
40. Alexa z magicznymi mocami będzie w stanie podnieść cały grunt wyspiarski i zostanie sama woda (skoro 144 razy podniosła wieloryba)
41. Wyspa zostaje kupiona przez Profesora Czasa
42. Cały teren skażony wirusem komputerowym (Pora na przygodę)
43. Tornado połączone z wybuchem wulkanu, trzęsieniem ziemi i bombą atomową
44. Thanos zrobi pstryk (oryginał: Twój stary)
45. Susie nie jest Susie, okazuje się być Putinem w przebraniu
46. Potwory stają się bardzo agresywne i jest okropny bunt co prowadzi do końca świata
47. Wszyscy zostają przeniesieni w czasie o 50 lat
48. Wojna pomiędzy czarownicami a ludźmi prawdziwymi
49. Bunt robotów
50. Kosmici atakują całą Obozową Wyspę HFIDSHNFIADSFNIDASFIONADSFKON

extra:
51. Wszyscy obozowicze stają się realnymi ludźmi (sic!)
52. Kiedy okazuje się że wszyscy popierają ideologię LGBT (fuck, jeden pedał, druga bi, trzecia trans... zabijcie mnie)
53. Dundersztyc kupuje teren i staje się Disneyowskim imperium

ODPOWIEDZ

Wróć do „#inne”