Wymyślone opowiadania i teksty

#inne, czyli kontynuacja działu Inne, czyt. wielki śmietnik
Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Wymyślone opowiadania i teksty

Post autor: 134woot »

Nieoczekiwanie w nocy z 26 na 27 maja, kanały TVNu miały mieć przerwę techniczną. Oglądałem wszystkie kanały TVN, i emitowano tak:
Na TVN był Efekt domina
Na TVN7 napisy końcowe jakiegoś filmu
Na TVN 24 powtórka Faktów po faktach
Na TVN Style dokument +16
Na TVN Turbo jakiś erotyczny program
Na HGTV Maja w ogrodzie.
O 1:00 pojawiły się na wszystkich stacjach bufory albo plansze statyczne. Zrobił się tak:
TVN - bufor TVNu, bez logo ekranowego
TVN7 - ident TVN7 krótki w kółko
TVN 24 - plansza z 2007 roku w 16:9
TVN 24 BiS - tu akurat emitowali Bez komentarza
TVN Turbo - pauza
TTV - również pauza, co ciekawe z oznaczeniem 16
TVN Style - pauza z 2014 roku, o dziwo
HGTV - bufor z 2017
Travel Channel - czarny ekran
Food Network - stopklatka na ostatniej pozycji.
I po 1 już w większości były plansze testowe, jedynie na TTV, Travelu i Food Network nie było planszy testowej. Na TTV widziałem w kółko prezentację oprawy z 2013-2015, był tam nieużyty ident ttv.pl oraz zapowiedzi z 2013/2014.
Potem około piątej wznowiono nadawanie większości stacji i były te same bufory. Na kanałach Discovery plansza z końcówki identów lub ident w kółko. Natomiast po 5:05 w TVN zaczęto emitować zapowiedzi z opraw 2009-2013 i jakieś identy bez dźwięku jak Programator 2012, jakiś nieznany ident TVNu z 2009 (koła tworzyły piłkę), Sponsora programu w oknie. Po 5:08 ruszył też TVN7, kanały Turbo i Style i TVN24 BiS. Na nich emitowano również stare zapowiedzi, a na TVN24 BiS widziałem ident TVN CNBC z 2010. O 5:15 już wszystko wróciło do normy.
Rozwijam własną wizję Polski..
YouTube: 134* Polska
Discordtag: Δurα134#6929
Twitter: 134twiter
Dalszy opis: tutaj

Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Zasłużeni dla społeczeństwa
Lokalizacja: Ciachoogród (CL) / Memowo (WT) / Trójmiasto (PL) / Kwas City (KW)
    unknown unknown

Post autor: Ciachoowsky »

Jestem w jakiejś bazie materiałowej GDDKiA na S7 w okolicach Gdańska, dokładniej w miejscowości Kiezmark (powiat gdański, taka wioska nad Wisłą). Widziałem tam wiele map (nawet plany dotyczące ekspresówki zwanej Szlaku Staropolskiego z Kudowy-Zdroju do Włodawy, czyli S46), notatek, rozporządzeń. Znalazłem też telewizor i radio.
W telewizorze były kanały kablówki GDDKiA, o której nigdy nie słyszałem. Kanałów było bardzo mało, oto, co znalazłem w telewizorze, który był marki Samsung (taki jak tu):
C1 monitoring z autostrady A1
C2 TVP1
C3 TVP2
C4 TVP3 Gdańsk
C5 Polsat
S2 TVN
S3 TV4
S4 TV Puls
S5 TVP Info
S6 monitoring z budowy S6
S7 monitoring z drogi S7
S8 TVP Sport
C6 monitoring z drogi krajowej nr 6
C7 monitoring z drogi krajowej nr 7
C8 TVP ABC
C9 TVP Kultura
C10 Polsat News
C11 Polsat News 2
C12 Polsat 2
S9 Stopklatka
S10 Puls 2
S11 planszowy
S12 kanał z filmami GDDKiA
S13 multipip
S14 TVP Rozrywka
S15 TVP Historia
K21 monitoring z drogi krajowej nr 21
K22 monitoring z drogi krajowej nr 22
K23 monitoring z drogi krajowej nr 20
K25 monitoring z drogi krajowej nr 25
K50 monitoring z drogi krajowej nr 89
K55 monitoring z drogi krajowej nr 55
K62 monitoring z drogi krajowej nr 91
K69 monitoring z drogi krajowej nr 90

Było też radio:
88,0 Radio Zet
88,6 Radio RC
89,7 RMF FM
91,8 PR Gdańsk
92,6 PR 1
93,7 Radio Kaszebe
95,0 Tok FM
96,2 Antyradio
96,9 Złote Przeboje
97,1 Chillizet
98,0 Meloradio
99,3 RMF Maxxx
99,5 Muzo.FM
100,1 PR 2
101,9 VOX FM
104,6 RMF Classic
105,8 Eska
106,2 PR 3
107,9 PR 24

Znalazłem w swoim plecaku wykaz mojej wizji dróg krajowych w Polsce, który postanowiłem położyć drogowcom na biurku.

To tyle.
CIACH!
Слава Україні та Польщі, всім героям слава!

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

Post autor: K03a »

Wczoraj śniło mi się, że leżałem w samochodzie, który zmienił się w takie jakby łóżko przenośne, materac duży był. Wstałem z niego, akurat była otwarta klapa od bagażnika samochodu. Jak się okazuje, byłem na wakacjach, gdzieś nad jeziorem, bo je zauważyłem. Było parę wiejskich chatek, nawet bogato zaaranżowanych. Mieszkałem w jednej z nich. Kuchnia była swojsko zrobiona, jednak bogata w kuchenkę, patelnie i tym podobne, za to z tego co widzę, mieszkali w niej oprócz mnie fajni wieśniacy, z którymi uwielbiałem pogadać, gadali tak trochę po podhalańsko-śląsku, wyglądali podobnie do tych przedstawionych w "Włatcach móch", a jeden z nich w ogóle nie mówił, bo był pijany i do tego się strasznie jąkał. Przygotowali smaczne jedzenie, którym było... spaghetti bolognese. Bardzo mi smakowało, nawet wieśniacy się ucieszyli jak im to powiedziałem. Chciałem dokładkę, więc... mi dano jeszcze jedną miskę :) I potem najadłem się, powiedziałem im żeby spaghetti zostawić na później i pojemnik z makaronem w sosie odpowiednio zabezpieczyć. Poszedłem do salonu do którego wejście znajdowało się przy kuchni. Otóż były tam łóżka, dosyć przytulne, była szafka, a na niej stał kineskopowy telewizor. Marki Grundig. Włączyłem go. Przed moimi oczami ukazała się Jedynka, z logiem z 2003. Leciał Agrobiznes. Potem kolejno miałem: Dwójkę, na której leciało M jak miłość, Polsat z logiem też z 2003 i co ciekawe leciały tam Atomówki, śnieżący TVP3 Olsztyn i akurat wtedy były reklamy, a oprócz tego jeszcze: bardziej śnieżąca Dwójka, TVN na którym leciały Fakty, śnieżąca Jedynka, równie śnieżący Polsat tyle że bez koloru, jeszcze gorszy odbiór Dwójki i... prywatna ciekawa stacja o nazwie TVO, która nawet dobrze odbierała, tyle że były widoczne odbicia. Zostawiłem włączone TVP3 Olsztyn. Reklamy już się kończyły, był dżingiel reklamowy z 2003 tyle że były inne obrazy w kształcie dużej 3. Pojawił się Kurier, czołówka z 2002, ale studio miało białe ściany, a Kurier prowadził Kamil Durczok. Pojawiła się jedna informacja która mnie zdziwiła - zamknięcie kopalń w Gliwicach i Sosnowcu z powodu pandemii kreta, który ponoć pożerał ludzi i surowce naturalne takie jak węgiel. Przełączyłem na TVO - logo ekranowe było w prawym górnym rogu i to był prosty napis "tvo" tyle że w środku O było małe kółko, a co leciało na tym kanale? Serwis informacyjny z ciekawymi materiałami reporterskimi jak np. relacja z Miss Mazur czy wielki piknik w Giżycku. A po serwisie pogoda, która miała fajne mapki (takie jakby termowizyjne jeśli chodzi o zakres temperatur), a potem sporo teledysków, co ciekawe, wyglądały jak te współczesne popowe klipy, ale piosenki zabrzmiały bardziej starym synth-popem. I co ciekawe, nawet śpiewały je takie osoby jak Natalia Szroeder, Krzysztof Krafcik (tak, Krafcik nie Krawczyk, ale twarz miał jak Krzysztof K.) czy taka fikcyjna grupa o nazwie Ania i Weronika. Potem po dłuuuugim czasie teledysków poleciał ident stacji, w 3D robiony, i nawet pojawiła się pełna nazwa stacji - "telewizja okręgowa". Zdziwiło mnie to, gdyż myślałem, że skrót TVO oznacza Telewizja Olsztyńska lub Telewizja Olsztyn. Pojawił się program dnia, kilka pozycji na jeden slajd. Było dużo pozycji typowo informacyjnych, ale były dwa filmy w ramówce. I to jakie! "Kapitan Bomba: Gwałt rekina" oraz "Kapitan Bomba: Gang z Grochowa" puszczane wieczorem. I potem po programie dnia poleciało kolejne wydanie Informacji, co ciekawe, te same co wcześniej. Postanowiłem przełączyć na Polsat. Tu już leciały Ed, Edd i Eddy. Co więcej, pomiędzy jedną a drugą częścią odcinka były reklamy. Z dżinglem reklamowym z 2004, tyle że w zupełnie innej wersji muzycznej (tej znanej z dżingli zapowiedzi). Po odcinku były zapowiedzi, co dziwne, różnych kreskówek z CN (nawet Obóz na wyspie się pojawił), a potem reklamy i... błękitne tło z programu dnia tyle że bez napisów ani dźwięku. Potem zerwanie synchronizacji i pojawiła się czołówka Informacji z 2003, tyle że z napisem "PÓŁNOC". Nagle pojawił się zlepek różnych materiałów reporterskich z Elbląga, Olsztyna i okolic, a w prawym górnym rogu pojawiło się słońce z napisem "OLSZTYN". Kolejne zdziwienie - Polsat z Pieczewa ma rozszczepienia pozwalające emitować lokalne informacje. Co śmieszne, widziałem ten sam materiał który był w informacjach telewizji TVO - mianowicie o tym wielkim pikniku w Giżycku z okazji świętowania rocznicy lokacji miasta. Potem jeszcze z parę materiałów i tyłówka Informacji (redaktor wydania, realizator TV i telefon). Zaczęła się prognoza pogody, też w oprawie z 2003-2004, tyle że na mapach było widać... nie tylko województwo warmińsko-mazurskie, ale też pomorskie i wschodnią część kujawsko-pomorskiego! Oczywiście sytuacja na noc, jutro, i kolejne dni. Nawet były informacje o jakości powietrza - prawie jak te mapy w TVO, tyle że względem koloru powietrza od najlepszego do najbardziej skażonego. I po pogodzie reklamy, co ciekawe, z dżinglem pomarańczowym z 2004, ale w tle był dźwięk dżingla z 2002 roku. Było sporo ogłoszeń, nawet reklama autoryzowanego dilera Citroena, czy też reklama Radia WaMa. I po reklamach, no i chyba największe jak do tej pory moje zdziwienie. Otóż pojawiła się plansza błękitno-niebieska, z napisem "ZA CHWILĘ ROZPOCZNIE SIĘ KONSERWACJA NADAJNIKA W PIECZEWIE. MOŻECIE NIE ODBIERAĆ NASZYCH PROGRAMÓW, TO SAMO TYCZY SIĘ STACJI RADIOWYCH, TAKŻE WSZYSTKO WRÓCI O 17:00". Skakałem w tym momencie po kanałach. Jak się okazuje, ta sama plansza była i na TVP1, TVP2, TVN, a nawet na TVO, które bardzo mi się spodobało (a konserwacji nie uwzględnili w ramówce, heh). Na TVP3 Olsztyn co ciekawe była dużo inna, z stopklatką z identu TVP3 rozjaśnioną oraz napisem "Regionalna Trójka wróci o 17:30 z wydaniem Kuriera oraz Panoramą Warmii i Mazur". Na dwóch zaśnieżonych Dwójkach było normalnie, tyle że leciał wtedy film TheUnboxalla (ten teraźniejszy, nie dawny z podłogą), a zamiast drugiego Polsatu mam przekaz ze studia Radia WaMa. Siedziała jakaś pani w fajnej czerwonej sukience. Leciały reklamy. Potem zaczęły się wiadomości o 14:00 i nagle, do studia przyszedł wielki wiking który wziął za ręce tę panią i tak ją udusił, że nawet nadajnik wysiadł. Wyłączyłem telewizor. Położyłem się na łóżko. Usłyszałem tupanie. Wieśniacy będący w kuchni powiedzieli "o kurwa, co to się staneło no" "ja pinkale, co to akwruch jest" "dosyć duże pewnie". Potem nagle pojawił się dziwny wiking, powiedziałem "TY RUKWIU ZOSTAW MNIE", i tak go pobiłem, a potem on dotknął mnie tak dotkliwie, że w tym momencie mój sen właśnie się zakończył.
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Co wszyscy takie ciekawe rzeczy piszą? Ja nie mam pomysłów!

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Dobra. Pewnego dnia chciałem pojechać na województwo lubelskie, do Lublina, przy okazji trochę pokupować rzeczy. Przez część województwa śląskiego, znaki drogowe wydawały się normalne, a roślinność była typowo polska. Na granicy z świętokrzyskiem, za chwilę pojawił się znak "Witamy w Małopolsce" i o dziwo, tutaj uprawiano rzeczy jak na południu Słowacji. W radiu stacje jak Eska zaczęły zanikać sporo w głąb Świętokrzyskiego i zostały głównie komercyjne stacje RMFu oraz Polskie Radio... Myślałem że się coś popsuło, ale dojeżdżając do Włoszczowej, to dominowały markety z Małopolski oraz... Intermarche i Carrefour francuski. Chciałem kupić produkty na drogę a tam nawet oscypki góralskie były (lol). Powrót na drogę w stronę Kielc też był ciekawy. Okazało się, że trasa do Kielc zrobiła się... autostradą i można było jechać ponad 180 km/h. Na wysokości Kielc żeby dojechać do Lublina trzeba było jechać przez całe miasto i zabudowania były ogromne, wręcz Wrocław się tam zrobił. Anten radiowych też pełno - ponad 50... Nawet złapało mi stacje typu LoFi Radio czy Radio Slovakia International które jednak w stronę Lublina szybko zaniknęły. Ponownie tylko PR i RMFy, to włączyłem RMF Maxxx, bo Św. Krzyż to wiadomo. Nagle gdzieś w okolicach Opatowa ponownie pojawiły się stacje jak Zet czy Antyradio, a Opatów i Kraśnik to były duże miasta. Zresztą, w Kraśniku był korek, żeby dostać się do wschodu kraju (obszar od Podlasia po Roztocze, oczywiście też Mazowsze), bo ktoś postawił szlaban i opłaty za wjazd do lubelskiego. Czekałem z 50 minut i można było dostać się do Lubelskiego. Co ciekawe, stacje z Św. Krzyża przed Lublinem grały w stereo, a w samym Lublinie zaczęły się zakłócenia i jakieś nośne na nich. Ale do hotelu dotrzymało Maxxxa i Europa 2 (tak nazywał się odpowiednik Zetki na Małopolsce). I chciałem sprawdzić z ciekawości co odbiera, i z DVB-T znalazło mi:
C12 - MUX5 - były tam stacje zakodowane (Discovery Science, C More TV, Kino Polska, TDC) i dwa niekodowane (Nasza+, NL News).
C21 - MUX2 - kanały niekodowane (NL, NL2, TV Puls, Nasza TV, 4fun.tv, Puls 2, TV7)
C23 - MUX3 - kanały TVP, układ jak w Polsce
C30 - MUX1 kielecki - kanały kodowane (Sky Jeden, RMF TV, Markiza, Krater Premium, TVN Style, TVN 24)
C33 - MUX1 lubelski - kanały kodowane (Nasza Film, Ale Kino+, Puls Rozrywka, Bajka TV, TMT, TVP Seriale, Superstacja)
C35 - MUX4 - kanały kodowane (Nasza News, Nickelodeon, Comedy Central Extra, TMT Nick, Next Music+ HD, Next HD+, Stolica 24)
C37 - MUX2 kielecki - tam były stacje jak TVN, TVN7, Krater, Markiza, ale też TV4, Alfa i Point)
C47 - MUX3 kielecki - tylko wyszukało kilka stacji
na C49 jakiś MUX6 testowy, pewnie z Raabego i odbierało parę stacji: Animal Planet (niekodowany nie wiem dlaczego), Canal+ (zakodowany w analogowym systemie, dziwne pasy były)...

Awatar użytkownika
Onmp314
Połowa mocy ;-)
    unknown unknown

Post autor: Onmp314 »

Pewnego dnia, postanowiłem pójść na basen. Niestety, było to daleko, więc podróż zajeła 2 godziny. Gdy tam dotarłem, koło basnu było sporo automatów do gier typu Metal Slug czy Dance Dance Revolution. Niestety, miały wypalone ekrany, ale dźwięk działał. Gdy poszedłem do kasy basenu, zapłaciłem i się przebrałem. Przebywałem tam 2 godziny, ale woda tam była lodowata i nie miała chloru! Gdy wróciłem do domu, postanowiłem wbić na Discord i opowiedzieć o tym. Ludzie nie wierzyli, musiał się jakiś cud zdarzyć. I niestety, tak było. Może byłem duchem, a może miałem słabą temperatuję :?: KONIEC.
Witam, tu Onmp314. ;)
Discord: Onmp314#7316

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Chciałem obejrzeć TVN i nie mogłem xdddd

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    unknown unknown
Kontakt:

Ja niedługo napiszę znowu coś medialnego bo wzięło mi się na klasyczne dekodery.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Pewnego dnia chciałem włączyć telewizję u siebie w domu. Jak nigdy nic, gdy włączyłem Cyfrowy Polsat, pojawiła się zupełnie nowa lista. I na niej nagle pojawiły się stacje jak nSport+, Ale Kino+ czy MiniMini+, na pozycjach po 1000. I na CyfrowyPolsat.pl zobaczyłem komunikat o nazwie "Kanały Platformy CANAL+ w Cyfrowym Polsacie - wzbogacamy o 8 nowych programów!". Oprócz tego na liście były kanały jak Windows TV, Trwam czy stacje radiowe, a nawet ich pełno. Znalazłem m.in Twoją Polską Stację, Nowy Świat, Radio Ankra czy nawet... 134music.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    unknown unknown
Kontakt:

No to czas na mnie.

Otóż pewnego dnia byłem na ulicy, siedziałem przy stoliku gdzieś tam, było słoneczne popołudnie, błękitne niebo, wstałem ze krzesła, aż tu nagle zauważyłem restaurację McDonald's. Oczywiście budynek czerwono-żółty, wszedłem do niego. Sporo osób siedziało, były nawet dwie stoiska z kasami, jednak przy jednej z nich spora kolejka była. Rozglądając się po lokalu, zauważyłem szybę za którą stały figurki z Steven Universe. Tak, były sprzedawane w każdym zestawie Happy Meal z tego co się dowiedziałem. Potem przyszedłem do tego drugiego stoiska, pracownik stał. Poprosiłem go o właśnie zestaw Happy Meal z cheeseburgerem, frytkami i colą. Pan się zgodził na realizację zamówienia. Dosyć długo czekałem, siedziałem se spokojnie na krześle. Aż tu nagle kiedy zauważyłem swój numerek (150 któryś, nie pamiętam ostatniej cyfry), szybko podbiegłem do okienka i pracowniczka dała mi obiecane zamówienie. Usiadłem do stolika. Jednak okazało się, że ten zestaw Happy Meal był inny niż taki jaki sobie chciałem. Właściwie, to był taki jaki sobie chciałem, ale... powiększony! Gdyż dostałem aż trzy cheeseburgery, średni zestaw frytek, i dużą colę, ale co więcej... także dostałem kubełek pełen nuggetsów, mimo iż go nie zamówiłem! Oprócz tego sporo chusteczek, trzy torebki ketchupu, no i oczywiście jak przystało na czerwoną paczkę Happy Meal - zabawka. Z 10 figurek które były za szybą, wybrałem jedną, z numerkiem 3 - Stevena. Figurka nawet ładna była, można było nią się spokojnie pobawić. Więc jadłem to co było w zestawie, ale każdy cheeseburger wyglądał inaczej. Pierwszy był w miarę normalny czyli taki jaki można było zawsze dostać w Macu, drugi miał o wiele więcej białej siekanej cebuli, a trzeci miał aż trzy plasterki sera. Frytki były takie jakie były, ale kubek napełniony Coca-Colą... był wręcz duży. Aż 0,8 litrów. Nuggetsy które były wpakowane do czerwonego kubełka z żółtym logiem McDonalda (niemal tak jak w przypadku frytek) też mi bardzo smakowały, zupełnie jak w KFC, jednak niektóre były aż trochę ostre i musiałem je popić... właśnie colą. A że sporo coli miałem, postanowiłem to, co zostało wziąć na wynos. Frytki, burgery i nuggetsy zjadłem. Wyszłem z restauracji, aż tu nagle zauważyłem przede mną... punkt sprzedaży nc+. Ale nie nc+, nie nawet platformy Canal+, a platformy CYFRA+! Wszedłem do środka salonu. I od razu wziąłem wszystkie ulotki jakie były, jednak te ulotki przypominały nieco te z 2006 roku. Ogółem salon był świetnie zaaranżowany. Było kilka kanap, stoisko z ulotkami, duży stolik z logiem CYFRY+ niebieski, przy nim siedział jakiś pracownik który... pił oranżadę z kubka z logiem CANAL+ bo widziałem i ten kubek i w pobliżu widoczną dużą butelkę Helleny (oranżada biała). Były również trzy telewizorki (na jednym leciał Canal+ i mecz pewnie Ekstraklasy, na drugim ZigZap ze znaczkiem z 2004 i 6 w pracy, a na trzecim Jedynka i Teleexpress z Orłosiem), oraz wisiał na ścianie duży plakat promujący Cyfrę+. Wyglądał on dokładnie jak ten z 2006 roku, tyle że... jako Cyfrella widniała Magdalena Wasylik, tak, ta aktorka dubbingowa którą wszyscy znają i kochają, a ona na tym plakacie miała bardziej rude włosy. Oprócz tego były jeszcze loga kanałów. Obecna paczka kanałów Canal+, Ale Kino z 2004, HBO i HBO2, Planete, ZigZap, MiniMini, Disney Channel, Nickelodeon, DOMO, kuchnia.tv, Infosport+, Eurosport, News+, VIVA Polska oraz loga TVP1, TVP2 i Polsatu pochodzące z 2002 roku. Siedziałem spokojnie na kanapie, i jedyne co robiłem, to piłem colę z McDonalda. Potem do śmietnika wyrzuciłem pusty kubek bo wypiłem. Jako iż nie miałem zbytnio pieniędzy żeby kupić jakiś pakiet lub dekoder (a na innym stoisku był ich normalnie stos), postanowiłem tylko wziąć ulotki i se wyjść. Szedłem se spokojnie po ulicy, taki spacerek sobie zrobiłem, ulotki schowałem do plecaka który miałem na sobie założony (nie przejrzałem ich od środka). Sporo bloków było czy też sklepów (Biedronka, Tesco, Carrefour, a nawet były takie jak Real czy Leader Price), nawet duże centrum handlowe mijałem (nazwę zapamiętałem: "Galeria Klejnot Beach City"). Postanowiłem jednak pójść do kolektury Lotto która stała gdzieś w pobliżu. Jako, iż zakład kosztował tanio jak na moje pieniądze, kupiłem los na chybił-trafił w... Dużym Lotku. Jeszcze były z gier liczbowych (zauważyłem we wnętrzu kolektury) Multi Lotek, Express Lotek, Mały Lotek, Plus Lotek oraz Twoja Premia i Twój Szczęśliwy Numerek. Jeszcze zdrapki były, wśród nich była taka zdrapka jak "Drapiący Lotek". Jednak kupiłem los w Dużym Lotku. Też go do plecaka schowałem, no i chciałem pójść do jakiegoś domu, jednak długo szedłem. Aż tu nagle chyba gdzieś w trakcie drogi pewnie sen się skończył. Tyle z niego pamiętam.
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

