Wymyślone opowiadania i teksty

#inne, czyli kontynuacja działu Inne, czyt. wielki śmietnik
Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Post autor: 134woot »

Tak jak te bzdury z "naszych snów" z 2015-2017 to tutaj piszemy te bzdury, z naszej wyobraźni czy archiwów.
Rozwijam własną wizję Polski..
YouTube: 134* Polska
Discordtag: Δurα134#6929
Twitter: 134twiter
Dalszy opis: tutaj

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Wymyślone opowiadania i teksty

Niby zwyczajny dzień, około 6:00, wstaję jak zwykle do szkoły. Włączam Cyfrowy Polsat a tu masa niespodzianek:
* pierwsze kanały się zgadzały, ale np TV4 czy TVN miało inne logo ekranowe
* potem mix wszystkiego, często nie zgadzały się z opisami np na AXN był Discovery
* później też były TVNy, czy TVP2, ale np. na TVN HD logo było w lewym górnym rogu i do tego małe, i tylko napis HD dodany
* po 200 kanale praktycznie nic nie działało, to były jakieś stare programy, testy czy nawet kody np. "TV4-2", Wellbeing, Futbol czy Polsat Sport
* nie było takich kanałów jak HBO, paczka BBC, Golf Channel, TV Okazje, większości Polsatu itd.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Znowu jakieś urojenia platformowe. Włączyłem znowu CP, a miałem tylko z 15 kanałów i trochę więcej. TVP1, TVP2, TV4, Polsat, TVN, Puls, Jetix, Zone Romantica, Zone Club, Dla abonentów, Polsat 2, TVP Polonia, TVN Siedem.
Wszędzie leciało niemal to samo, tylko inne logotypy. Jedynie na Dla abonentów coś innego było, ale leciało jakby disco polo.
Jeszcze jedno. Jechałem gdzieś do Warszawy, prawdopodobnie pociągiem. Miałem taki telefon podobny do mojego zniszczonego Wiko, i on miał telewizję analogową, cyfrową i radio FM z funkcjami jak RDS, logo stacji czy własny transmitter. No i jestem na stradomiu, skanuję stacje TV. Wyszukuje tak: C8, C11, C21, C24, C26, C29, C31, C34, C41, C47, C50, C52, C60. Czyli Kosztowy, Skrzyczne, Wręczyca i tak znikąd wyskoczył Pradziad na 50. W telefonie radia jeszcze dziwniejsze. Jak ruszyłem z dworca, ustawiłem 102,6. Za miastem pojawiła się stacja grająca piosenki nurtu kawaii, w playliście było Snail's House, niestety nie było RDS ani logo. Sygnał zaczął zanikać 25km od Częstochowy, potem zacząłem szukać coś dalej, i na 103,1 MHz... pojawiła się... Planeta FM!! I to z nowymi dżinglami, piosenki to najnowszy EDM (pamiętam np. New Vibe Who Dis w jakimś remixie), a audycję prowadził... Kuba Nickowy. Stacja miała taki super zasięg, że zniknęła dopiero na wysokości Włoszczowej, ale jeszcze szukając innych stacji... na 94,4 Radio eM z Czarncy, które normalnie nie nadaje do dzisiaj, sygnał w Koniecpolu troszkę zanikał, na 98,4 Nightwave Plaza wycinał mi Radio Katowice, na 101,8 MHz miałem Muzyczne Radio z Kamieńska, które kompletnie wycięło Twoją Polską Stację.
[część 2 w następnym poście]

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

i to część 2.
I dalej w kierunku Opoczna też było pełno różnych ciekawych stacji radiowych. Na 102,6 ponownie pojawiła się ta japońska stacja, okazało się że jest pewnie z nieznanego kierunku albo SFN. Potem nic ciekawego, ale w Warszawie okazało się że na normalnych częstotliwościach są tylko cztery programy PR. Inne stacje:
87,5 Radio Dupa - grali żenujące disco polo
87,8 WootRadio - grali Taco Hemingwaya
88,3 Planeta FM (WOW!)
88,9 cisza
89,2 cisza
89,7 Open FM - leciał tam k-pop
90,5 cisza
91,4 cisza
92,8 Muzyczne Radio Warszawa - leciała muzyka podobna do tej z DMC
93,8 Radio Jura (WTF, co robi w Warszawie?)
94,3 cisza
94,7 Radio FEST - Śląska Muzyka w Warszawie
96,5 cisza
97,4 Radio 7
98,2 cisza
98,9 głośny pisk który zakłócał PR3
99,4 kolejne japońskie radio - grali j-pop
101,9 Twoja Polska Stacja
102,8 znowu muzyka typu Snail's House
103,4 TVP3 Warszawa (co tu robi)
104,4 Ronnie Ferrari - puszczali tam jedyną znaną piosenkę
105,3 cisza
105,8 Muzyczne Radio (co tu robi!?)
106,1 jakieś śmieszne memowe odgłosy
108,0 TVN (wow!)
I koniec, potem wszystkie te stacje zniknęły, a normalne przebiły wszystkie. Zostało tylko TVN na 108,0 zanikające, ale po pół godziny znikło

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Post autor: K03a »

#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Raz jechałem do Katowic, i słuchałem na telefonie Radia ZET. Aż tu nagle... na 103,4 zaczął się pojawiać rosyjski rap oraz niemiecki rock. Sprawdzałem skąd zakłócenia, i widziałem koło Auchana jakieś wzniesienie a na nim obiekt. Co ciekawe, po minięciu obiektu Zetka wróciła. Ale jak przełączyło na 102,8 MHz w międzyczasie, to na 102,8 pojawiało się echo zamiast Radia ZET, i to prawie do samego GOP. Musiałem wtedy słuchać RMF FM. Potem się okazało, że ktoś dla jaj dał transmitter 2kW z echo Radia ZET.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Znowu dziwna sytuacja z odbiorem mobilnym. Jakiś dzień stycznia 2020. Zaczyna się zachmurzonym niebem i deszczem. Jadę se do Częstochowy a w ruchu odbieram oprócz standardowych stacji Sunshine Live na 102,2 MHz.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Uwaga! Będzie to oparte o ostatni sen K03a z 30.01.2020.
Jest 10 luty, jak zwykle wracam ze szkoły, a szukając internet trafiam na archiwalne teleteksty polskich stacji TV. Można było wybierać różne daty (jak w Wayback Machine) i np TVP1 było od lipca 2001 do stycznia 2020, TVN od października 2001 do lipca 2019 a nawet były nietypowe telegazety jak VOX FM, Eska TV, TVN Meteo, Planete czy TV 1000, których normalnie nie było. Poszedłem je sprawdzić a tu faktyczne ich strony. Najbardziej mi się spodobała Eska TV oraz TV 1000 bo były estetyczne. Później miałem ochotę obejrzeć telewizor, a w pokoju stał CRT. Włączyłem go i pojawiła się czołówka Faktów TVN. Prowadził je Maciej Mazur, ale był on ubrany w koszulkę z Star Butterfly oraz miał kubek z Pokemonami. Pokazywano różne materiały z całego świata, oczywiście o koronawirusie, ale nawet były o cosplayowcach, a nawet o moim koledze z klasy który wygrał w... halowych mistrzostwach szkolnych w skokach narciarskich na lodzie. Nagle na koniec zaproszono na Fakty po faktach, a w tle zaczęła lecieć w tle zapętlona czołówka Faktów z 2004-2012, nawet nie wiem czemu, i po chwili pojawiła się lista płac, i gdzieś w połowie jej włączono fakty_end i zakończono Fakty TVN. Jednak po Faktach nie było reklam, a jedynie podgląd na studio, a Fakty nie zniknęły. Włączyłem teletekst, a tam z telestron działają tylko Fakty, pogoda, teraz w TVN oraz strony testowe które się namnożyły. Widok na studio był minutę, a potem rozpoczęto tam FpF, a na TVN pojawił się czarny ekran... nagle ident "wtorek" i zapowiadają serial "Tęczowy Motylokotorożec" na 13:00. Myślałem że to żart, ale jednak tak było nawet w Telestronach TVN. Potem z oprawy 2002-2007 wyemitowano ident z anime (wow, anime w wyobraźni?), a potem reklama Skody i Pogoda z podpisem "kresy". No i tam były Kresy Wschodnie, z prognozą nawet dla Lwowa i innych. Oglądałem cztery minuty, a potem znowu zaczęła lecieć muzyka z czołówki Faktów z 2004-2012 w kółko przez 15 sekund i telewizor sam się wyłączył. Próbowałem go włączyć przez minutę, ale nie reagował. Nagle wstał i... ponownie na TVN emitowano Fakty. Tym razem prowadził je Grzegorz Kajdanowicz, prawie że nagi. Po chwili miałem ochotę przełączyć między kanałami i się okazało, że... jest jakiś 2011 rok. Na Polsacie był serial Rodzina zastępcza, ale wszyscy latali w kosmosie, co to było. Jetsonowie 2.0? Na kanale podpisanym "tele3" był obraz kontrolny PM5544 z godziną i dniem wskazującym na 2011 rok, i pisk 888 Hz. Na TVP2 leciały Barwy szczęścia, ale fonia była z RadiaZET (słyszałem słabo dżingiel radia). Na TVP1 i Pulsie nie było w ogóle sygnału, jakby nośnej nie emitowali. Zrobiłem skanowanie TV, a potem chciałem radia poszukać - miałem sprzęt marki Maciej w śnie. I co znalazło?
C8 - TVP1, C10 - VGGH, C11 - TVN, C23 - BIA, C26 - TVP2, C30 - Błąd (ciekawe skąd polskie znaki), C31 - Tele3, C34 - Pols, C44 - Gdan, C53 - SONI. I sprawdzamy co jest.
TVP1 na kanale 8 emituje obraz kontrolny brązowy, VGGH wygląda jak somalijskie kanały i tam jakieś kontakty były), TVN emitował Doradcę Smaku z... Princessą, Na kanale Bia był czarny ekran (szkoda że nie Białystok), TVP2 nadawał już reklamy, ale dalej była fonia Zetki, na Błędzie był niebieski ekran zaśnieżony, Tele3 wrócił i emitowano monitoring z mojej szkoły podstawowej i logo TVP3 Katowice, Polsat pisałem, na Gdan była reklama Maciej Pluch, a na kanale 53 był straszny gameplay w Sonic.exe zapętlony.
A w radiu nie było za ciekawie, znalazło się siedem zetek, jedna Trójka, jedna Jedynka, poza tym trzy dziwne programy, z czego na jednym leciało Disco polo, a na dwóch pozostałych jakieś dziwne dźwięki jak uvb-76 w 1981 roku. Jednakże każda Zetka emitowała... inny program. Tylko dwie były identyczne. Na dwóch leciała piosenka rockowa, na innej Dzień dobry bardzo gdzie w studiu była... Marta Dobecka, na czwartej Lil Pump po urdu, na piątej były dżingle z 2003 w kółko, na szóstej czytano Mein Kampf na tle podkładu z 2017 a na ostatniej... emitowano k-pop, i tu zostałem, więc słuchałem. Po chwili usłyszałem dżingiel z 2017 roku i poleciała Agnieszka Chylińska w nightcore, przerwana po minucie i znowu ten sam dżingiel, i nastała nośna, ale na 10 sekund. Potem głośno REKLAMA, i dalej nie chce mi się pisać.

