Strona 1 z 1

Wieczór Wybrzeża

: 26 cze 2019, 13:12
autor: K03a
Obrazek
Wieczór Wybrzeża - codzienna gazeta regionalna dla województw oenowskiego, slime'owego i darwinowskiego wydawana przez RegioPress. Pierwszy numer gazety ukazał się 29 kwietnia 1870 roku.
Wieczór Wybrzeża to niezależna gazeta, wolna od powiązań z partiami politycznymi lub innymi interesami. Wieczór Wybrzeża oferuje reklamodawcom najskuteczniejszą komunikację ze swoimi rynkami.

Do 2004 roku była publikowana w formacie broadsheet, obecnie publikowana jest w formacie compact.

Wieczór Wybrzeża jest wydawany w trzech wydaniach lokalnych. To, co wyróżnia poszczególne wydania pod względem treści, to głównie to, że część B z wiadomościami lokalnymi jest inaczej zaprojektowana. Pierwsze wydanie jest dystrybuowane do województwa darwinowskiego oraz do reszty Wootlandii, druga do województwa slime'owego, trzecia do województwa oenowskiego a czwarta do Oenowa i okolic.

Dziennik jest dzielony na 3 części:
- informacyjną (28-30 stron, zawierającą informacje z kraju i ze świata, informacje kulturalne, program telewizji i radia, prognozę pogody i komentarze)
- regionalną (12-14 stron, zawiera informacje z regionu, repertuar kin i teatrów i lokalne wiadomości sportowe)
- plus (13-16 stron, zawiera wiadomości sportowe z kraju i ze świata, informacje gospodarcze i finansowe oraz notowania giełdowe)

Dodatki tematyczne:
Poniedziałek: Sport na Wybrzeżu
Wtorek: Turystyka i Zdrowie
Środa: Nieruchomości
Czwartek: Diva
Piątek: Kulturalny przewodnik
Sobota: Magazyn Wybrzeża
Niedziela: Finanse i Kariera