Awatar użytkownika
Onmp314
Połowa mocy ;-)
    unknown unknown

Post autor: Onmp314 »

O! Koncept Windows-a jest najlepszy ze wszystkich. - 3 sierpnia 2003, Detroit, USA.
Witam, tu Onmp314. ;)
Discord: Onmp314#7316

Usunięcie użytkownika 164
    Linux Chrome

Post autor: Usunięcie użytkownika 164 »

Pewnego dnia chciałem sobie włączyć radio. Na początku normalnie na 92,6 leciała Zetka, aż nagle pojawił się pisk. Potem wróciła muzyka, ale to nie była Zetka a... Radio Netka. Chciałem poszukać czy przypadkiem nie ma żadnych dziwactw gdzie indziej. Zrobiłem to na telefonie, bo w boomboxie trudno nastawiało się stacje. Robię bandcam, i częstotliwości zostały te same, nadajniki też i moce, ale zupełnie inne stacje...
87,9 - Radio Nowy Świat (a nie Radio Maryja)
88,8 - Radio Idiota (a nie ŻAK)
89,6 - FortressRadio (a nie Antyradio)
90,1 - 134music (a nie Eska Łódź)
91,4 - nowa Planeta FM (a nie Dwójka, przesył z internetu)
92,6 - jak wspomniałem, Radio Netka (a nie Radio Zet)
93,5 - AmpersandRadio (a nie RMF FM)
96,0 - TVN (a nie Parada, co on tu robi?)
97,4 - Radiospacja (a nie TOK FM)
97,9 - Power TV (a nie VOX FM, przebitka z MUX L3, co ona tu robi?)
98,6 - Radio Dupa (a nie Niepokalanów)
99,2 - RewalStacja (a nie Radio Łódź, jest ta stacja na 99,2 ale w innym regionie)
99,8 - IMS (a nie Wawa)
100,4 - Mango 24 (a nie Radio Plus, co ono tu robi, kolejna przebitka MUX L3)
101,3 - Złote Przeboje (zostały na swoim, czyli oszalały tylko stacje łódzkie, ZP ma nadajnik w Pabianicach)
102,3 - Polsat Music (a nie Muzo.fm, przebitka z satelity)
103,8 - RMF MAXXX Częstochowa (ej, co tu robi, a nie Trójka)
104,5 - Radio Sud (a nie Meloradio, szlagiery w centrum Polski)
105,0 - Radio Kurwa (a nie RMF Classic)
107,3 - Radio Jezus (a nie PR24)
107,8 - Radio Nuda (a nie Jedynka).

Dziwne, ale na 103,4, skąd sięgam Radio Zet z Częstochowy, też było Radio Netka.

Ostatecznie włączyłem Złote Przeboje bo miałem po cho*erę tych dziwactw.

Wszystko wróciło do normy po tygodniu.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

No i miałem kolejny sen. Otóż śniło mi się, że byłem w jakimś domu. Konkretniej w pokoju bogato zaaranżowanym w różne meble, akcesoria. Był też i telewizor w tym pomieszczeniu. Jak się okazuje, plazmowy, ale... on bardziej wyglądał jak monitor komputerowy przystosowany do formatu 4:3, bo taki kwadratowy zresztą był. Włączyłem go. Był włączony akurat na Canal+, leciał Steven Universe: Film, ale dubbing był duuuużo inny, jednak był po polsku. W rogu "+" w kwadraciku, żadnego oznaczenia wiekowego nie było. Postanowiłem obejrzeć całość filmu, mimo że włączyłem go nie od początku, a od prawie jakiejś połowy. Po tym wszystkim pojawiła się plansza "Kolejne emisje". Jednak wyglądała ona inaczej, bo była bardziej w stylu oprawy 2009-2015 (czarne tło), nie było żadnego dźwięku, za to lektor mówił "Zapraszamy na dalsze powtórki w Canal+ Niebieskim". I akurat było napisane że kolejne emisje będą w C+ Niebieskim w poniedziałek o 8:00, w C+ Żółtym o 15:30 w środę i w C+ w sobotę o 12:45. A te daty pochodziły jakoś z lutego, nie pamiętam ich dokładnych. Po tym... zapowiedzi. Co więcej, oprawa Canal+ była duuuuużo inna, ale wyglądała o dziwo realistycznie. Wszak była to... oprawa na 25. urodziny stacji, tylko że nie było tej dużej liczby 25, było samo logo CANAL+, ale były te różne świetliste wzorki na ścianie. I co więcej, oprawa była w innych kolorach, bo bardziej taka różowo-czerwona. Zapowiedzi były oczywiście normalne, różne filmy były, nawet pojawiła się zapowiedź Turbokozaka, wszystko to było... w dużo innej oprawie, ale podobnej do obecnych rzeczywistych belek zapowiedzi z Canal+, tak jakby połączenie opraw 2009-2015 i obecnej. I po paru minutach outro autopromocji. I dżingiel z podpisem "MUZYCZNE KLUBY", też z oprawy 25 lat C+, tylko że fioletowo-różowy. I pojawiła się Ola Ciupa w jakimś pomieszczeniu... za konsoletą DJa. Sama była DJką. I puszczała sobie różne bity, piosenki, nawet do nich tańczyła i to dosyć mocno. Oczywiście były to takie hity jak "Monopol & Zodiak - Na melanżu", różne przeboje zespołu smile . dk, "Boom Boom Boom" od Vengaboysów, "Akcent - Gwiazda", "Weselny klimat", czy też... "Caramelldansen" (wtf). Odechciało mi się oglądać jej dzikie dubstepowe tańce więc przełączyłem na coś innego. Na C+ Żółtym był jakiś western, a w nim pan podobny do Konona, nawet mówił podobnym językiem co on. Na C+ Niebieskim, mecz pewnie Ekstraklasy, niestety zakodowany. I potem kolejno:
Jedynka (z logiem sprzed 2003) - dokument o Jaruzelskim,
Dwójka (również z samą chudą 2) - skecz kabaretowy naśmiewający się z polskiego Sejmu i Rosji "putinowskiej",
WOT (samo żółte logo bez żadnych trójek) - program publicystyczny na żywo w którym dyskutowano o... obrażaniu Jana Pawła II,
Polsat (samo słońce bez podpisu, co ciekawe, takie jakie było w latach 90-tych, mniejsze) - leciał odcinek Atomówek, co ciekawe tu już odbiór lekko śnieżył (wszak miał nawet odbicia jak w odbiorze naziemnym!)
Polsat 2 (logo 2001-2007) - Dyżurny satyryk kraju, tu już odbiór był tak pogorszony że nawet obraz skakał mocno,
TVN - film "Kosmiczny mecz", odbiór mocno zaśnieżony, ale ledwo słychalny dźwięk był, kolor też
TV Polonia (logo sprzed 2003 w prawym górnym rogu, co ciekawe, pod nim podpis "TRANSMISJA MUDŻYNÓW") - koncert piosenki cygańskiej, odbiór nawet dobry
Ale Kino! - nie nadawało, jedyne co nadawało to... nieruchomy testcard, właściwie stopklatka z identu z 1999, odbiór lekko śnieżył
Planete (logo trójkolorowe) - dokument o Czarnobylu, odbiór podobny jak w przypadku Ale Kino
Minimax - a to ciekawe. Animowany testcard sprzed 2002 roku, tyle że był napis "KONSERWACJA SPRZĘTOWA" i nie było w tle żadnej muzyki
Game One - jeszcze lepiej, kanał odbierał oddzielnie, jednak zamiast normalnej emisji była stopklatka z identu stacji. Lekkie odbicia, słychać było lekki szum w tle.
I potem zaprzestałem przeszukać kanały, wróciłem do TVNu. Już leciały reklamy, jednak w znacznej większości przypominały te reklamy które mieliśmy okazję widzieć w 2001/2002 roku. Dżingiel reklamowy z windą. Pojawia się ciekawy przerywnik, tło niebieskie z oprawy 2002-2007, w tle dłuższy podkład muzyczny z tejże oprawy. Pojawiają się po kolei napisy, które nawet sam lektor (nie Ferenc, a Przemysław Strzałkowski!) czyta. Otóż: "Uwaga widzowie! Ważna informacja! Jeśli po 4 marca nie będziesz miał możliwości dobrego odbioru kanałów telewizyjnych, bądź mogą nastąpić w nim spore zakłócenia, skontaktuj się z najbliższym operatorem i zapytaj się niego o dobrą antenę 5G która umożliwi ci odbiór kanałów TVN, TVN Siedem oraz TVN24. Szczegółowe informacje znajdą państwo w Telestronach na stronie 340, lub na naszej stronie internetowej." I potem pojawia się krótki przerywnik stacji z tejże oprawy. Wraca "Kosmiczny mecz". Lecz po kilku minutach obejrzenia tego filmu zadzwonił dzwonek do moich drzwi. Przestałem już oglądać. Przywiózł pan mi... mały karton. Powiedział "oto twoja paczka, podpisać się nie musisz bo jesteś już w spisie wyborców, proszę bardzo i dziękuję bardzo", i ja też mu podziękowałem. Otworzyłem paczkę. No i przyszło aż 6 kaset VHS! Każda z nich schowana w pudełko marki Panasonic, wszystkie E-180. A jako, iż pod telewizorem mam magnetowid Samsung, postanowiłem je przejrzeć. Wszystkie były niepodpisane. Włożyłem pierwszą z kolei. Ukazał się... dokument z WOT-u. Żółte logo ekranowe, a sam dokument był o ofiarach II wojny światowej. Przewinąłem go na niepodglądzie, dosyć długi był. Natrafiłem na ostatnie parę minut tego dokumentu, i potem napisy końcowe. No i po dokumencie... pojawił się ident TVP Regionalnej z 1998-1999, i... kilka sekund czarnego ekranu. Aż tu nagle pojawia się unikatowa pauza WOT-u. I tak tak, kolejna pauza z wieżowcem. Tym razem była ona różowo-błękitna, logo WOT-u było niebieskie, w tle przewijały się m.in. PKiN czy hotel Marriott, a co ciekawe, na jednej ze ścian wieżowca... można było zobaczyć fragment Pokemonów. Także były na wieżowcu fragmenty paru teledysków, czy też różnych poradników z jakimiś nastoletnimi dziewczynami. Muzyka w tle była dużo inna, nie była to ani muzyka z m.in. pauzy pomarańczowej, ani nawet ta z m.in. pauzy nocnej, był to dosyć fajny, spokojny, wpadający w ucho podkład muzyczny. Ta pauza dosyć długo leciała, z jakieś... 3 minuty. Wygląda na to, że złapałem całą, gdyż natknąłem się na moment zapętlenia muzyki. Potem dźwięk zniknął. Po kilku sekundach efekt zanikania i pauza znika. Z półminuty czarnego ekranu, potem kolejne co znika to logo ekranowe. I... O KURWA! MAM ZAKOŃCZENIE! Tak, mam zakończenie, pojawiły się pasy łowickie, z piskiem 1000x400Hz, i co ciekawe, nawet się nie przełączono po paru sekundach na inny testcard tak jak to zwykle bywało. Dłuuugo te pasy były włączone, przewijałem je. I dopiero po jakiś 6 minutach... pisk zniknął. Potem zniknął obraz, a tym samym sygnał naziemny stacji. Wyłączono nadajnik. Przewijałem potem na niepodglądzie, no i było pusto aż do końca taśmy. Wkładam drugą kasetę do magnetowidu. Na niej... film "Matrix" z TVNu, przewijałem na niepodglądzie, niestety reklamy były wycięte. Za to zachowały się urywki dżingla z wahadłem. No i znów przewijałem. Natrafiłem na napisy końcowe filmu, które jednak się urywają. Szum, i po kilku sekundach... wskakuje prognoza pogody z TV4, w oprawie z lat 2003-2004. Prowadzi ją Marta Leleniewska. Zachowała się cała pogoda, jednak po niej... następuje bez żadnego urywku i idealnie nadpis na kolejną pogodę z tej samej stacji, tyle że z innego dnia, z tą samą prezenterką. Potem kolejna pogoda (już prowadzona przez Milenę Rostkowską), kolejna (również Leleniewska), jeszcze jedna (co ciekawe z Horczyczakiem) i pojawia się dżingiel TV4 Poleca z 2004, niestety urywa się. Nadpis na kolejną prognozę pogody z TV4, już z Pauliną Sykut. Pod koniec jej nagranie się urywa. Chwila szumu, różne urywki z TVNu i TVP2 na ułamek sekundy, i znowu wskakuje prognoza pogody, ale... z TVN. W oprawie z 2004 roku. Prezentuje ją nie kto inny jak Zubi, ale co ciekawe... temperatury były powyżej 35 stopni, zdziwiłem się wtedy, bo uznałem to za jakby błąd. I do tego były opady deszczu. Pogoda zachowała się cała. Ale po urywku planszy sponsorskiej wskakuje nadpis na kolejną, tym razem z Tomaszem Wasilewskim, i temperatury były... jeszcze wyższe, aż do 80 stopni! Nawet zapamiętałem dialog: "Proszę się uspokoić, bo jeszcze będzie w miarę dobrze, ale będziecie mieli duże bąble". No i był wykres prognozy 14-dniowy. Pogoda znów cała, i nadpis na kolejną pogodę ale już z TV4, i znów z Mileną Rostkowską, i były... dosyć zimne temperatury, nawet -25'C w Krakowie. Jednak pogoda urywa się w trakcie prezentowania sytuacji na kolejne dni. Potem sam szum, przewijałem i... tak było aż do końca kasety. Taśma się skończyła. Chciałem włożyć trzecią kasetę do magnetowidu, zrobiłem to, i... sam szum. Jakby kaseta w ogóle się nie odtworzyła. Nacisnąłem eject i... wydało się. Zepsułem swój magnetowid, wciągnął taśmę. Musiałem go oddać do naprawy. W międzyczasie postanowiłem te dwa kasety przejrzane oddać pewnemu koledze który ma nawet sprzęt do zgrywania kaset VHS. Czekałem długo, w międzyczasie postanowiłem przejrzeć Gazetę Telewizyjną. Okładka była z Obozem na wyspie, przypominała nieco tę z 2001. Grafika w środku także identyczna jak ta z 2001, ale co ciekawe, układ kanałów był inny. Nawet udało mi się pierwsze dwie strony zapamiętać:
Str.1, rząd 1: 1 TVP, 2 TVP, TNL, WISŁA, POLSAT
rząd 2: TV POLONIA, BYDGOSZCZ, CANAL+, sekcja wydarzeń sportowych
Str.2, rząd 1: TVN, WIZJA 1, NICKELODEON, 3 TVP WOT, 3 TVP KROSNO
rząd 2: DISNEY, CARTOON DISNEY, ROSJA KANAŁ 1, 3 TVP OPOLE, 3 TVP KOSZALIN
Reszty już nie pamiętam, ale były tabelki z wieloma kanałami regionalnymi (nawet tymi nieistniejącymi jak oddział TVP3 w Wąchocku, Elblągu czy Jaworze), z wieloma kanałami polskimi (rzeczywiste), z kanałami włoskimi, oraz program radiowy dla PR1, PR2, PR3, RMF FM i ToonFM. Przeczytałem całość gazety, no i nie miałem co robić, więc poszedłem poleżeć na łóżku. Ale jednak w momencie kiedy odpoczywałem, sen się pewnie skończył.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Przymierzam się do napisania czegoś.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

To był 31 lipca, chciałem się wybrać na daleką wycieczkę (nie wiem gdzie), ale najpewniej nad rzekę. I wstałem gdzieś około 5:40, włączam telewizję, i na kanałach TVNu widzę przerwę techniczną! Nadawał tylko TVN 24 i o dziwo iTVN (który był odkodowany). Na TVN 24 była powtórka Faktów po faktach, na iTVN powtórka jakiegoś paradokumentu. Natomiast kanały jak TVN, TTV, TVN7, TVN Style, TVN Fabuła, TVN 24 BiS, Metro czy Discovery miały logo stacji na czarnym tle. Później zaczęli uruchamiać zgodnie z pierwszą pozycją w okolicach 6:00, najpóźniej wystartowało TVN 24 BiS, bo dopiero o 7. Na HGTV była plansza testowa przed godziną 6, ale o 6:13 dopiero uruchomiono Maję w ogrodzie w połowie. Około 6:35 zupełnie przeprogramowała mi się lista DVB-T i doszły niemalże wszystkie kanaly TVNu, Discovery i CANAL+, i mogłem je oglądać. Po 7:30 zostałem poinformowany że będzie zmiana planów i pojedziemy w jakieś inne miejsce (prawdopodobnie Opole albo Kalisz, żadnego z nich nie znałem), więc zacząłem ładować radio tak szybko jak możliwe i się udało. Wziąłem coś podobnego do Technisata Violi, ale było logo Polsatu. Rozpoczynam skanowanie i okazuje się że kierunkiem jest Kalisz. Wyjeżdżając w stronę Kłobucka zaczęły mi stacje zanikać i falować i zaczęły wchodzić jakieś przekazy telefoniczne czy policja. Jedyne co działało to Maryja. Na odcinku Kłobuck-Wieluń wiele stacji było zakłócanych ale gdzieś w granicach śląsko-łódzkiego nareszcie się ogarnęło. Zaczęło mi odbierać kilka stacji:
PR3 - gadali o wakacjach
RMF FM - leciała tu Dua Lipa - Hallucinate, ale w jakimś remixie z Grupą Operacyjną i Agnieszką Chylińską
Eska - reklama gumy Boomer (wróciła!?)
Radio Maryja - tam była normalnie msza
PR2 - gadali o festiwalu.