P.S. Czekam na wasze wyobrażone sytuacje, nawet spoza naszej galaktyki

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Dzisiaj miałem niesamowity sen. Byłem w pokoju, który miał czerwone ściany, małą meblościankę (co jest nie do pomyślenia), oraz stolik. Znalazłem pod tym stolikiem sporo gazet, w tym Gazeta Kreskówkowa, Tele Tydzień czy też Program TV. Przejrzałem kilka z nich, zwłaszcza zainteresował mnie Tele Tydzień. Kilka okładek wyglądało tak jak w latach 90-tych, ale mimo grafiki podobnej z inną czcionką (nazwy stacji były pisane Impactem), listing był dużo inny. Gdyż posiadał o wiele więcej kanałów, a nawet zapamiętałem z niego takie perełki jak 24G, Nickelodeon czy BiznesPL. Wydanie ponoć pochodziło z jakiegoś 2001 roku. W TT był program radiowy - nieco identyczny do tego z "Anteny", ale posiadał sporo lokalnych stacji, w tym "MR FM" (a to było jednak Muzyczne Radio, niedokładnie podpisali), czy też coś dziwnego o nazwie "Radio Iglesias". Zapamiętałem z ramówki Radia Iglesias jedną pozycję - "Koncert Henryka Sienkiewicza na żywo". Potem sięgałem po Program TV, tyle że kolor tła na którym był tytuł gazety (tzw. logo) był nie czerwony, a żółty, a na okładce była postać podobna do Baby Yody. Listing już wyglądał jeszcze dziwnie, w identycznej grafice, też 2001 rok jak czytałem na okładce, i zobaczyłem tam takie stacje jak: Rai Uno, Trwam, Wojti Plus czy też sporo ośrodków regionalnych TVP, chyba wszystkie jakie wówczas były, ale był też... Radom. Znudziło mi się przeglądanie gazet, więc usiadłem na takiej wygodnej czerwonej skórzanej kanapie, i włączyłem telewizor CRT który znajdował się w pokoju. Wyświetliła się pozycja 03, był pasek "Witamy w Polsacie!". Leciały Wydarzenia, w studiu z lat 2004-2008, prowadziła je Dorota Gawryluk. W muszce. W rogu było logo ekranowe z lat 2004-2005. Parę newsów było, z czego zapamiętałem jeden ozdobnik: "POLICJANCI DUŻO PALĄ", i potem był materiał o... wykolejeniu się jakiegoś pociągu w Krakowie. Potem zaprosiła na Mistrza Roku o 21:15, oraz Wiadomości o 15:00 (co wręcz mocno się zdziwiłem). Żegnała się. Napisy końcowe Wydarzeń. I tu robi się dziwnie, nie urywają się w tym momencie co zwykle, tylko dalej trwają, przez jakąś minutę, gdzieś w trakcie gdy grała muzyczka wyłączono napisy. Ale pozostał sam obraz ze studia i muzyka z tyłówki Wydarzeń. Potem muzyki nie było, ale widać było głosy ze studia gdzie Gawryluk ucieka i krzyczała na realizatorów "NO CO TO KURWA JEST?!". Słychać było też jakiś głos podobny do Lisa, pewnie to był on. Potem czarny ekran przez 10 sekund, i nareszcie - reklamy. Z dżinglem zimowym z 2004/2005. Był to dziwny blok reklamowy, a mianowicie - wystąpiły w niej tylko reklamy McDonalda. Od McWrapa rapowanego, przez pakistańską reklamę z Crashem Bandicootem, aż do reklamy "Super Scratch" z 2002 roku. Było z jakiś tych reklam 8. Tyłówka reklamy, ale w trakcie niej... ktoś zatrzymał obraz. Jak się okazuje, blok reklamowy poleciał z taśmy Betacam SP, i po zapauzowaniu obrazu troszeczkę ten szary pasek z taśmy wystaje. Potem znowu czarny ekran, przez kilka sekund, pojawiło się logo ekranowe Polsatu z 2004-2005 w prawym górnym rogu. Czołówka Sportu. Studio też było dziwne, właściwie go nie było bo prezenter był na greenboxie (tło niebieskie podobne do tapety z iTVP). Prezenter mówił tak: "Sport, Jerzy Mielewski, nie mam newsów, dziękuję. I spierdalam." i potem znowu czołówka Sportu z 2004-2008. Ale co dziwne, zapętliła się. Po powtarzaniu jej czwarty raz, znowu nastąpiło zapauzowanie, tymrazem wystąpiły większe zakłócenia niż po bloku reklamowym. Dosyć długo trwała ta pauza, z jakieś 6, 8 minut. W jej trakcie postanowiłem sprawdzić teletekst. Jednak... też był dość nietypowy, bo spodziewałem się takiego wyglądu jak zwykle, a otrzymałem... biało-niebieski wygląd z słońcem w kwadracie, podpisem "GAZETA TELEWIZJI POLSAT", a nagłówków było mało, bo głównie "AKTUALNOŚCI", "SPORT", "POGODA", "PROGRAM", "CYFROWY POLSAT". Była wtedy z jakaś godzina po 19:00, data wskazywała na 2006 rok (co wręcz było dziwne). Postanowiłem sprawdzić rubrykę z programem TV. Jak widać, miała już ten wygląd jaki mamy obecnie, ale pozbyto się żółtego koloru i zastąpiono go białym. W programie TV... jedyna pozycja jaka była (bo innych nie wiedzieć czemu nie było) na dziś to "20:00 KONSERWACJA NADAJNIKA". Potem nie chciało mi się sprawdzić dalej i wróciłem do emisji Polsatu. Był już czarny ekran, ale logo ekranowe zawierało napis "PREMIERA". Po paru minutach logo zniknęło. Sygnał zaczął się pogorszyć, gdyż pojawił się śnieg. Ale dało się oglądać. I potem włączyła się jakaś czołówka, podobna do Informacji z lat 2003-2004, ale tam było napisane "Wiadomości lokalne". W prawym górnym rogu prosty napis "POLSAT LUBLIN". Zdziwiłem się tak mocno, że o jeju - aż powiedziałem we śnie "od kiedy Polsat ma pasma lokalne? nigdy takiej amatorki tu nie widziałem". Jednak te "wiadomości" to był tylko zlepek różnych materiałów, z tzw. setkami czyli wypowiedziami przechodniów, znudziło mi się, więc postanowiłem skakać po kanałach. Na pozycji 02 było TVP2, wywnioskowałem to z paska "DWÓJKA TVP", i wtedy leciało... pasmo lokalne TVP3 Lublin. Oczywiście "Panorama Lubelska", w której prezentowano jakieś newsy... typowo ekonomiczne. Logo TVP3 Lublin w rogu posiadało o wiele większy napis "LUBLIN" niż w rzeczywistości. W studiu był Piotr Kraśko bez okularów, a samo studio wyglądało tak jak z 2002 roku. Potem serwis się kończył, ale... nie wyłączono obrazu ze studia, dalej muzyka z czołówki/forszpanu grała, a pan Kraśko stał, i poszedł... bez spodni. Zaśmiałem się wtedy. Potem reklamy, dżingiel zielony TVP3 z 2005. Jak się okazało, typowo warszawskie, takie jak Megal czy Centrum Witek. Potem tyłówka dżingla, i pogoda. Ale nie miała swojej czołówki, tylko na tle chmur pojawiła się jakaś pani, która była trochę podobna do Mirandy Cosgrove, ale to nie była ona. Podpisana była jako "Marta Bakuś". Zapowiadała pogodę na Lubelszczyźnie, ale też... na Podlasiu, i na Białorusi (czym byłem wręcz zaskoczony). Co więcej, nie było loga TVP3 Lublin podczas prognozy pogody. Po tym kiedy się pożegnała, też nie było czołówki. Ale dalej prezenterka była widoczna, wyłączono tło z chmurami, za to był bluebox, ale co dziwne... pogodynka rapowała. To też był dla mnie tak śmieszny moment, że aż to nagrałem na magnetowidzie który miał w środku odtwarzaną kasetę. Jednak w którymś momencie zwrotki rap się urwał. Czarny ekran. Tymrazem potrwał z jakieś 35 sekund. Ident TVP3, i zaczął się blok zapowiedzi, też bez loga ekranowego. Programy były różne, zapamiętałem wśród nich zapowiedź "Koncert Just 5 na żywo" gdzie sam zespół śpiewał piosenkę One Direction, czy też zapowiedź "Triki Tiki" w którym prowadząca Tiki miała jakieś dziwne warkocze i muszkę. Pomiędzy jedną a drugą zapowiedzią często leciał ident z oprawy Trójki. Nagle, w trakcie jednego z zapowiedzi, ktoś nacisnął przycisk "Rewind" na Betacamie i zaczęło się przewijańsko. Przewinęło się kilka zapowiedzi, wśród nich zapowiedź jakiejś rozmowy z kobietą o brunatnych włosach, chyba Gość Trójki. Potem obraz z magnetowidu wyłączono. Poleciała pauza TVP3 Lublin. Jak się okazuje, była ona w kolorach ogólnopolskiej pauzy (więc ciemne kolory), a za każdym zapętleniem muzyka zabrzmiała inaczej, np. dodano do niej różne elektroniczne dźwięki czy też perkusję. Potem przy którymś zapętleniu muzyka była już taka jaka miała być. Postanowiłem znowu sprawdzić TXT. W nagłówku było "TVL3", i znowu 2006 rok, ale godzina była już 20:56, a trochę ciemniej było już w pokoju więc światło było tam włączone. W każdym razie - TXT wyglądał identycznie jak w rzeczywistości na TVP3 Lublin, ale na stronie głównej zauważyłem jeden ciekawy dział - "700 CIPA". Weszłem w niego. Jednak wyświetliła się zrobiona w TXTowych pikselach kobieta... z cycolami. Szybko wyszłem. Nagle po kilku sekundach pauza TVP3 Lublin zniknęła, i nastąpiło przełączenie sygnału. Na Dwójkę oczywiście. Ale co dziwne, pauza nie była szara, a... błękitna! Kółka żółte, czerwone, pomarańczowe, a nawet i zielone były. Także cyknięcia były inne, nie było tego "hipnotyzującego efektu dźwiękowego" w tle. Sama pauza poleciała z jakieś 2 minuty. Potem pojawił się niebieski zegar TVP, była prawie 21:00. W międzyczasie pojawiło się logo ekranowe TVP2, które... było samą cyfrą 2, nie było TVP w kratkach. Jak minęła ta oto godzina, zaczęła się Panorama w oprawie z lat 2002-2005, forszpan, pamiętam że jednym z tematów dnia było... zwycięstwo Dudy w wyborach prezydenckich (omg, robocop?). No i przechodzimy do studia. Wydanie prowadzi... Piotr Kraśko. Nie wiem skąd on się tu wziął, skoro już był w Panoramie Lubelskiej. Ale jak zapowiedział temat dnia (ten z Dudą), to obraził nowego prezydenta, i uciekłem z pokoju. Ale... znalazłem w jakimś innym pokoju odbiornik radiowy. Taki fajny, marki Lawrenc. Tzw. boombox na kasety magnetofonowe. Włączyłem go i... posiadał zbudowany ekran LCD. Wyświetlał się RDS, "RADIOZET". Zresztą, muzyka nie była taka jak w zwykłej Zetce. Taka bardziej klubowa muzyka, nawiązująca do eurodance'u. Potem pojawił się prowadzący, który prowadził... "listę przebojów DMC". Okazało się, że Zetka to tak naprawdę replika Muzycznego Radia! Uwielbiałem słuchać całej listy, muzyczka mi się spodobała. Nie było żadnych dżingli, poza jednym - "Miksujemy w Radiu ZET Wrocław". No i kolejne zaskoczenie w moich uszach. Nie było żadnych reklam, ani zapowiedzi. Ale zapamiętałem, że na miejscu 1, był utwór... śpiewany przez jakieś młode nastoletnie dziewczyny, śpiewały o jakimś spotkaniu z chłopakiem w restauracji, a bit był trochę podobny do "Biełyje rozy". Pod koniec utworu prezenter powiedział, że "Alisha i Natalia - Chłopak" zwycięzcą listy i potem "Michał Zarzycki, do zobaczenia za tydzień". I potem dżingiel, ale inny - "Dance Mix Chart w Radiu ZET. Widzimy się w piątek o 20:00". No i dżingiel taki w stylu Radia WAWA, ale śpiewano "Ton nadaje RAAAADIOOOOO ZEEEEEEEET". I reklamy. Też były dziwne, bo też słyszałem pakistańską reklamę McDonalda, ale z Sonicem, poza tym były też równie ciekawe reklamy lokalne jak np. autoryzowany diler Renault czy płyta Kwaśniewskiego do zdobycia w sklepach. Po bloku reklamowym, nastała pełna godzina. A więc wiadomo - czołówka wiadomości z końca lat 90-tych, "Minęła właśnie...". Prezenter powiedział "24:00" no i oczywiście "W RAAAAAAADIUUUUUUUU ZEEEEEEEEET". Potem były... dzwony kościelne. Przestraszyły mnie i szybko przełączyłem na inną stację. Radio dla Ciebie. Leciały piosenki R&B, które były śpiewane przez różnych artystów (najczęściej rapowane), od Gimpera, poprzez nawet i Merrell Twins. Przełączyłem dalej. PR1, w RDS "JEDNOTKA", powtórka jakiegoś starego meczu z lat 60-tych, grała drużyna Mozambiku z drużyną Hiszpanii. Po tym kiedy Hiszpania strzeliła gola, przełączyłem dalej stacje radiowe. Trafiłem na: PR3, Radio ZET znowu, PR1, Radio Lublin, PR3 znowu, 2x PR1, Radio Eska, i ze trzy kopie RMF FM. Na PR3 leciał koncert Wilków, śpiewali nawet i przeróbki znanych piosenek, takich jak Cherry Cherry Lady. Na Radiu ZET były już normalne wiadomości, ale... rolnicze, bo było o skupie krów czy wyprzedaży wysokiej jakości przypraw curry. Na PR1 był ten sam mecz. Radio Lublin - piosenki dla małych dzieci, byłem tym zaniepokojony, bo przecież RL czegoś takiego nie gra. W RDS było napisane obok nazwy stacji, także nazwa pewnie audycji - "BACHOR". Zabrzmiało groźnie. PR3 też koncert Wilków, ale grali na gitarze... akustycznej i śpiewali "Sklep z winem u Ali". Na jednym PR1 też mecz, ale na drugim... już nie. Bowiem leciał jakiś informator kulturalny, pewnie dla Siedlec bo usłyszałem gdzieś to miasto. Potem dżingiel taki jak pod koniec Wiadomości. "autopromocja Polskiego Radia", i audycja Tomasza Działowego pt. "Lekko nie będzie" w każdy wtorek i piątek o 18:00. I potem poleciała jakaś rockowa piosenka, było mega ostre darcie się wokalisty jak w heavy metalu, i z tego względu w trakcie piosenki przełączyłem. Radio Eska - szlagiery śląskie, kolejne zaskoczenie. Pomyślałem, że Radio Piekary się do nich włamało. Nagle pojawił się zni stąd zni owąd dżingiel - "Radio Eska. Program Radia Silesia, 98 i 2 FM". Potem kolejna biesiadna nudnawa piosenka, przełączyłem. Trzy kopie RMFu. I tu robi się dziwnie, gdyż każda kopia jednak emitowała co innego. Pierwsza miała RDS "RMF" i grała głównie Eurowizyjne przeboje, takie jak "Bim bam toi" Carli, druga zwykły RDS z "RMF FM" i trwała rozmowa jakiejś kobiety z... jakimś girlsbandem będącym połączeniem My3 i Spice Girls. Potem poleciała ich piosenka, bit prawie jak piosenki Ace of Base, ale często dziewczyny krzyczały. No i trzecia kopia, która posiadała zwykły RDS stacji, ale co dziwne, był jeszcze podpis "B-SMART". I w kółko leciał akurat dżingiel "ujebała misia pszczoła". Potem szybko znowu skakałem po tych samych stacjach radiowych co wcześniej, ale znalazła się jedna nowa - mianowicie "NATKA FM". Grała jakaś piosenka Sylwii Lipki. Po niej... ktoś powiedział "CZAS NA REKLAMĘ" tak głośno, że aż uciekłem w pokoju. I na tym sen się nie dość że przerwał, to jeszcze i całkowicie skończył.

Jak wam się podobało? :P
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

No cóż, mod KC ci się włączył!

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

[nie moje, ale od Garhusa za co mu bardzo dziękuję]
Była zima 2004/2005. Bawiłem się dekoderem Cyfrowego Polsatu, coś tam robiłem. I sobie przełączałem kanał po kanale. Włączyłem Polsat, a tam specjalne wydanie Awantury o kasę, które prowadziła... Agnieszka Chylińska w stroju zakonnicy. Więc drużyny składały się z dziennikarzy, znanych twarzy dyrektorów Polsatu. W drużynie żółtych był Ibisz, który był w przebraniu rekina i gryzł widownię. Zasady były inne - po studiu zostało rozrzucone 50 000 zł i która drużyna zbierze najwięcej ta odpowiada na pytanie, aby je obronić. Czarna skrzynka była losowana przez królika, a w czarnej skrzynce można było znaleźć czarną skrzynkę, w której jest następna czarna skrzynka, coś a'la ruska matrioszka. Niestety, była przerwa reklamowa, a ja się nudziłem i sobie zacząłem przełączać. Na liście był następnie Polsat 2, leciał jakiś dziwny serial z Markiem Konradem i Bercikiem pod tytułem "Rozważania o czołgach", było nawet coś o II wojnie światowej i o koronawirusie. Następnie była Jedynka, wiadomo Wieczorynka - ale takie creepy połaczenie Tomka i przyjaciół z Teletubisiami. Twarze się rozmywały, mówili w kółko kalarepa, za dużo dla mnie. Na Dwójce - jakiś dokument o Tadeuszu jakimś tam, w którym był gangsterem, jego odgrywał Piotr Fronczewski wyglądający jak ten dziad z Było sobie życie. Potem na TV4 - powtórka 13 dziewic z Czarkiem Pazurą, była chyba jakaś scena z balonem, który miał przyklejoną twarz Filipa Chajzera i napis "WRÓCE KURWA". Następny kanał to był RTL (czyli TVN) - leciało tam "Na Wspólnej" ale w stylu Miodowych Lat było, Włodek Zięba był tramwajarzem, a Brzozowscy byli kosmitami mówiącymi o wielkiej inflacji zrobionej przez rudego diabła i człowieka z kotem. Kanały były takie dalej (była to lista ulubionych): RTL7, Puls, Polsat Sport, Nickelodeon, GrzegorzTV itd., aż w końcu trafiłem na Teleuniwersytet.
Myślałem że znowu jakieś smęty o trajektorii, jednak się przeliczyłem. Był ident, i zaczyna się... doktor organologii Tycjan Marmolada. Wykład miał temat "Zabijanie i selekcja dzieci do przeszczepu - część 1 "jelito środkowe", już miałem iść, ale się rozkręcało. Jakiś gość wkurwiał wykładowce, robił jakieś głupie gesty, obrazał koty, a ten wykładowca do niego tak "No chodź tu skurwysynie", wział go za ramionia i zaczął rzucać po studiu. Student nie miał sił. Wykładowca bił go wszystkim - książkami, klawiaturą, kijem, a nawet innym studentem. Na koniec pokazał jego ciało i powiedział - TAK SKOŃCZYCIE JAK NIE BĘDZIECIE SŁUCHAĆ MOICH WYKŁADÓW - TYCH PRZED TELEWIZORAMI TEŻ ZNAJDĘ, BÓJCIE SIĘ. Na koniec zaczął mu wyrywać narządy, rozdawał nerki o które wszyscy się bili. Wyrywał mu jelito, powiedział "Oto piękne jelito" i zrobił z niego sweterek. Kończył się wykład, on rzekł "To dziś na tyle, zapraszam na kolejny wykład już niedługo, dobranoc". Powiedział to jak typowy złoczyńca, oblizując zakrwawiony kij bejsbolowy. Wyłaczyłem telewizor. Nie dałem rady. To był pierwszy i jedyny raz, kiedy obejrzałem cały wykład na Teleuniwersytecie. Nigdy więcej. Gdy 30.09.2005 dowiedziałem się że zakończył nadawanie, cieszyłem się jak dziecko. Nie spodziewałem się jednak że może być tylko gorzej...

