Kronika Darwińska

WWW i papier.
Awatar użytkownika
K03a
Student
Posty: 4280
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:15
Lokalizacja: tam gdzie ja
    unknown unknown
Kontakt:

Kronika Darwińska

Post autor: K03a »

Obrazek
Kronika Darwińska - codzienna gazeta (wychodzi we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel) dla województwa darwinowego, z redakcją główną i drukiem w Darwinie. Gazeta powstała w 24 marca 1957 roku i należy do Publilandii. Od 2004 roku szefem gazety jest Tadeusz Grólewicz.
Gazeta obejmuje swoim zasięgiem całe województwo darwinowe, a szczególnie mocną pozycję ma w samym Darwinie i jego najbliższych okolicach. W badaniach czytelnictwa - zarówno w Darwinie jak i na terenie województwa - zajmuje od lat zdecydowanie pierwsze miejsce wśród innych gazet. Kronika Darwińska szczyci się także największą sprzedażą egzemplarzową zarówno nie tylko w Darwinie ale i w całym województwie

Kronika Darwińska jest gazetą sprofilowaną na czytelnika masowego, jednakże posiada w swojej reprezentacji szerokie środowiska czytelników o wykształceniu wyższym i o wysokich dochodach. Dla małych i średnich firm oraz kierowników średniego i wyższego szczebla jesteśmy w województwie gazetą nr 1. Podobna sytuacja kształtuje się wśród mieszkańców województwa darwinowego z wyższymi dochodami (pow. 800 złotych netto na osobę w rodzinie). Tu także Kronika Darwińska może się poszczycić największą liczbą Czytelników. Gazeta ukazuje się w kolorze 6 razy w tygodniu. Format gazety - A3.

Kronika Darwińska to przede wszystkim aktualna i przydatna informacja. Oprócz głównego grzbietu, poświęconemu publicystyce miejskiej, regionalnej, krajowej i ze świata, Kronika wydaje następujące stałe dodatki tematyczne:

w poniedziałek - „Sport” adresowany do kibiców
we wtorek - poradnik „Praca i nauka” oraz „Nieruchomości”
w środę - „Auto” poświęcony motoryzacji
w czwartek - budowlany „Dom”
w piątek - „Pilot” oraz „Magazyn”
w sobotę - praktyczny poradnik „Na Topie”
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i prasa”