Tylko tyle odbierało i to na dziwnych częstotliwościach. Radia ZET nie było w ogóle, jedynie dyskusja o majonezach (CO TO KIERWA JEST). Później znalazłem jakąś ciekawą mapę Polski i o tyle była ciekawa, że tam był układ dróg krajowych i autostrad taki o którym Ciachoowsky marzy. Do tego były podawane częstotliwości: Jedynki, Dwójki, Trójki, Radia Maryja, RMF FM, Zet, PR 24 i dwóch lokalnych/sieciowych stacji. W Częstochowie wyglądało to tak:
PR1 - 87.5
PR2 - 91.7 (zamiana z PR3)
PR3 - 90.6 (zamiana z PR2)
Radio Maryja - 107.0
RMF FM - 105.9
ZET - 103.4
PR 24 - 88.8 (dziwne ale prawdziwe)
Jura - 93.8
Twoja Polska Stacja - 103.75 (też dziwne)
Nagle gdzieś blisko Wielunia widzę taką wieżę i wieżowiec Radia ZW a zaczyna być głośno puszczana muzyka disco polo z dżinglami Radia ZW. I to na prawie całej skali, jedynie RMF się utrzymał który walczył z Netką i IMS. Nawet Maryja została zagłuszona. Nagle jednak jadąc ul. Częstochową zostałem zabrany z samochodem do piekielnych czeluści. Niestety trochę byłem w nich, ale nie załamałem sie. Przyleciała Star Butterfly by mnie zabrać i nagle byliśmy w jakimś kosmosie i szybko lecieliśmy z star z prędkością światła, aż nagle z portalem wylądowaliśmy w Częstochowie nad Wartą. Tam jednak już były osady a miasto wyglądało jak typowe chińskie.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Już wcześniej mnie kusiło żeby coś napisać, jednak dopiero dzisiaj moja główka dała sobie ciała :D

Pewnego ranka leżałem na łóżku, wstałem sobie, włączyłem telewizor pewnie w okolicach 6:00 i... zauważyłem, że na Polsacie leciał Nowy dzień z Polsat News, ale nie tylko na Polsacie, ale też na Polsat News, Polsat 2, czy nawet... TV4, Super Polsat, Polsat Music czy też Polsat Cafe. Jedynie na Polsat Play leciało co innego, ale to była staaaara powtórka magazynu V-max z TV4, pewnie z okresu 2006-2008. Polsat Sport miałem w Orange zakodowany, a Polsat Kids nic nie nadawał... poza planszą białą z logiem stacji (podobnym do Polsat Music, tyle że kolorowe literki "KIDS" napisane pewnie Comic Sansem). Patrzyłem się w kanały muzyczne i grały utwory całkiem normalne, ale były wyjątki. Bo na Eska TV akurat leciała audycja Obudź się na Jankesa z Radia Eska, widok na studio tejże stacji, a w trakcie piosenek też było ono wyświetlane, jedynie w lewym górnym rogu był wyświetlany pasek z wykonawcą i nazwą utworu. VOX Music TV podobnie, bo retransmisja Pierwszej zmiany z VOX FM, ale belek nie było. Polo TV... też Nowy dzień z Polsat News. Jednak potem tak o jakiejś 6:50 poszłem na dół do swoich znajomych i powoli zacząłem pakować swoje rzeczy, w tym koszulki, jedzonko zapakowane, kilka małych butelek Coca-Coli, a nawet chusteczki czy też przenośny odbiornik radiowy. Zapakowaliśmy torby do dużego czerwonego samochodu (bagażnik też duży był), i wyruszaliśmy w drogę. Kierunkiem drogi był pewnie Poznań. Akurat było radio włączone, 107,5 MHz, i to było Radio ZET, ale... w RDS było "ZET NET", a sama stacja grała i piosenki synthpopowe i hiphopowe i rockowe. Nie było dżingli, poza jednym który usłyszałem - lektor mówiący "Radio ZET i Radio Netka łączą się! Jak wyjdzie? Usłyszysz 15 sierpnia!". Wtedy był 7 sierpnia akurat. Jednak w pewnym momencie przełączono się na różne stacje. Akurat byliśmy w okolicach Warszawy i nawet nieźle stacje odbierały. Maryja ze mszą, Radio Orient (91,0, aż pomyślałem "gdzie RMF?") i piosenka kurde BLACKPINK, PR1 (92,0) i polityczne gadanko, Radio Vidmo (94,0) i tam leciała rozmowa z Mandziem i Kolegą Ignacym, RMF FM (ufff, 95,8) i grała piosenka Chylińskiej, Inforadio (97,7) i serwis informacyjny, i zatrzymano się na PR3 lecącym na 98,8. RDS nie był dynamiczny, to była jedna klatka "PR III", leciały różne przeboje Pink Floyd. Akurat przed 8:00 prowadzący powiedział "To był poranek z Pink Floyd w Zapraszamy do Trójki, kolejny poranek z gwiazdą już jutro". No i sygnał czasu, dżingiel Serwisu Trójki sprzed 2002 i były podawane różne informacje, ale były też troszeczkę dziwne w tym nawet... wybuch bomby atomowej w Moskwie na Kremlu (co wręcz było tematem nr 1!) czy też wyemigrowanie wicemarszałek Sejmu z Polski. No i pogoda, temperatury od 21 do 28 stopni, ale zapowiadano gwałtowne opady deszczu i gradu. W trakcie dżingla PR3 z lat 90-tych przełączono się na inną stację. I to jaką - Radio Złota Warszawa na 100,1. Początkowo myślałem że to coś a'la Złote Przeboje, ale jednak nie - radio grało sporo utworów tanecznych, nawet tych współczesnych klubowych. Jednak odbiór zaczął trochę zamilknąć, przełączono się na 102,4 i... grało Autoradio. Ogółem było to radio dosyć informacyjne, gdyż podawało spooooro informacji drogowych, nawet były telefony od słuchaczy, dżingle mówione typu "Szerokiej drogi życzy Autoradio" czy też trochę lekkiej, przyjemnej dla kierowcy muzyki. Dosyć długo było włączone to radio, i to nawet mocny sygnał miało zresztą. Ale już w okolicach między Łowiczem a Zgierzem radio przestało dobrze odbierać... Znowu przeszukiwano stacje, ale co głupsze - pojawiła się Policja FM i to nawet dublowana na różnych częstotliwościach, które miały różną jakość odbioru! Najlepiej odbierała Policja na 93,5, czyli tam gdzie kurde RMF powinien być. Stacja nadawała różne komunikaty dotyczące odnalezienia zwłok, przestępców czy też ciągłe informacje o stanie epidemii, zaginionych, archiwalnych sprawcach, większość ich była nawet ciągle powtarzana. Za to na 97,4 emitowane były próby telefoniczne, usłyszałem rozmowę jakiegoś mężczyzny z... jakąś dziewczyną, i chciał, żeby ona się z nim umówiła na randkę. Zabrzmiało wręcz romantycznie, mimo lekkiego szumu w tle. A poza tym były nawet i normalne stacje z Łodzi, czyli Radio ZET, Parada, Radio Łódź, PR1, a nawet była jedna ciekawa stacja na 101,5. Radio Nowa Fala, grało oczywiście piosenki takie jak zwykle bywają na antenie RMF FM, ale dżingle były dużo inne. Jednak już w samym Zgierzu spotkałem płatny wstęp na autostradę, musieliśmy zapłacić 20 zł. Zatrzymaliśmy się na Radiu Łódź, akurat leciał program publicystyczny o bezpiecznych wakacjach nad jeziorem. Jechaliśmy po autostradzie, i nagle znowu kolejna bramka, tym razem aż 35 zł do zapłaty. Co za pech. Tym czasem udało mi się znaleźć w jakiejś torbie atlas drogowy. Były drogi takie jak zwykle, jednak na dole można było spotkać wykaz stacji radiowych ;-) W Poznaniu można było odbierać:
PR1 - 96,4 (zamiana z PR3)
PR2 - 89,1
PR3 - 91,5 i 92,3
Radio Merkury - 100,9
Radio Kreml - 97,0 (jakaś stacja chwaląca rosyjskie władze??)
RMI FM - 94,6 (tak, zamiast RMF było RMI)
Radio Maryja - 106,8
Woodstock FM - 103,4 i 105,4 (hmmm... festiwalowe, mimo że Pol'and'Rock się zakończyło)
Radio Złoty Poznań - 88,4 (nazwa brzmi podobnie do tej Złotej Warszawy)
Radio SK-P (tak było podpisane) - 104,7
Nagle już jestem w woj.wielkopolskim, ale dalej te cholerne bramki, tym razem 43 zł i 50 groszy, a przed samym Koninem była jeszcze jedna, za którą zapłaciłem... 70 zł! Sprawdziłem wykaz stacji odbierających w Koninie w moim atlasie drogowym. Niestety, klątwa dalej trwała:
Policja FM - 87,7, 98,9, 105,1 i 107,1!
Szczęście, że to nie była jedyna stacja. PR1 Merkury na 103,3 jeszcze było, tak, tak było podpisane. Ten wykaz napisał pewnie ktoś niemądry z tego co się domyśliłem.
Nagle przewracając kartki... były już normalne częstotliwości z Żółwieńca, ale jakieś pomieszane. Bo RMF zamieniło się z Zetką, PR1 z PR3, a Radio Maryja nadawała na 108,2 (błąd). Radia Merkury nie było, a miało być bo z tego obiektu też nadaje. Jednak jadącym w drodze nudziło się trochę i postanowiono jednak włączyć zamiast zwykłego radia playlistę piosenek. Były różne piosenki disco polo, było z parę j-popowych, nawet były jakieś fajne piosenki synthwave'owe i dubstepy różne. O jeju. Jednak komuś się znudziło i przełączono się na zwykłe radio, a dokładniej na częstotliwość 93,0. Grało "RADIO S", i co ciekawe, leciały też różne dubstepowe piosenki, nawet remixy znanych piosenek, a co więcej, nawet je zmiksowano! Czasami w kilku piosenkach pojawiła się... nazwa stacji, jakby to był taki ukryty przekaz dla słuchaczy. I po kilkunastu piosenkach pojawił się blok reklamowy, ale co dziwne, reklamy też były zmiksowanie połączone między sobą! Oczywiście były to różne lokalne poznańskie reklamy, czy też nawet reklama MediaMarkt z Mieszkiem z Grupy Operacyjnej (dobrze że nie z Zenkiem) lub reklama środka na senność. I leciały wiadomości, również o wybuchu w Moskwie, i to nawet tylko o wybuchu w Moskwie! Jedynie jedna wzmianka o zawaleniu jednego bloku w Kaliszu. Pogoda, też ciepłe temperatury, i to jak ciepłe - 39 stopni w Poznaniu! I pasmo trwało dalej, dalej jakieś remixy, mixy. Gdzieś około 11:00, powoli dotarliśmy do celu, i już byliśmy przy zakwaterowaniu, w sensie przy naszym tymczasowym mieszkaniu. To był dom czyiś, nawet ładny był, rozpakowaliśmy się, przeniesliśmy to co wzięliśmy ze sobą do domu, i już się do tego domu dotarliśmy. Mieszkała tam taka fajna rodzina, ciotka jakaś, dwie nastoletnie dziewczyny, młody chłopak i starszy ode mnie jakiś brat. Dom był naprawdę ciekawie zaaranżowany, szczególnie, że nawet kuchnia była połączona z ogromnym salonem. Był nawet telewizor. Panoramiczny, plazmowy, nie dziwię się że troszkę duży jak na duuży salon (stał na szklanej półce). Włączyłem go z ciekawości. Nie dość, że odbierał DVB-T, to jeszcze odbierał tylko jeden multipleks! Właściwie odbierało więcej, ale tylko ten jeden multipleks był niekodowany. W interfejsie tunera wbudowanego w telewizor miałem nawet informację w jakim multipleksie dostępny jest dany kanał. Tak przedstawiała się lista:
MUX1 (jedyny niekodowany w całości multipleks przypominam) - TVP 1, TVP 2, TVP 3 Poznań, Polsat, TVN Zachód, TV 4 ES (tak były te stacje podpisane), WTK
MUX2 - TN Puls, TN Puls 2, RTK, Kanał 7, Polsat 2 Info
MUX3 - TV Polonia (co ciekawe, kanał niekodowany, dalsza reszta już kodowana), Tele 5, HBO, TV Swarzędz, 24G, TVP Kultura
MUX4 - CANAL+, CANAL+ Żółty, CANAL+ Czerwony, CANAL+ Niebieski, CANAL+ Zielony, CANAL+ Informacje
Jedynka emitowała jakiś fajny serial o Małyszu, Dwójka powtórkę M jak miłość, Trójka oczywiście Kurier (wszystkie te stacje miały logo obecne), Polsat emitował Pokemony (logo z 2004-2005), TVN miał Dzień dobry Extra, TV4 jakieś teledyski, a WTK po prostu emitował różne informacje z miasta i regionu (obecna grafika ekranowa). I w przypadku TV4 to jest o tyle ciekawa sprawa, że oprócz loga ekranowego sprzed 2006, w prawym górnym rogu było jeszcze takie logo - czerwony ptaszek, a obok biały napis ES. I te teledyski różne to nie był żaden program muzyczny, po prostu zbiór różnych teledysków, bez żadnych wejść prezenterskich. Jednak po kilkunastu teledyskach nagle pojawił się czarny ekran. Przez kilka sekund. Potem dżingiel reklamowy z lat 2000-2004, ale... po nim też czarny ekran! Logo Czwórki zniknęło, ale dalej widniało logo ES. Nagle po kilkunastu sekundach włączyła się jakaś reklama, i to nie od początku. Reklamy oczywiście były normalne, ale zapamiętałem reklamę MediaMarkt z Mieszkiem z Grupy Operacyjnej, tyle że tym razem w wersji telewizyjnej. Spodobała mi się. Blok reklamowy się kończy i zaczynają się... Pokemony. Logo ES nie było ani razu wyłączone, za to włączono już na sam początek serialu logo TV4. Przełączyłem się po kilku minutach odcinka na TV Polonia. Było niekodowane, więc mogłem oglądać. Jednak odbiór śnieżył, ale obraz był dobrze widoczny, dźwięk też dobrze słyszalny. Logo też obecne, ale trochę większe, i co ciekawe, leciały Wiadomości o 12:00. I to w studiu z lat 2002-2004. Tam też w większości było o wybuchu bomby w Moskwie, ale była też wiadomość o... kolejnym wybuchu, tyle że w okolicach Grodna na Białorusi! Pogoda, mapki takie jak po 2004. I tyłówka, też z 2002, ale muzyka była z 2001. Nagle... pojawił się od razu Agrobiznes w oprawie przed 2009 rokiem (niebieska wersja). Prowadził w studiu wirtualnym podobnym do obecnego Bogdan Sawicki, ale... łysy. Skutek choróbska :D Był materiał o wysoko rosnącej kukurydzy, akurat na polu w okolicach Chodzieża! Czyli tam gdzie jest Wielkopolska! Także były różne materiały, z których już mało co pamiętam, nawet był przegląd wiadomości z zagranicy. Potem indeksy WIG20 rosnące, upadek wycenionego przez NBP dolara, euro i franka, jedynie wzrost funta. Koniec Agrobiznesu. Pojawia się zapowiedź "Miami z Jagielskim" które będzie o późnej nocy w sobotę, w oprawie z lat 2003-2007. Kolejna zapowiedź, tym razem "Kraina podludzi" puszczona gdzieś popołudniu we wtorek (15:30 chyba). Co więcej, w trakcie niego zniknęło nie wiedzieć czemu logo ekranowe Polonii. No i znowu zapowiedź, ale "Plebanii". W trakcie niej przełączyłem na WTK. Reklamy imprezy disco polo w Gnieźnie, autoryzowanego dilera Seata w Poznaniu, czy też Radia Emaus. Po reklamach zaczął się Puls dnia. Co więcej, w oprawie z lat 2008-2018, mimo że była obecna grafika ekranowa WTK. Tu tematem nr 1 też był wybuch bomby w Moskwie, ale potem już były normalne informacje z Wielkopolski, np. było o planowanym remoncie drogi krajowej w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie serwisu, wyłączyłem telewizor. Postanowiłem się położyć w sypialni na fajnym łóżku. Sen w śnie, chociaż miałem i tak otwarte oczy :D I potem wstałem, wołali mnie na obiad. Dosyć smaczne spaghetti bolognese było, na takim duuuużym talerzu, i to z rozpuszczonym serem i kawałkami kiełbasy. Powiedziałem znajomym, że bardzo to smakuje. Włączona na telewizorze była Jedynka, dopisek "STEREO" jeszcze, leciał latynoski serial trochę podobny do Esmeraldy. Co ciekawe, na żadnym z kanałów nie było emitowanych oznaczeń wiekowych. Prosiłem o dokładkę spaghetti (w sumie parę innych osób też :) ), więc znowu jadłem, jednak było duuuuuuużo więcej sera. Sos pomidorowy z mięskiem to już normalnie tak mocno smakował, że nie bez powodu chciałem zasmakować więcej. Zjadłem cały makaron i postanowiłem, że znajomi odłożą mi go na duuużo później. Serial na Jedynce leciał, ale jak już się kończył, wyłączono telewizor. Znajomi planowali wypad na miasto ze mną, więc spokojnie poszłem z nimi. Same ulice Poznania mimo zwykłych dróg, były totalne ozdobione... różnymi starymi kamienicami, domami. To w sumie prawie tak jakbym był na poznańskim Rynku. Poszliśmy do sklepu. Co ciekawe, do Leader Price. Spoooro różnych towarów było, normalnie tak jak w Lidlu, nawet był kiosk z czasopismami, mały, ale jednak. Kupiłem z niego Głos Wielkopolski oraz... Tele Wielkopolanin z okładką podobną do Tele Tygodnia (napis tytułowy również podobny). Oprócz tego sporo zapasów narobiliśmy, np. płatki (Cini Minis), chipsy o smaku ketchupu czy nawet ciepłe bułki. Wróciliśmy do domu, odpakowaliśmy zakupy. Wsadziłem kilka butelek coli do lodówki w kuchni. Postanowiłem przejrzeć tego Tele Wielkopolanina (program od 3 do 9 sierpnia... 2010, jakiś błąd w druku czy co). Nie dość, że jego okładka wyglądała jak TT, to nawet w środku również tak było! Najbardziej zapamiętałem układ dwóch pierwszych stron (te wymienione stacje miały loga z 2003, poza TV4 który miał logo wspominanej wcześniej stacji ES tyle że z czarnym napisem):
Str.1: TVP 1, TVP 2, POLSAT
Str.2: TVN, TV 4, TVP 3 Poznań
I dalsze strony już wyglądały identycznie jak w Tele Tygodniu, z pewnymi różnicami (np. TVP 3 Bydgoszcz, WTK czy Siedem tam były, i jeszcze zapamiętałem to że nad programem Polsatu 2 widniało co dziwne logo stacji z 1997, podobnie było w przypadku WTK gdzie było to stare żółte logo, nad programem Siedem było logo TVN7 z 2002). Całości listingu aż tak dobrze nie pamiętam. Potem siedziałem se spokojnie na sofie, ale gdzieś w trakcie siedzenia się spociłem mocno, poszłem do łazienki, rozebrałem się, kąpałem się pod prysznicem i w sumie... w tym momencie to opowiadanie jednak się skończyło.

Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Zasłużeni dla społeczeństwa
Lokalizacja: Ciachoogród (CL) / Memowo (WT) / Trójmiasto (PL) / Kwas City (KW)
    Windows 10 Chrome

Post autor: Ciachoowsky »

Znalazłem się w moim pokoju. Wskakuję na łóżko, włączam moją Bravię i dekoder Platformy Canal+. Postanowiłem przejrzeć stacje radiowe. Przełączałem je, a tu... :lol:
Oto, co spotkałem:
RMF FM - krążki memiczne typu „Moje miasto to Białystok” lub „Song for Denise”.
Radio Zet - turkopop z trybem earrape’u i bass boostem. Myślałem, że zostali zhakowani przez londyńskiego pirata - Radyo Umut.
PR1 - audycja gadana, gdzie dyskutowano o.... Twierdzeniu, że koronawirus nie istnieje.
PR3 - retransmisja internetowego Radia Nowy Świat, wszystko leciało normalnie.
RMF Maxxx - emitowano kilkugodzinne pasmo z muzyką hardstyle. Zatkało mnie... „Na dobre i na złe” w remixie frenchcore. :D
Antyradio - retransmisja radia pirackiego „Belial” spod Torunia, puszczali utwory zespołu „Butelka”, potem wleciał dżingiel „Antyradio Belial w Toruniu, 99 i 9 FM” i utwór biesiadny, dokładniej „Bal u weteranów”, albowiem wiedziałem, że Belial puszczał szlagiery, żeby nie było słuchaczom depresyjnie.
TOK FM - zaczęto emitować rodem z litewskiego Žiniu Radijas program Radia Wolna Europa, ale nie dla wolności słowa. Jednak doszło do awarii - powtarzano w kółko komunikat: „This is Radio Free Europe, Radio Liberty. Praha. *pisk*”.
RMF Classic - zatkało mnie, stacja była w dekoderze podpisana jako „RMF Classic”, a moim uszom ukazuje się węgierski rock. Po chwili usłyszałem dżingiel „Radio Orban”. Czyżby to była stacja wspierająca węgierskie władze?
PR24 - obrady Sejmu, gdzie dyskutowano o... Delegalizacji mięsa (WTF?).
PR2 - audycja „Orient Express”, a w niej... Afrykańska muzyka ludowa, gdzie, z tego, co przetłumaczyła pewna strona internetowa, śpiewali o wpływie przyprawy curry na napisanie egzaminy maturalnego (LMAO).
Muzo.FM - program biznesowy, gdzie podawano... Ceny za przyprawy do kebabów (WTF?).
Złote Przeboje - modlitwy... Do mnie. Tak, ciachistyczne. Radio zostało przejęte przez opozycję z Polskiej Partii Uczciwości, gdzie nie tylko byli ludzie z serialowych Wilkowyj, ale też i mój kolega - Paweł W. vel elpazdano, który dowodził opozycją Trzmielową.
Radio Pogoda - koncert utworów z 20-lecia międzywojennego.
Meloradio - blues. Wykonywany przez... Higienistkę. :o
Rock Radio - tak jak na Anty, retransmisja Beliala.
Chillizet - odgłosy morza. :o
PR4 - składanka 50 Centa. Leciało „In the club”.
Dalej znalazłem stacje radiowe RMF ON, jednak one były takie same - puszczano śląskie szlagiery.
Następnie były stacje z tuby.FM, jednak zamiast TOK FM drugiego, moje uszy usłyszały „Radio Kreml”, o którym wspomniał K03a - tak, stacja ta była prorosyjska i faworyzowała Putina. Na reszcie emitowano ton 1000 Hz.
Stacje internetowe Zetki były kompletnie nieaktywne.
W końcu - stacje lokalne. :D
Stacje akademickie (Akadera, 2 Centra, Kampus, Luz i Index) nadawały hip-hop pokroju Kaliber 44 lub Paktofonika.
PR Białystok - audycja w języku litewskim, gdzie rozmawiano o Suwałkach, Sejnach, a nawet Augustowie i Lipsku. Później puszczono rap „užaginta Lietuvoje”, czyli „made in LT”.
Radio Bielsko - „Żyje się raz” zespołu górali „Baciary”. Nie było niedzieli, ale ktoś musiał się dobrać do studia...
ArtRadio - rozmowy o kopalni w Turoszowie.
PR PiK - koncert piosenki cygańskiej z amfiteatru w Ciechocinku, audio niczym 48 kbps.
Stacje katolickie (oprócz Radia Maryja), które tam były, emitowały... Radio Watykańskie, na niektórych koszmarne audio.
1080 AM - fonia TVP Polonia, gdzie emitowano „Studio Wschód” o 200-letniej polskiej szkole we Lwowie.
Weekend FM - muzyka „umcy umcy”, którą przerwały pozdrowienia od... Piotra W. z Krapkowic.
Radio Jura - Kuzyn Zenka, dokładniej „Disco rollo”. Potem prowadzący zaczął mówić o Zagłębiu Frytkowym w Częstochowie.
TPS - „Zołza” Jokera, kawałek znany mi z Polo TV.
PR Gdańsk - „Mój tata kupił kòza”, czyli kaszubskie disco. Do tego - było przemielone na hardstyle.
Radio Fest - „Wodzionka”. :o Potem jakaś reklama mieszkań w Bytomiu.
Radio Plus Gorzów Wlkp. - ton 1000 Hz.
Muzyczne Radio - DMC, leciało „Twoja stara 2” MADDa.
Radio Centrum - rozmowy o przebudowie drogi krajowej między Koninem a Ostrowem.
Antyradio śląskie - tutaj już nie Belial, a fonia TVS (TSOOO!?).
PR Katowice - program gadany, gdzie mówiła jakaś pani podobna z głosu do Stanisławy Ryster. Rozmawiała z pewnym naukowcem o wpływie 5G na ludzi.
Park FM - „Skrzypeczki”, następnie modlitwy ciachistyczne nadawane ze świątyni w Namysłowie.
Radio Sud - śląskie szlagiery łączone z disco polo (nawet usłyszałem dźwiękową wstawkę z LSŚ). Potem reklama stacji kontroli pojazdów w Kępnie, na uboczu trasy Wrocław-Warszawa.
Radio FaMa Kielce - „Rahela” zespołu Enej, potem dżingiel „Niech Cię porwie, niech poniesie”.
Radio Kołobrzeg - odgłosy morza, tak jak na Chillizecie.
PR Koszalin - utwory z czasów PRL-u, np. Edwarda Hulewicza lub Maanam.
PR Kraków - góralskie disco polo.
Radiofonia - wiadomości z RMF-u.
Radio Trendy - informacje regionalne dla Krosna, Jasła, Sanoku, Ustrzyk Dolnych, Leska, Rymanowa, Iwonicza-Zdroju.
Ale!RADIO - ton 1000 Hz.
Radio Q - koniec serwisu informacyjnego, puszczono „Policemana” Jamala.
Radio Leliwa - „Andrzej, łajdaku” od Daj To Głośniej.
Radio Elka - serwis informacyjny, gdzie mówili o tym, jak koronawirus zabił... Artystów występujących na ostatnich festiwalach rockowych w Jarocinie.
Radio Freee - retransmisja Radia Lublin z koncertem Beaty Kozidrak.
Radio Parada - utwory dance typu "Vive la vida" Gusanito.
PR Łódź - rozmowy o budowie zachodniej obwodnicy. Łodzi. W ciągu drogi S14.
Radio.KMY.pl - Baciary "Bieszczady".
Radio ONY - hymn Euro 2012, później "Prawy do lewego". Muzykę przerwał wokalny dżingiel.
Radio 7 - "Mercedesy" Zenka, później "Tego się słucha! Radio 7!" (wokalne :P) i nowa wersja "Wolności" Marcina Millera.
Radio Nakło - reklamy lokalne. Potem poleciał... VJ Dominion! :o
PR Olsztyn - audycja po niemiecku. Następnie poleciał szybki dżingiel rozgłośni i Ed Sheeran.
UWM FM - ton 1000 Hz.
PR Opole - tak jak w Radiu Olsztyn, program w j. niemieckim, padły nazwy geograficzne: Oppeln, Leobschutz, Kreuzberg.
Reszta stacji miała ton 1000 Hz, ale nie wszystkie, wymienię te pozostałe.
MC Radio - Rychu Peja leciał, dokładniej "Reprezentuję biedę".
Vanessa FM - śląskie szlagiery przerobione na hardstyle.
Radio 90 i Radio GRA Toruń - Don Diablo, na Grze padł dżingiel.
Bercik Silesia - "Ło ty pierona" zespołu Feet, później "Takie auto" B.A.R.
Radio Starogard - jakieś disco polo po kociewsku.
Wasze Radio FM - "Sąsiadka" Toples, później dżingiel i reklamy dla Pałuk.
Planeta FM - VJ Dominion.
Radio Kolor - "Caramelldansen" (CZO!?).
Radio Kaszebe - "B4Weekend". Z pozdrowieniami od... Michała spod Kuźni Raciborskiej.
Radio Znad Willi - reklamy.
Następnie wyłączyłem dekoder, jak i telewizor, a znalazłem przy sobie... Atlas drogowy, świeżutki, ze wszystkimi planowanymi drogami i planami ważniejszych miast, a do tego.. na górze i na dole były okienka z lokalnymi częstotliwościami stacji radiowych. Otworzyłem na regionie Gdańska i wyglądało to tak:
Radio Plus - 101,7
Radio Gdańsk - 103,7 | 102 | 106
RMF Maxxx - 96,4 | 91,5 | 106,7
Radio Eska - 94,6 | 90,7 | 94,1
Radio Kaszebe - 92,3 | 90,1 | 94,9 | 98,9 | 106,1
Radio Głos - 91,4 | 94,2 | 97,1
Radio Starogard - 89,8
Radio Tczew - 100,8
Norda FM - 88
Radio Malbork - 90,4
Radio Złote Przeboje (co ciekawe, był nawet znaczek Trefla) - 103 | 99,2
CIACH!
Слава Україні та Польщі, всім героям слава!

