Śledź

Inne miasta, które znajduja się na terenie naszej Wootlandii.
Awatar użytkownika
K03a
Student
Posty: 4299
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:15
Lokalizacja: tam gdzie ja
    unknown unknown
Kontakt:

Śledź

Post autor: K03a »

Obrazek
Herb miasta

Śledź - miasto na prawach powiatu w województwie Gonciarzowym. Miasto należy do aglomeracji Śledzkiej, która liczy ok. 1 mln. mieszkańców. Powstało ono w 1165 roku.
Śledź jest dużym ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki oraz węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej. To także siedziba wojewody gonciarzowego oraz zespolonej administracji rządowej na terenie województwa gonciarzowego.
Śledź dzieli się na dziesięć dzielnic.
Mieszczą się tam najważniejsze firmy z przemysłu maszynowego, środków transportu (m.in. fabryki WootMotors i Auner), elektronicznego, chemicznego, poligraficznego i odzieżowego.
Śledź jest jednym z najstarszych węzłów kolejowych w Europie. W 1839 otwarto pierwszą na terytorium Wootlandzkim stałą linię kolejową na trasie Śledź-Dorsz. W latach 1902–1915 zbudowano największy dworzec czołowy w Wootlandii – Śledź Główny
W mieście znajdują się dwa międzynarodowe lotniska: Śledź/Hatenberg i Śledź/Deukschnitz które obsługują loty światowych linii lotniczych oraz wiele czarterowych.
Miasto ma rozległą lokalną sieć transportu publicznego. Miejska sieć tramwajowa i autobusowa obsługiwana jest przez MPK Śledź. Sieć tramwajowa w Śledziu, o długości 148,3 km, jest drugą co do wielkości w Wootlandii. Tunel Śledź City stanowi centralny element rozbudowanej sieci elektrycznego publicznego systemu transportu kolejowego obsługującego 1,2 mln osób w tym obszarze metropolitalnym.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasta w Wootlandii”