Województwo mazowieckie

Życie w Polsce oraz w innych smaczkach
Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Zasłużeni dla społeczeństwa
Lokalizacja: Ciachoogród (CL) / Memowo (WT) / Trójmiasto (PL) / Kwas City (KW)
    unknown unknown

Województwo mazowieckie

Post autor: Ciachoowsky »

Serce Polski pod względem administracyjnym (choć łódzkie geograficznie bardziej, bo środek Polski pod Łęczycą, ale ok).
Osoby, które tam mieszkają (podaję, oczywiście, tylko te miejsca, które są dozwolone): K03a w pewnej wsi koło Warszawy (nie powiem, jakiej i w którą stronę, bo nie, ma swoje zasady w rodzinie), Karex888 w Sochaczewie, kacper3100 w Płocku, VHSMan/Lelox26 w Mławie, Tomek97 w (najprawdopodobniej) Żurominie (choć, z tego, co pisał na YT pod filmem z żuromińskiej kablówki, to mówił, że pochodzi z Żuromina), dana1993 w Siedlcach (tak, ta, co pisze o rzeczach, które #nikogo, jeszcze bana zarobiła na Forum Media2 i chyba na SK), Archiwista_Telewizji/Archi w podwarszawskim Tarczynie, Qba/TVK/TheKubaTV/kuba015 w Gostyninie i SlaVistaPL w Warszawie.
Można by jeszcze było zaliczyć Emela (tego z YT i Xploradia) - Góra Kalwaria i zapomnianych już Bomb TV Polska z Warszawy i Bogusia TV z Radomia.

Ważniejsze miejscowości: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Ciechanów, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Węgrów, Liw, Sokołów Podlaski, Kosów Lacki, Mordy, Łosice, Garwolin, Żelechów, Łaskarzew, Piaseczno, Góra Kalwaria, Tarczyn, Raszyn, Wólka Kosowska, Janki, Marki, Radzymin, Tłuszcz, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym, Grójec, Warka, Żyrardów, Sochaczew, Żelazowa Wola, Kampinos, Wyszogród, Drobin, Raciąż, Sierpc, Płońsk, Mława, Gostynin, Łąck, Białobrzegi, Wyśmierzyce, Pionki, Kozienice, Iłża, Zwoleń, Lipsko, Przysucha, Szydłowiec, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Otwock, Wola Rasztowska, Mszczonów.

Według mnie - mazowieckie powinno przejść rozbiór dzielnicowy. Może i pierwszy pomysł jest PiS-owski, ale mam to gdzieś - ja jestem centrystą i mam na to wyrąbane, ale że jestem centrystą, to nie znaczy, że jestem za PSL-em...
Po pierwsze - rodem z Zachodu województwo dla regionu stołecznego, które obejmowałoby miasteczka satelickie względem Warszawy, np. Nowy Dwór Mazowiecki, Żyrardów, Mszczonów, Otwock, Pruszków, Zarkoczym.
Po drugie - dawne województwo radomskie (oprócz powiatu grójeckiego) wcielić do świętokrzyskiego 2.0, czyli w mojej wizji jest to województwo kieleckie (świętokrzyskie+Miechów+ex. radomskie-Grójec)
Po trzecie - po zrealizowaniu dwóch ww. postulatów zrobić nowe mazowieckie ze stolicą w Płocku, dołączając miasta takie jak Łowicz, Kutno, Grajewo czy Łomża.

Gospodarka: Radom słynie z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, napojów Zbyszko (3 CYTRYNY NA WIGILII! #pdk), mebli Komandor, Płock z Orlenem, Sierpc z serami, Przasnysz z Krossem, Mława z LG, a Siedlce z Polimex-Mostostalem.

Komunikacja: ma powstać Centralny Port Komunikacyjny pod Grodziskiem Mazowieckim, w pobliżu autostrady A2. Na terenie województwa mamy autostradę A1 (kiedyś patrzyłem na mapkach i widziałem, że chwilowo jest w mazowieckim), A2, planowaną A50 i S50, S2 (będącą południową obwodówką warszawską), S7, S8, S12, S17, S19, a za niedługo też S61. Mamy 3 porty lotnicze: Warszawę-Okęcie, Nowy Dwór Mazowiecki (Warszawa-Modlin) i Radom-Sadków. Większość dróg A i S łączy się w aglomeracji stołecznej, przez co Warszawa z okolicami jest połączona z m. in. Szczecinem, Bydgoszczą, Toruniem, Białymstokiem, Wrocławiem, Łodzią, Piotrkowem, Gdańskiem, Krakowem, Kielcami, Radomiem czy Lublinem.

Osobiście odwiedziłem Warszawę kilka razy i w sierpniu 2019 Mławę, a przejeżdżałem przez Nasielsk, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Glinojeck i Ciechanów.
CIACH!
Слава Україні та Польщі, всім героям слава!

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Województwo mazowieckie

Post autor: K03a »

Z tym Radomiem to jest taki kłopot, że po wcieleniu do Mazowsza jednak trochę inwestycji poszło w błoto.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraj i zagranica”