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Jakby mi się coś śniło. Aha!
4 września 2020 roku, popołudnie. Wracam ze szkoły, odrabiam matematykę i wchodzę na stronę Poplisty, bo interesuję się listami przebojów. I widzę tam piosenki rzadko spotykane w radiach, nawet choćby https://youtu.be/E5jflDYKuGo którego nigdy nie słyszałem, tylko 5-6 utworów się zgadzało z rzeczywistością (np. Lovefool, o dziwo Dynamite - nadal nie lubię utworu, czy sami wiecie co). Zaczęły spadać gwiazdy (o 17?) i włączyłem TV. W Polsacie na spokojnie dało się oglądać Gliniarzy, ale w dekoderze miałem coś takiego jak tryb ciemny, który powodował że... akcja w dzień dzieje się w porze nocnej. można było też ustawić tryb jasny i dopiero było ciekawie. Jak 5 razy wziąłem jasny, to usłyszałem krzyk pterodaktyla przesterowany, i jeszcze telewizor zaczął mi oczy wypalać na ten czas dźwięku. Chciałem przetestować ciemny tryb kilka razy i... nawet logotypy kanałów zaczęły zmieniać się w ten ciemny tryb. Nawet Słońce Polsatu zmieniło się w półksiężyc. Reklamy też wtedy były ciekawe w obu trybach. Poszedłem sprawdzić teletekst - i tu jednak żaden z trybów nie działał. Co więcej, nic się nie zmieniło, nie ma dziwastw typu twarze Sailor Moon, wysokie nogi czy programy z kreskówkami i dziwnymi pozycjami (do teletekstowych takich sytuacji zapraszam na posty na stronach 1-2). Na TV4 logo wyglądało jakby było trochę żałobne, a do tego oznaczenia wiekowe stały się... neonowe, i bardziej denerwowały. Wtedy Pamiętniki z wakacji były. Na TVP1 i TVP2 efekt trybu ciemnego nie działał, jedynie zmieniał lekko na negatyw TVP2. Na Polsat News pasek oraz obszar logo były na ciemno/czarno, jak w Discordzie. Polsat 2 - podobnie jak Polsat, tyle że tam była powtórka Sekretów rodziny i o dziwo noc zmieniła się... na biało (wtf, co to za barwy). Dalej TVN7 i TVN również miały taki jakby efekt ciemny, ale to dotyczył jedynie dżingli, bo seriale i logo były bez zmian. Wchodząc w CP GO trafiłem na naprawdę megaciemny tryb. Wszystko oprócz napisów to było czarne tło - nawet miniatury były czarne. Zaczęło mnie to dziwić. O dziwo, w pokoju miałem dekoder HD5500s, którego od 2016 nie używam - włączam... interfejs dostał tryb... jasny. Był w kolorach jasnopomarańczowych, ale za to kolejność programów się posypała bo ostatnio włączałem go w 2016. Zamiast Polsat Games pisało "TEST_2", a zamiast TVN Style był napis "rjeirejiejfejif" (WTF). Aż w końcu była godzina 17:25 i poszedłem sprawdzić YouTube'a, i zobaczyłem z satkuriera nagranie ciemnego i jasnego trybu w dekoderach Cyfrowego Polsatu. I nawet można było ustawić własny motyw - widziałem tam fioletowe delfiny z pewnego teledysku (dalej wiecie jakiego, nie będę pisał bo 3/5 community wie), oraz nowy wygaszacz ekranu - wyglądał jak wizualizacja w Winampie, ale już tym nie chciałem się bawić, bo... znalazłem kolejne nagrania z telewizji. Pierwszy to był TVN bodajże z lata 1998 roku. Nagrano tam Pogodę z mapami jak w 2002 roku, co ciekawe... mapa była większa o Lwów, Wilno, oraz pokazywała.... autostrady. Była nawet tam pogoda dla kierowców. A potem teledysk Boom Boom Boom Boom (został wycięty po dwóch sekundach), ident Wkrótce i zapowiedź... Takeshi's Castle. Tak. Ten program w TVN. A potem po idencie Wkrótce w TVN znowu ten sam ident, po którym znowu był ten ident. Ale zamiast kolejnej powtórki tego dżingla rozpoczęła się emisja telenoweli, zamiast jakiegoś programu TVNu. Znalazłem też ciekawe urywki z TV z 2019 roku. Zapytacie, dlaczego ciekawe? Gdyż to były zapowiedzi z TVNu emitowane w trakcie Nic straconego. Na początku Harry Potter w piątek o 9:40 (wtf?), potem zapowiedź Amiibo Lubię To [WTF??], potem Star Butterfly ale ona miała możliwość pełnej elastyczności, podobno mówiła że bez końca może się ciągnąć. Później tyłówka Programatora z niespodzianką, bo była ona trochę dłuższa, pokazywała... podziękowania dla Reeboka. Po chwili programator z HGTV i widzimy zapowiedź Nasz Nowy Dom (ale to program w Polsacie), a później shorty z Miraculum do rozpoczęcia nadawania, ale po rozpoczęciu rozpoczął się skok na TVP3 i tam pokazywano Rafała Trzaskowskiego w śmiesznej kurtce, mówił co i jak w Warszawie, a potem na koniec powiedział "szejm on ju" i se zniknął. Później materiał o stajni w okolicach Wałbrzycha i mamy dwa fragmenty bloków reklamowych i Gry małżeńskie z Polsat Cafe. Po Grach małżeńskich leci ident, ale znowu jest emitowany ident, i znowu ident. Nagle widzę... parodię Dory (Mad?) i tak, to jest pasmo muzyczne. Niestety po 25 sekundach upadło nagranie bo pojawiła się plansza z Cyfrowego Polsatu "Karta nieaktywowana" (WTF? Echostar SD w 2019). Jest jakaś 18 to chcę obejrzeć Jaka to melodia i niespodzianka... pojawia się oczywiście znany wam utwór Duy Lipy w wykonaniu... Brzozowskiego (shit, znowu będzie jak z I'm blue), a następnie reszta rundy 3. Pamiętam że tam jeszcze były utwory jak ident Polonii 1, czołówka Rączki gotuje, Wodzionka czy Stare Wilki 7. W finale wyglądało to tak z nutami:
1) Ava Max - So Am I
2) nie wiem dlaczego gwizdanie Brzozowskiego ale gościu powiedział "Life is a highway" i przejebał, ale poprawił na "gwizd" (XD)
3) sznukwave :heart:
4) Bierz co chcesz z reklamy Eurobank
5) Baka Mitai
6) All Star ze Shreka
7) ident TV Puls z 2020
8) Nie z tej ziemi
Ostatecznie wygrał mając dwie sekundy w zapasie ale ta melodia gdy się wygrywała była przesterowana i poleciała... dwa razy. Brzozowski pogratulował a na koniec zatańczyli do Ponponpon (co to jest?), były napisy końcowe, ident na koniec programu rozrywkowego TVP, 3 minuty czarnego tła... i po śnie.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Najwyższa pora na kolejną, bardzo ciekawą historię ;-)

Śniło mi się, że jestem... na łóżku, tak gdzieś w okolicach 13:00. Już ubrany, po prostu pewnie chciałem poleżeć spokojnie. Aż tu nagle ktoś mnie wołał, założyłem buty i wyszłem z domu. Wszedłem do fajnego, szerokiego, błyszczącego samochodu, który przypominał trochę Toyotę Aygo. Ktoś włączył... muzykę. Nie radio, tylko zwykła playlista z płyty zawierająca... piosenki j-popowe. Tak, sam j-pop. Jazda trwała z jakieś kilka minut, i potem... dotarliśmy do celu. Którym był McDonald's. Zamówiłem Big Maca, frytki i colę. No i czekałem w kolejce, otrzymałem zamówienie. Ogółem żadnych dziwactw tu nie było, poza dużą colą, która... smakowała jak sorbet o smaku coli. Wyjechaliśmy do domu, playlista była już inna bo to były ciekawe bity EDM, ale w pewnym momencie... zaczęły one szumić tak jak na falach radiowych więc postanowiono parę minut przed dotarciem do domu wyłączyć. I wróciłem do domu. Jako iż mi się nudziło, postanowiłem włączyć sobie TV. Był dekoder nc+, ten stary dobry mediabox+. Miałem włączony Nickelodeon. Akurat leciał SpongeBob, mój ulubiony. Jednak logo Nickelodeon było w prawym górnym rogu, i nawet nie było żadnego oznaczenia. W międzyczasie z ciekawości włączyłem TXT. Jak widać, zadziałało nawet, bo włączył się teletekst Nicka bardzo podobny do tego mojego projektu z 2018, tyle że zamiast żółtego koloru był czerwony. Jako iż nie miałem zbytnio czasu żeby przejrzeć większość teletekstu, zajrzałem tylko w program TV. Dzisiejsza ramówka była wręcz zapełniona SpongeBobem po brzegi. I to do godziny 20:00, kiedy pojawiły się ciekawe pozycje: "Programy regionalne", dwa odcinki "iCarly", dwa odcinki "Zoey 101" i "Zakończenie dnia". A pomiędzy odcinkami SpongeBoba nie było nawet żadnej przerwy, od razu pojawił się kolejny odcinek, i każdy rozpoczynał się czołówką. Jako iż te odcinki widziałem już kilkadziesiąt razy, skakałem po kanałach. I tu trochę zaczęło się robić dziwnie. Bo Nickelodeon miałem na pozycji nie 100, a pozycji 1! (pewnie to była jakaś dziwna lista ulubionych) Potem był NickToons, który... nie miał EPG, i miał logo stacji na błękitnym tle a pod nim podpis "DZIŚ DZIEŃ ZABAWY". W tle była istna cisza. Pozycja 3 i Cartoon Network. Tu już mnie mocno zaskoczyli, bo kanał miał jako logo ekranowe tę starą dobrą szachownicę, miał EPG, a z jego wynikało, że... emitowali równie dobre stare kreskówki! Wtedy leciały Atomówki, te klasyczne. Obejrzałem odcinek do końca. Dżingiel "Za chwilę" Johnny Bravo, ale... w oprawie 2002-2006! I potem tak od razu reklamy, w trakcie nich przełączyłem na kolejny kanał. Disney XD - i chyba miał przerwę techniczną, bo nie ma EPG, i nie ma emisji - są kolorowe pasy. Na pozycji nie 5, a 7 zauważyłem dosyć ciekawy kanał. Nie było w ogóle EPG, a nazwa... "DISNEY_TEST". A co leciało tam? W kółko mnóstwo identów "You're watching Disney Channel". Były z Miley Cyrus, Seleną Gomez, były też z Zendayą, czy też z innymi różnymi gwiazdami Disneya, ale były nawet i te własne - zauważyłem konkretniej trzy identy. Z Julią Wieniawą, Wojciechem Jagielskim (to on ma swój talk-show na Disney Channel?), oraz jeden odkopany z czasów "Do dzwonka", z Justyną Bojczuk. Znudziło mi się jednak i przełączyłem na pozycję... 5. Tak jakby mnie dziwnie cofnęło. Kanał podpisany jako "UWUWUWU". Też bez EPG. Nic nie nadawał, czarny ekran. I nagle przełączyłem na pozycję 11. Tam była Jedynka, tak, ta polska Jedynka, TVP1. Jednak tu już dziwactwo - to była tak naprawdę retransmisja Nickelodeona, z dodanym logiem TVP1, tyle że w lewym górnym rogu. I co głupsze, z napisem "NA ŻYWO", który nie wiedzieć czemu mrugał. I nagle trzy minuty później napis znikł. Jednak po kilku sekundach wrócił... jako oddzielny dopisek, trafił na miejsce pod logiem Nicka. Pozycja 12, i Dwójka. Logo Dwójki we właściwym miejscu, ale był niebieski zegar TVP. Co ciekawe, w 16:9. Warto dodać, że zarówno loga TVP1, jak i TVP2 były trochę większe jak w wersji SD, i nie zawierały znaczka HD. Dwie minuty i... pojawia się tak jakby program dnia. Tak jakby, bo tak naprawdę leci samo tło z oprawy 2007-2009, nie ma żadnych napisów. I tak sobie tło zapętlone leciało z 5 minut. Pojawiła się stara czołówka M jak miłość, i przełączyłem. Od razu mignęła mi pozycja 15, na której był kanał "TVP 3 REGIONALNA". Czarny ekran, ale... po kilku sekundach pojawiło się logo TVP3. Bez nazwy miasta, niczego. Nic się nie działo. Ale po około półminuty, logo zniknęło. Co więcej zniknął też obraz, bo pojawił się podpis "BRAK SYGNAŁU". I na liście ulubionych od razu poszło na pozycję... 126, podpisaną jako "CP_1305279", bez EPG oczywiście. Leciał... w kółko długi ident Polsatu z #PRZYJAŹŃ, ten obecny. Ale muzyka była inna, bo bardzo podobna do identu Pulsu też obecnego, a Sanah (nie Kasia Moś) w tle śpiewała "POŁĄCZ TE EMOCJE, WYYJDZIEEEEE POOOOOOOOOOOLSAAAAAAAAAAAAT". Nagle po półtorej minuty obraz zgasł. Ale sygnał zgasł tylko na ułamek sekundy, pojawił się czarny ekran, z logiem ekranowym... Polsatu News w rogu, bardzo podobnym do zwykłego Polsatu, jakby jakaś zmiana była czy coś. Miksowali coś z tym logiem, dali na chwilę napis "na żywo", dali na chwilę napis "premiera", dali nawet na chwilę ozdobnik pod logiem "powtórka programu", a nawet na kilkanaście sekund pod logiem pojawił się czerwony prostokąt z napisem "PILNE". Dopiski zniknęły, zostało samo logo, nie testowano nawet oznaczeń wiekowych. Z ciekawości cofnąłem za pomocą pilota do pozycji 15. Leciała pauza z lat 2005-2006, ale... kolorystyka była jaśniejsza (tło białe), a napisy czarne. Przy okazji w trakcie pauzy znikło logo ekranowe. Kilkanaście sekund i... płynnie obraz przechodzi w pauzę TVP3 Warszawa z tej oprawy, oczywiście bez żadnych udziwnień. Jako iż dosyć długo leciała, przełączyłem na Nicka z powrotem i spokojnie oglądałem SpongeBoba. Nagle zasnąłem. Obudziłem się o... 19:53 (godzina wg dekodera), i leciał jeden z odcinków sezonu 12 SpongeBoba. Kilka minut czekałem, bo zawsze mnie ciekawiło, co się kryje pod tą pozycją "programy regionalne". O 19:58 odcinek się zakończył, nie było napisów końcowych ani plansz. Pojawił się czarny ekran z logiem ekranowym Nicka, ale był on tylko przez jakieś 12 sekund. Pojawiły się zapętlone identy Nickelodeon z oprawy 2016 (która nie pojawiła się w Polsce), w tle muzyka z pauzy Dwójki 2000-2005, jednocześnie w trakcie jednego z identów zniknęło także logo ekranowe. O punkt 20:00 nastąpiło zerwanie synchronizacji. Pojawiła się plansza Telewizji Wrocław z wrocławskim Ratuszem (ta z 2007). Leci spot Biura Reklamy, mówiący o tym, że jakaś jesienna promocja jest, teraz aż 60% taniej, polecamy serdecznie i zadzwoń. Blok reklamowy. Ale nie z dżinglem Nicka, a... z dżinglem reklamowym TVP3 z 2003 i do tego z muzyką dżingla reklamy P1 do 2010 w tle! I po reklamach. Pojawiają się Fakty w niebiesko-zielonej oprawie, prowadzi je Waldemar Chudziak. W rogu ciekawe logo ekranowe: cyfra 3 z loga TVP3, a obok napis "WROCŁAW". Oczywiście treści wiadomości już nie pamiętam, zatem od razu przejdźmy dalej. Wydanie Faktów trwało z ponad 20 minut, potem reklamy z tym samym dżinglem co wcześniej, właściwie... tylko jedna reklama, czegoś podobnego do ArtDomu (nie pamiętam nazwy), też rysunkowa i wesoła. I krótki serwis sportowy, też z czołówką w stylu wrocławskich Faktów z lat 2006-2007. Zapamiętałem tylko jeden news: "Kolejny konkurs świata w skokach narciarskich wygrał Adam Miłosz". I pojawia się od razu zapowiedź jakiegoś programu publicystycznego, który leciał o 20:45 pewnie jutro. Potem krótki ident TVP3 z 2003... też z muzyką z identu P1 z lat 2004-2010. Pojawia się plansza sponsorska jakiś lodów świderków. No i prognoza pogody, którą prowadził Marek Kocot. Rozśmieszyła mnie, bo normalnie był ubrany w piłkarski strój, i tak jak emocjonalny komentator sportowy mówił prognozę na noc i jutro, np. "OGROMNE STRZAŁY czekają na mieszkańców Wrocławia, bo tam zaświeci OGROMNA DAWKA GORĄCA, I GOOOOOL!". Co ciekawe, mimo że mapy były identyczne jak do 2016 roku, to jednak oprócz dolnośląskiego i opolskiego były także województwo lubuskie, część Wielkopolski z Kaliszem oraz nawet skrawek Czech! Podsumował sytuację Kocot takimi słowami: "Zatem kibicujcie jak możecie, życzę państwu cudownego słońca! I bawmy się! JUHUHUHUUUU!". No i prognoza pogody się kończy. Pojawia się długi ident TVP3 z tą samą muzyką co wcześniej (Polonia 1). Trzy zapowiedzi się trafiły, programów już nie pamiętam. No i po zapowiedzi ten sam ident. Pojawia się pauza TVP Wrocław z zegarem słonecznym, co ciekawe wersja 4:3 przycięta do 16:9. W pewnym momencie, logo "3 WROCŁAW" znika, ale potem wraca na ekran. Efekt zanikania do czarnego ekranu. I znowu zerwanie synchronizacji, nawet potrójne (piksele -> przeskok obrazu, pojawia się fonia -> jeszcze większy przeskok). Ta sama pauza Nickelodeon co wcześniej. Jednak ona jest znacznie dłużej, już bez loga ekranowego. Jednak zostaje przerwana i pojawia się niebieski zegar TVP, dokładnie ten sam który ujrzałem na Dwójce wcześniej, ale zamiast loga TVP jest kontur loga "nick". Pokazany jest tylko przez kilka sekund. Parę sekund czarnego ekranu i od początku rozpoczyna się znowu mix identów Nicka z muzyką pauzy TVP2. I o 20:30, obraz płynnie przechodzi w zlepek innych identów Nicka z ludźmi których oblewa zielony slime, z muzyką z pauzy TVP3 2005-2006. Pojawia się blok reklamowy, z dżinglem reklamowym TVP3 z 2007 ale zielonym i do tego w tle dźwięk dżingla reklamy TVP3 z 2005. Były tylko dwie reklamy: Megalu, tyle że lektorem był nie Knapik a Przemysław Babiarz, oraz reklama z ofertą sieci sklepów Społem, gdzie aż 69% taniej kosztował... zestaw czekoladowych benisów (hahahahahahah). No i po reklamach. Pojawia się... TELEWIZYJNY KURIER WARSZAAAAAAAA...wski oczywiście, czołówka z lat 1999-2002, jednym z tematów jest co dziwne, zanieszczyczenie Wisły przez współpracowników Rafała Trzaskowskiego. Nie wiem kto prowadził program, ale głos tego gościa był podobny do Marcina Włodarskiego, a studio serwisu też było identyczne jak w 2001 roku. W rogu już pomarańczowe logo ekranowe Nickelodeon, ale to było samo "nick". Bez żadnego dopisku. Zapamiętałem jeszcze ostatni temat w wydaniu - premiera jesiennej ramówki Nickelodeona, w której można zobaczyć m.in. Durne powieści, Wszystko to ("Śmiechobeka"/"All That" tyle że pod inną nazwą), czy też co najdziwniejsze - Świat według Cosmów. No i prowadzący się żegna, tematy dnia pod koniec i napisy końcowe. Pojawia się zapowiedź jakiegoś dokumentu, podpisana na belce jako "Wybuch Obamy bin Ladena, CZWARTEK 21:11". Od razu po zapowiedzi zaczyna się prognoza pogody, w oprawie z lat 90-tych, ale w tle muzyka z pogody białostockiej TV Jard. Mapki też były inne, trochę podobne do tych z 2008, i nawet była pogoda i dla Mazowsza, i dla Podlasia, i dla północnej części lubelskiego a nawet dla części Litwy i Białorusi. Tu co ciekawe zapowiadali wszędzie ogromne opady deszczu, a niekiedy także śnieg (szczególnie na Podlasiu, gdzie jutro w Białymstoku będzie... -23 stopnie, wtf). Kończy się pogoda, no i chyba pora już zakończyć pasmo lokalne, drugie już z rzędu w tym dniu. Gdyż pojawia się pauza... WOT-u, z muzyczką z pauzy z kolumną Zygmunta, i co ciekawe, jest to kolejna wersja pauzy ze słynnym wieżowcem. Tym razem sam wieżowiec jak i logo WOT-u były bardzo ale to bardzo neonowe i świetliste (kolorki takie różowo-żółto-cyjanowe), tło było bardzo ciemne ale widać było cień wspomnianej kolumny Zygmunta, a wyświetlone obrazki którymi były fragmenty różnych kreskówek (w tym chociażby SpongeBob czy nawet klasyczne Atomówki) świeciły tak jak coś w rodzaju okien bloku z zapalonym światłem w nocy. Wieżowiec kręcił się... dosyć dłuuuuuugo jak na koniec okienka lokalnego przystało. Z jakieś 2,5 minuty, po czym następuje płynne przejście w... czarny ekran (nawet logo "nick" zniknęło). Po kilku sekundach ktoś włączył zapowiedź Zmiksowanej Kally. Potem pojawia się znowu ten mix identów Nicka z 2016, ale tylko kilka sekund tego... no i oczywiście powtórka odcinka iCarly. Co ciekawe, nie włączono w ogóle loga, nawet na mały ułamek sekundy. Po prostu go nie było i tyle. Jako iż odcinek widziałem wcześniej, postanowiłem tak z ciekawości sprawdzić ten ciekawy "DISNEY_TEST", który tym razem już był na pozycji 163 (Nick dalej na pozycji 1). No i... ktoś przewijał taśmę, było widać duże przyspieszenie i poruszające się szare paski. Jak się okazuje, te doskonale wam znane identy "You're watching Disney Channel" były zarejestrowane na taśmie Betacam SP. W trakcie przewijania zauważyłem również dosyć rzadkie identy których jeszcze nie widziałem, jak np. ten z Natalią Szroeder, ident z Roksaną Węgiel (apv pewnie zadowolony xD), czy też ident z jakąś kobietą o czarnych włosach której imienia nie znam (ale możliwe że ten ident pochodził z np. Disney Channel LA). Oczywiście było też mnóstwo innych, rzeczywistych identów, w tym też parę z aktorami z "Do dzwonka". Nagle taśma przewinęła się do początku, już widać było pasy łowickie, i... automatycznie taśma się na nich zatrzymała. I taki kadr z testcardem i wystającym szarym pasem był przez jakieś parę minut, potem ktoś wyłączył magnetowid, jednocześnie także obraz z niego. Po chwili wyskakuje komunikat "BRAK SYGNAŁU". Przełączyłem na NickToons (jeszcze na pozycji 2) bo byłem ciekaw, czy jeszcze jest ta plansza z "dniem zabawy". Jak się okazuje, dalej jest, ale dopisku już nie ma - samo logo NickToons. Poza tym pojawiło się co ciekawe EPG - wg niego o 21:30 powinni zacząć się Wróżkowie chrzestni, a potem o 22:00 Pełzaki. Przełączyłem na pozycję 4, bo może tam jest Disney XD. Otóż... nie. Mamy coś takiego jak "Polsat Legnica". Bez EPG, bez TXT, a wtedy emitowano... testcard "TV POLSAT" sprzed 2008, tyle że był sam napis "POLSAT". Włączam Jedynkę na pozycji 11. Dalej logo TVP1 takie jak w wersji SD, ale... nie ma już retransmitowanego Nicka! Logo jest tam gdzie powinno być czyli prawy górny róg, a wtedy emitowano... coś podobnego do rekonstrukcji zdarzeń w MK 997, ale to nie był nawet ten program. Nie było oznaczenia po lewej stronie, za to pod logiem TVP1 był czerwony podpis "NIE OGLĄDAJ". Nagle po opowiadanej historii pojawia się Kamil Durczok w obecnym studiu Wiadomości, mówiący "A więc prawda wyszła na jaw. 32-latek zaatakowany przez dwóch pijaków, prawdopodobnie już nie żyje. Straszna szkoda, przez to rodzina jeszcze bardziej się go boi. Pokój jego duszy.". Obraz ze studia zostaje wyłączony, parę sekund czarnego ekranu, pojawia się Dariusz Bohatkiewicz ze mikrofonem TVP sprzed 2003 roku, pod Brukselą on jest, i co ciekawe... robi jakieś ćwiczenia, pewnie rozgrzewka przed rozpoczęciem transmisji. I potem coś tam mówi że Parlament Europejski odrzucił ustawę o liberum veto dla posłów Platformy Owybatelskiej blablabla już nie pamiętam co było dalej. Przełączyłem na losową pozycję, wziąłem sobie pozycję 185. Pojawił się identyfikator "4 FUN TV" w dekoderze, EPG to tylko jedna pozycja "20:00 HOT BITY". Logo z 2004 w prawym górnym rogu, belki podobne do obecnych ale w kolorach pomarańczowy, czarny i biały, a wtedy leciał... nieznany dotąd teledysk Lanberry, a w nim wokalistka miała rude włosy. W dodatku była skąpo ubrana. Oczywiście tytułu nie zapamiętałem. Potem pojawił się ident z fragmentami teledysków, a potem pod koniec pomarańczowa plansza z logiem 4fun.tv i napisem "NIE ŻYJESZ - NIE WSTANIESZ", a lektor w tle wypowiedział to oto hasło. I potem pojawił się kolejny teledysk, tym razem Dawida Podsiadło. I dalszych teledysków nie pamiętam. Nagle pojawił się dżingiel reklamowy podobny do obecnego z 4Fun.TV ale był inny dźwięk i napis REKLAMA był pomarańczowy, no i w trakcie reklam (wtedy już loga w rogu nie było) przełączyłem na Nickelodeon, który już był na pozycji takiej jaka powinna być czyli 100. Już leciał odcinek Zoey 101, co ciekawe był to sezon w którym już była Victoria Justice. Dalej nie było praktycznie loga, a już było jeszcze śmieszniej - logo "nickelodeon" co jakiś czas na trzy sekundy mrugało. Co więcej, było to białe logo, a nie pomarańczowe. Postanowiłem obejrzeć odcinek do końca. Od razu zaczął się drugi odcinek, tym razem nie było już mrugającego loga, za to loga ekranowego dalej nie było. No i po odcinku pojawia się kilka sekund czarnego ekranu. I potem pomarańczowe tło z spadającym konfetti, w tle muzyka z pauzy TVP2 2000-2005, i pojawiają się jakieś napisy. Otóż tak! Rzeczywiście to jest zakończenie programu! Oczywiście program dnia był na pojedyńcze slajdy, a w ramówce można było ujrzeć te stałe pozycje z Nickelodeona (SpongeBob, Wróżkowie, Niebezpieczny Henryk...), te jeszcze starsze (Pełzaki, Drake i Josh, Nieidealna, nawet Roztańczony Nick popołudniu był), serwis "Informacje" o 9:00, 13:00, 17:00, jedna pozycja z Disneya ("Bia" o 19:05), czy też "Programy regionalne" o 8:00 i 20:00. Zakończenie programu w jutrzejszej ramówce tym razem było około północy. Nie było nigdzie daty ramówki, był tylko podpis "JUTRO". Muzyka znika, tło też, aż kilka minut czarnego ekranu... i pojawia się strasznie głośny ton 900Hz wraz z kolorowymi pasami. No i w ten oto właśnie sposób mój sen się kończy.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

