Emisja

WWW i papier.
Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Emisja

Post autor: K03a »

Obrazek
Emisja – tygodnik o tematyce radiowo-telewizyjnej, wydawany w Wootlandii przez Publiczne Wydawnictwo powiązane z WNT i Wootlandzkim Radiem od połowy 1935 r. do roku 2012. Tygodnik został zreaktywowany w roku 2019.

Na początku (w latach 1935–1948) czasopismo posługiwało się tytułem „Twoje Radio”, następnie (w latach 1948–1970) oficjalna nazwa brzmiała „Radio i Telewizja”. W marcu 1970 r. tygodnik – kontynuując numerację – przyjął tytuł „Emisja - pismo widzów i słuchaczy”. Od 1990 r. tygodnik ukazywał się w nowej, kolorowej szacie graficznej. W 2002 r. nakład tygodnika wynosił 800.000 egzemplarzy. W 2008 roku czasopismo zostało odsprzedane Wydawnictwie Bok (wydawcy m.in. dziennika „Obraz”). Czasopismo upadło w 2012 z powodu niskich wyników sprzedaży. W 2019 roku, wydawnictwo 14media wykupiło tygodnik "Emisja" i zreaktywowało go.

Od 1958 roku, tygodnik „Emisja” rozdawał nagrody Złote Mikra.

Czasopismo zapowiada audycje, które miały się pojawić na antenie Wootlandzkiego Radia w nadchodzącym tygodniu. Nie są to jednak spisy tytułów audycji z podanymi godzinami. Notatka o każdej audycji zawiera co najmniej kilka zdań omawiających temat audycji, informację kto i gdzie ją przygotował, kto w niej wystąpi, dlaczego warto jej posłuchać. W przypadku audycji muzycznych podawane są informacje o utworach, kompozytorze, wykonawcy, miejscu wykonania. Do wielu omówień załączone są ilustracje, które dla wielu radiosłuchaczy są jedyną możliwością zobaczenia obrazu człowieka, miejsca lub zdarzenia, o którym będzie mowa w audycji. Ciekawszym audycjom poświęcone są całostronicowe, bogato ilustrowane artykuły.

Oprócz omówienia programu około ponad 100 stacji telewizyjnych i kilkunastu radiowych w tygodniku znaleźć można komentarze na temat ostatnich wydarzeń politycznych, wiadomości o rozwoju radiofonii w Wootlandii i na Wymyśli, listy od słuchaczy. „Emisja” cieszyła się i nadal się cieszy również sporym zainteresowaniem radioamatorów ze względu na umieszczane wskazówki dla budujących odbiorniki radiowe, z podaniem schematów i zaleceń montażowych oraz porady na temat montażu anten i dobrego odbioru.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
Titus
gdzie piniondze
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Emisja

Post autor: Titus »

Pamiętam ten tygodnik, bardzo, szczególnie listing z lat 90', fajny i czytelny był, ale teraz też jest fajnie, powrócilo dobrze.
myślę ze nie powinno okradać się Grzegorza Ciechowskiego :)

GOŚNIE

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Emisja

Post autor: K03a »

No i nawet mam zamówioną prenumeratę - jestem zadowolony.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i prasa”