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Znowu jakby chora sytuacja z CP.
Włączam dekoder Evoboxa a ładuje się lista z 2008 roku, ale nic nie działa. Jednak niektóre stacje miały EPG, z dziwnymi audycjami jak np "gdhsjfkaj2719", "blablabla" czy "Wetter"

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Znowu miałem coś dziwnego. Mianowicie byłem w pokoju, i to w nocy, był włączony telewizor. Leżałem w łóżku, nikogo w domu nie było gdyż przez chwilę się rozglądałem po domu jednak chyba wszyscy gdzieś pojechali. Do rzeczy. Stał dekoder CP (poznałem po interfejsie), chyba Sagem. Bylo sporo kanałów, lista trochę podobna do rzeczywistej z np. 2005 roku, jednak była nieco inna. Zapamiętałem bardzo dobrze początek listy:
1. Polsat
2. TV 4
3. TVP 1
4. TVP 2
5. TVP 3 Szczecin
6. Polsat 2
7. TVN
8. TVN Siedem
9. TV Puls
10. Canal+ (skąd on się tu wziął?)
I po kolei potem były: sportowe, filmowe (wśród których było nawet coś takiego jak Kino ZSRR), dziecięce (były nawet i Nickelodeon, Teen Music, Teletoon czy TVP ABC), TVN24, Superstacja, CNBC Polska, 24G, Polsat News, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport, różne dokumentalne, lifestylowe, Mango 24, Tele 5, Polonia 1, Warszawa 24h, muzyczne (oprócz MTV, VIVY itp. były też Polo TV, Viva Plus, 4fun Plus czy Kartony), iTV, oraz jedyne stacje zagraniczne, którymi były RTR Planeta, TVE, Rai Uno, Rai Gulp, RTP1 oraz BBC World.
W interfejsie dekodera była wyświetlana godzina 00:31 (która potem co minutę się zmieniała), a jak potem w EPG sprawdziłem, to okazało się, że przeniosłem się do roku 2006. Tak, była data "16-04-2006". Zapamiętałem też, co wtedy leciało na niektórych kanałach. A więc:
Polsat - jakiś mecz siatkówki, pamiętam że grała drużyna Kolumbii z drużyną RKS Chuwdu. Było logo ekranowe z lat 2003-2004.
TV 4 - jakiś film, w którym wystąpił Radosław Kotarski. Pewnie film akcji, tytuł jego brzmiał "Ostatnia wieczerza i bęc" jak sprawdziłem w EPG. Logo ekranowe z początków istnienia w lewym górnym rogu.
TVP 1 - też film, ale komedia romantyczna. Wystąpili w niej Natalia Głębocka i Łukasz Samoń, którzy całowali się... po alkoholu. Logo z 2003, oznaczenie "czerwone kółko".
TVP 2 - leciał blok reklamowy, w którym była reklama Sami Swoi z Michałem Wiśniewskim, ale on śpiewał Dance Monkey i jeszcze miał... różowe włosy.
TVP 3 Szczecin - akurat leciał program dnia. Zielone tło, napisy pisane krojem czcionki podobnym do Times New Roman. W pewnym stopniu ramówka nawiązywała do tej z odpowiedniego okresu, był Kurier co godzinę, Kronika, ale była też taka dziwna pozycja która nazywała się "Tajemnice Małysza" i była pewnie przed Kurierem o 16:30. W rogu było logo TVP3, ale bez żadnego napisu, a w lewym górnym rogu był napis "SZCZECIN". Program dnia się skończył. Potem czarny ekran. Zerwanie synchronizacji i testcard, którym były pasy łowickie z napisem "SZCZECIN", nie było już loga ekranowego wraz z dopiskiem, a w tle piszczał ton 900Hz.
Polsat 2 - teledysk Gosi Andrzejewicz, ale on był w stylu disco-polo czy dance z lat 90-tych.
TVN - Uwaga!, a tam reportaż o... koronawirusie. Który zaatakował Lecha Wałęsę (CZOO?!).
TVN Siedem - też jakiś film, ale przy logu był dopisek "AMERYKA".
TV Puls - powtórka Mszy Świętej z Łagiewników
Canal+ - plansza z logiem na białym tle, w tle nic nie słychać. Nawet w EPG był program pusty.
W sumie ciężko byłoby zapamiętać więcej szczegółów, więc przenieśmy się dalej. Tak się składa, że jak sprawdziłem w EPG, to na Polsacie i TV 4 zapowiadana była... przerwa techniczna. To samo na wszystkich innych kanałach Polsatu. W oczekiwaniu na nią postanowiłem obejrzeć kanały muzyczne, i puszczały one różne teledyski, od eurodance przez jakieś tam popowe aż po latynoskie hity, nawet puszczały np. piosenki Jayden Bartels czy też Braci Figo Fagot (i ten zespół widziałem na 4fun.tv). Czasami natrafiłem na jakieś różnorodne dżingle, których nie opiszę bo ich nie pamiętam. Na Polo TV leciała powtórka Disco Relax, ale prowadzący był dziwnie ubrany, studio wyglądało jak statek kosmiczny, a zamiast piosenek disco polo leciały piosenki... właśnie. Sylwii Lipki, Aniki Dąbrowskiej, Roxie czy też wielu innych artystów Young Stars. Logo ekranowe to była sama charakterystyczna litera "P", która była mała i wyświetlona w prawym górnym rogu. Viva Plus wyglądała jeszcze bardziej dziwnie - mianowicie kanał nadawał w całości po polsku (nawet widziałem tam np. piosenkę "Mocniej" Piaska) grafika była w stylu obecnej oprawy 4fun.tv, tyle że niebiesko-pomarańczowa i SMSy były pisane z błędami ortograficznymi. 4fun Plus nie miał żadnej grafiki ekranowej poza logiem (ówczesne logo 4fun.tv tyle że zamiast napisu "tv" jest fioletowy napis "+plus"), a belki teledysków to tak naprawdę były same podpisy w stylu np. teledysków które od czasu do czasu leciały na Polsacie. Sam kanał "Kartony" nieco mnie zaciekawił - gdyż przez kilka minut lubiłem go oglądać, leciały takie perełki jak "Generał Italia", "Pod gradobiciem pytań" czy też "Czesiek Hydraulik". Nie było żadnego loga w rogu, ani nawet żadnych identów pomiędzy kreskówkami.
Jednak o godzinie 00:59 postanowiłem szybko przełączyć na Polsat. Kończył się mecz siatkarski, RKS Chuwdu wygrało 3:2. Zapowiedzieli że studio będzie w Polsacie Sport, i podziękowali za komentowanie. Poleciał ident z 2004 roku, pomarańczowy. I potem program dnia, co ciekawe, również w pomarańczowej oprawie, napisy były wyświetlane tak jak w 2005, a w tle leciała jakaś fajna muzyka trance, takie rytmiczne "umc umc umc". W trakcie programu dnia szybko skakałem po kanałach Polsatu. TV4 emitował już pauzę z lat 2000-2004, Polsat 2 miał planszę z logiem na czarnym tle i napisem "KONSERWACJA". Polsat Sport emitował ident, podobny do dżingla reklamowego, tyle że pojawiało się logo "SP( )RT" i nad nim napis POLSAT. Na resztę kanałów wtedy nie zajrzałem, wróciłem do Polsatu, kiedy była wyświetlona pozycja "Biznes Informacje" o 23:45. I potem z kilka ostatnich pozycji. A po programie dnia ident, który... potem był powtarzany w kółko. Co ciekawe, nigdzie wcześniej go nie widziałem. Był on rzecz jasna pomarańczowy. Otóż pojawiły się na środku 3 duże kwadraty z wyciętym bokiem (coś jak karta SIM), w których prezentowano fragmenty różnych programów Polsatu. Potem połączyły się w jedno i z tego kwadratu utworzyło się logo Polsatu. Muzyka była trochę w tym oprawowym stylu, zapamiętałem moment w którym kobieta wypowiada cicho frazę "uuu yeah" kiedy to logo się pojawia. Potem znowu skakałem. TV 4 emitował już pasy łowickie, bez loga. Polsat 2 natomiast miał testcard z podpisem "PRZERWA TECHNICZNA". Przełączyłem na Polsat, była wyświetlona stopklatka z tego identu który wcześniej leciał. Po kilkunastu sekundach, było zerwanie synchronizacji i pojawił się testcard - kolorowe pasy z czerwonym dolnym wypełnieniem. Sprawdziłem inne tematyczne kanały Polsatu, jakie miałem:
Polsat Sport - kadr z identu, logo z 2004 na niebieskim tle
Polsat Sport Extra - kadr z identu z lat 2005-2016
Polsat Film - stopklatka z identu, na którym była filmująca kamera, fioletowe światło oraz logo Polsat Film, które wyglądało tak, że był napis FILM, obok trzy kwadraciki, a nad napisem FILM był podpis POLSAT napisany czcionką z loga 2003-2006
Polsat Games - jakieś tło, trochę przypominało te z obecnej oprawy rzeczywistego Polsat Games, pewnie ident
Polsat News - bufor, który wyglądał dokładnie tak samo jak ten z 2008 roku, tyle że zamiast obecnego loga stacji było logo Polsat News z 2004 podobne do tego które zrobił @Garhus
Polsat Zdrowie i Uroda - pauza z poruszającymi się molekułami które tworzą nici DNA, tyle że wyglądała ona troszeczkę inaczej - gdyż na dole był pasek z poruszającymi się różnymi cyframi, identyczny do tego z identu. Loga ekranowego nie było
Polsat Play - stopklatka z jednego z programów, pewnie motoryzacyjny, w rogu było obecne logo Polsat Play ale bez tego prostokąta z napisem "POLSAT"
Polsat Music - logo stacji na białym tle, wyglądało ono tak samo jak obecne, z jedną różnicą - napis POLSAT był pisany inną czcionką, czyli tą z loga 2003-2006
Super Polsat - czarny ekran z obecnym logiem ekranowym kanału w rogu (i to bez żadnych udziwnień).
Co więcej, swoją przerwę techniczną miała też Superstacja, która emitowała pasy łowickie bez pisku. Potem skakałem po różnych kanałach. TVP1 już zakończył emisję, gdyż nadawał znany nam wszystkim kołowy testcard. Na TVP2 tak samo. TVP 3 Szczecin, który teraz zmienił swój identyfikator (tymrazem kanał nazwany był jako TVP 3 WOT) nic już nie nadawał, wyłączono nadajnik. I sprawdziłem dalej kanały. Jak się okazuje, nie tylko Polsat rozpoczął przerwę techniczną. Puls, który był wtedy powiązany z Polsatem też miał przerwę techniczną jako zakończenie emisji, gdyż emitował testcard (pasy) z poziomym paskiem "Puls Tv", który poruszał się powoli z góry do dołu. A co najciekawsze - także swoją przerwę techniczną miały... kanały muzyczne, i każda z nich emitowała pasy łowickie z piskiem 800Hz, także niestety na kanale Kartony, który bardzo polubiłem. Jedyny kanał muzyczny który nadawał to MTV Polska - tyle że emitował same piosenki młodych gwiazd, jak np. Jayden Bartels czy Magda Bereda. Nie było loga. Znowu zajrzałem na kanały Polsatu, i postanowiłem przy jednym z nich (chyba zwykłym Polsacie) sprawdzić teletekst. Niestety, nie działał on wogóle, został wyłączony, załadowała się tylko pusta strona 100. I wróciłem na MTV, ale po jakimś czasie znudziło mi się i z jakieś około 20 minut po 1:00 wyłączyłem telewizor, i poszłem spać (sen w śnie :D ).
Wstałem o jakiejś 5:56 (patrzyłem się w zegarek na wyłączonym dekoderze), i potem znowu włączyłem telewizor oraz dekoder CP. Akurat był włączony Polsat. Już nie było testcardu, za to była stopklatka z błękitnego identu. TV4 dalej nadawał planszę testową, Polsat 2 już nadawał ident w kółko, a właściwie to i nawet pauzę (migoczące złote kwadraty na czarnym tle, na środku duże logo Polsatu2). Polsat Music nadawał zapętlony ident, trochę podobny do obecnej oprawy (coś w rodzaju equalizera, różne paski się poruszały), tyle że w tle przewijały się fragmenty teledysków, pod koniec pojawiło się logo i zabrzmiał głos kobiety "Polsat Music - ale faza". I na ten ident tak się zagapiłem, że spóżniłem się na rozpoczęcie emisji z Polsatu, i przełączyłem na ten kanał dopiero wtedy, kiedy była w programie dnia wyświetlona pozycja o 13:30 "Wystarczy chcieć". Tymrazem oprawa wyglądała dokładnie tak samo jak w nagraniu MrMBL3 z lutego 2005, włącznie z muzyką. Po programie dnia zaczął się tzw. wypełniacz teledysków. Były to teledyski zespołu My3, które trochę były podobne do "Mammaje", ale to były nigdzie niespotykane piosenki, bardziej w stylu dance. Nie pamiętam ich tytułów, ale kojarzę że z jakieś 4 klipy leciały. W trakcie któregoś z klipów na szybko przełączyłem na TV4, gdzie wtedy nadawał już "Gdzie jest Kłamczuch?", z logiem ekranowym z lat 2000-2006, tyle że teleturniej ten poprowadził... Piotr Bałtroczyk. TVP1 emitowało Kawę czy herbatę, TVP2 Bibi Blocksberg, a TVP3 (już normalnie podpisane jako "TVP 3") nadawał testcard z paskiem "TVP 3". Polsat 2 nadawał powtórkę "Biznes Wydarzeń" z wczoraj, prowadzoną przez Wojciecha Szeląga. I wróciłem na Polsat, kończył się ostatni klip My3, taki trochę w stylu krasnoludków. Potem rozpoczęła się "Piosenka na życzenie", którą prowadziła Ola Kot (rozpoznałem po głosie i belce z podpisem "OLA"). Grafika i studio były takie same jak w 2004/2005 roku. Poleciał teledysk zespołu Boys, potem kadr na studio i Olę Kot z bliska. Przekazała pozdrowienia dla jakiegoś Tomasza z Żyrardowa, Amelii z Łukaszowa czy też Tomasza z Warszawy. Potem poleciał teledysk Beyonce, w trakcie niego pojawił się pod logiem dopisek "NA ŻYWO". I w trakcie kolejnych pozdrowień czytanych przez Olę przełączyłem znowu na TV4. Leciały reklamy, m.in. Almette, Maybelline czy też Lay's. Tyłówka reklamy z lat 2004-2006, tyle że muzyka zabrzmiała inaczej, gdyż w tle śpiewała kobieta (trochę w stylu dżingla reklamowego Polsatu z 2004). Potem zapowiedź jakiegoś rajdu (chyba Dakar), i w trakcie niej się obudziłem.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Było kiedyś takie tropo, że RTCN Wręczyca się zawaliło. Koniec [BŁONT: CO TO JEST]

Dobra, normalne potem

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

No to zaczynamy. Jest 20 luty, 5:00. Mam ochotę włączyć internet a tu strona z archiwalnymi nagraniami głównie z TVNu. Włączam jeden film o nazwie "tvn_bufor.avi" i wyskakuje jakiś tajemniczy bufor z wielkim logo TVN w kosmosie. I to logo było w 3D, a w tle leciała muzyka coś jak ta w oczekiwaniu na rozdział 2 z Fortnite (muzyka: https://youtu.be/RhVTmI3ksz4). Był w 4:3 a w prawym dolnym rogu napis napisany czcionką z 2002-2007 (czyli wiadomo że z 2006) i napis "zapraszamy o 5:45". W zasadzie takie coś jak TVP HD. Było też pełno zapowiedzi z TVN i TVN7, np. Detektywów, Sędzi Anny Marii Wesołowskiej a nawet dziwnych pozycji jak Jajko oraz Babcia Grzegorz. Potem zobaczyłem Telestrony z 8 grudnia 2006 roku TVN i tu wiele niespodzianek. Na stronie 104 była Hatsune Miku z txt art, na 146 jeden z moich obrazków też w tej grafice telegazetowej (nie długie nogi), na 190 wielka twarz Sailor Moon a na 507 stronie był napis "Pozdrowienia dla Twittera".
Potem na tej stronie znalazłem inny bufor, z oświetlonym przez słońce logiem TVN i muzyką trance, był już w letterboxie. Potem gdy chciałem zajrzeć to zamiast tej strony był błąd:
The following error was encountered while trying to retrieve the URL: *ta strona*

Unable to forward this request at this time.