a można, jak najbardziej, jeszcze jak

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

*ale dalej nic nie ma bo aktywność nie istnieje*

a dobra macie coś

autor tekstu: maks a
idzie 134 do sklepu kupić przedłużenia do nóg swojej lalki i potem jest przy kasie

Kasjer liczy pieniądze i wychodzi 253 zł

"To będzie 253."

"Ooooo że 253 wiadomości? Na moim discordzie jest! Prosze bardzo!" Bartosz Walaszek zabrał przedłużacze i zaczął odchodzić aż kasjer go zatrzymuje

"Pan nie zapłacił!"

"Ale jak to? Przeciex aktywność mam!!!"

Bartosz Walaszek tego dnia był osądzony o morderstwo i nie płacenie podatków

a i parodia z Dyniem oparta o to:
dynio poszed se do galerii by se kupic album z rule34
dobra poprosze to

129 zł
ile kurwa
129
ale ja nie mam monitora
A MONITOR POTRZEBNY DO RULE34 WIĘC WYPIERDALAJ MASZ TYLKO SONAMY
Dynio wychodzi i kradnie zdjęcia rule34
i jest skazany razem z długą Amy na 15 sekund więzienia po Agnieszce Chylińskiej.
dynio został osądzony za seks ze susie i oglądanie hentaiów

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Ahhh... 21 listopada, wreszcie początek PŚ w skokach narciarskich. Tego dnia wstałem o 5:45, by przygotować się na konkurs drużynowy. Słuchając Radia Twoja Polska Stacja zauważyłem coś dziwnego. O tej godzinie był prezenter, chyba z Radia Katowice, ale niestety się żegnał i podziękował za ostatnie sześć godzin (wtf, audycja nocna?). Później wyciągnąłem telefon żeby sprawdzić bandscan radiowy i okazało się, że są zmiany na UKF w wielu stacjach... Okazało się, że dokonało się zerobase i teraz stacje są na innych częstotliwościach:
PR1 - 97.5 MHz
PR2 - 103.4 MHz
PR3 - 87.5 MHz
PR 24 - 90.6 MHz (wrrr)
RMF FM - 105.9 MHz
Radio ZET - 91.7 MHz
PR Katowice - 99.4 MHz
Radio Eska - 98.4 MHz (wtf)
Radio Fiat - 103.7 MHz (wtf)
Na 100.6 były resztki Impulsu i jeszcze czegoś. Bez zmian pozostały np Jura, Maxxx, TPS...
Dwie godziny później pojechałem do sklepu ponieważ trochę brakowało przekąsek na skoki narciarskie. Kupiono m.in chipsy o smaku... sera i szynki (choć to nie była nawet Biedronka).
Po chwili dziwnie było, miała już być godzina 16, włączyłem TVP1, a w studiu powiedzieli że zapraszają na Smolec K3, ponieważ "Wisła została zaatakowana przez komsitów oraz 720 mln Blissek" (yyyy co?). Konkurs mieli komentować Sebastian Szczęsny i... Marcin Marks (co to, MCup i FIS się łączą?).
Rozpoczęła się transmisja. Rozpoczynała się drużynówka, było 10 drużyn. Kazachstan, Niemcy, Macedonia Północna (wtf), Norwegia, Austria, Szwajcaria, Japonia, Słowenia, Turcja (lol) i oczywiście Polska. Po pierwszej grupie prowadziła Macedonia, a zawodnik nazywał się Gfhshdg Hshahdhsb (wtf!?!?). Skoczył 4,26m, więc bardzo daleko jak na tę skocznię. Polska z Piotrem Żyłą w składzie była na 2, bo o ile skoczył 4,99m, to dostał noty po 17 pkt. Nagle podczas 2 kolejki skocznia w Smolcu zaczęła się dziwnie powiększać, a w studiu pojawił się Krzysztof Żurek mówiący "Halo? No gdzie ty się kurwa szwędasz w pizdę jebana mać", i weszli do komentatorów. Marcin poszedł z studia, a temu koledze zdawało się, jakby Kurta Cobaina słychać. Ostatecznie, po 2 grupie i 3, Polska już była pierwsza, ale walczyła z Macedonią i Austrią. Ostatnia była Turcja po kapitalnych skokach Allahów. 70cm na Smolcu to przesada. Pojawił się Kamil Stoch i z atomowym wybiciem jebnął poza linię sędziowską - 8,88m. Ostatecznie uznano wyniki pierwszej serii, ale coś zaczęło się sypać, bo nagle na tej samej skoczni pojawiła się drużyna... wkurwiających postaci z kreskówek. Susie, Felicity i Spinel rozwaliły całą skocznię swoimi mocami, a II seria została odwołana. W studiu TVP1 zaprosili więc na powtórkę benefisu Przemysława Babiarza. Przełączyłem więc na Eurosport, ale tam II seria normalnie trwała, i to na Malince. Wydarzenia z TVP1 nie zgadzały się z tym, bo prowadziła Austria, a żadnych magicznych postaci nie było już. Jednak walczyliśmy o drugie miejsce. I co się okazało później - Polska wygrała nawet w realu, a Kamil Stoch walnął 136m. Później napisałem do TVP Sport, dlaczego pokazali takie coś, a oni odpisali:
"7392761178381 6181836163828" (WTF!?!?!?!????).
Po chwili oglądając powtórkę na TVP Sport, okazało się że druga seria odbyła się w Smolcu. Tak więc co jest nie tak? Niestety się nie dowiedziałem rzeczywistości.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

