Siły zbrojne

Awatar użytkownika
Ofka
Podbijacz
Posty: 223
Rejestracja: 28 kwie 2019, 7:50
Lokalizacja: Ściernisko (WT) / Gdzieś w Małopolsce (PL) / Krzyszlin (BF)
    unknown unknown

Siły zbrojne

Post autor: Ofka »

„Siły Zbrojne Beflandzkiej Republiki Demokraycznej” to główne określenie wojska beflandzkiego, dzielącego się na: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne, Marynarkę Wojenną oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Ich głównym zadaniem jest obrona granic Beflandii przed atakami z zewnątrz oraz współpraca z WTO. Beflandzkie siły zbrojne liczą 543 986 żołnierzy w służbie czynnej (stan na rok 2017) oraz 2755 czołgów: R-67, PE-46, Śśak 5 (wersje A8 i starsze, stan na wrzesień 2017).

Według rankingu Global Wymysl Firepower (2016) polskie siły zbrojne stanowią 7. siłę militarną na Wymyśli z rocznym budżetem na cele obronne w wysokości 12,47 mld dolarów (USD).

Głównym zadaniem Sił Powietrznych jest prowadzenie operacji mających na celu uzyskanie przewagi w powietrzu i wspieranie oddziałów innych Rodzajów Sił Zbrojnych. Składają się z Wojsk Lotniczych, Wojsk Obrony Przeciwlotniczej i Wojsk Radiotechnicznych. Ich prekursorem były siły powietrzne Błękitnej Armii podczas I wojny światowej. Do 2004 nosiły nazwę: Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej Beflandzkiej Republiki Demokratycznej.

Marynarka Wojenna odpowiada za obronę wybrzeża i wód terytorialnych. Pod względem organizacyjnym jest związkiem operacyjnym – flotą. Początek wojenno-morskiej obecności Beflandii na okolicach datuje się na XV wiek, natomiast współczesne beflandzkie siły morskie powstały w 1914.

W ramach sojuszu WTO wojska USA stacjonują w Beflandii w Perynie i Żurkowiaku.
SER!
Rozwijam własną wizję Polski oraz własne państwo - Beflandię!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Beflandia”