This request could not be forwarded to the origin server or to any parent caches. The most likely cause for this error is that the cache administrator does not allow this cache to make direct connections to origin servers, and all configured parent caches are currently unreachable.

Your cache administrator is webmaster.
A po odświeżeniu był wielki napis "SPIERDALAJ BO ZABIJE" i przeglądarka się wyłączyła, a tapeta w Pulpicie zmieniła się na ser który śmierdział nawet poza komputerem. Ale przestał po 10 sekundach i z kompa zaczęło wszystko znikać a koniec końców pojawiła się czarna dziura i jakieś ransomware. Zapłaciłem 300 zł (tyle było) i komputer zresetował się do fabrycznych. A po stronie nawet ślad zaginął.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Śniło mi się, że byłem w ogromnym pokoju, które wyglądało jak biuro, a na półce stał telewizor kineskopowy, a co najciekawsze - także i magnetowid. Włączyłem telewizor. Co ciekawe, włączona była Jedynka, i Jaka to melodia?. Prawie wszystko identycznie wyglądało jak w 2008 roku, tyle że zgadywano tam piosenki z różnych gier, od Pokemonów, przez Sonica, do Dragon Balla, a uczestnikami były 3 klony tego samego mężczyzny, który miał chyba z jakieś około 30 lat. Nagle gdzieś w trakcie 3 rundy zadzwonił dzwonek do drzwi. Odechciało mi się oglądać JTM, więc otworzyłem. Pojawił się dostawca z paczką, taki dorosły miły pan, który powiedział do mnie "Jakub, pudło dla pana". Podpisałem, podziękowałem mu i dostałem paczkę. Paczka była ogromnie duża. I jak się okazuje, w paczce były... KASETY! TAK, kasety VHS! Sporo ich było, chyba z jakieś 60. Z tego co później przeczytałem na kartce która też znajdowała się w kartonie, to cała ta paczka zawierała "80 kaset, wszystkie nagrane z telewizji, z reklamami bo je lubiłem". Postanowiłem włączyć ponownie telewizor, i tym razem przestawić się na żródło sygnału SCART. Włożyłem jedną kasetę, była to kaseta Panasonic E-240, i... rzeczywiście. Kaseta nagrana z telewizji, a dokładniej z Polsatu 1998-2002. Leciał film o Świętym Mikołaju. Przewinąłem ją do przodu... i faktycznie. Jakieś reklamy były. Ale w trakcie filmu był blok z tylko jedną reklamą (mianowicie reklamą Avonu) i dżinglem z 1998-2001, a potem były zapowiedzi paru filmów, które czytał... Grzegorz Pawlak. I po nich powrót do filmu. Przewijałem dalej. Napisy końcowe, ale ucięte w ich trakcie! Potem czarny ekran przez długi czas z logiem ekranowym Polsatu, chyba z jakieś 9 minut. Postanowiłem go przewijać na podglądzie. Aż tu nagle ident stacji się pojawił, z tej samej oprawy. I byłem wręcz normalnie zaskoczony. Pojawił się program muzyczny, i jego czołówka, w tle której leciał taki fajny bit eurodance'owy. Oczywiście pojawiały się w czołówce różne teledyski, była kolorowa. I ujawnił się tytuł programu: "STOSUNKOWO NAJWIĘCEJ MUZYKI". Zabrzmiało to znajomo. Prowadziła go jakaś ruda dziewczyna, dosyć młoda, o imieniu Emilka, a studio wyglądało trochę podobnie do różnych scenografii Piosenki na życzenie/Muzycznych listów. Przez kilkanaście sekund, że tak powiem za przeproszeniem, "pierdoliła" ciągle o odwołanych imprezach klubowych i trasach koncertowych ze względu na korwinowirusa. Potem jej się tak znudziło, że wreszcie zaprosiła na teledysk. Jak się okazuje, w tym programie pokazywane były różne piosenki popowo-dance'owo-trance'owe (nawet te współczesne), ale... tak naprawdę to były ich covery, które ciągle były śpiewane przez zarówno Amelię (nastolatkę o ciemnych włosach) oraz prowadzącą ten program czyli Emilkę. Przewijałem na niepodglądzie. I nagle natrafiłem na... COŚ NIESAMOWITEGO. Zakończenie programu, które było po innym programie muzycznym, nie wiem jakim, ale pewnie jakimś rockowym. Poleciał ident, i oczywiście nic innego jak program dnia. Wyglądał on mniej więcej identycznie jak w tamtych latach, tyle że czcionka była dużo inna (podobna do Futury). A co najdziwniejsze, ramówka wyglądała dużo inaczej, gdyż była niesamowicie absolutnym mixem zarówno ramówki z tego okresu, ramówki ze współczesnych czasów, jak i nawet tych dziwnych niespotykanych pozycji. Były tam Disco Relax, Jesteśmy czy też Hugo, były także wspomniane współczesne czasy czyli Nasz nowy dom czy Dlaczego ja?, ale były też dziwne pozycje, jak np. Kabaret Klocucha, film "Mam raka piersi" czy też Informacje regionalne, które leciały po Informacjach o 18:45. Po programie dnia... czarny ekran. Logo ekranowe dalej włączone. Aż tu nagle... poleciał teledysk A-Teens, który był jakiś nieznany, bo podobnie brzmiał do "Manony" Republiki. Po teledysku znowu czarny ekran, ale tym razem przez kilka sekund, po czym... znowu program dnia! Tym razem był on całkowicie pusty, gdyż nie wyświetlało nic poza tłem, aż dopiero po kilku sekundach udało się włączyć jakiś napis. "10:00 Informacje". I ten napis cały czas był wyświetlany, nie zmieniał się na żaden inny, i tak było przez ok. minutę. Potem wyłączono ten napis i wprowadzono kolejny. Coś w stylu "UWAGA! Konserwacja nadajnika w Warszawie i Płocku do godziny 11:00". Jednak wyświetlił się tylko przez parę sekund, po czym nagle wyłączono nawet i tło i muzykę. Czarny ekran znów, ale wyłączyło się też logo ekranowe. Pojawił się testcard, który też nie wyglądał jak w rzeczywistości - bo to były same pasy łowickie bez żadnego wypełnienia. Ale pisk ten sam. Przewijałem na niepodglądzie i nagle, kaseta się skończyła. Niesamowicie cieszyłem się z tego nagrania, a że skoro mam niesamowite kasety VHS i chcę ludziom złapane przeze mnie cuda pokazać, postanowiłem, że nagram telefonem zarówno reklamy+zapowiedzi jak i program muzyczny wraz z zakończeniem, i koniecznie wrzucić to na swój kanał na YT. A zanim chciałem to zrobić, zajrzałem w sekcję komentarzy pod moimi filmami. Niestety, chujowo się nagle zrobiło, gdyż każdy pod większością moich filmów spamował jednym słowem "CYKLONP TO PIZDA XDDDDDD", nawet moi przyjaciele czy też Gimper, którego tak bardzo lubiłem, że wręcz się zaniepokoiłem. Postanowiłem, że te słowa wpisuję do listy zablokowanych słów w komentarzach. Jednak YT Studio miał ogromny błąd, przez co musiałem wyłączyć możliwość komentowania na kilku moich filmach, żebym miał ten problem z głowy. Sprawdziłem kanały przeze mnie subskrybowane, i zobaczyłem, że Dawno Temu w TV wrzucił sporo unikatów, spośród których był start TVP Kultura z kwietnia 2005. Chciałem ten film obejrzeć. Testcard "KULTURA", ale w trakcie tego testcardu nagle mój sen się zakończył.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Niedługo napiszę ale mam to w nosie.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Wreszcie doczekałem się pseudosnu. Będę go pisał

Otóż, jest piękny, słoneczny dzień, ale nie jestem u siebie w domu. Tylko w Zakopanem. Oglądam sklepy z pamiątkami a tu nawet VHSy ciekawe i większość była telewizyjna. Zakupiłem kilka i zrobiłem jakiś przegląd. Włączyłem telewizor HD, a odpalając 1 kasetę znalazłem... Fakty, ludzie, pieniądze! Wydanie z października 1998. Był m.in indeks WIG20 i waluty. Po nim napisy końcowe ale prowadzący dalej był w studiu. Na końcu pojawił się napis "Fakty, ludzie, pieniądze powstały we współpracy z Radiem ZET i Gazetą Wyborczą" na czarnym tle. Był ten napis przez 5 sekund, a potem ident TVNu... elektroniczny z taką muzyką http://chomikuj.pl/k03achomikowy/muzyka ... mp3(audio) . TVN świecił się w neonie. A potem czołówka reklamy i poleciały te reklamy które powinny lecieć. Potem jakiś film a w nim jeszcze inny ident http://chomikuj.pl/k03achomikowy/muzyka ... mp3(audio) . Było takie fajne energiczne tło, a przez ekran przelatywały stopniowo litery TVN, a na koniec kółko. W zasadzie nic ciekawego. W drugiej była emisja z Polsatu z 2004, a w trzeciej również Polsat, ale 1999. W ostatnim były Informacje dla Podhala i Zakopanego, a w materiałach pojawił się Puchar Świata z grudnia 1999 i jego wyniki. Potem prognoza pogody dla tych regionów i wyczytałem m.in w Nowym Targu jakiś rekordowy wiatr oraz temperatura z kosmosu jak na grudzień. +23°C zapowiadali, a wiatr do 1100km/h. Nagle z telewizora zaczęło mocno wiać i wszystko chciało porwać i powstała wielka czarna dziura w której jestem całe życie...

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Śniło mi się że byłem na jakiejś imprezie. Pełno reklam, jak np. Radio Eska czy Makumba o koronawirusie (to była jakaś biesiadna trasa koncertowa, z Big Cycem w roli głównej, z patronów medialnych zapamiętałem ToonFM Silesia i tygodnik Polityka). Był nawet tam bar, a tam sporo butelek Coca-Coli i to pełnych, i to nawet 2-litrowych. Były one... ZA DARMO. Tak, nie żartuję - ZA DARMO. Były też Pepsi, Fanta i Mirinda. Siedziała przy stoliku taka ładna pani, ubrana w skąpą, czerwoną sukienkę. Postanowiłem wziąć jedną butelkę Coca-Coli. Pani nawet nie odpowiedziała, ale była zadowolona. Jednak kiedy szedłem dalej, to się spytała "Ej! Sprawdziłeś skład?", aż szybko zajrzałem na tylną część etykiety na butelce i... kuźwa. Zdziwił mnie jeden składnik. Mianowicie oprócz kofeiny, cukru, karmelu itp. był... "koronawirus". Tak, tak i tak. Serio tak było - Koronawirus 1025 kcal 5%. Więc postanowiłem odłożyć tę butelkę na półkę i powiedzieć do pani "Biorę inną butelkę bo w tamtej to były wirusy!", no i wziąć następną Coca-Colę. Niestety, było tak samo. Więc brałem następną i tak samo, i następną i tak samo, aż tu nagle po 8 butelkach... znudziło mi się, więc wziąłem Pepsi. Tu już żadnych dziwnych składników nie było, etykieta przypominała nieco tę starą sprzed 2009 (tyle że bardziej w minimalistycznym, współczesnym stylu), i wziąłem łyka. Smakowało mi, i to tak jak... cola z cytryną. Wziąłem na wynos. Nagle zauważyłem na parkiecie różnych tancerzy, głównie byli to stażyści, ale zauważyłem też siedzące na kanapach znane gwiazdy. Norbi, Cezary Pazura, Natalia Szroeder, Ewelina Lisowska (tyle że o rudych włosach!) oraz nie siedząca na kanapie, ale jednak też tańcząca Cree Cicchino czyli Babe z Game Shakers. Ci tancerze tańczyli różne tańce, od fokstrota, salsy, poprzez bregdenza (taniec na głowie gdyby ktoś nie wiedział), czy też spokojne przytulańce, ale najbardziej dominująca to była salsa. Usiadłem na kanapie obok Cezarego Pazury. Spytałem się go: "Dlaczego jesteś... taaaaaaaaki... TAAAAAAAAAAAAAAAKIIIIIIIII..." aż tu nagle mi przerwał "Daj se spokój, Wojti. Nie jestem gruby, po prostu mam kłopoty z pęcherzem!". Ja powiedziałem do niego "No to proszę iść do kibla", a on się zgodził, i właśnie poszedł do kibla. I tak sobie spokojnie siedziałem. Nagle po różnych piosenkach i tańcach gościu coś chciał ogłaszać. Ten gościu... wyglądał jak skrzyżowanie Fernando Mendesa (prowadzącego O Preco Certo) z Ferdynandem Kiepskim, i szalejąco-wesoło powiedział tak "CZY SĄ JACYŚ CHĘTNI, które chciałyby zagrać w... SZALONEGO CHŁOPKA???". Wiele osób krzyczało TAAAAAAK, nawet Babe z Game Shakers, i ja też mega głośno mówiłem "TAK CHCEMY, BO TO FAJNA GRA", i nagle gruby gościu zaprosił nas do kąciku. Rzeczywiście, głównym elementem gry był chłopek góral z Zakopanego, który miał narty, ale... zadanie polegało na tym, żebyśmy nim kręcili. To było coś jak koło fortuny, tyle że z wskażnikiem (którym był właśnie ten chłop) i zawierało różne kwoty, nawet w innych walutach jak np. $ czy ruble, a także różne bonusy i kary. Jednak żeby otrzymać jedno z tych pól, trzeba było odpowiedzieć na 3 pytania. Przy kole z chłopkiem znajdował się taki ekran dotykowy na którym się wyświetlały. Te pytania dotyczyły jednej kategorii i dla każdego gracza była inna, i stałem w kolejce. Obserwowałem przebieg gry innych. Były dwa warianty odpowiedzi przy każdym pytaniu. Jeśli odpowiada się dobrze, to przechodzimy do następnego pytania i tak samo przy dwóch następnych pytaniach, ale jeśli źle, to jednak też przechodzimy dalej, tyle że jeśli na drugie pytanie też odpowiedziało się błędnie, no to automatycznie uczestnik kończył grę. Kategorie były różne, od gier wideo, wędkarstwa, poprzez kreskówki, kończąc na... youtuberach. I wreszcie otrzymałem szansę na rozegranie gry. Dostałem 3 pytania z kategorii... Youtuberzy. Każde z nich dotyczyło UnBoxAlla i na każde z nich odpowiedziałem dobrze. Nacisnąłem przycisk za pomocą którego losowało się chłopkiem daną nagrodę. Leciała taka fajna, góralska muzyka zakopiańska, coś a'la śląskie szlagiery. I wylosowałem... 500€! Prowadzący imprezy mi zakrzyczał "GRATULACJE UŻYTKOWNIKU, zostałeś wybrany..." i nagle uciekłem bo od razu domyśliłem się co chciał powiedzieć, ale wziąłem z automatu pieniążki kochane. Nawet gwiazdom które siedzieli na kanapie powiedziałem mega głośno "SŁUCHAJCIE SŁUCHAJCIE! MAM OGROMNĄ KASĘ - PINSET EJRO!!!", i wtedy... tak strasznie krzyczeli, jakby byli w mega szoku. Nawet Lisowska zaśpiewała tak głośno "NISKIE CENYYYYYYYYY TYLKO W TOP GIRLS", że aż wtedy się obudziłem.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