O, z tego co zauważyłem, jest jakieś rano, 1 grudnia jak mniemam bo widziałem na zegarku. Wstałem spokojnie z łóżka, i usiadłem w pokoju. Włączyłem spokojnie TV. Było włączone na TVN24. Co dziwne, zobaczyłem, że mówią o... zamachu terrorystycznym dokonanym na Pragę przez Irańczyków. Cały czas to mówią. Byłem w głębokim szoku. Nawet belka pilna z podpisem np. "PRAGA ZAATAKOWANA BRUTALNIE" była nie żółta, a... czerwona. Oczywiście grafika ekranowa TVN24 była taka jak obecnie. Znudził mnie już ten Iran, więc przełączyłem na inny kanał informacyjny. TVP Info - i tam... też było o zamachu w Pradze. Tyle że na pasku który cały czas był wyświetlany widniało "DONALD TUSK PRZYCZYNIAŁ SIĘ DO ATAKU NA IZRAEL I PRAGĘ. JEBAĆ GO". Zraniło mnie to. Co ciekawe, grafika ekranowa TVP Info była z lat 2007-2009, a obraz był w 4:3 tyle że rozciągnięty do panoramicznego (miałem wtedy szeroką plazmę). Włączyłem Polsat News. Tu już zaskoczenie - co innego. Gdyż wtedy emitowana była msza święta z Krakowa, która była chociaż normalna, chociaż nie chciało mnie się jej oglądać. Co dziwne, nie było loga Polsat News. Nie było nawet grafiki ekranowej. Jedyne znaczki jakie były wyświetlane to mały znaczek HD i podpis "na żywo". Zostawiłem włączone na TVN24, cały czas pieprzyli za przeproszeniem o tym zamachu. Co dziwne był w studiu komentujący te wydarzenia Jarosław Kuźniar, którego przecież obecnie w TVN24 już nie ma. W pewnym momencie podano mi śniadanie. Jajecznica z kawałkami chleba i kiełbasą i do tego przyprawiona fajną przyprawą przepysznie mi smakowała, także aż zapragnąłem dokładki. I ją zjadłem, wystarczyło. Dalej oglądałem TVN24. Reklamy nie wskoczyły, dalej specjalny program o zamachu w Pradze. Z jakieś paręnaście minut tak było. I nagle na chama, w półsłowa musiały wskoczyć reklamy, i to z dżinglem z lat 2001-2006. Musiałem wyłączyć telewizor, bo mnie się znudziło.
Postanowiłem usiąść przy komputerze, by coś w Internecie posprawdzić. I nagle kliknąłem w YouTuba. W sekcji Subskrypcje zauważyłem, że Dawno Temu w TV wrzucił wiele nowych filmów. Co ciekawe, nawet ogromną perełkę, którą jest... przerwa techniczna z TVP2 z 16.10.2006. Tak, to nie był clickbait, film był dosyć długi, z ponad godzinę on trwał. Kliknąłem i pojawił się program dnia. Normalny jak każdy w tym okresie. Zegar, ale jednak był on inny, gdyż żółte wskazówki nie były żółte, a... czarne. Nagle po dotarciu sekudnika do 12-tki czarny ekran. Długo on był, z prawie minutę. I wskakuje testcard kołowy TVP. Data się zgadza, bo "17-10-06", czyli już noc. Jednak testcard nie ma pisku. Potem autor wyciął kilkuminutową część materiału i w pewnym momencie, następuje zerwanie synchronizacji i przeskok na pasy łowickie z napisem "PRZERWA KONSERWACYJNA", który już piszczał (i to głośnym 888Hz). Przewijam nagranie, i zauważam różne testcardy jakie zostają włączone. Czy to testcard kołowy TVP, czy to ten sam testcard tyle że bez napisów żadnych, czy to różne plansze testowe z Emitela (kto śledził wyłączenia nadajników w TVP1/TVP2 w 2011 ten wie o co cho), a nawet pojawił się i testcard "TVP KATOWICE" na długą chwilę. Oczywiście włączono różne piski, raz 1000Hz, raz 800, raz nawet 1200Hz jak w Polsacie. Były też inne różne ekrany, czarny, biały, pasy łowickie z skaczącym niebieskim kwadratem, nawet testowano emisję zegara który tym razem co dziwne nie miał on w ogóle kolorowych wskazówek, tylko sekundnik. I nagle widzę testy logotypu na czarnym bądź szarym ekranie (czasami nawet te testy pojawiały się na chwilę na testcardach). Wyświetlono zwykłe, napis NA ŻYWO, POWTÓRKA, PREMIERA nawet, i co ciekawe, były nawet wyświetlone pod tym logiem nazwy miast, każdego ośrodka TVP3 z osobna. Nie testowano co ciekawe oznaczeń wiekowych, ale była emisja loga żałobnego. Był też przekreślony papieros przy logu TVP2, była flaga Polski, a nawet pomarańczowe logo TVP2 z białym podpisem "SYLWESTER". Widziałem na filmie, że próbowano puścić też pauzę. Była ona... pomarańczowa, nie szaro-biała jak zwykła, nie żółta (chociaż troszkę żółtego było), tylko pomarańczowo-jasnopomarańczowa. Bez dźwięku była. Wypuszczono jej tylko fragment. Była też podczas przerwy stopklatka z identu TVP2 z 2006, z włączonym czarnym logiem TVP2, które... wędrowało z prawego górnego rogu na lewy górny i na odwrót. Tak jakby samo logo jechało lub miało jakiś atak paniki XDD Patrzę na końcówkę filmiku, włączono zegar, tym razem w końcu normalny, ale dodatkowo jeszcze było logo TVP, i to konturowe obecne a nie te stare z lat 90-tych (przy poprzednich zegarach "TVP" w ogóle nie było). Długo go puszczano, nie było żadnej muzyczki w tle, kompletnie żadnej, grobowa cisza. Nagle wchodzi program dnia, co ciekawe, żółty, ale napisy były normalne. I tym fragmentem programu dnia kończy się cały film z przerwą techniczną, która jak mówi sam opis - została przypadkowo cała nagrana na kasecie w LP. Postanowiłem nawet napisać do niego komentarz o treści "Gratuluję wspaniałego znaleziska, chłopcze!", i go zalajkował nawet :) Potem wszedłem na Discorda, ale tu już była sytuacja tak pojebana, że wolałbym to przemilczeć. Ale muszę o tym opowiedzieć. Otóż na znacznej większości serwerów działały jakieś dziwne automatyczne boty które wstawiały bez żadnego wpisania żadnych komend dziwne viralowe obrazki/gify, albo robiły spam tekstowy, albo nawet obrażały znane osoby, w tym kurwa nawet naszego papieża. Na całe szczęście tak nie było na serwerze Cyfrowo-Analogowi, ale co głupsze, każdy użytkownik pisał... w jednym z dwóch języków. Niektórzy po chińsku pisali, a niektórzy (a co poza tym idzie - znaczna większość) pisali po arabsku. I to aż tak arabsku, że nawet posty opublikowane były tak duże, że chyba dobrze że z komputera skorzystałem bo na telefonie wyglądało by to przeokropnie, ten wielki kurwa kolos w postaci allaha piszącego arabskim pismem. Nie chciałem już Internetu przejrzeć, bo mnie też się znudziło. Warto dodać, że ten dzień 1 grudnia to był wtorek, a szkoły nie miałem pewnie dlatego że została z jakiegoś względu odwołana.
Postanowiłem jednak skanować pasmo FM. I to na tym samym głośniku jaki ja mam, tyle że oprócz częstotliwości wyświetlało także RDS. I tu już chyba największe dziwactwo jakie kurde miałem. Otóż niektóre stacje zostały zakłócone, zamiast innych grała nośna czyli NIC, a zamiast jeszcze innych miałem jakieś dziwne stacje. W dodatku, nośna była na WSZYSTKICH stacjach nadawanych z Raszyna, czyli wygląda na to, że sam obiekt mógł mieć jakąś konserwację. Ogółem tak to wyglądało:
87,8 strasznie zaszumione, ale usłyszałem przebijające się Tunak Tunak Tun. RDS w ogóle nie było
88,2 nie ma
88,4 RMF FM, grało piosenki Kultu bo było specjalne pasmo "DZIEŃ Z KULTEM" na co wskazywał RDS, oczywiście szumi
89,0 Maryja, zakłócona co ciekawe przez jakieś arabskie radio
89,8 Planeta.FM, grała ciekawe klubowe bity, i nawet dobry odbiór, jednak były jebane trzaski
90,6 tam miałem szum
91,0 --nośna--
92,0 RDC, nie ta skala... oczywiście zaszumione
92,4 POPradio, dosyć mocny sygnał, pewnie przenieśli i częstotliwość i sam nadajnik. Oczywiście 92,8 nie nadawało.
93,3 zaszumione MTV Radio, poznałem po RDS i dżinglu
94,0 --nośna, z dużymi dropami w tle--
94,7 Muzyczne Radio Wołomin - bardzo dobry sygnał, ale to nie FAMA. Czyżby rebranding??
95,8 Radio Cthulhu, była jakaś audycja podobna do Ręce które leczą, stacja mocno trzaskała niestety
96,0 PR3, ale co głupsze, nie PR3. Tylko coś dziwnego, które miało lekkie dropy. RDS był co ciekawe taki: | TRÓJKA | NIE | RZYJE |, a na antenie stacji w kółko komunikat "Uwaga. Program Trzeci z dniem 30 listopada, zakończył swoją działalność. Powodem likwidacji rozgłośni był najazd Izraela na rozgłośnię która została doszczelnie zniszczona. Jeśli chcesz posłuchać nowej Trójki, czyli Radia Nowy Świat, zapraszamy do Internetu na stronę nowyswiat kropka pl. Dziękujemy za wspólne lata, i nie pozdrawiamy ani Izraela, ani PiSu. Jebać ich."
96,5 --nośna--
97,1 znowu RDC, jednak już odbiór troszkę lepszy niż na 92,0
97,7 Policja FM, strasznie szumiała, a na antenie... rozmowa komendantów podobna do słynnego mema z "bajo jajo", rozśmieszyła mnie nawet
98,3 i to mnie rozbroiło. RDS: | MULTI | LOTEG |, a ta jakaś stacja emitowała... jakieś losowe liczby wymawiane przez syntezatora mowy IVONA. Wygląda na to że złapałem jakąś stację numeryczną, ale... na falach ultrakrótkich! Oczywiście odbiór zdatny do słuchania z małym szumem.
98,8 --nośna bo Łazy zamilkły pewnie na amen--
99,1 sam szum niestety
99,5 RDC po raz trzeci, tyle że w RDSie obok "R D C" było też "BIALYSTOK". Czyżby rebranding sieci A17 na jakieś Radio dla Ciebie? Dziwne to. Oczywiście odbiór zaszumiony, ale nawet zdatny do słuchania bo przebicia były mocne.
100,1 TOK FM, doskonale odbierało, ale... leciał specjalny program, i niestety też cały czas pierdolenie o zamachu Irańczyków na Pragę
101,0 --nośna--
101,4 Radio Kielce, już pomyślałem że też zostanie tknięte przez RDC, a tu proszę, zostało. Co ciekawe, odbierało wręcz czysto, wręcz krystalicznie, i to aż tak, że nawet na 101,5 nic nie było poza mocnym przebiciem właśnie z Św.Krzyża. Leciał wtedy... jakiś kabaret i to z Genowefą Pigwą na czele.
102,0 RDS wskazuje tylko datę: "1 XII", a na tej częstotliwości gra cicho jakiś podkład muzyczny. Pewnie podkład do wiadomości, których w ogóle nie było bo nikogo nie słyszałem. Odbiór w skali dostateczny.
102,4 --to co powiedziałem. nośna--
103,0 podobnie co na 102 FM, tyle że RDS ma tylko jedną klatkę... "21-37", a na antenie grała głośno MORTADELA MORTADELA w kółko. Odbiór dobry, ale niestety to niby radio grało tak głośniej i to dużo głośniej od innych stacji, że aż musiałem przyciszyć głośnik.
103,7 Planeta.FM, ale grała co innego. Tym razem remix jakiś w którym zawarto pieśń na cześć Bashar Al-Assada czy też Chin Cheng hanji. Większe trzaski niż na 89,8, i przez to RDS miał parę błędów, ale dało się go odczytać.
104,4 prawdziwy festiwal dżingli VOX FM. Każdy dżingiel (niezależnie od tego czy mówiona wstawka czy śpiewany) grano w całości jeden po drugim, były nawet rzadko używane bądź nieużyte dżingle w tym wersje acapella (sam śpiew kobiety), nawet swego czasu natknąłem się na parę dżingli... Radia Eska. I trafiłem na jeden dżingiel, uwaga uwaga... rosyjskiej Evropy Plus. Dziwne to było. Poza tym często dżingiel reklamowy, autopromocji, puste wstawki na zapowiedzi pozbyte fragmentów audycji/piosenek. Odbiór bardzo dobry.
104,9 znowu Policja FM, tym razem emitowano tę prawdziwą rozmowę z "ty pojebie kurwa sierżanci są kurwa a nie bajo bajo". Odbiór lepszy niż na 97,7, ale trzaski małe były...
105,3 Radio... nie ZET. Tylko Radio NETKA! Oczywiście grało jak prawdziwa Netka, nawet dżingle były te same, tyle że był jeszcze jeden, niespotkany dotąd dżingiel "Słuchasz Radia NETKA w majonezowych Kielcach". Napotkałem się swego czasu na blok reklamowy, zawierający... tylko jedną reklamę! I to jaką - reklama Majonezu Kieleckiego z Genowefą Pigwą. Wiadomości albo nie było, albo nie zauważyłem. Odbiór wręcz doskonały tak samo jak Radio Kielce.
105,6 cisza, ale co jakiś czas wskakuje raz jakiś dziwny pisk, a raz... dowolny dżingiel Radia ESKA. Nawet natknąłem się raz na baaaaaardzo stary dżingiel Eski, a konkretniej "SIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEDEM DZIESIĄT TRZY I DWA I STO DWAAAA - EEEESKAAAAA GRAAAAAAAAAAAAA...". Odbiór z małymi dropami, ale nawet dobry.
106,2 Muzyczne Radio Warszawa - grało to samo co Wołomin, tylko RDS był inny. Odbiór całkowicie czysty!
106,8 bardzo zaszumiony odbiór jakiegoś radia. RDS nic nie wykrył, jedynie jakieś dowolne literki i znaki, ale dobrze usłyszałem... śląskie disco-polo. CZYŻBY RADIO PIEKARY??? JA PIERUNIE...
107,2 Maryja, też bardzo dobry odbiór no bo Święty Krzyż, leciała rozmowa o... seksie, i zażywaniu narkotyków. Nietypowe jak na tę stację, ale kumam, że jako katolicy chcieli po prostu skrytykować to co robi współczesna młodzież.
107,5 --nośna, nawet kurde Zetki... albo chyba już NETKI z PKiN lub nie wiem skąd nie posłucham--
107,9 bardzo głośny pisk 1130Hz, ale nie aż tak głośny jak mortadela. Co prawda, troszeczkę szumu było, ale RDS wykryło bardzo dobrze. A był on... taki: | EMITEL | TEST | RASZYN |
Nawet sam bandscan nagrałem telefonem, wysłałem na YT pod nazwą "Czy u was też tak jest? Bandscan FM 1.12.2020" i poszedłem sobie zasnąć.
Pewnego razu obudziłem się w okolicach godzin 17:00-18:00. Poszedłem do pokoju, i zjadłem spokojnie obiad. Smakowały mi bardzo frytki z nuggetsami, oczywiście też z ketchupem je jadłem. I poszedłem do komputera. Sprawdziłem znów YT. Nagle wyskakują powiadomienia o komentarzach pod moim filmem. I mam odpowiedzi, czy u innych też tak jest. Otóż... też, tylko że u każdego co innego, nawet 134* dokładnie opisał dziwne sytuacje które u siebie napotkał, i nawet też spokojnie filmik nagrał, tyle że jeszcze go nie wrzucił. Widzę też komentarz że teraz u kogoś w znacznej większości stacji emitowany jest mecz Polska - Turcja, aż nie mogłem uwierzyć. Włączyłem znowu radio FM na głośniku. I faktycznie. Na wielu stacjach w Warszawie emitowano ten sam mecz. Na 88,4, obydwóch RDC (na 99,5 tego nie było bo jakiś wywiad polityczny był), obydwóch MR, w radiu TOK FM, w PR Kielce, Planecie.FM, a nawet na 107,5 które już działało. Oczywiście RDS był taki jaki miał być czyli "RADIOZET" i godzina. 105,3 zniknęło, nośna, pewnie Netka przestała już grać bo nie nadaje całodobowo. Warto bowiem dodać, że komentarz do tego meczu na niektórych stacjach nieco się różnił. W RDC i PR Kielce słychać było komentatorów pewnie z Canal+ Sport, w czasie, gdy na reszcie stacji był mecz z komentarzem Szpakowskiego i Laskowskiego. Postanowiłem posłuchać spokojnie meczu na 107,5. Nie będę go omawiał, bo ciężko, mało co pamiętam. Ale w międzyczasie powiem, że nagrałem też moment kiedy na wielu stacjach nadawane jest to samo i wrzuciłem to na YT, tym razem pod jakże śmiesznym tytułem "Cała Polska słucha meczu, nawet w radiu. 1.12.2020". I po wrzuceniu filmiku zamknąłem przeglądarkę. Oczywiście I. połowa meczu zakończyła się wynikiem... 1 : 0 dla Turcji. I poleciała przerwa reklamowa, w trakcie niej skakałem po stacjach, w każdej stacji była inna przerwa reklamowa, a na paru stacjach czas do drugiej połowy dopełniały... mixy piosenek - tak było na Planecie i MR. Oczywiście w MR wypuszczono tylko dwa krótkie mixy i poleciały potem wiadomości. W Radiu ZET też poszedł serwis informacyjny, potem krótka pogoda (podobno miało być deszczowo) i od razu, po długiej chwili ciszy, powrót do meczu. II. połowa się odbywała, no i wynik był mianowicie taki... 3 : 1 dla Polski! Wszyscy się ucieszyli, na trybunach, komentatorzy, piłkarze, ja nawet też, no i zaprosili na studio pomeczowe, a pomiędzy samym meczem a studiem była piosenka Pawła Domagały. Potem pojawiły się rozmowy ekspertów dotyczące meczu, ale zostały one przerwane przez... coś w rodzaju PSO. Komunikat "To jest oficjalny test alarmu Lokalnego Systemu Ostrzegania. To jest tylko test." i kilka sekund pisk dwutonowy 1000x900Hz. I tak w kółko. Niestety na każdej stacji teraz to miałem, nawet na stacjach z Św.Krzyża, które śmigały całkiem sprawnie. I w tym momencie niestety... opowiadanie się urywa.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Chciałem se posłuchać radia w Oleśnie, ale efekt był żałosny:
87,6 MHz - Jedynka - reklamy farb Jedynka na 5-6
88,0 - Radio OMG - grali tam dziwne newsy jak śmierdzący kibel, a jakość była zła
89,1 - PR Opole - gadali o marichuanie, a sygnał był słaby, jakby dochodził nie z Olesna
90,0 - Levitating FM - tam grała ta piosenka Duy Lipy, ale ona wydawała się nieskończenie długa. Bowiem dokładały się kolejne i kolejne jej zwrotki. RDS nie wyświetlał się, a odbiór był na 6
90,6 - Dwójka - czarny ekraaaa to znaczy nośna, a po chwili zaskoczyła mnie Warszawianka i jakieś... numerki (WTF, STACJA NUMERYCZNA). Po chwili dżingiel... Z105 i cisza. Odbiór dobry, 5
91,0 Panties FM - ale śmieciowe radio, grali tam techno i jakiś speedcore, a do tego sygnał był beznadziejny
91,2 Polskie Radio Kierowców - słuchaj i jedź, było o korkach na... autostradzie A2 (wtf, przecież to opolskie) - sygnał gdzieś między Radiem Opole a stacjami z Klepaczki
91,7 Trójka - akurat grali Galdive - 5AM, a później... zaczęli grać Dua Lipa - Break My Heart w jakimś remixie. Sygnał falował i był słabszy od 90,6
92,2 Radio... Petarda? - w kółko reklamy Media Expert z Cleo, what the shit?
92,6 cisza
93,2 Meloradio - grali tam rock, który nie pasuje do easy listening
93,9 Radio Park FM - w tle był rap o HBO 2 (klątwa?), a później Damian Cebula zaprosił na wiadomości. Posłuchałem ich, a po nich puścili... speedcore (wtf)
94,3 MTV Radio - retransmisja duńskiego radia bez RDS i preemfazy
94,5 PR2 - nareszcie coś z Opola. Wyemitowano ponownie losowy dżingiel Z105, ale po nim pojawił się kolejny, Radia Rekord FM z 1994. I rozpoczęła się muzyka poważna
94,9 Radio Vanessa - jakaś defilada z Raciborza, w stereo i odbiór na 6
I niestety resztę skali zjadła Vanessa FM która siała bardzo mocno. Żadnej Zetki, RMFki etc. O tym co się dzieje poza Olesnem, dokończę niedługo.

Po wyjeździe z Olesna przebiło się więcej stacji, ale klątwa trwała na stacjach z Opola:
88,3, 90,3, 92,2, 103,2 - Endless Say So FM - trwała tam sto siedemnasto tysięczna zwrotka piosenki Doji Cat (ale po japońsku), bo tak pisało w RDS, a rytm piosenki ciągnął się dalej, dalej i dalej...
Na 95,3 i 93,9 nornalnie był i Park i RMF, które grały dość dobrze, mniej więcej do Kluczborka (wtf, to nie kierunek mojego domu), a w Kluczborku sygnał radia z nieskończoną wersją Levitating zniknął, i na 90 pojawiło się... Radio Kierowców (wtf?). Słuchałem chwilę a oni gadali o korku w Kluczborku, i chyba to nie była legitna emisja. Później na stacjach z Opola usłyszałem już prawdziwe stacje z Opola, choć wciąż wszystkie w rytmie Say So. Odjechałem w zasięg tego śmietnika i chciałem już słuchać tej piosenki wydłużającą się magią. I słuchałem Say So bez końca na 103.2... choć po 2147483647 zwrotkach coś się popier i piosenka się skończyła, i zapanowała cisza. W dacie był 2032 rok (12 lat z cukierkowym popem...). Pojechałem do samej Częstochowy. Co się zmieniło na UKF? Otóż to:
87,5 PR1
87,9 Radio357
88,3 Kutas FM
88,7 Radio The End
89,1 Dźwięki natury
89,9 Radio NETKA
90,3 PR4
90,6 PR2
91,0 Planeta FM
91,3 Levitating FM - skończyła się kreatywność i leciał już instrumental.
91,7 PR3
92,5 Radio Pogoda
A od 93 MHz jakieś cb radia oraz kolejne "infinite songs", tworzone przez AI.

