Dziennik Wootlandzki

WWW i papier.
Awatar użytkownika
K03a
Student
Posty: 4280
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:15
Lokalizacja: tam gdzie ja
    unknown unknown
Kontakt:

Dziennik Wootlandzki

Post autor: K03a »

Obrazek
Dziennik Wootlandzki - gazeta codzienna dla województwa Golcowego wydawana od 4 lutego 1945 przez Spółdzielnię Wydawniczą „Czytelnik”, a od 1991 przez Wydawnictwo Jagiellonia SA, od 2011 przez Publilandię.
Znajdziemy w nim m.in. informacje z regionu, kraju i ze świata, program radiowy i telewizyjny, repertuar teatrów, kin i muzeów, prognozę pogody, notowania giełdowe oraz informacje sportowe. Od 2006 roku redaktorem naczelnym jest Robert Lechowicz. Ukazuje się w pięciu wydaniach lokalnych: Ścierniskowym, Północnym, Południowym, Wschodnim i Zachodnim.


Dodatki tematyczne:

Poniedziałek:
Dziennik Sportowy - Ukazuje się w 5 wersjach lokalnych. Czytelnicy znajdą tutaj najbogatszą ofertę pilkarską (relacje i wyniki meczów, od ekstraklasy do C klasy oraz ligi zagraniczne), poza tym informacje o innych dyscyplinach sportowych ze świata, kraju i regionu.

Jeżdżę z Dziennikiem - Bogato ilustrowany magazyn, prezentujący najnowsze osiągnięcia przemysłu motoryzacyjnego. Propaguje bezpieczeństwo na drodze, opisuje zawody w sportach motorowych. Na lamach "Jeżdżę z Dziennikiem" zamieszczane są również informacje związane z giełda samochodowa oraz na bieżąco sprawdzane i komentowane ceny samochodów.

Dziennik Finansowy - Porusza tematy ścisłe związane z rynkiem finansowym. Na lamach tego dodatku Czytelnik znajdzie żywą publicystykę ekonomiczna i bezstronna ocenę zjawisk zachodzących w wootlandzkiej i międzynarodowej gospodarce. Regularnie podaje aktualne informacje, dotyczące oprocentowania lokat i kredytów bankowych.

Wtorek:
Giełda Pracy i Edukacja - Dodatek zajmujący się szeroko pojęta problematyka pracy i edukacji. Zawiera oferty urzędów pracy, ogłoszenia pracodawców, anonse osób poszukujących pracy, informacje o miejscach kształcenia i dokształcania, a także ciekawe artykuły i informacje o sytuacji na temat rynku pracy w kraju, w regionie i na świecie.

Środa:
Dom - Zawiera informacje dotyczące budownictwa na świecie, w Wootlandii, a szczególnie w regionie. W tym dodatku znajdziemy fachowe omówienia najnowszych trendów w budownictwie, zagadnienia związane z wyposażeniem i dekoracją wnętrz oraz wartościowe informacje z dziedziny architektury oraz infrastruktury wokol domu.

Przegląd Nieruchomości - Można tu znaleźć aktualne oferty kupna, sprzedaży i wynajmu na rynku nieruchomości w Regionie, wraz z szerokim omówieniem sytuacji na rynku i komentarzami ekspertów. Przybliżamy Czytelnikom zawile regulacje prawne, związane z nieruchomościami.

W ogrodzie - Dodatek nie tylko dla miłośników kwiatów. Czytelnik znajdzie tu informacje tak z dziedziny ogrodnictwa, jak i porady dla działkowców oraz sposoby na upiększanie mieszkania i ulepszanie infrastruktury wokół domu. Prezentujemy także najpiękniejsze ogrody świata.

Czwartek:
Twój Sufler - Jest przewodnikiem po świecie kultury, sztuki i rozrywki. Oprócz zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, publikujemy także recenzje książek, szeroko omawiając nowości na rynku wydawniczym. Dodatek poświecą wiele uwagi wydarzeniom ze świata teatru, nie stroniąc również od informacji muzycznych i wywiadów z ludźmi kultury.

Bądz Zdrów - Zawiera informacje, poświęcone problematyce zdrowia, urody oraz mody. Czytelnicy mogą tu znaleźć praktyczne porady ekspertów z poszczególnych dziedzin. Dodatek propaguje zdrowy styl życia. Każde wydanie ma swój wiodący temat, np. racjonalne żywienie. Dużo uwagi poświęcamy nowościom na rynku kosmetyków oraz ich testom.

Piątek:
Magazyn Piątkowy - Magazyn z licznymi reportażami i felietonami, poświęcony szerokiej problematyce społecznej i politycznej, a także kulturalnej

Pilot - aktualny i szczegółowy program telewizyjny na najbliższy tydzień wraz z recenzjami i opisami poszczególnych pozycji

Sobota:
Dziennik Rodzinny - Można tu znaleźć galerie portretów znanych rodzin. Publikujemy także analizy, raporty i reportaże dotyczące życia wootlandzkich rodzin. Nie brakuje również felietonów prezentujących obraz świata widzianego tak przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Prezentujemy tez analizę rynkowej oferty handlowej, przegląd cen i marek oraz mnóstwo praktycznych porad dla klientów.

Pejzaż Wootlandii - Jest magazynem, zawierającym niezwykle atrakcyjne reportaże, interesujące zdjęcia i felietony. Dużo miejsca poświecą się w "Pejzażu" kulturze, sztuce i historii.

Niedziela:
Pełna Kieszeń - To przewodnik po skomplikowanym świecie finansów. Na bieżąco analizowana jest giełda papierów wartościowych oraz kursy walut. Publikujemy również komentarz, będący podsumowaniem wydarzeń ostatniego tygodnia w gospodarce.

Podróże z Dziennikiem - Dodatek, prezentujący relacje z podroży w najodleglejsze zakątki świata. Zawiera informacje o atrakcjach turystycznych rożnych regionów Wootlandii i świata. Pozwala zapoznać się z krajowymi i zagranicznymi ofertami turystycznymi. "Podróże z Dziennikiem" to ciekawe reportaże, niebanalne zdjęcia, a przede wszystkim kompendium wiedzy o miejscach, które warto odwiedzić.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
Titus
gdzie piniondze
Posty: 451
Rejestracja: 30 sty 2018, 16:16
Lokalizacja: Jedlińsk/Tczew
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Dziennik Wootlandzki

Post autor: Titus »

Mój tata bardzo często ją czytał. Teraz już mniej, bo internet.
myślę ze nie powinno okradać się Grzegorza Ciechowskiego :)

GOŚNIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i prasa”