No i jest 15 kwietnia, niby godziny ok. 6:00. Dopiero rozpoczyna się dzień, a mam ochotę słuchać Dzień dobry bardzo. I słucham audycji, ale nagle w Zetce jakaś archiwizacja nastąpiła i poleciał dżingiel z 2003 roku, a playlista była z francuskimi piosenkami. Przełączyłem na Jedynkę w radiu a oni rozmawiali o koronawirusie na podkładzie z 2007. Nie chciałem słuchać radia przez sekundę, ale po chwili włączyłem radio i w zasadzie w wielu stacjach leciały francuskie, niemieckie lub jakieś ukraińskie piosenki. Nawet w Trójce i Jedynce.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Jak nie wymyślę nic, to zaraz temat poleci do kosza.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

no weź, inni też mogą coś wymyśleć

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

W ostatnią sobotę miałem coś dziwnego. Obudziłem się rano, ale miałem trzy dekodery klasyczne. Sagema ISD4275, Mediasata jakiegoś i Echostara DSB-616. Na wszystkich była jakaś karta abonencka, z CP, a do mediasata z Platformą CANAL+ (nie wiem jakim cudem). Chciałem sprawdzić listę kanałów i podłączyłem Sagema. Na początku pisało że karta nieaktywna ale po stuknięciu w dekoder... zaczęły działać niektóre kanały. Lista wyglądała zabawnie:
1. TV Okazje
2. BBC Cbeebies
3. MTV Music24
4. Polsat Seriale
5. Stars TV
6. 4fun TV
a od 7 do 19 były kanały ogólnodostępne w HD (i działało na nich wszystko, lol). No to włączyłem TV Okazje i tam jest reklama Passata z 1995 roku. Mówią że jest to najlepszy samochód i Laur Konsumenta roku 2019 (wtf), a w dodatku dodają kota, szczotkę do kibla, Chędoż się jak i radio samochodowe marki Uszogwałt. w CBeebies bajka Supercyfry po urdu. W MTV Music24 grali trance czy nawet happy hardcore jak z lat 90, kanał nadawał w 16:9, a na dole był napis "9 maja - 6:35". Działał nawet teletekst i załadowało... strony 100, 169, 267, 500 i 888. Na 100 było logo MTV Music24, na 169 była Star Butterfly pikselowata, na 267 był plakat wyborczy Hołowni, na 500 ramówka z jedną pozycją jaką jest "A-List Playlist", na 888 jest test z datą 7 maja 2020, 19:53. Po 20 minutach muzyki jak nigdy nic ident i... rozpoczyna się Koło Fortuny z 2 września 2008 roku (sic!). Pozostałe muzyczne omijam, ale zostanę przy Polsacie Seriale. Najpierw w kółko emitowali ident, a po dwóch minutach pojawiła się na pętli identu Spinel, która zaczęła się rozciągać w nieskończoność. Nagle cały ekran staje się w jej kolorach (różowy) i zaczyna się... Steven Universe Future, tylko co ciekawe art style jest z Fineasza i Ferba, a do serialu doszły też postacie z cringów jak Thundercats Roar czy Tęczowy motylokotorożec (jak mogłeś, wyobraźnio?). Logotyp Polsatu Seriale jest bardzo duży, tak duży że zajmuje pół ekranu, i ciężko to oglądać. W teletekście załadowało stronę 815, na której była plansza... TVNu (nie rozśmieszaj mnie). Zajrzałem na kanały ogólnodostępne - na Jedynce była msza, na Dwójce testcard z napisem "HOJ BOMBKI SZCZELIŁ", w TVP3 gameplay z silly.tiff, co ciekawe z logo zniknęły napisy TVP, a zamiast napisu Warszawa był napis OwO. Po gameplayu czołówka reklamy i kolejna pozycja - serial Spinkalaj (tak, zapomnieli o reklamach), w Polsacie Malanowski, ale to był jakiś crossover z Lombardem, bo widziałem Buczkowskiego coś tam gadającego, w TVN i TVN7 plansza testowa, a w tle litewskie Bez montażu, na Pulsie pokazywali konkurs na najlepszą kreskówkową laskę i była m.in panna Sarabella. Oglądałem 10 sekund tego chłamu bo nie lubię takiego czegoś. Na pozostałych kanałach nic ciekawego.
Potem włączyłem Echostara i ten wyszukał większość cyfrowych kanałów, nawet te w 4K i 8K oraz te dostępne tylko dla Platformy CANAL+.
1. Polsat - znowu ta rodzina zastępcza z przyszłości
2. TV4 - plansza testowa TV4 z 2009 roku rozciągnięta, z logo TV4 HD, jednak bez pisku
3. TVP1 - emitowali anime Love Live School Idol Project z oznaczeniem 7
4. TVP2 - atak paniki Chajzera, ale jakiś sparta remix
6. Polsat 2 - tutaj było ciekawie, emitowali stare Wstawaj gramy, a tam i tak były piosenki z ostatnich kilku lat, ale widziałem tam Ebe Ebe, Złoty Euro Dolar (wtf) czy Patointeligencję
7. TVN7 - BrzydUla, jakiś dzieciak grał w Minecrafta i po wejściu do pokoju ktoś darł "WYPIERDALAJ Z MOJEGO POKOJU JA GRAM MAJNKRAFT"
8. TVN - Snow Halation od u's ale kurde śpiewali to politycy, a układ instrumentalny był niemal taki jak w Patointeligencji
103. TTV - reklama iPhone 6 a w kółko w tle Gratulacje użytkowniku
107. TVP Kultura (nie wiem czy 107) - plansza testowa TVP z 1994 roku.
108. TVP Polonia - powtórka jakiegoś programu z końca lat 90
157. TV Puls - serial polski, gdzie udział biorą m.in Justin Bieber, Star Butterfly, Julia Wieniawa, Melania z 19+, Oskar z Szpitala dziecięcego czy Piotr Żyła. Oglądałem go przez 15 minut i mnie zaciekawił a tu jeb czołówka reklamy głośno i reklama Castoramy. Krzyknąłem "CO KU**A, JAKIE REKLAMY? CO ONI BUDUJĄ!?". Potem przełączyłem na 158 kanał, a tam grali w Wiedźmina 3 na Nowej.
(cz. 2 czyli Mediasat będzie dalej)

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Dzisiaj w nocy miałem mega ciekawy sen. Otóż śniło mi się, że leżałem na łóżku w dużym mieszkaniu, pewnie w bloku, jak się okazuje po patrzeniu przez okno, miałem rację, że to blok na jakimś osiedlu. Było jakieś popołudnie. W pokoju w bloku widziałem telewizor, postawiony na dużej szafce. Otworzyłem ją z ciekawości. Jak się okazuje, znalazła się konsola PS4, i... dekoder Canal+. Tak, ten doskonale znany, gdzie tam wkładało się białego kluczyka. Co śmieszne, ten kluczyk nawet był wręcz o wiele grubszy niż w rzeczywistości (nawet otwór do jego wkładania był wręcz ogromny), i ten klucz nie był biały, tylko... błękitny! Postanowiłem w ramach testu włączyć telewizor, kineskop co ciekawe. Nic nie odbierało niestety, oprócz żródła AV do którego pewnie podłączono PS4. Postanowiłem włożyć kluczyk do dekodera i go włączyć jednym przyciskiem. Dopiero potem coś wykryło! I to jeszcze jak - sporo kanałów! Ale co najśmieszniejsze, to były... stacje radiowe! :D Grała ich fonia w tle, nawet załączyły się skrótowe nazwy przy pozycjach w telewizorze, a jako obraz służył... testcard. Co więcej, w każdej stacji inny. Nawet przy przełączeniu na dany kanał wyświetlony był na dole pasek wywoławczy z teletekstu. Jednak nie przy każdym kanale tak było. Tak wyglądała lista razem z paskami TXT i sytuacją która się działa na danej antenie, przeleciałem całą:
1. PR1 [*** JEDYNKA ***] - obraz kontrolny PM5444 z podpisem "WARSZAWA 1", fonia to oczywiście radiowa Jedynka tyle że grała co dziwne więcej piosenek dance
2. PR3 [Program Trzeci] - tu już pasy kolorowe z dolnym czerwonym wypełnieniem, w Trójce wtedy emitowana była audycja Artura Andrusa, pewnie kabaret
3. RMF [Jak zawsze RMF FM] - testcard z kolorowymi pasami i paskiem na nich z podpisem "RMF FM" (podobny nieco do tego z rosyjskiego NTV), grały polskie piosenki, ale dżingle RMFu były z lat 90-tych
4. ZET [ Radio ZET i juz ] - logo Radia ZET z 2000 na białym tle, też sporo piosenek, no i obecny dżingiel zauważyłem, ale Lanberry śpiewała "Ton nadaje Radio ZET"
5. RDC [ Radio dla Ciebie ] - pasy łowickie, jakaś rozmowa o wybudowaniu odcinka autostrady pomiędzy Białą Podlaską a Brześciem
6. ESKA [* ESKA *] - też pasy łowickie, grały w stacji jednak przeboje gwiazd Disneya, Sylwii Lipki czy Sophie Michelle
7. PR2 [KULTURA 150] - testcard ten sam co na PR1 tyle że z podpisem "WARSZAWA 2", no i oczywiście grany był koncert symfoniczny
8. BIS [ Radio BIS ] - tu też to samo co wyżej tyle że nie ma żadnego podpisu, ale playlista też była dziwna - praktycznie same #hot16challenge, i czasami już lekki szum można było widać
9. WAWA [ Radio WAWa ] - pasy łowickie tyle że z kilkoma szarawymi prostokątami na dole, w tle ciągle grał w kółko dżingiel Radia WAWa z 2000, był puszczany aż z 5 razy, i dopiero po piątym razie odpalił się blok reklamowy, ze współczesnymi reklamami, w tym niestety chomiki z Media Expert, przez które postanowiłem przełączyć stację
10. RMAR [MARYJA-TEXT] - widok na Toruń z lotu ptaka, ciągłe modlitwy jako fonia
11. PLUS [Józef Oleksy] - tak, tak, ten pasek TXT był wręcz dziwny. Też pasy łowickie na ekranie. Nie albo stety, grały piosenki disco polo, ale pomiędzy jedną a drugą ciągle był dawny dżingiel Radia Plus pochodzący chyba z 1999
12. LUBL [Lublin Radio] - strasznie zaśnieżone, mimo iż złapało kolor i jakimś cudem dobrze TXT wczytało. Testcard identyczny jak w TVP Lublin. Dźwięk też szumi, ale lekko, usłyszałem piosenki Wilków grane... na żywo. I to musiało być Polskie Radio Lublin.
13. TOK - tu nie było identyfikatora na dole. Ale za to był na czerwonym tle napis "RETRANSMISJA TOK RADOM FM" pisany Helveticą, strasznie dużo czarnych dropów w odbiorze było, ale za to można było słychać dyskusje publicystów... oceniających bliźniaczki Merrell. Dziwne, c'nie?
14. TVP1 [Telegazeta *1*] - yes, jedyny kanał, który miał przynajmniej normalny obraz. Lekko śnieżył, ale za to mieliśmy na ekranie wydanie Wiadomości, w którym... był materiał dotyczący nagonki politycznej Putina. W rogu logo ekranowe z 2003.
15. CAN [Canal+ Polska] - były tam emitowane Teletubisie, obraz czysty, ale dźwięku nie było, za to... był puszczany w kółko komunikat dotyczący audiodeskrypcji z włoskiego Rai (cytuję: "Canale dedicato di audiodescricioni peri nonvedenti. Per audio princi pare del programas e selecionari italiano su menu audio")
16. WOT - lekko śnieżył obraz, za to była emitowana zapętlona pauza WOT-u z wieżowcem, tyle że jakaś nieznana, bo czerwona, a za wieżowcem sporo było widoków na Warszawę nocą. Nie było żadnej muzyki.
17. PIN [Pin@ Co$a2a] - tak, strasznie szumiało, więc i teletekst miał problemy. Logo Radia PiN z napisem 102 FM, a w tle szumu dostrzegłem jakieś latynoskie rytmy, pewnie grały tam utwory właśnie z tego gatunku.
18. ---- [POOODA] - też odbiór zaśnieżony, nawet kurde muzyki nie dało się dobrze posłuchać, za to dobrze było widać czarne i białe poziome paski z napisem "RADIO POGODA 100.1 FM"
19. ZEGZ - trochę dropów było (śniegu w sensie), leciał niebieski zegar TVP bez żadnej fonii
20. ---- - czarny ekran, w tle pisk 1050Hz
21. ---- - też bez nazwy, na pasku teletekstowym była tylko jedna gwiazdka, ale było logo Canal+ tyle że pisało "KANALIA". Lekkie dropy. Bez żadnej fonii.
22. ---- - strasznie zaśnieżone PR1, te same co na pozycji 1, nawet muzyki nie było, sam szum, a koloru też nie było.
No i pozycja AV czyli to podłączone żródło sygnału do pewnie konsoli. Postanowiłem włączyć na dłużej Radio ZET. Pośród polskich piosenek była jedna piosenka disco-polo co dziwne, dżingle dalej obecne tyle że z "TON NADAJEEE RAAAAAAADIOOOOO ZEEEEEEEEET", no i po kilku piosenkach blok reklamowy. Co śmieszne, był dżingiel "reklama", po nim 5 sekund ciszy... i znowu ten sam dżingiel. Po nim... reklamy typowo lokalne dla Mazowsza i Warszawy. Jak się okazuje, pewnie to było przepięcie na pasmo lokalne. Po reklamie, i... zaczął się "Świat o ósmej", co dziwne, taką nosił nazwę, a dżingiel i podkład były identyczne co przy "Świecie o szóstej" tyle że zmieniono jedynie nazwę. Jakiś prezenter mówił "Na dzisiejsze wiadomości regionalne w Radiu ZET zaprasza Piotr Marcipiak". Co śmieszne, te wiadomości nawet pochodziły nie z tego regionu, bo z Poznania, Kalisza i Piły! W trakcie ich trwania postanowiłem sprawdzić teletekst. Akurat na dekoderze był specjalny przycisk do wyświetlania teletekstu, kliknąłem go. Oczywiście teletekst wyglądał bardzo identycznie do mojego projektu ZETTextu. Ale co więcej, była godzina z jakaś 20:00 (a niebo jak popołudniu, pewnie lato...), a jako datę wyświetlało 30-06-00. Postanowiłem włączyć za pomocą pilota (którego znalazłem w tej samej szafce, ale był mały i zawierał tylko typowe przyciski do przeglądania teletekstu) stronę 300. Też podobna, tyle że na dole pod załącznikami do ramówek był tylko jeden nagłówek "RADIOSTACJA NOVE HITY 330". Przejrzałem dalej. Jak się okazuje, strony z ramówkami podpisane jako ramówki na różne dni lipca 2010 (teraz już nie wiem w którym roku jestem) są wręcz całkowicie puste, a jedyna strona która była inna to 308, na której były jedynie dwa pozycje. "10:00 ZET na punkcie swastyki" oraz "18:00 Stolarze stołują w Radiu Kolor", a pomiędzy tymi dwoma pozycjami był spory odstęp, jakby ktoś po parę razy klikał enterem. Włączyłem stronę 710, ale tam było pikselowe logo RMF FM z małym napisem "ZJEMY CIĘ" przez co nieco się zaniepokoiłem i wyłączyłem teletekst tym samym przyciskiem na dekoderze. Nagle jakimś cudem logo Radia ZET z 2000 zmieniło się w logo Radia ZET z 1990 z podpisem "EMISJA ŻYWO WOT". Kończył się serwis, dżingiel "świat o szóstej" (tak, bez żadnego editu), i potem prognoza pogody, z obecnym dżinglem, ale po chwili Natalia Szroeder w tle zaśpiewała "BĘDZIE GRZMIAŁOOOO", i co dziwne, potem mówiła "Jak słyszeliście, będzie grzmiało, w tej Warszawie, i nie tylko, 5 stopni na plusie dzisiaj w nocy, nad morzem 7, a wiatr jakiśtam silny będzie". I końcowy dżingiel pogody z obecnej oprawy. Ale potem znowu dżingiel pogodowy, co dziwne, ta sama prognoza co przed chwilą była emitowana. I za trzecim razem w tle pogodowego podkładu głos podobny do kierowcy autobusu z Włatców móch w kółko powiedział "OWE SZATAN! OWE SZATAN!", i za każdym razem coraz głośniej, że nawet za każdym razem odbiór się pogarszał, a z dekodera Canal+ widać było lecące iskry, jakby coś się dziwnego stało. Aż tu nagle chyba tak się wszystko pogorszyło, że dekoder wybuchł, i aż się wtedy obudziłem (koniec snu).