Jeszcze coś napiszę w tym roku, ale nie wiem co.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Wybierałem się po raz trzeci,do Zakopanego, w styczniu 2021 roku, by sprawdzić jak odbiera nowy nadajnik Chillizet z Krakowa. Jechałem podobną trasą co w marcu i czerwcu i się okazało, że na 93,7 Chillizet zakłócało Chillizet na Małopolsce i się działo... ale tylko przez chwilę, bo potem pojawiło się radio Open Golf Station i już nie chciało mi wbić Chillizet. Przez co wkurwiłem się na radio i przełączyłem się na 98.4 MHz a tam w ogóle już inne stacje były, jakby radio było zaczarowane. Koniec.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Śniło mnie się, że byłem w domu, w pokoju, co ciekawe, była to dosyć późna noc, możliwe że z jakiejś imprezy wyszłem. W każdym bądź razie włączyłem telewizor, co ciekawe taki sam jaki miałem przez tyle lat w innym pokoju (kineskopowy ElectricCo.). Postanowiłem obejrzeć Włatców móch, bo akurat na TV4 telewizor został włączony. Co ciekawe, widniało logo ekranowe TV4 do 2006, tyle że... w prawym górnym rogu. W lewym górnym rogu było czerwone kółko. Spokojnie obejrzałem odcinek do końca. Jednak co dziwne, po cutscence jaka była po napisach końcowych, poleciały reklamy. Co ciekawe, z dżinglem z lat 2004-2006. Z jakieś 3 minuty one trwały. Nie było zapowiedzi, ale... poleciał ciąg dalszy napisów końcowych "Włatców móch", tyle że bez loga i oznaczenia. Potem od razu pojawił się następny odcinek. I już normalnie w trakcie niego były reklamy, też z tym samym dżinglem co wcześniej, a skoro była przerwa, postanowiłem poskakać co nieco po kanałach. No i cała ta lista wyglądała tak:
1. TVP1 - leciał blok reklamowy
2. TVP2 - napisy końcowe jakiegoś filmu, co ciekawe, nie było oznaczenia, tylko było samo logo
3. POLSA - logo ekranowe z lat 2005-2006 w prawym górnym rogu, brak oznaczenia, emitowany był "Bumerang", byli eksperci przy stole, jednak program prowadził... Krzysztof Ibisz. A co głupsze, fragmenty z serwisów informacyjnych zostały celowo zniekształcone tak, żeby były po prostu... śmiesznymi przeróbkami. Np. dano różne dialogi z innych filmów, memy, a nawet kurwa syntezator mowy IVONA. To było jeszcze bardziej przekombinowane niż w "W tyle wizji".
4. WOT - leciała powtórka Kuriera, studio wyglądało jak te z TVP Info z lat 2007-2008, a grafiki ekranowej nie było, poza belkami które przypominały trochę te z lat 2003-2004. Oczywiście logo ekranowe z 2003.
5. TVN - no proszę. Kosmiczny wykop. I co ciekawe pewnie nigdy dotąd niewidziany odcinek, jeszcze robiony w 4:3. Oznaczenie co dziwne... żółty trójkąt z "15", i to wręcz ogromne jak przez pierwsze dni obowiązywania oznaczeń wiekowych.
6. TV4 - to co mówiłem, jednak odechciało mnie się obejrzeć WM
7. TV6 - ciekawe, nie powiem. Leciały w kółko jakieś teledyski różne, i co ciekawe, pewnie to musiało być pasmo "Muzyka z Polski" z Polsatu 2, ponieważ rozpoznałem to po belce z czerwoną linią. Logiem była pomarańczowa cyfra "6" napisana pogrubioną Futurą w prawym górnym rogu, oczywiście oznaczenia nie było. Zatem to musiał być jakiś zapychacz, nie wiem przed czym.
8. POLS2 - powiem tyle. To samo co w Polsacie, tyle że dziwny "Bumerang" leciał bez żadnego loga ekranowego. Tak, bez żadnego. Jednak dopiero po długiej chwili pewnie realizator się skapnął i włączył na ekran żółte logo Polsatu 2 w prawym górnym rogu. Odbiór mimo że dobry, to troszeczkę śniegu można było widać.
9. POLON - leciał Bolek i Lolek, co dziwne, logo z 2003 było czarne. Nie ma oznaczenia, a sam kanał odbierał z lekkim śniegiem.
10. PULS - kanał strasznie zaśnieżony, a emitowana była... nieruchoma stopklatka z zielonego identu z 2003
11. TVP1 - akurat kończyły się reklamy. Dżingiel wiosenny z 2005. I potem zapowiedzi filmów też poprzedzone przerywnikiem w oprawie z tego okresu. Tu już odbiór był wręcz gorszy, ponieważ nie było kolorów i ogromny śnieg był, a zamiast fonii mogliśmy słyszeć ogromne szumy.
12. TVP2 - blok reklamowy, odbiór też niedoskonały, ale chociaż lepszy bo fonia była (chociaż troszkę zaszumiona), kolory były, ale ogromny śnieg jednak był. Koniec reklam, jedna z wersji dżingla Pop&Cool. No i nagle... coś ciekawego mnie się trafia. Otóż była pauza Dwójki z lat 2000-2005, a na niej napis "UWAGA! KONSERWACJA NADAJNIKA DLA STOLICY do godz. 8.00".
Postanowiłem szybko przełączyć na pozycję 2, by zobaczyć moment prawdopodobnego wyłączenia. To coś leciało przez około minutę. Przełączałem na chwilę na pozycję 12. Na tejże pozycji jednak animowana plansza zniknęła, i pojawiła się zapowiedź jakiegoś koncertu, ale na pozycji 2... była stopklatka z pauzy a na niej dalej ten napis. Ta stopklatka była na ekranie z kilkanaście sekund, aż tu nagle pojawia się niebieski zegar TVP, z starym logiem TVP i... błękitnymi wskazówkami. Sprawdzałem Jedynkę na pozycji 1 i 11, bo podejrzewałem, że ta "konserwacja" dotyczy też i innych kanałów TVP. Na pozycji 1 też było to samo, co na Dwójce z PKiN - tyle, że jako obraz służyła animowana pauza Jedynki z 2006 roku wraz z muzyką. Dosyć długo ona leciała, w tym samym czasie na pozycji 11 leciał już spokojnie jakiś dramat z logiem ekranowym z dopiskiem "REZERWA", nie było oznaczenia. Na szybko przełączyłem i na WOT, i na Polonię - na tej pierwszej stacji leciała pauza z lat 2005-2006 bez włączonego loga ekranowego, na Polonii zaś leciał spot promujący stację jeszcze z włączonym żałobnym logiem ekranowym. Jednak po spocie została wyemitowana pauza, a w trakcie niej wyłączono logo ekranowe. Na Jedynce zaś już włączono zegar, ten sam co na Dwójce. Jednak gdy sekudnik dotarł do dwunastki, nastąpił czarny ekran. Na Dwójce... to samo. Na WOT dalej leciała pauza, a na Polonii przez chwilę czarny ekran, jednak nagle pojawił się testcard kołowy TVP z widoczną datą i godziną. Jak się okazało, było to 17 marca 2006, a wtedy było kilka minut po 1:00 w nocy. Nie było żadnego pisku w tle. Kilka sekund potem, na Jedynce był już szum - zatem wyłączono nadajnik. Przełączyłem na Dwójkę - był już testcard kołowy TVP, z piskiem 800Hz, jednak po kilku sekundach pojawił się szum. TVP3 emitowało już zegar, co ciekawe, inny, bo nie było loga TVP, zamiast niebieskiego tła było tło czarne, a wskazówki żółte... nie były żółte, tylko zielone. Polonia cały czas miała włączony nadajnik, testcard leciał. Jako iż uznałem że konserwacja ta się zaczęła, sprawdzałem i te kanały co wcześniej, i dalsze. Jak się okazuje... Polsat też jakąś przerwę miał. I to techniczną, zauważyłem nagle kolorowe pasy z sygnałem dwutonowym 1000x400Hz. Warto dodać, iż było włączone logo ekranowe, właśnie te z lat 2005-2006. TVN emitował powtórkę Uwagi!, już bez żadnego oznaczenia. TV4 też miało kolorowe pasy na cały ekran, tyle że logo ekranowe z lat 2000-2006 w prawym górnym rogu dalej było włączone, a w tle nic nie piszczało. TV6 miało już ciekawy testcard. Jak się okazuje, te teledyski poleciały tuż przed zakończeniem programu, a sam testcard wyglądał tak, że na pomarańczowo-żółtym tle było wiele zaokrąglonych kwadracików, na jednym z nich (dużym) było wspomniane logo "6", a na dole był napis "zapraszamy od 11:00". Sama plansza była w pełni statyczna, nie zawierała żadnego dźwięku, a ponadto wyłączone było logo ekranowe. Odbiór Polsatu 2 jakimś cudem się wręcz pogorszył. Ogromny szum w dźwięku się pojawił, coraz bardziej zaśnieżone, nawet kolor zanikał... tak jakby ktoś się wzmacniaczem sygnału bawił. Do rzeczy - Polsat 2 też miał przerwę techniczną, jednak jako testcard służyło żółte logo stacji na czarnym tle. Nie było loga ekranowego. TVP1 i TVP2 z innego nadajnika nadawały to, co w innych miastach nadawały (Jedynka jakiś dramat, Dwójka w sumie też jakiś film tyle że w rogu już było czerwone kółko). A dalsza lista wyglądała mniej więcej tak:
13. TELE5 - leciało jakieś pasmo erotyczne, z włączonym ogromnym logiem ekranowym stacji do 2006, odbiór podobny co w przypadku Jedynki na pozycji 11, tyle że od czasu do czasu kolor się pojawiał.
14. TVP2 - to samo co na pozycji 12, tyle że chociaż trochę mniej śniegu było i dźwięk był wyraźniejszy.
15. POLSL - bardzo słaby sygnał, ogromna ilość śniegu, brak kolorów i dźwięku, jednak coś można było zauważyć. Kolorowe pasy, tyle że z tego co widzę, już bez loga Polsatu.
16. TEST - o dziwo, ten niby kanał odbierał bardzo dobrze. A dlaczego niby? Ponieważ był to jakiś dziwoląg, czarny ekran z poruszającym się napisem "черт возьми" który tak samo jak logo DVD trafia ciągle w różne rogi ekranu.
17. ZIUS - też doskonały sygnał, jednak to kolejny jakiś dziwny kanał. Chociaż trochę bardziej normalny - emitował pauzę Polsatu Zdrowie i Uroda z tymi poruszającymi się molekułami, jednak bez muzyczki w niej zawartej i loga ekranowego.
18. ES - odbiór też dobry, na niebieskim tle logo Radia Eska sprzed 2006, na dole pomarańczowy equalizer, jednak w tle grało... Radio ZET które puszczało pełno audiobooków i fragmentów "Gościa Radia ZET", wszak noc. Wszystko to było przeplatane dżinglami... z 2003, lecz jednak zamiast "RAADIOO ZEEET" było "ESKA FM". To też mówi o tym że to jakaś dziwna wersja Radia Eska, stylizowana na naszą Zetkę.
19. KKKK - logo Canal+ na czarnym tle (sam napis), widoczny kolorowy śnieg. W tle była sama cisza, chociaż można było dostrzec lekki odgłos szumu.
20. ----- (tak, tylko pięć kresek czyli pusty ID) - szum, nic nie było
21. ----- (to samo) - czarny ekran, a w tle co jakiś czas odzywały się szybkie dźwięki telefonu, inaczej rzecz ujmując... sygnały DTMF. I tak cały czas było, to "coś" odbierało z ledwo widocznym śniegiem.
22. ANIME - kanał też bardzo dobrze odbierał, nie było żadnego szumu. A co na nim leciało? Wbrew nazwie... nie jakieś anime. Tylko koncert jakiś japońskich żeńskich zespołów, które wykonywały nawet parę coverów polskich piosenek. W lewym dolnym rogu było logo... Disney Channel, o dziwo, a w prawym górnym rogu aktualna godzina, co dziwne... około 4 nad ranem. Jakby to była zupełnie inna strefa czasowa. Warto dodać że ten koncercik komentował (poza samymi piosenkami)... polski lektor, zapewne Paweł Bukrewicz.
23. TRWAM - kanał troszeczkę śnieżył, ale dźwięk można było słychać. Logo czerwone Trwamu w prawym górnym rogu, a co emitowali? Całkowicie puste, przyciemnione studio serwisu informacyjnego bez żadnego oświetlenia (nieco identyczne jak te z 2007), nawet cisza była, chociaż słychać było taki jakby szumik z pomieszczenia, pewnie klimatyzacja.
24. ----- (pusty ID) - też szum, pusty kanał
25. ----- i również szum
I tak aż do pozycji 29. Na pozycji 30 zauważyłem kanał mający identyfikator "NAURA", też z bardzo dobrym sygnałem, a na nim... coś, co mnie bardzo zaciekawiło. Otóż był to test emisji nowej oprawy graficznej Polsatu, która weszła w rzeczywistości pod koniec lutego 2006. Niestety, nie natknąłem się na te testy od początku, ale znaczną większość ich sam widziałem na własne oczy. Przechodząc zatem do rzeczy... Oprócz 12-sekundowych identów i 5-sekundowych dżingli bez podpisu (których wersji było bardzo dużo! od znanych rzeczywistych, po okolicznościowe, aż po nawet niewykorzystywane wersje rzeczywistych scenek live-action bądź jakieś nieznane dżingle takie jak ten w którym dzieci bawią się na śniegu, czy też ten w którym chłopak i dziewczyna tańczą razem w klubie a wokół nich krążą słoneczka Polsatu), zauważyłem też sporo dżingli reklamowych (5-sekundowe dżingle te same co wcześniej tyle że z podpisem "reklama", zarówno wersje z pojawieniem się tego napisu jak i wersje z jego znikaniem, był też ten dobrze znany dżingiel basowy z pasami), dżingle "Polecamy" które były połączone tak, że był jeden dany dżingiel, w trakcie niego następowało to przejście na zapowiedź jako pasy, no i z tych pasów odsłania się nie zapowiedź, a od razu dżingiel końcowy z znikającym napisem z tej samej serii. Co ciekawe, były też różne belki zapowiedzi bez żadnych napisów (te wszystkie belki pojawiały się na czarnym tle), nawet niewidziane dotąd przeze mnie niektóre belki, w tym ta gdzie na dole ekranu są poruszające się pasy z oprawy. Kilkusekundowy czarny ekran, i pojawia się animacja dosyć podobna do identu z poruszającymi się pasami, a w tle muzyka z pauzy "Polsat - Włącz emocje!" (tej pauzy która pojawiała się przed Nowym dniem). To prawdopodobnie mogła być też jakaś pauza. Ok. minutę ona leciała, i równo po tym jak muzyczka się skończyła, pojawił się czarny ekran. I po chwili... w tle słychać jakieś sygnały DTMF, czyli dzieje się wręcz to samo, co na pozycji 21. Na pozycji 31 podpisanej jako "ALLAH" (wtf?!) był trochę zaśnieżony skecz Kabaretu Skeczów Męczących, bez żadnego znaczka w rogu. A od pozycji 32 aż do pozycji 66 już był sam szum i pusty identyfikator z pięcioma kreskami. Postanowiłem że przeskanowałem całe pasmo, i wyłączyłem telewizor, więc postanowiłem pójść spać. Jednak sen przesunął mnie do rana, kiedy ja wstałem, i znowu telewizor włączyłem. No i znów skakałem po kanałach - jak się okazało, wszystko co było dziwne, zniknęło, a ze wszystkich pozycji na telewizorze zostało tylko pierwszych 9, w tym jedna pozycja całkowicie zmieniona.
1. TVP1 - nadajnik jednak został włączony, ale dalej tak jakby Jedynka praktycznie nic nie emitowała. Był zegar, który nareszcie był już normalny, ze żółtymi wskazówkami i logiem TVP. Nie było loga ekranowego Jedynki w rogu. Sam zegar wskazywał okolice godziny 9:00 nad ranem, wszak sam widziałem że za oknem było już jasno, słoneczne niebo.
2. TVP2 - też nadajnik na iglicy PKiN włączony, jednak emitowana była stopklatka z czołówki "Pytania na śniadanie" z lat 2002-2004.
3. POLSA - już po przerwie technicznej. Emitowano odcinek serialu "Yu-Gi-Oh", lecz co ciekawe, logiem ekranowym było samo słońce, powiedzmy też logo z lat 2005-2006 tyle że bez dopisku "POLSAT" pod tym przeźroczystym słoneczkiem. Oczywiście oznaczenia wiekowego nie było.
4. WOT - nadajnik też był włączony, i pewnie był włączony cały czas bo nie widziałem, co potem emitowali po tym czarno-zielonym zegarze, gdyż nie przełączyłem potem na tę pozycję w nocy. W każdym bądź razie, ta niby "konserwacja" tak jakby dalej trwała. Była nieruchoma plansza, z napisem "W związku z pracami instalacyjnymi nadajnika, REGIONALNA TRÓJKA ROZPOCZNIE EMISJĘ O 15:30" pisanym fontem Eurostile, a jako tło służyło niebieskie tło z czołówek Kurierów WOT-u z lat 2004-2007. Nie było w ogóle loga ekranowego.
5. TVN - znowu mnie zaskoczył. Tym razem... SpongeBobem Kanciastoportym, i to jeszcze w tej wcześniejszej wersji z lektoro-dubbingiem z MTV Polska. Tym razem nie było żadnego oznaczenia wiekowego - samo logo TVN w rogu. Ale co dziwne, tak ciemne, że aż zdawało mnie się, że to jakieś żałobne logo z odwróconym kolorem którego do tej pory nie widziałem.
6. TV4 - również zakończyła się tam przerwa techniczna. Leciały Pokemony. Lecz nie było oznaczenia wiekowego, logo z lat 2000-2006 dalej było w prawym górnym rogu, a dodatkowo tam, gdzie jest miejsce do oznaczeń (lewy górny róg) był dosyć dziwnie znaczący napis "RETRANSMISJA LNK".
7. TV6 - dalej nie nadawał, była przerwa w programie zgodnie z ramówką do 11:00, ale testcard był już inny. Mianowicie pasy łowickie i to z piskiem 1000Hz. Poza tym odbiór się pogorszył - teraz kanał odbierał z dużym kolorowym śniegiem na ekranie.
8. POLS2 - leciała powtórka Świata według Kiepskich, jeden z nieco starszych odcinków. Logo ekranowe Polsatu 2 w prawym górnym rogu w sumie było, ale jedyne co z niego było, to... sama żółta małpka z 2 :D Nie było przy tej małpce dopisku "POLSAT". Odbiór ten sam co wcześniej.
9. CANAN - to jest właśnie ta zmieniona pozycja o której wcześniej mówiłem. Jednak nie zmienia to faktu, że nie dało się jej normalnie oglądać. Leciał jakiś film, kwadracik z + w rogu (oczywiście był to Canal+), ale... wszystko zakodowane. I obraz, i dźwięk. Co więcej, specjalnego dekodera C+ u siebie nie miałem żeby odkodować za pomocą kluczyka sygnał. Szkoda.
I jak już mówiłem, wszystkie kanały od pozycji 10 nie miały już swojego identyfikatora (pięć kresek) i nic kompletnie nie było odbierane (sam szum na ekranie). Wróciłem na chwilę do kanałów TVP. Na Jedynce już leciała pauza, ta sama, co przed "konserwacją", tyle że już bez tego napisu. Na Dwójce zaś pojawił się... zegar TVP. I to czarny, na tle z oprawy PnŚ. Dokładnie to ten sam zegar jaki był na ekranie w studiu tego programu. W tle leciała taka wesoła i przyjemna, fajna, chwytliwa muzyczka, niczym jak z lat 90-tych. W pewnym momencie (po ładnych paru minutach) muzyka się wycisza, normalnie fade-off. I parę sekund ciszy, aż tu nagle... zerwanie synchronizacji i pojawia się czołówka Panoramy z lat 2002-2005, już z logiem ekranowym TVP2. Jednak po jej zakończeniu nic się nie pojawia. Czarny ekran. Czekam kilka sekund i... zerwało nadajnik na moment, gdyż jakimś cudem się wyłączył. Potem nadajnik znowu się włączył. Pojawił się zegar TVP, już bez loga TVP na nim i... zamiast niebieskiego tła było pomarańczowe, jak w logo TVP2. Nie było już żadnej muzyczki. Przez krótki moment musiał ktoś pewnie uregulować sygnał bo momentami małe zakłócenia następowały, przez chwilę nawet troszkę ogromne, aż do czasu kiedy w jednej chwili sygnał miał już bardzo dobrą jakość na nadajniku. Patrzyłem się na ten zegar... i w sumie pewnie w tym momencie, właśnie sen się zakończył, bo już nic więcej kompletnie z niego nie pamiętam.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Linux Chrome
Kontakt:

Był Sylwester, a w zasadzie wczesna godzina. Włączając komputer wszedłem na tvp.pl, a tam pojawiła się strona z... 2007 roku, oczywiście odświeżona do standardów obecnych HTML5. Pisało tam że oto nowe wejście TVP.pl i zapraszamy w nowy rok z flashbackiem. Na stronie było dużo więcej, bo zostały działy tematyczne, rozrywkowe, były też embedowane wiadomości z TVP.info i sport.tvp.pl. Co dawało wchodzenie w strony internetowe kanałów TVP? Odpowiem:
TVP1 - było tam tło z oprawy TVP1, zapowiadali film Transporter: Nowa moc, można było wejść nawet w ich telegazetę
TVP2 - było tam tło, z identu z ulicą, bardzo dużo zapowiedzi Sylwestra marzeń i tych programów. Były wiadomości z gwiazdami, a nawet wizerunki (tam był Zenek, Bayer Full itd.)
TVP3 - tło było.. animowane, tam była pauza. Na stronie dużo wiadomości z regionów, a także linki do 16 kanałów TVP3 w postaci... województw.
TVP Info - tak jak portal TVP.info, bez zmian
TVP Sport - patrz sport.tvp.pl
TVP Kultura - dużo wiadomości z kultury i sztuki, ale jednak były błędy. Tło przypominało oprawę poprzednią, a dookoła "Przepraszamy, usługa jest w tej chwili niedostępna"
TVP Polonia - tutaj najwięcej zrobione było. Tło z tymi pierścieniami czy tam kółkami, już nawet pełno wiadomości i... można było się połączyć z TVP Wilnem.
Pozostałe (HD, Seriale, ABC...) wywalały błąd "Śliwki". Nawet vod.tvp.pl i TVP Stream wywalały błąd. Ale wpisując adres gdzie można oglądać streamy z TVP Stream, odwalało się w różnych numerkach:
1,2,3,4,5,6 - nic
7 - plansza testowa TVP.pl z piskiem 1000Hz
8 - TVN (WTF?)
41 - zielono-różowy ekran
45 - jakiś dokumencik o tym co by było gdyby języki dawało się przedłużać i przedłużać, bez logo
50 - CANAL+ Premium (ale trochę zglitchowane, a do tego kodowanie analogowe z Nagravision Syster)
132 - TVP Dokument, wtedy leciał Berlin, miejska dżungla, czyli mniej więcej sprawdzanko było koło dziewiątej
140 - TVN, znowu. Ale zamiast Dzień dobry TVN, widać było powtórkę Kto was tak urządził?
152-168 - ośrodki TVP, zdublowane
169 - TVP Info, jednakże obraz był szarpany niesamowicie, a w górnym prawym rogu był dopisek "WARSZAWA" z TVP3. Jakieś testy?
180 - Nyan Cat
201 - TVP1
202 - TVP2
203 - TVP Kultura
204 - TVP Sport
205 - TVP Polonia
206 - TVP Wilno
207 - TVP Historia
208 - TVP Rozrywka
209 - TVP Seriale
210 - TVP HD
211 - TVP ABC
212 - znowu ta plansza z kanału 7
215 - reklamy Lidla w nieskończoność
217 - kamera z domu... Zenka Martyniuka.
999999 - emitowali tutaj parodię "Jaka to nalewka". Coś się jeszcze załapało humorystycznego.

Na innych po prostu wyskakiwał błąd z testcardem, który wywalał na główną (komunikat z 2010 roku).

Później włączyłem telewizor, i zapytał mnie o skan. Zacząłem skanować i się okazało, że DVB-T nie ma. A do tego na analogu jest pełno kanałów, w zasadzie wszystkie w dobrej jakości, jakby to była kablówka:

1. TVP1-HD - emitowano Kastę
2. TVP2-HD - emitowano... Do dzwonka (to nawet nie pozycja TVP2)
3. TVP3-K - był fajny odcinek Rączka Gotuje (WTF? Co to robi o tej godzinie?)
4. POLSAT - emitowano "Nieprawdopodobne a jednak", co było dziwne bo dawno nie było tego serialu. Odcinek z głupią babą
5. TVN - jeszcze Dzień Dobry TVN, ale emitowano blok reklamowy. W nim m.in Play
6. TVP-INFO - pasek informacyjny to jakiś bełkot i nie dało się czytać tego. Materiał o Borysie Budce i oszustwach.
7. PULS - emitowano jakiś zagraniczny serial, z napisami.
8. TV 4 - emitowano Policjantów i Policjantek. Jedyna śnieżąca trochę stacja. Najbardziej pamiętny cytat to "sokiści, spieprzamy"
9. TVN 7 - odcinek Obozu na wyspie. Widać... pocałunek Oskara i Jeżynki. Później pojawia się... dżingiel reklamowy, przerywając w połowie odcinka (co to jest)
10. PULS_2 - emitowano jakiś magazyn kryminalny, co jest dziwne na tę porę w Puls 2.
11. TTV - emitowano Usterkę, co ciekawe, z 2003 roku. Logo TTV było położone na pilarboxie co było ciekawe.
12. POL_NEWS - poinformowano o tym, że Dr. Gerard zaszczepił się na koronawirusa
13. TVP_POL - co ciekawe, emitowali Humor XXI wieku, m.in widziałem tam... sztuczkę z gwoździem
14. TV 6 - jakiś YouTube Poop z Miodowych lat. Był on jednak z sourcami z tego community. Oczy mi chciało wysadzić gdy zobaczyłem "Zadzwoń leloksie pepel"
15. ESKA-TV - jakaś awaria, emitowali przes chwilę w kółko dżingiel "Do zobaczenia". Następnie Dua Lipa i Hallucinate, ale utwór nie ma zamiaru się w ogóle zacząć, po chwili pojawia się Susie, ale w stylu z tego teledysku i zaczyna... twerkować. Co to za dziwna wersja?
16. ATM - reklama Atlasa z Pazurą, ale w tle leciała muzyka z reklam w Disney Channel CEE
17. TVP_KUL - koncert Quebonafide, w całkiem dobrej jakości.
18. Puls2 - jakiś gameplay z Animal Crossing, ale z humorem XXI wieku. Potem jak nigdy nic intro reklamy z dnia i... przełączyło mnie dalej:
19. TVP_SP - powtórka Mundialu z 1980 roku. Tabela meczu pokazywała CANAL+ vs Drużyna Actimela 2:3.
20. Trwam - tutaj jakiś szatan opętał bo prowadził dziwne audycje.

Dalej nie było nic.

cz. 2 napiszę jeszcze przed Sylwesterem.

Awatar użytkownika
134woot
Legenda wootu
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Zbliżał się wieczór. Oglądałem bodajże na Polsacie Sylwestrową Moc Przebojów i zauważyłem, że logo Polsatu zaczęło się lekko zmieniać po 22. Słońce zachodziło głębiej w logo, a napis Polsat zaczął się kolorować. Przerwa reklamowa przyniosła czarno-biały dżingiel reklamowy, i leciały reklamy jeszcze z 2020 roku. Ale już 5 minut przed północą, przylecieli na studio Kosmici i powiedzieli "Dlatego, że nie oglądaliście w Dwójce, przesuwam o 30 lat następny rok". I tak się stało. O północy pojawił się rok 2051, a co za tym idzie sporo zmian medialnych.
TVP1 stał się kanałem promujący polskie produkcje
TVP2 stał się programem rozrywkowo-serialowym, były też teleturnieje
TVP 3 emitował tylko ośrodek Warszawski, a resztę zlikwidowano z kryzysu
TVP Polonia i tematyczne umarły (poza Info, Sport, Historia).
Polsat dalej stawiał na paradokumenty i Kevina (było go nawet ciul więcej)
TVN stał się stacją propagandową - i zlikwidował np. Na wspólnej. Zostały z obecnych pozycji tylko Milionerzy i Kuchenne Rewolucje
Puls został przejęty przez nową potęgę - Michał Winnicki Entertainment. Stał się anteną sportowo-bajkowo-erotyczną.
TV4 został zlikwidowany z powodu nienawiści do liczby 4
TV6 zastąpił TV4 i emitował tam Włatcy Móch
Natomiast CANAL+ Premium wrócił do nazwy CANAL+, i stał się anteną ogólnopolsko-erotyczną.

I tyle. Nie chce mi się kontynuować, mam nadzieję, że Kuba szczęśliwy.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

No, jeszcze jak.

A jak będę miał czas, to coś kolejnego napiszę.

Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Tak jak obiecałem, tak też i uczyniam.