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

cz. 2
I przechodzimy do sedna. To znaczy dekoder Mediasat z Cyfry+, ale w erze CANAL+. Przystąpiłem do szukania, a okazało się, że ma sporo usług jak dekodowanie kanałów zagranicznych, radio z RDS, obsługa HEVC i 4K UHD. No to go włączam ale pokazuje błąd nr. 1 na początku. Po 35 sekundach telewizor mi się sam uruchomił i pojawiła się plansza, czy wyszukać kanały. Zaznaczyłem że tak no i oczywiście wyszukało kanały. było ich 31. Głównie naziemne ale też tematyczne z Canalu +. Załadował się i był błąd nr. 5, a na ekranie mrugał czerwony kwadrat. TV dostało pierdolca. Potem już na wyświetlaczu dekodera powoli wchodziło P 1 i można było już zobaczyć przynajmniej czarny ekran. TVN HD spore zakłócenia na ekranie i... o dziwo, leciał odcinek Idealnej niani, jakiś dziwny, bo w jakiejś małej chałupie rozwalonej, jakaś niania przyszła i zaczęła drżeć japę: JAKI KUR** SYF!! A później ktoś przyszedł z pistoletem i krzyknęła do wielbłąda: UWAŻAAAAAAAJ!!! I nagle ta chałupa była w tle wojny w Iranie. Włączyłem kolejny kanał, TVN7 i tam był serial "Na wspólnej", ale on był w Sopocie, podobno przez pożar w Warszawie. I bohaterowie wyszli na molo które było połamane i wpadli do Sosnowca (dziury). Potem przełączyło się na TWI25 (tak było napisane) i mówili o tym straszym zdarzeniu. Dobra idziemy dalej TTV - pusto, nawet logo ekranowe pulsuje lekko, a i już Polsat - na antenie był Taniec z gwiazdami. Nie chcę go szczegółowo opisywać, ale występowały tam dzieci. Zachęcali do głosowania. TVP1 - Teatr Telewizji, spektakl był o nazwie Parter. Były tam gwiazdy jak Chylińska, Zamachowski, Buczkowski, Miller czy Rubik. Kłócili się w jakimś holu... o pietruszkę. Po minucie widzimy zabitą Chylińską, która wstaje i próbuje włączyć reklamę w TVP1. Nie udaje się to jej. Dwójka - czarny ekran z lekkim śniegiem analogowym, ale chwilowo pojawiał się odcinek Koła Fortuny gdzie Brzoza gwizdał, i trafiłem na gwizdanie. TVP3 - komunikat "Brak sygnału", nie istnieje. Polsat 2 - powtórka Tango z aniołem z oznaczeniem 18, no o dziwo nagle pojawiła się Spinel i popsuła odcinek serialu bo sprowadziła inne postacie kreskówkowe i wszędzie było pełno pierdół. Na Pulsie znowu Lombard, ale tym razem w wersji dla dzieci. Jeden to był grany przez dziecko żula (miało parę zębów). Na Pulsie 2 ballada o cyckach, zresztą rozciągnięta do 16:9. Jednak po jej zakończeniu, ponownie się powtórzyła. Na Metro i TVN 24 widziałem ten sam problem co TTV, TVP3, ale szczątkowo na Metro pojawiał się odcinek Szkoły z TVP. Canal+ Premium HD - nie wiem jakim cudem, ale emitowali moją serię Leopold i system, w 1080i (mimo że robiłem tylko w 480p). Jakimś cudem wskoczył mi też 4fun.TV, a tam leciał j-pop, nawet z vocaloidami. Oczywiście nawet Candy Candy czy Ponponpon były. Było po 18 i zakończyłem przygodę na dobre z dekoderami. Koniec :)

Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Zasłużeni dla społeczeństwa
Lokalizacja: Ciachoogród (CL) / Memowo (WT) / Trójmiasto (PL) / Kwas City (KW)
    unknown unknown

Post autor: Ciachoowsky »

Idę do zadbanego (i to jak) pomieszczenia mieszkalnego w piwnicy, a tu.... Nie wierzę! O jeju! Telewizor, dokładniej Samsung LE32R81W. Obok telewizora były położone: magnetowid, dekoder Platformy Canal+, pudełka z kasetami oraz piloty. Wziąłem piloty i włączyłem telewizor. Najpierw postanowiłem zrobić sobie przegląd, biorąc jedną z kaset VHS i wkładając ją do magnetowidu. Nagrał się bandscan naziemnego analogu z okolic Oleśnicy w dolnośląskim, rok 2001.
7 - TVP 1
9 - mix 2 stacji: TVP 1 z poznańskiego Śremu (kolor wskakiwał, mocno zaśnieżone) i TV 4 / NTL z Radomska (prawie lokalny!!!)
10 - TVP 3 Opole - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg
12 - TVP 1
21 - TVN - brak koloru, zaśnieżone
22 - TVP 1 - kolor wskakiwał, mocno zaśnieżone
23 - TVP 2 / Opole - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg
25 - TVP 2 / Wrocław
26 - TVP 2 / Katowice - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg
28 - TV Puls - mocny śnieg, kolor wskakiwał
29 - "duchy" - zapewne TVP 2 z Jemiołowa k. ZG
30 - TVP 1 - bardzo daleko, o=4, przebijało się TV 4 z Opola
31 - przemienne sygnały - TV 4 z Wrocławia i OTV Poznań z Mikstatu
32 - TVP 2 / Wrocław - bardzo daleko, o=4, momentami wskakiwała Dwójka / Łódź z łódzkiego EC-4
33 - TVN - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg
34 - TVP 2 / Poznań - kolor wskakiwał, mocno zaśnieżone
36 - ĆT 1 - mocny śnieg
35 - TVP 2 / Wrocław - bardzo daleko, o=4
37 - TVP 2 / Poznań
38 - TVP 3 Poznań - kolor wskakiwał, mocno zaśnieżone i zaszumione, pasek TXT wczytał się, ale był to ciąg jakichś losowych znaków
40 - TVP 1 - były też "duchy", widziałem lekko coś w kole, zapewne koniński TVN
42 - TVP 3 Wrocław
43 - TVP 3 Łódź
47 - Polsat - bardzo daleko, o=4, była fonia z Pulsu z Opola nachodząca na fonię Polsatu
48 - TV 4 - bardzo dobra jakość, ale z lekkim śniegiem
49 - Polsat
50 - ĆT 2 - mocny śnieg
51 - TVP 1 - bardzo dobra jakość, czysto
52 - TVP 1 - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg
53 - Nova - mocny śnieg
56 - Polsat - bardzo dobra jakość, ale z lekkim śniegiem, w tle przebijał się TVN z Wrocławia i TV 4 z Łodzi, które były bardzo słabo widoczne i nachodziły na siebie
57 - Polsat - lekko zaszumiona fonia i lekki śnieg, nadajnik nieznany: Sieradz lub opolskie Chrzelice
58 - Polsat - brak koloru, śnieg jak na 22, 34 i 38
59 - Polsat - Puls z Łodzi się przebijał

Później trafiłem do analogowej kablówki (nazywała się ona "Gdynsat" i należała do Urzędu Miasta, skierowana do Doliny Redy i Chylonki),
Oto lista tego, co było:
1. S 3 TVP1 - film pt. "Niedźwiedź Janusz", w którym występował Janusz Korwin-Mikke, Robert Biedroń, Szymon Hołownia, Anna Lisak, Cezary Żak i Marian Kowalski.
2. S 8 TVP2 - filmy ze Szkolnej 17. Czytane przez... UWAGA, UWAGA.... Tomasza Knapika! Logo ekranowe z 2000!
3. K 6 TVG3 - zapętlona plansza z Neptunem i dzwonami, było logo z 1994, ale z dopiskiem MUDŻYN XDD.
4. S 2 POL1 - Polsat, była transmisja na żywo meczu rzucania kulkami w ludzi między Magicznymi Wojownikami a FC Zajkowskie (TSOOO!!!???) z jednej w wrocławskich szkół. Imienia Batalionu "Zośka" (TSOOO!!!???).
5. S 1 TVN - leciał dokument o ziemniakach w języku kurdyjskim produkcji tajskiej, był dopisek "Zbigniew Stonoga je cegły z chlebem" (TSOOO!!!???).
6. S 4 PULS - leciał Lombard, ale była narracja z starej IVONY i znak wodny "TWOJA STARA ZAPIERDALA". Była niezła bójka, gdzie Adek krzyczał "ALLAHU AKBAAR! *bum* ALLAAAHUUU AKBAAAAAAAARRR!!! ALLAHU AKBARR!!!1111".
7. S 6 TV4 - "Włatcy móch: One" leciało, ale w wersji, gdzie koronawirus zabił Wiktora Janukowycza (TSOOO!!!???).
8. S 5 TVN7 - "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale tam np. Artur Łata zmienia się w krowę, a jeden z prokuratorów rozlewa mleko na świadków, drąc się "HAHA, MACIE, SKURWYSYNY".
9. K 12 TV6 - leciał dziwny serial "Pani Frał w dżungli", gdzie Frałowa jadła gruz i zrajdowała Bułki Zmaslem.
10. S 7 POLS - nie Polsat, ale Super Polsat, leciał jakiś film pt. "Cezary Pazura to kurczak", gdzie Makłowicz jadł mózg Majora (TSOOO!!!???).
11. K 11 POL2 - Polsat 2, leciały "Trudne sprawy", ale dubbing był w języku albańskim, a tekst w języku greckim.
12. K 8 PULS2 - leciało pasmo powtórkowe, a w nim serial pt. "Idę jumać" o złodziejach.
13. K 10 KIWI - Metro z planowaną w 2015/16 nazwą, był program dnia w kolorze ciemnoniebieskim, gdzie znajdowała się nawet ciekawa pozycja, a dokładniej "Ali Ciachoo i 40 rozbójników".
14. K 9 ZOOM - leciał program o rajdach na e-lekcje, do tego był komunikator Zoom, niezłe połączenie.
15. S 17 WP1 - emitowali "Internetowe bzdety", był dopisek pod logo pisany czcionką Poppins: sygnał dzięki TVM, ale w kolorze białym.
16. S 36 ATM - Kiepscy lecieli, fonia była, ale obraz stał na Kazimierzu Badurze (tak, tym żulu z Wrocławia).
17. S 38 TTV - leciały "Królowe życia", ale Dagmara ciągle opowiada teksty z serii "Twoja stara" oraz to, że chce wysadzić Kłodzko (TSOOO!!!???), a narrator nadaje po węgiersku.
18. K 22 TTM - plansza z widokiem na Wejherowo, fonia Nordy FM w tle.
19. K 21 MANGO - telesprzedaże, gdzie lektor mówił ciągle "EEEEE", "papryka", "dźwig", "sardynki" itd., najwyraźniej Makłowicz mu się włączył...
20. K 7 INFO - planszowy kanał, w tle Radio ZET.
21. S 9 POLN - Polsat News, żadne TVP Polonia, ty gagatku, bufor, ale napis "POLSAT" jest z 2003.
22. S 12 TVN24 - "Szkło kontaktowe", gdzie do studia dzwonił mówiący po węgiersku Tadeusz Sznuk (TSOOO!!!???), a gościem programu była Hanna Suchocka.
23. S 13 - TVN 24 BiŚ, transmitowali program TVN 24.
24. S 25 TRWAM - fonia RM w tle i widok na Toruń z zegarem.
25. K 33 - SUPS - Superstacja, żaden Super Polsat, puszczali przemówienia Lewicy.
26. S 14 KULT - TVP Kultura, żaden kanał z muzyką zespołu Kult, ty żartownisiu cwany, puszczali "Konia Rafała".
27. S 16 HIST - TVP Historia, żadne History! Puszczali planszę nocną.
28. S 18 FOKUS - emitowali "Rolników: Podlasie", gdzie gościli Konon i Major (TSOOO!!!???).
29. K 23 DSCI - Discovery Science, pokazywali budowę ekspresówki między Lęborkiem a Gdynią.
30. K 24 WORLD - DTX, dawniej Discovery World. Prezentowali filmiki z kanału "Polskie Drogi".
31. K 25 TLC - czarny ekran i napis "GESTEMIRTI FOLOGOSOMO".
32. S 15 HGTV - kadr z identu.
33. S 28 TURBO - TVN Turbo, "Służba Więzienna" leciała, ale z lektorem po ukraińsku.
34. S 29 STYLE - TVN Style, kadr z identu z pierwszej oprawy.
35. S 20 MINI - MiniMini+, była rybka, ale chrapiąca przez chrumkanie.
36. S 21 ZZ - TeleTOON+, nazwa "ZZ" w analogu wzięta od ZigZapa. Puszczali "Kod Lyoko", ale z narracją po bułgarsku.
37. S 22 DC - Disney Channel, stąd nazwa "DC", tu nie chodzi o żadne Discordy, ty szczwaniaku. Star puszczali :P
38. S 23 DXD - Disney XD, leciał "Fineasz i Ferb".
39. S 24 DJR - Disney Junior, puszczali "Pidżamersów" (REEEEEE!!!!!!!), do tego po birmańsku (TSOOO!!!???).
40. S 26 NICK - Nickelodeon, SpongeBob leciał.
41. S 27 CN - Cartoon Network, emitowali Gumballa, a zaraz potem dali zapętlony ident CN z obecnej oprawy.
42. K 26 ABC - TVP ABC, puszczali MADD - Tabaluga
43. S 30 MTV - MTV Polska, puszczali utwory Pei ("Gruba impra z Rysiem 2" była).
44. S 31 VIVA - nie, VIVA już nie istnieje, ale to jest MTV Music (PL), puszczali remix MADD'a "Twoja stara zapierdala" (TSOOO!!!???).
45. S 32 VH1 - kadr z identu, oczywiście - VH1 polski.
46. S 33 ESKA - Eska TV, był blok reklamowy, gdzie była reklama Maxi Tobi Kinga.
47. S 34 POLO - Polo TV, leciały utwory Zenka i Braci Figo Fagot przez 2 godziny, opracowując ramówki.
48, S 35 4FUN - 4fun.TV, "Kartony" wskrzesili na ogólnym 4funie, "Piesek Leszek" leciał, logo z początków istnienia stacji
49. K 32 VOXM - VOX Music TV, zapętlony ident.
50. S 37 - Stopklatka, zbuforowana oprawa leciała.
51. K 28 PFILM - Polsat Film, "Gang Olsena" animowany leciał, ale z IVONĄ :P
52. K 31 ROZR - TVP Rozrywka, puszczali parodie Makłowicza od TVE (nie, nie Hiszpania!)
53. K 34 FBOX - Kino TV, bufor z identem stacji, podobny do tego z F-Boxa Family, który często widziałem w 2014.
54. K 35 PL - "borewicz music", a w tle leciało wiadomo, co.
55. K 36 AXN - statyczna plansza z logo stacji.
56. K 37 AXNW - jw.
57. K 48 PLANE - Planete+, leciał jakiś film dokumentalny o suchym chlebie dla konia (TSOOO!!!???) po czesku z dialektem zachodniotadżyckim (TSOOO!!!???).
58. K 27 POLSP - Polsat Sport, trwała retransmisja meczu z Polsatu.
59. K 29 EUROS - Eurosport 1, jw.
60. K 30 TVPSP - TVP Sport, jw.
61. S 10 CNN - rozmowa telefoniczna Grażyny Żarko i Donalda Trumpa (TSOOO!!!???) o wpływie przyprawy curry na napisanie matury i o tym, że krowy żyją w dżungli, co potwierdzono na Antarktydzie u Pigmejów (TSOOO!!!???).
62. S 11 BBC - leciał serwis informacyjny, ale przyszedł Tobi King i darł się "KURWA, TY KNURZE" (TSOOO!!!???), a potem Don Vasyl z fletem drewnianym przerobionym na karabin (TSOOO!!!???).
63. K 38 RTL - wersja niemiecka. Leciał... "Koń Rafał" po turecku z arabskimi napisami, w tle było słychać przemowę Hitlera (TSOOO!!!???).
64. K 39 ZDF2 - niemiecki program drugi, "Słoń Benjamin" leciał, ale z łużyckim dubbingiem, do tego co chwilę Burmistrz powtarzał "dyzio zyzio pizio kizio mizio" (TSOOO!!!???).
65. K 40 PRO7 - jak widać - niemieckie ProSieben. Leciało "Yuru Yuri", do tego z niemieckim Google Tłumaczem.
66. K 41 ORT1 - Pierwyj Kanał z Rosji, puszczali przemowę Putina, gdzie opowiadał o tym, że wypowiada wojnę ogórkową Ukrainie, Gruzji i Polsce (TSOOO!!!???).
67. K 42 5KAN - ukraiński Piatyj Kanał (takie TVN 24), puszczali konflikt polskich narodowców z neobanderowcami w Przemyślu, a nagłówek przetłumaczony przeze mnie na ukraiński to: "WYMIANA KÓŁ NA UKRAIŃSKI ROZSTAW TORÓW W PRZEMYŚLU TRWA 4 GODZINY" (TSOOO!!!???).
68. K 43 1PLUS - 1+1 z Ukrainy, puszczali lokalny "Taniec z gwiazdami", do tego "Radio Hello" zespołu Enej leciało :P
69. K 44 INTER - kanał z Ukrainy bratni ORT1 z Federacji Rosyjskiej, retransmitowali Pierwyj Kanał.
70. K 45 UT1 - ukraińska jedynka państwowa, leciały jakieś modlitwy prawosławne, dokładnie takie same jak tu (od 1:18). Logo ekranowe z 2005/06.
71. K 46 TV5EU - francuskojęzyczne TV5 Monde Europe, był kadr z identu.
72. K 47 UATV - informacje o wspomnianej wojnie ogórkowej (TSOOO!!!???).
73. K 21 BIZ24 - Biznes24, jw.

Poskakałem też sobie po dekoderze cyfrowym tejże sieci i zobaczyłem tak (wymienię tylko niektóre kanały, bo dużo tego jest)...
TV Republika - rozmowy o wojnie ogórkowej (TSOOO!!!???)
Canal+ Seriale - "Druciane oprawki" Bartka Kędzierskiego, dokładniej odcinek "Sąsiedzi"
Polsat Seriale - "1000 złych uczynków" emitowali, do tego z lektorem w języku albańskim
Polsat CC - "Blok Ekipa"
SportKlub - telesprzedaż, do tego jeszcze po węgiersku, reklamowali jakieś składanki arpadzkiego disco w polu
Nat Geo People - dokument o Korwinie-Mikke. Którego zaatakowali Talibowie (TSOOO!!!???).
English Club TV - plansza statyczna z logotypem stacji. Z dopiskiem "EMISJA SPIERDOLONA CZASOWO", który zmieniał się co jakiś czas na: ukraiński, niemiecki, francuski, czeski, słowacki i białoruski. Czyli języki, które mają swoje napisy na tym kanale w systemie CC.
Music Box (ten ukraiński) - ukraińskie techno puszczali, ale przerobione na "ukraine music"
Active Family - reklama Serka Tanio

Były też kanały zagraniczne, a dokładniej: ARD 1, ZDF 2, RTL, Pro7, Sat.1, DW-TV, TVE Internacional, RTP Internacional, Rai 1, Rai 2, Rai 3, Rai News 24, ORT 1, RTR Planeta, Rossija 24, UATV, BBC World News, CNN, Bloomberg, CNBC, ERT World, NHK World TV i CCTV4, a także Al Jazeera. Na samym końcu cyfrowej kablówki były kanały radiowe, które też były dostępne w kablowym FMie od numeru 900. Były to: PR1, PR2, PR3, PR4, Radio ZET, RMF FM, Radio Eska Trójmiasto, Radio Plus Gdańsk, RMF Maxxx Trójmiasto, RMF Classic, Eska Rock, Radio WAWA Gdańsk, VOX FM, Chillizet, Złote Przeboje 103 i 99,2 FM, TOK FM, Radio Pogoda Gdańsk, Antyradio, Radio Maryja, Muzo.FM, stacje lokalne z aglomeracji gdańskiej (np. Głos, Kaszebe, Norda FM, Tczew, a nawet moja wizja - Radio RC), BBC World Service, Radio Ukraine International, Sunshine Live, Deutsche Welle, Radio Sputnik, Radio Teddy (tak, to z Niemiec) i Radio Kaszebe - Hel Polka.

Później dosiadłem się do mojego Sangeana ATS-909X, na którym zrobiłem bandscan w piwnicy.
Do tego - uruchomili część niektórych obecnie planowanych nadajników :o
Z dalszych nadajników wskoczyły (nie licząc Pelplina, Kartuz, Kościerzyny, Lęborka, Braniewa, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Iławy, Elbląga, Olsztyna i 100,1 z Trzeciewca) następujące sygnały, które wypierały momentami nadajniki lokalne: Płock, Konin, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Brodnica, Ostróda, Morąg, Olsztynek, Mława, Żuromin, Inowrocław, Nakło nad Notecią, Koszalin, Szczecinek, Kołobrzeg, Słupsk, Szczecin i Piła. Z zagranicznych: reszta Rosji, Litwa, Łotwa, Szwecja, Bornholm i... PO RAZ PIERWSZY FINLANDIA!!!! Były też Czechy z Pradziada i Niemcy, a z "egzotycznych" dla mojego QTH Mikstat, Śrem, Ślęża i EC-4.

Dziwne, niezidentyfikowane sygnały:
94,7 pop mocno zakłócony przez Gdańsk (Koszalin @154km?)
96,7 coś, co nachodziło na Toruń i lęborskie 96,6, rozmowa po szwedzku lub fińsku, jedynie akcent był zrozumiały, reszta utrudniała całkowicie identyfikację stacji
97,4 wypierające Gołogórę radio z transmittera, RDS PS: "_TECHNO_" "DIABEL-_" "-SKIE___" "TECHNO_!" "TRANSMI-" "-TTER___"
101,4 rozmowy w jakimś j. słowiańskim - RM Czersk @90km?
101,6 Szwecja lub Finlandia, rodzaj stacji nieznany

Przełączyłem na AM, a tutaj zalew nadajników z Azji Centralnej i Bliskiego Wschodu, identyfikacja dzięki RadioMap.eu:
279 Turkmeńskie Radio 1, ale w jakości takiej jak Białoruś na Podlasiu
612 Jordan Radio 1
639 zamiast ĆRo2 irańskie Radio Sahar w j. kurdyjskim
927 jakiś język indoirański - czyżby NHK z Tadżykistanu?
972 VoA z Tadżykistanu
1323 Chiny po mongolsku - Chińskie Radio Międzynarodowe
1467 audycja chrześcijańska dla Indii - Transworld Radio
CIACH!
Слава Україні та Польщі, всім героям слава!