Było pewne wczesne popołudnie, pochmurno jakoś za oknem było. Ale było dosyć jasne niebo. Zaczęło się od momentu kiedy... ja pakowałem rzeczy z paroma znajomymi tylko dlatego, że jedziemy na nocleg do Krakowa. I ponoć był to wyjazd na kilka dni. Także jak mieliśmy wszystko spakowane (nawet zapas jedzonka), to spakowaliśmy wszystko do ogromnego samochodu i sobie jechaliśmy. Na spokojnie. Sprawdzono stacje radiowe, jakie były w przedmieściach Warszawy. Oczywiście tylko niektóre. I jak było? Dużo inaczej. TOK FM i Złote Przeboje zamieniły się częstotliwościami (co więcej to nie było RZP na 97,7 tylko Radio Pogoda grające podobną muzykę co obecne RZP), Radio dla Ciebie namnożyło się i na 101,0 i na 102,4 i na 98,8, oczywiście wszystkie te RDC odbierały bardzo dobrze, Radio Kolor zakłócone zostało przez chińską stację i to brutalnie, na 104,4 miałem Polskie Radio BIS które grało jakieś trapowe remixy, 104,9 sam szum, zamiast Eski była nośna, a Radio ZET które miało bardzo dobrą jakość odbioru siało na tyle mocno że aż zablokowało wszystkie częstotliwości od 106,3 do 107,7. Tak jakby kilka gapfillerów postawiono i co każdy nadajnik to inna częstotliwość która bardzo dobrze odbierała. Maryja na 89,0 normalnie tyle że szumiała, 89,8 nie wiem co to było (nie patrzyłem na RDS) ale to grało bardzo stare disco polo, ostatecznie przestawiliśmy się na RMF FM które było na 91,0. Dłuuugo się tego słuchało. Oczywiście grało normalnie jak zwykły RMF, w sensie że typowe repertuar muzyczny, prezenter, dżingle... ale bloki reklamowe były inne, bo to były co ciekawe typowo lokalne warszawskie reklamy. I o pełnych godzinach były Fakty i pogoda (ewentualnie pomiędzy tym a tym Fakty sportowe), jednak po pogodzie odpalił się ponownie od początku podkład muzyczny (co ciekawe, ten sam co do 2012), i pojawił się inny serwisant, i rzeczywiście. To były wiadomości z Warszawy i okolic, usłyszałem jedną z Płocka co ciekawe. Po 2-minutowym serwisie krótka pogoda też dla stolicy, no i potem powrót do zwykłego RMFu, tak nagle, bez dżingla od razu piosenką. Sam RMF siał bardzo daleko, że aż dopiero gdzieś w okolicach niedaleko Kielc odbiór słabnął. I wtedy znowu sprawdzaliśmy stacje:
88,2 Radio TAK FM, grało mniej więcej jak RMF ale dżingle były dużo inne, prezenter też, usłyszałem też jakiś krótki podcast podobny do tego co w RMFie. Odbiór wręcz doskonały.
89,4 a to dziwne, Chorągwica nie nadawała, za to można było trochę usłyszeć strasznie zaszumioną muzykę folkową, RDSu w ogóle nie wykryło więc nie wiem co to za stacja
92,0 PR1, bardzo silny odbiór, leciała audycja dla dzieci
94,9 TOK FM, duże dropy w tle
96,0 ciekawy twór o nazwie Radio Ultra (rozpoznałem po mówionym dżinglu), grający różne popowe i hiphopowe utwory (także te polskie), niestety też zaszumione tak samo jak 89,4, ale odbierające ciupinkę lepiej
96,2 znowu ta Trójkowa klątwa? tym razem zamiast PR3 z Św.Krzyża, usłyszałem bardzo dobrze odbieralny pisk 1500x900Hz
99,0 jakaś defilada wojskowa, RDS "NAZI" "KURVA" "I DO" "PRZODU", lekkie dropy w tle ale dało się słuchać.
99,4 też trochę szumu było, ale bardziej to były ogromne dropy i nawet nieźle to odbierało... i też Trójki nie było. Tym razem pisk 1100x800Hz, przerywany co chwilę komunikatem "Uwaga. Już wkrótce rusza nowy radiowy adres w Krakowie"
100,8 Radio FAMA, ale co dziwne, z piosenek usunięto w ogóle muzykę. Ktoś pozostawił same wokale, jakby same wersje acapella leciały. Nie usłyszałem żadnego dżingla, do momentu, kiedy nagle pojawiło się "Niech cię porwie niech poniesieee..." tyle że sam wokal i to dziwnie zmiksowany. RDS "FAMA" "ARAB" "KIELCE" - zastanawiał mnie ten "ARAB", mimo że nic arabskiego nie było.
101,4 PR Kielce - emitowało po prostu to co normalnie, bardzo dobry odbiór, ba, nawet tak kuźwa silny, że aż skalę do 103,8 zjadł. Gdzie niegdzie np. na 102,7 można było odbierać równie dobrą jakość co na 101,4, ale z malutkimi szumami.
104,1 lekko szumiące Radio ZET, ale zamiast obecnych dżingli były te z 2003
104,8 jakieś dziwne "Radiocraft", oczywiście emitowało co dziwne jakieś audiobooki brzmiące podobnie do filmików z Wieśniakami od Element Animation, zaszumione, ale jakoś słuchać się dało
105,3 pewnie testowano emisję Radia 357. Bo leciały w kółko dżingle tejże stacji na zamianę z pięciosekundowym piskiem 800Hz, oczywiście odbiór doskonały.
106,5 Radio TAK FM, ale zupełnie inny przekaz niż ten na 88,2 bo grali jak Maxxx. Zresztą nawet dżingle łudząco podobnie brzmiały do RMF Maxxx, ale zamiast tych słów co zwykle było "Poczujesz swój rytm - Radio TAK!" i to na melodię identyczną co kiedyś w kieleckim Radiu TAK. Był jakiś prowadzący, usłyszałem jeden lokalny blok reklamowy, parę razy natknąłem się na krótką pogodę. Odbiór dobry, aczkolwiek z leciutkim szumem w tle.
107,2 Radio Maryja, ale tam była jakaś audycja po hebrajsku. Też dobrze odbierało tak jak wszystko ze św. Krzyża.
No i skoro stacje sprawdzone, pozostawiliśmy włączony odbiornik na TAK z 88,2 bo najbardziej nam się spodobało. Jako że nadajnik dosyć mocny był, to słuchaliśmy tego w dobrej jakości aż do wtedy kiedy dotarliśmy do miejsca gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg. Oczywiście to było gdzieś w Krakowie, w małym bloku. Rozpakowaliśmy wszystkie rzeczy, a jako, że było późno (pewnie gdzieś po 23:00), postanowiliśmy rozejść się po swoich zarezerwowanych pokojach i kłaść się spać. Mój pokój nawet był całkiem wygodny, bo duże łóżko było, była kuchnia, różne meble, no i telewizor. Jednak kineskopowy. Siedziałem na łóżku, i nie wiedziałem co robić, więc tak pomyślałem - czemużby go nie włączyć? I włączyłem. Jednak niestety na ekranie sam szum. Ogółem to telewizor nie miał przycisków dzięki któremu można było przełączyć kanał, jedynie przyciski głosności, menu i włącz/wyłącz, nie było nawet pilota (co najmniej go w ogóle nie widziałem), ale... nagle zauważyłem schowany gdzieś w szafce ciekawy dekoder. Trochę ciężki, ale wyjąłem, i przyniosłem go. Otóż był to model dekodera Discret 11, tego który był używany do odkodowania francuskiego Canal+ w początkach swojego nadawania, tyle że zamiast loga CANAL+ z tym pierścieniem był... kontur słoneczka, wyglądający dokładnie jak tamto słoneczko z loga Polsatu. Chyba to nawet był jakiś dziwny dekoder Polsatu. Nie był on podłączony, miał specjalne wejście na kabel (coś w rodzaju przedłużacza) dzięki któremu można było spokojnie dekoder podłączyć oczywiście tym kablem. I tak zrobiłem. Nagle pojawiła się w telewizorze Jedynka. Co ciekawe, oryginalnie te przyciski na dekoderze oznaczone numerami od 1 do 9 i 0 służyły do wpisania tzw. "kodu", dzięki któremu można było rozszyfrować emitowany program. Jednak tutaj służyły one do czego innego. Ponieważ były to przyciski, pod którym krył się dany kanał! Po naciśnięciu dowolnego przycisku, nagle telewizor automatycznie przełączył się na kanał, jaki chcieliśmy. Tak jak w tych starszych telewizorach typu jakiś Elemis. A tak to mniej więcej wyglądało (sprawdzone w ciągu parunastu minut):
1. TVP1 - leciał jakiś western, ale... z logiem ekranowym sprzed 2003 i podpisem "S T E R E O" pod nim. Co ciekawe, nawet fonia się nie zgadzała! Bowiem w tle grał Program I Polskiego Radia, poznałem po lecącej audycji. Nawet miałem okazję usłyszeć tam dzwony i hymn jak co północ. Bardzo dobra jakość sygnału.
2. TVP2 - jakaś relacja z któregośtam finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, widziałem nawet pewien moment kiedy Jurij Owsiak... sprawdzał licytację swoich urańskich mydeł (and that's a fact). Logo ekranowe - podobne do kratkowej Jedynki, tyle że zamiast "1" była ta chuda "2". Pod nim kolejno napis "NA ŻYWO" i troszeczkę kopnięty zegar pokazujący aktualny czas (jak już mówiłem, trochę grubo po 23:00). Fonia była dobra, odbiór również.
3. TVP3 Kraków - leciał film jakiś nieznany, ale przypominający te od Patryka Vegi bo było dużo polskich przekleństw i epickich scen. Logiem ekranowym było samo K w koronie, bez żadnych dodatków typu "TVP3". Fonia też w porządku, jednak jakimś cudem szumiała, a w tle niej... przebijało się po mału coś innego, jakby jakaś muzyka na zamianę z jakąś rozmową. Chyba Radio Kraków.
4. Polsat - leciała powtórka Świata według Kiepskich, z logiem ekranowym Polsatu z lat 2002-2003, jednak nie dało się jej oglądać, ponieważ transmisja była zakodowana dokładnie tak samo, jak na tym systemie kodowania Canal+ w Discrecie. I nawet nachodziły na siebie dwie fonie - jedna to grający po cichu zakodowany dźwięk z odcinka, a druga... to bardzo dobrze słyszalne jakieś radio, były jakieś różne piosenki (w tym usłyszałem parę od RHCP), prowadzący, ale dżingli i nazwy stacji brak. Pewnie to był RMF FM.
5. TV4 - jakiś magazyn motoryzacyjny (możliwe że V-max), odbiór strasznie zaszumiony (chociaż szumiąca fonia była dobrze słyszalna), ale jest kolor, a logo ekranowe... to była sama cyfra 4 z loga 2000-2006 w lewym górnym rogu.
6. TVN - leciała powtórka "Kuroń raz!", bez loga, ale po programie poznałem że to pewnie TVN. Odbiór z lekkim śniegiem, fonia dobra.
7. TV Polonia - natknąłem się na program dnia. W oprawie zimowej z lat 2000-2003, muzyka też była taka jak w tym okresie. Tylko loga ekranowego nie było. Odbiór bardzo dobry. A co było dalej po programie dnia? Cóż... animacja dalej była emitowana, muzyka dalej leciała, a napisy się powtarzały, w sensie, że się zapętliły. Zatem wygląda na to że to pewnie służyło jako tzw. testcard.
8. kolorowe pasy z czarnym paskiem "TN / TV PULS" i piskiem 1000Hz w tle, to coś odbierało z troszkę dużym śniegiem, ale w miarę stabilnie.
9. Jakiś dziwny serial animowany lub film przypominający "Co w hałdzie piszczy" z TVS bo też postacie były takie dziwne i wszystko było jakieś Paintowe. Logiem ekranowym była przeźroczysta cyfra "7" nieco podobna do tej z loga RTL7, logo było w prawym górnym rogu. Odbiór do dupy, jedynie śnieżący w chuj czarno-biały obraz udało się uzyskać.
0. srebrny ekran z podpisami "JEBAĆ PIS" w różnych językach (umiejscowione tak, w jednej kolumnie: napis po polsku, "FUCK PIS" angielski, "FICK PIS" niemiecki; a w drugiej kolumnie obok: "BAISE PIS" francuski, "JODER PiS" hiszpański, "ЕБАТЬ ПИС" rosyjski). Obraz śnieżył, nic nie było, żadnej fonii poza małym szumem w tle.
I wtedy potem bałem się na ten kanał "zero" włączyć, bo był wręcz najbardziej dziwny. Jako że pewnie dziś był finał WOŚPu, postanowiłem zostawić włączony telewizor na Dwójce. Oczywiście potem wyłączyłem światło bo chciałem co nieco oszczędzić. Leżałem sobie. Licytację największego mydła z Uranu wygrał niejaki Grzegorz Grozgi z Halalalalalewa, a oprócz tego rozstrzygnięto też inne licytacje, w tym złote serduszka. Potem wiele rzeczy których nie pamiętam, przejdźmy do momentu kiedy sobie zespół pięknie zagrał na koniec, Owsiak się pożegnał, podziękował, pokazał kwotę (z tego co pamiętam to było jakieś 235 milionów złotych), koniec transmisji, i potem sponsorzy-oficjalni partnerzy 14. Finału WOŚP (tak, tak było, przed pojawieniem się tych plansz zniknęło logo i zegar): Plus GSM, Bank Pekao, Allegro, i jeszcze jakiś. Kilka sekund czarnego ekranu. Pojawił się dżingiel reklamowy z Pop&Cool, ten przestrzenny z 2003/2004. W bloku z parę reklam których już nie pamiętam. I dżingiel kończący blok. Znowu czarny ekran na kilka sekund. W momencie, kiedy coś się pojawiło, aż podskoczyłem z wrażenia, kiedy to zobaczyłem. Otóż pojawił się... program dnia w oprawie renesansowej z lat 2000-2005. Wróciło logo Dwójki w rogu, lecz już bez zegara i dopisku "NA ŻYWO". Ramówka była podpisana jako "PONIEDZIAŁEK 7 stycznia 2008", ale sama ramówka była inna bo bardziej przypominała jakąś z okolic 2004 roku. Zresztą nawet generator napisów był inny - bo to był dokładnie ten sam generator który był używany w okresie 2005-2008. Wszystko szło spokojnie, program dnia się skończył. Pojawił się zegar bez loga TVP. Czekałem spokojnie na moment kiedy ten zegar znika. Lecz nagle w pewnym momencie, wskazówka nie chciała się ruszyć, i wyglądało to tak jakby baterie się wyczerpały. Potem dosyć szybko cofała, by po kilku sekundach szybko w inną stronę się poruszała. Jakby to był jakiś speedrun. I cały czas dosyć szybko wskazówka zapierdalała, po chwili ciągle któryś element zegara migał na ułamek sekundy. Czy to jedna wskazówka, czy to druga, czy to trzecia, czy to nawet cyfry, szybko pojawiała i znikała się tarcza, a nawet migało i samo tło (ciągle zmieniało się na czarne i z powrotem na niebieskie). To była dziwna sytuacja, wręcz nawet istna epilepsja. Można by było od tego padaczki dostać. Logo ekranowe cały czas było normalne. Po kilku sekundach cały zegar zniknął, był czarny ekran, ale po paru sekundach logo zaczęło dziwnie migać. Jakby tak jakoś zwróciło na ciebie uwagę "cześć, patrz, ja jestem TVP2, no jestem tu, hej!". I po chwili usłyszałem jakiś dziwny dźwięk. Głośny, ale nie aż tak earrape'owy. W każdym razie był to jakiś niski baaaardzo niski głos przypominający głos Spejsona z Blok Ekipy, i jedyne co z niego zrozumiałem, to "KURWKI KURSO JEBANA". Potem znowu cisza. Zamilczałem wręcz. Potem znowu niby Spejson się odezwał, tym razem mówiąc "KURSKI KTO MU NIE WIERZY TO CHUJ W DZIUP". To było dziwne. Nagle na ułamek sekundy chciała pojawić się jakaś dziwna twarz, świecąca się na ciemnoczerwono. To jakiś mężczyzna, ci którzy ledwo co widzieli mogli zauważyć głównie świecące dwie kropki. Czarny ekran, w tle dosyć mroczna muzyka, logo TVP2 mrugające potem znikło. Dalej zamilczałem. Ale nagle pojawił się CREEPY JACEK KURSKI z czerwonymi oczami a w tle dosyć głośny dziwny odgłos i krzyk. Mignął po chwili obraz pokazujący... zabitego Zygmunta Solorza. I czarny ekran. Spokojny, czarny ekran. Nic, cisza. I potem po bardzo długim momencie czekania... nadajnik wyłączono. Szum na ekranie, nie pojawił się nawet testcard. Postanowiłem sprawdzić inne kanały, jakie były:
1. Jedynka też kończyła emisję, ale nie aż tak dziwnie jak Dwójka. Jednak... też nietypowo. Była jakaś animacja, pewnie pauza, wyglądała ona tak jakby to był jakiś mix elementów pauzy geometrycznej Dwójki i identów Jedynki z 2003, kolory były błękitno-niebiesko-czerwone (dominował biały, troszeczkę szary też), tak jak w pauzie TVP2 pojawiało się co jakiś czas logo TVP1, a w tle grała już właściwa fonia, bo była to muzyka z programu dnia używana w latach 2003-2006.
2. jak już mówiłem nadajnik wyłączony, sam szum
3. Leciała pauza TVP Kraków z kręcącym się szklanym logiem (K z koroną). Jednak żadnego utworu w tle nie było - zamiast fonii dalej był szum, i to już nawet sam szum bo te przebicia PR Kraków zniknęły, nie było już ich słychać. Nie było loga ekranowego, jedynie za obraz służyła sama pauza.
4. Polsat - jakieś polskie teledyski leciały, już bez loga, dalej zakodowane jak kiedyś w francuskim C+, ale już drugiej fonii nie było, był tylko ten zakodowany dźwięk.
5. kanał odbierał dalej tak samo, lecz jednak emitował co innego, bo to była statyczna plansza z logiem "KRATER" (tym samym co na logosfake wikia) i pod nim napis "ZAPRASZAMY o 6:00" na białym tle. Nie było żadnego dźwięku, poza tym szumem, ale odbiór znacząco się pogorszył, bo zniknął całkowicie kolor.
6. jakiś gameplay z GTA San Andreas, co ciekawe już z logiem TVN, ale takim jak kiedyś w paśmie nocnym (troszkę przesunięte, i litery "tvn" niebieskie a nie całkowicie przeźroczyste). Odbiór się poprawił, śniegu już nie było.
7. Tu już co innego. Puste studio Wiadomości sprzed 2002, nikogo w nim nie było, wszystkie światła zgaszone, nie było też żadnego loga ekranowego w rogu ekranu. Jednak pewnie ktoś powoli przeszedł po studiu, możliwe że to ktoś na nocnej zmianie albo woźny. W każdym razie... dalej odbiór bardzo dobry.
8. Emitowano pauzę Polsatu Zdrowie i Uroda. Tu już jakość odbioru była doskonała. Lecz nagle... pauza się zacięła. Obraz się zaciął, fonia zniknęła. I w pewnym momencie tak nagle znienacka wyskoczyło... coś dziwnego. Otóż pojawiła się jakaś animacja, w której widać było niebo, coś podobnego do tego symbolu z loga kanału wpadło do wody, i się zamroziło. Obrazowi towarzyszył ocean rybek, a w tle były odgłosy samej wody. Jednak po długiej chwili ten symbol rozpadał się na kilka małych kawałków-plasterków, więcej rybek przypłynęło (nawet był jeden delfinek), woda bulgotała coraz szybciej... i jak robiły się dosyć mocne dźwiękowe bulgoty jak te potężne fale morza, cała ta animacja została wyłączona. Czarny ekran. Cały czas czarny ekran. Był on baaaaardzo dłuugo. Niby nic, bo nic. Lecz nagle... po jakże długiej chwili oczekiwania... wyskoczył... JUMPSCARE Z FNAF i kurwa był on TAK GŁOŚNY, że aż kurwa TELEWIZOR WYWALIŁO!!! Nie dało się go w ogóle włączyć, przyciskiem, nawet dekoder nic nie zdziałał. Po czym włączyłem światło z powrotem i... kurwa... mać... tego się nie spodziewałem. Poleciały ogromne dymy, unoszące się... z telewizora. Spaliłem jednocześnie i telewizor i dekoder! Niestety nie dało się już włączyć telewizora, żaden przycisk nie działał, a dekoder to nawet przy naciśnięciu każdego przycisku nic nie zrobił, jakby był całkowicie wyłączony, mimo że pstryczek był nastawiony na on i był podłączony. Pechowo. Postanowiłem jednak kłaść się spać bo szkoda czasu. Przejdźmy do momentu kiedy ja się obudziłem. Była jakaś... 10:00, tak, długo się spało. Wstałem z łóżka, zjadłem śniadanie (płatki), i umyłem zęby. Wyszłem z budynku, poszedłem na dwór. Postanowiłem ze znajomymi pospacerować się po tym słynnym krakowskim Rynku. Sporo straganów było, nawet przez cyganów prowadzonych, to był istny bazar, dużo restauracji (nawet kupiłem w jednej z nich colę i kebaba z dużą ilością mięsa i frytek, tak, frytki w środku kebaba były). Minęła punkt 12:00, południe. Dzwony zabrzmiały. Stanęliśmy razem, bo oczywiście... chcieliśmy posłuchać jak hejnalista pięknie gra z wieży Kościoła Mariackiego krakowski hejnał. Po 12 dzwonach podszedł do okienka. No i zagrał. Ale... zagrał MORTADELĘ!!! Byliśmy zszokowani, bo usłyszeliśmy nie to, co powinniśmy usłyszeć. Ciągle tę mortadelę grał, jednakże sporo mieszkańców podchodziło do hejnalisty i się nieźle na niego oburzyło, bo chciał wywołać ducha papieża. Hejnalista przerwał granie. I nagle akurat musiał pojawić się duch papieża... usłyszeliśmy jego słynne "DOŚĆ" i wielu mieszkańców było zszokowanych. Lecz nagle tak znienacka przyszedł Jacek Majchrowski, prezydent miasta, który ogłosił, że to jest istny skandal żeby krakowski hejnał zastąpić pieśnią "MORTADELA MORTADELA" która obraża papieża, a potem mówi, że "hiehehehehehehe, ja nie jestem tam żadnym prezydentem" i... zdejmuję maskę, bo okazuje się, że to DIABEŁ. CZARNY, KRWISTY, STRASZNY DIABEŁ. RYKNĄŁ AŻ NA FULL GŁOŚNOŚCI. Ja do znajomych musiałem zakrzyknąć "o kurwa DIABEŁ, STEEFAN SPIERNICZAAAAMYYYYYYYY!!!", i musieliśmy uciekać, razem z garstką mieszkańców Krakowa. Niebo zmieniło swój kolor na taki dziwny, bo kurde dosyć ciemny, jakby szybko noc nastała. Szybko biegliśmy, ale diabeł kurwa nas gonił. A potem... wziął dużą beczkę piwa, otworzył ją i... ją tak jakby wylał na parunastu mieszkańców i się rozjebali. No i wylał piwo na nas. Potem nas porwał, trzymał nas tak mocno jakby nas udusił, i... głośno ryknął "JEBAĆ POLSKĘ!!!". No i w tym momencie się obudziłem. To było naprawdę kurwa okropne co mi się tej nocy śniło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „#inne”