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

To nie koniec opowiadania z platformami. Została jeszcze trzecia, najlepsza część czyli radio w dekoderze Mediasat.
Był podpięty taki kabelek (jak w Technisat Techniviola 3), i chciałem sprawdzić co odbierze na nim. Na ekranie telewizora pojawiał się interfejs z menu Cyfry+, i od 87,5 do 108 takie pasmo, poniżej częstotliwość podawana o tak: 87,50, a kwadracik oznaczał położenie na skali. Poniżej pojawiał się RDS PS i informacja czy jest stereo. Pokażę wam, co odbierało i co leciało, także w Dziwnych bandscanach się ta część pojawi.
87,5 - Program 1 - wiedziałem że to będzie pierwsze. Odbiór z RDS, leciała piosenka Jubel - On The Beach. Po niej wejście prezentera z dżinglem Muzyczna Jedynka i zapowiedział specjalne wydanie Wiadomości
88,2 - RMF FM - trzaskało bardzo, ale słyszałem piosenkę The Rolling Stones
88,6 - Jpop&Anime FM - jak się domyślać, grali japoński pop oraz utwory pasujące do anime. Było też dużo future bassu i housu. RDS się trochę ciał a sygnał był zakłócany przez dekoder.
89,0 - Radio Impuls - lekkie trzaski, ale to była jedyna czeska stacja która się wyszukała. Grali niemieckie utwory biesiadne
89,5 - Radio Parlament - radio parlamentarne, jakieś dziwne. Niestety były minimalne trzaski, ale wczytało RDS "PARLA- MENT"
89,9 - RMF Classic - jakiś audiobook, odżinglowane sponsorem, którym był StoryTel (nie audioteka jak w Zetce). Potem dżingiel RMF Classic - najpiękniejsza muzyka filmowa i Eine klaine Nachtmusik od Mozarta
90,2 - Radio Maryja - silne trzaski, nie wiem dekoder lubił zakłócać mocno 90,2, leciał tam chrześcijański hip-hop
90,6 - Program 2 - to samo co na RMF Classic tylko od innego momentu
91,0 - Radiostacja (reaktywacja?) - była audycja jakaś z Marcinem Sońtą.
91,3 - Dududududududu FM - tam w kółko Makłowicz śpiewa "bubububububububu bibibibibibibibibibibi", zakłócenia przez dekoder, ale RDS bardzo dużo tego "dudududu" pokazywał przez ponad 30 klatek a potem "dududuFM"
91,7 - Program 3 - nośna
92,2 - Muzyczne Radio (wow!) - zapowiedź Hit Planety a potem reklama warsztatu samochodowego w Jeleniej Górze, niestety nie było RDS i było dużo trzasków
92,6 - Radio Deja Vu - grali eurobeat, podobnie jak RMF na 88,2 dużo trzasków
93,0 - RMF FM - końcówka piosenki z 88,2, lecz po sekundzie pojawił się dżingiel RMF FM przesterowany i JW23 nowe z Mariuszem Pudzianowskim i Markiem Trzaskowskim.
93,8 - Radio Jura - minimalne zakłócenia od dekodera, był utwór Sandry - Maria Magdalena. W RDS zamiast tego utworu było Savage Garden (wtf)
94,2 - Kur*a Bandz - grali disco polo, ale wyszukało to radio tak dziwnie, że charczało mocno
94,4 - Radio eM - trzaski spore, w tle leciał polski rap
94,7 - Radio Fiat - leciała końcówka piosenki Takeuchi Mariya - Plastic Love (Night Tempo 100% Pure Remastered) a potem dżingiel instrumentalny, z disco polo i "Radio Fijat". Potem jakiś reportaż o księżach pedofilach
95,1 - Planeta - spore trzaski, jakiś trance
95,8 - TOK FM - cisza i nic nie grali, małe zakłócenia od dekodera było słychać
96,2 - unid - tam był dżingiel "Ronaldinho Soccer" w kółko.
96,6 - Złote Przeboje - Dobra muzyka, ale Stachu Jones rozmawiał, po chwili Nirvana
97,1 - RMF FM - po JW23, już blok reklamowy a tu reklamy Aflofarmu
97,6 - Kupanos FM - jakieś piosenki dla dzieci, sporo trzasków jak na 88,2 czy 92,6
98,0 - Rollercoaster FM - w kółko "spier... to ty spier" z trzaskami
98,4 - Radio Katowice - nośna, upadło
98,9 - Polskie Radio 24 - reklama Telewizji na kartę w kółko, zakłócenia niestety od dekodera
99,4 - TVP 1 - fonia kanału, niestety bardzo zakłócona - ciekawe skąd się wzięła
99,8 - Radio Chleb - grali tam taką powaloną muzykę że nie wiem czego słucham
100,2 - Radio Fest - śląska muzyka, ledwo się wyszukało
100,6 - Radio Jasna Góra - msza święta jakaś w jakości niskiej, która popierduje
101,1 - Lol FM - miało takie przestery jak tureckie radia, a piosenka to VIZE - Stars
101,9 - Twoja Polska Stacja - o dziwo był sam szum, pewnie wyłączony nadajnik z powodu konserwacji
102,6 - RMF Maxxx - grali jakieś techno, niestety zakłócenia od dekodera
103,4 - RadioZET - tutaj Nocne czytanie, o dziwo po 16. Potem utwór polski spoza playlisty, więc pewnie awaria
104,0 - Radio Maryja - odbicie od 107 strasznie zapierdziane że nie dało się słuchać
104,5 - UNID - słaba arabska muzyka, nie emitowali RDS, silne zakłócenia od dekodera
105,0 - Wpadki z TV FM - w tle słyszałem wpadkę z "kanapka", zakłócenia od dekodera
105,9 - RMF FM - o dziwo był sam szum, pewnie stacja upadła.
106,4 - Echooo Radio Beskidów i Tatr - dziwne skąd się wzięło, ale sporo trzasków było.
106,7 - Voice of Korea - nie wiem jakim cudem, ale gadali po koreańsku o Unie
107,0 - Radio Maryja - był remix Dobry Jezu
107,6 - Radio eM - trochę lepiej od 94,4, tu leciał happy hardcore
108,0 - Czekolada FM - grali lo-fi hip hop i słuchałem tego do 18-19.
Później opowiadanie się urwało. Pisałem ponad dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Dzisiaj śniło mi się, że byłem w jakimś dużym bloku w okolicach Warszawy. Leżałem na materacu, takim fajnym pompowanym. Próbowałem wstać. Jakoś się udało. Przy mnie był mały odbiornik radiowy, nazywał się Totun 30S6T. Miał taką fajną funkcję, dzięki której można było odtwarzać i nagrywać na kasety magnetofonowe, ale co więcej, na kasety innego rodzaju, które były dużo mniejsze niż zwykła magnetofonówka. Włączyłem odbiornik. Robiłem bandscan stacji FM. I tak to wyglądało.
87,8 - Radio Dzieciom - lekkie szumy, ale dało się słyszeć typowe piosenki dla dzieci rodem z Junior Music. W międzyczasie natknąłem się na dżingiel "Radio Dzieciom - słuchaj, a będziesz żył". RDS w porządku.
88,4 - RMF Pogoda - straszny szum, RDS słabiutkie (jedynie slajd z "PO3ODA" zadziałał w miarę), ale w szumie coś słyszałem o stanie mórz i jezior
89,0 - Radio Maryja - czysty odbiór wraz z RDS, leciał koncert jakiegoś zespołu góralskiego.
89,8 - Polskie Radio Kpop - odbiór też w miarę dobry z lekkimi trzaskami, RDS "RADIO" "K-POP" "KLAUDIA" "[aktualna godzina, w tym przypadku była to 17-19]". Grało sporo przebojów k-popowych głównie z dziewczynami, a DJ-ką i prowadzącą była Klaudia Tyszkiewicz która przekazywała życzenia od słuchaczy.
90,6 - ĆRo Radioźurnal 1 - wow, coś czeskiego się złapało, zaskoczenie, jednak niestety strasznie zaszumione, RDS nie działał, ale trochę czeskich rozmów się przebija
91,0 - RMF FM - co dziwne, nie takie jakie sobie wyobrażałem. Sporo grali kurde k-popu, a co więcej, także j-popu. Często były dżingle w takim k-popowym lub j-popowym stylu, i potem śpiew w rytm dżingla "Eremef efem! Dziewięćdziesiąt jedeen!". Odbiór krystalicznie czysty.
91,5 - Piłka - tak, tak nazywała się ta stacja. RDS nawet na to wskazywał. Duże trzaski, ale grano mecz Portugalia - Hiszpania komentowany przez Laskowskiego.
92,0 - Polskie Radio Teen - grało różne przeboje hip-hopowe i R&B, czysty odbiór, a były też i dżingle podobne do Radia BIS sprzed 2008
92,4 - pisk 1200Hz, RDSu nie było w ogóle
93,3 - Hit Latina - mały szum w tle, RDS doskonały mimo że czasami przerywał, grały różne przeboje latynoskie w tym nawet i piosenki Tini (ex Violetty)
94,0 - Radio Parlament - bardzo lekkie trzaski, ale wtedy to kurde nic nie nadawało, tylko komunikat zapętlony "Uwaga! Najbliższe obrady Sejmu zostały przesunięte na jutro na godzinę 13:00. Przepraszamy za niedogodności". Nawet RDS nie kłamał - "RADIO" "PARLA-" "-MENT" "PRZERWA".
94,7 - Radio FaMa - trochę szumu, ale dało się słuchać. Niestety, nie było czego, bo w kółko grał dżingiel "Niech cię porwie niech poniesieeeeeee...". RDSu praktycznie nima.
95,8 - Polskie Radio Piątka - odbiór czysty, leciały dłuuuuugie informacje dla kierowców. Ogółem to było nawet radio dla kierowców, drogowe.
96,5 - Radio Józef - odbiór zajebisty, RDS też, ale leciały covery akustyczne różnych piosenek rockowych które śpiewała jakaś kobieta, a nawet wersje acapella na wiele osób. Natknąłem się na słynny dżingiel "SIEEEEEELSKIEEEEEEEEEEEE FAAAAAAAALEEEEEEEEEE, 96 I PÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓŁŁ"
97,1 - Polskie Radio Jpop - tutaj podobnie jak w przypadku 89,8, tyle że grały tam przeboje j-popowe i to tylko śpiewane przez kobiety. Prowadzącej nie było, za to były dżingle mówione też przez kobietę w stylu "J-pop to nie byle jaki pop. To jest Polskie Radio Jpop". Tym razem odbiór słabszy, bo z szumem, ale jednak znośny
97,7 - TOK FM - odbiór z trzaskami, było sporo rozmów Konrada Piaseckiego z gośćmi, i były też dżingle, co ciekawe, to były dżingle dawne "Radio TOK FM - rozmowy niekontrolowane". Także wiadomości w obecnej oprawie muzycznej.
98,1 - Policja FM - bardzo słaby odbiór, brak RDS (nazwę poznałem z wykazu który później sprawdziłem w śnie), ale w kółko był komunikat mówiący o stanie epidemii i zakazie zgromadzenia się.
98,3 - Polskie Radio Teen 2 - nie, to nie to samo co 92,0, to siostrzana stacja, tyle, że grała piosenki wykonywane przez jeszcze bardziej młodych wokalistów, jak np. Piper Rockelle. Odbiór pierdzi, RDS niedokładny.
98,8 - Polskie Radio Trójka - odbiór czysty jak łza, RDS dobry jednak zamiast "TROJKA" było "PROGRAM3". Emitowano "Zapraszamy do Trójki", prowadzone przez Piotra Kaczkowskiego. Dominowały jednak utwory future bass, house i synth-wave. Natknąłem się parę razy na dżingiel "Program Trzeci" sprzed 2002 roku.
99,1 - Radio Nośnia - RDS "NOSNIA", ale jak sama nazwa stacji wskazała - nic nie grało.
99,5 - Polskie Radio Olsztyn - szumiało, ale dało się słuchać. Jednak grało tam sporo szant i biesiadnych piosenek. A skąd wiem że to PR Olsztyn? Z wykazu, nadawało z Marriottu (nie to miejsce, wtf).
100,1 - Hitradio Stolica - mimo że odbiór dobry, to ja miałem jakieś wrażenie po RDSie, że to polska wersja czeskiej sieci o tej samej nazwie. Grały różne utwory taneczne, a nawet klubowe zza dawnych czasów. Po dżinglach śpiewanych... miałem rację. Właściciel Hitradia pewnie przejął Radio Złote Przeboje.
101,0 - Radio dla Ciebie - też w porządku odbiór, leciały wiadomości lokalne... dla Siedlec. Potem pogoda tyle że podano jakieś za wysokie temperatury, a potem reklamy. Po reklamach grały piosenki, ale to były... piosenki mega dance (tego gatunku podobnego do disco polo z lat 90-tych).
101,4 - Radio Kielce - odbiór czysty, różne polskie piosenki leciały, także natknąłem się na jedną krótką powieść radiową.
102,0 - Radio PiN - grało tam sporo piosenek z kontekstem politycznym, dżingle rzadko były, ale były (tylko mówione "Tu Radio PiN, wpisz 102 FM"). Ogromne trzaski, RDS lekko uszkodzony.
102,4 - Polskie Radio Jedynka - leciała audycja na żywo z telefonami od słuchaczy, którzy mówili prezenterowi często coś w stylu że Trójka obecnie ssie i chcemy porządnego radia a nie jakieś dziwolągi. Był raz dżingiel "TU POLSKIEE RAAAAAADIOOOO, PROOGRAAAM PIEEEEEERWSZYYYY, ZAAAWSZEEEE TRZEEEEECIIIIIIII"
103,0 - Radio Kolor - odbiór z lekkim szumem, dominował pop i nawet rap. RDS: "RADIO" "KOLOR" "NAJLEP-" "-SZE W" "WAWCE"
103,7 - Polskie Radio Dwójka - strasznie szumi, grał koncert... nie symfoniczny. KONCERT KAZIKA! RDS uszkodzony w chuj, ale widać było że pisało DWOJKA.
104,4 - Gold FM - były wejścia prezenterskie, było sporo disco polo, i były też dżingle śpiewane "STO CZTERY I CZTERY, GOLD EFEM". Odbiór z małymi trzaskami. Natknąłem się na krótki blok reklamowy nawet.
104,9 - Polskie Radio 24 - leciał serwis informacyjny, sporo relacji reporterów z różnych miejsc, a nawet rozmowa z gośćmi na łączach telefonicznych. Ogromne trzaski.
105,6 - Radio Eska - to była zupełnie inna Eska, bo grała same utwory dance i eurodance a nawet trance i techno, dżingli nie było, za to były jakieś wejścia Kasi Węsierskiej, ale odbiór doskonały i RDS też
106,2 - Radio Józef - myślałem, że to kopia z 96,6, ale jednak nie. Lekki szum, i w kółko dżingiel "SIEEEELSKIEEEEE FAAAAAALEEEEEEE..."
106,8 - Radio Lux - strasznie szumiało, leciały piosenki Grupy Operacyjnej. Jedyny dżingiel jaki słyszałem tu to mówiony "Twoje Radio Lux".
107,5 - Radio ZET - najlepszy odbiór ze wszystkich stacji radiowych! Żadnego skrawka szumu, a RDS cud miód. Leciało sporo piosenek popowych, i było też sporo wejść Marcina Sońty rozmawiającego z słuchaczami. Także były dżingle "Radio ZET i już", ale z 1999.
108,0 - Jazz Radio - duże trzaski w odbiorze, bardzo mały szum, ale jedyne co było na antenie to komunikat "Jazz Radio. My już tu nie nadajemy. Poszukaj nas w Internecie."
Postanowiłem nagrać coś z jednej stacji radiowej i zostać przy niej na długo. Włożyłem małą kasetkę magnetofonową. Ustawiłem odbiornik na Trójkę. Nacisnąłem PLAY razem z REC. Spokojnie grały różne utwory, aż tu nagle przed pełną Piotr Kaczkowski... pożegnał się z widzami, i pożegnał się też z Trójką bo jemu nie spodobał się ten gatunek muzyki który grają od ostatniego czasu, pozdrowił wielu pracowników i słuchaczy, i cyk dżingiel Zapraszamy do Trójki z lat 90-tych. Potem reklamy, właściwie tylko jedna - reklama McDonald's. Sygnał czasu, potem kukułka i dźwięki fortepianu tak jak przy piątkowych ZD3. Kuba Strzyczkowski się pojawił, powiedział jaki dziś dzień, wschód i zachód słońca, imieniny były dziwne bo Juliusza, Jupika, Janusza, Jędrzejowatego, Jackowidza. Potem Serwis Trójki z dżinglem sprzed 2002 i prowadzony przez kobietę. Newsy były dziwne bo dotyczyły tylko kononowirusa, np. odnotowano 666 przypadków wirusa w Słabymstoku. Potem pogoda, mówiona przez synoptyka na telefonie. Też dziwne temperatury, ale bardzo niskie, i "podobno ma też padać dużo smacznego Pepsi". Odkąd Strzyczkowski wszedł do studia, gatunek muzyczny grany się zmienił. Teraz to był rock. I tak godzinę, z różnymi małymi cyklami i także blokiem reklamowym. Strzyczkowski również musiał się pożegnać z radiową Trójką, bo powiedział, że "po tym co się stało kurwa z listą przebojów, to ja też odchodzę, i to nawet planuję teraz to zrobić, przepraszam za brzydkie słowo, ale to tylko autentyczna reakcja, naprawdę, tego się wytrzymać nie da, trójka upada, usłyszycie nową, inną trójkę". I jedna piosenka jeszcze poleciała, Czerwony jak cegła, jednak się urywa bo w trakcie niej sygnał czasu i Serwis Trójki. Tym razem już newsy były normalne, ale dotyczyły KK a nie Polski i świata. Zapamiętałem jeden z nich: "Beach City gwałtownie się rozpada. Miasto znane z tego że tam przebywały wyjątkowe Kryształowe Klejnoty, zaraz przestanie istnieć dzięki ogromnej strzykawce z ropą naftową, którą wsadziła sobie jakaś Spinner... Spinel". I po serwisie, pogoda też normalna ale synoptyk przy telefonie wymienił miasta z KK a nie polskie. I pojawił się instrumentalny dżingiel PR3 z lat 90-tych, a po nim... słynny podkład Listy Przebojów Trójki. Oczywiście nikt nic w tle nie mówił, zagrano cały podkład. Potem różne piosenki grały, rockowe, ale najczęściej były to piosenki Kazika, w tym nawet "Twój ból lepszy niż mój". I w którymś momencie magnetofon tak się przegrzewał mocno, że zatrzymywałem nagrywanie i nie dało się kurde otworzyć klapy, aż tu nagle niechcący ją uszkodziłem i w tym momencie sen się zakończył.

Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Zasłużeni dla społeczeństwa
Lokalizacja: Ciachoogród (CL) / Memowo (WT) / Trójmiasto (PL) / Kwas City (KW)
    unknown unknown

Post autor: Ciachoowsky »

==DISCLAIMER: Ta pasta jest połączona z moją fikcyjną wizją Polski==

Byłem w opuszczonej szkole z kolegami gdzieś w aglomeracji gdańskiej.
Szukaliśmy jakichś "artefaktów". Jednym z nich był radioodbiornik. Dokładniej Sony XDR-F1HD.
Odpaliłem radio i oto, co złapałem z Polszy:
PR1: 92,2 | 93,0 | 94,8 | 95,7 | 100,5 | 104,3 | 106,6
PR2: 88,2 | 89,5 | 90,7 | 97,2 | 97,6 | 98,1 | 102,3 | 102,7
PR3: 96,1 | 99,1 | 99,5 (Iława/Kisielice) | 99,9 | 102,1 | 106,3
PR Bis: 93,4 | 96,2 | 100,6 | 101,2 | 104,8 | 106,8 | 107,5
PR6: 97,7 (Iława/Kisielice) | 98,8 (Elbląg/Jagodnik) | 105,2 (Gdańsk/Chwaszczyno) | 106,5 (Olsztyn)
PR Gdańsk: 91,1 | 102,0 | 103,7
PR PiK: 100,1 | 106,9 (Toruń)
PR Olsztyn: 93,5 (Iława) | 103,2 | 103,4
PR Koszalin: 92,5 | 95,3 (roszczepienie dla Słupska)
PR RDC: 101,9
RMF FM: 91,3 | 92,6 | 95,3 | 98,4 | 103,4 | 107,4 | 107,7
EHR: 96,4 (Nord) | 106,7 (Nord)
RMF Light: 88,4 | 88,6 | 91,2 | 107,1
Zet: 92,1 | 95,6 | 96,6 | 98,7 | 105,0 | 105,7
Chillizet: 91,6 | 107,8
PWR: 89,4 | 90,5 | 92,0 (Gdańsk/Chwaszczyno) | 96,4 | 101,5
Antyradio: 91,9 | 101,1 (Gdańsk/Chwaszczyno)
Maryja: 87,6 | 87,9 | 88,5 | 88,9 | 89,7 | 93,1 | 96,0 | 102,3 | 102,4 | 104,2 | 106,3 | 107,9
Plus: 91,4 (Gdańsk/Pelplin/Głos) | 92,4 (Elbląg/Pasłęk/Quo Vadis) | 92,8 (Toruń/Ciechocinek) | 94,2 (Gdańsk/Kartuzy/Głos) | 99,5 (Koszalin/Słupsk) | 101,7 (Gdańsk/Głos)
Inforadio: 89,2 | 95,2 | 97,8
Gold FM: 99,2 (Trefl) | 103,0 (Trefl)
Nostalgia: 87,8
Polsat FM: 93,9
Funradio: 89,0 | 89,9 (Warmia/Olsztyn) | 90,7 (Hit/Gdańsk/Gdynia) | 94,1 (El/Elbląg) | 94,6 (Hit/Gdańsk) | 100,7 (El/Elbląg/Braniewo)
WAWA: 90,0
VOX FM: 104,4 | 105,6
Neptun (akademik): 98,2
Kaszebe: 90,1 | 92,3 | 94,9 | 98,9 | 106,1
Malbork: 90,4
Starogard: 89,8
Tczew: 100,8
RRC: 89,1 | 90,2 | 93,7 | 96,9 | 97,5 | 100,3 | 100,4 | 101,5
ton 1500 Hz zamiast Gołogóry z przyczyn technicznych nadajnika: 93,8 | 97,4 | 103,1 | 105,3 | 107,9

Z zagranicznych: 4 rosyjskie, kilkanaście litewskich, 2 łotewskie, 3 szwedzkie i 5 duńskich, nawet Czechy tyłem anteny z Pradziada wleciały.
CIACH!
Слава Україні та Польщі, всім героям слава!

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Sorry, ale taki jakby bandscan to jestem gotowy przenieść do bandscanu.
Druga strona, świetnie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „#inne”