Przepisy kulinarne z Wootlandii.

Awatar użytkownika
Flloras
Podbijacz
    unknown unknown

Przepisy kulinarne z Wootlandii.

Post autor: Flloras »

Siema, zna ktoś jakieś przepisy z WT, ktoś coś gotował, ktoś coś zna?
Ja zrobię pierwszy, klasyczny z Ścierniska z lat 80tych.

Konsomy po golcowemu
Składniki:
pierś z kurczaka
bułka tarta
2 jajka
olej [najlepszy rzepakowy]
szpinak
masło

Przepis
Wyjmij pierś z kurczaka i potnij ją na paski grubości około 4cm. Te opanieruj mocząc w jajku i obkładając bułką tartą. Po panierowaniu wlej na patelnię olej i włóż tam paski. Trzymaj je na patelni przez około 5 minut, obracając co jakiś czas. W tym czasie wymieszaj w misce szpinak z kawałkami masła [najlepiej rękami]. Powstanie masa, włóż ją do lodówki na jakiś czas. Wyjmij paski z patelni. Posmaruj je pastą, która została wyjęta z lodówki i zrób z nich małe kanapki. Podaj je na talerzu z chlebem lub Majonezem Twaruskim [zależy co kto chce]
urodziłem się w celach humorystycznych i nie miałem na celu nikogo urazić
kluski śląskie kompot modra kapusta
każdy kto mnie znał z dsc przekażcie że tylko tu jestem

Awatar użytkownika
Ofka
Podbijacz
Lokalizacja: Ściernisko (WT) / Gdzieś w Małopolsce (PL) / Krzyszlin (BF)
    unknown unknown

Re: Przepisy kulinarne z Wootlandii.

Post autor: Ofka »

Bardzo popularnym ciastem w Wootlandii jest Katlanka, od której pochodzi nazwa największej wootlandzkiej wytwórni czekolady i teraz domownicy używają Katli do stworzenia ciasta, choć nie każdy tak robi.

Czas przygotowania : 60 minut
Liczba porcji: 12

Składniki:
MASA I: 75g masła extra, 75g czekolady mlecznej (najlepsza do tego oczywiście Katla), 3 jaja, 1/2 łyżki kakao, 60g cukru pudru
MASA II: 4 żółtka, 80g cukru pudru, 40g mąki pszennej, 380-400ml mleka, 1 łyżka esencji waniliowej (nie aromatu! ewentualnie laska wanilii), 2 łyżeczki żelatyny rozpuszczonej w 40ml xciepłej wody
MASA III: 100g masła extra, 100g czekolady gorzkiej, 4 jaja, 2 łyżeczki kakao, 120g cukru pudru, 2 łyżeczki żelatyny rozpuszczonej w 50ml ciepłej wody
POLEWA: 100g mlecznej czekolady, 1/2 szkl. śmietany kremówki, 2 łyżki Pyrish Cream
Dodatkowo: 1/2 opakowania orzechów włoskich, 6 długich biszkoptów, Pyrish Cream
Jakby co to Pyrish Cream to taki pyrlandzki likier tworzony na bazie śmietanki i whiskey, z dodatkiem wanilii i kakao

Przygotowanie

MASA I: W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę z masłem i odstawiamy do ostudzenia. Żółtka ucieramy z kakao i dodajemy do masy czekoladowej. Białka ubijamy na pianę i pod koniec dodajemy cukier puder i jeszcze przez chwilkę ubijamy całość na błyszczącą pianę. Ubite białka delikatnie dodajemy do masy czekoladowej i mieszamy. Piekarnik nastawiamy na 180 stopni. Tortownicę (26cm) smarujemy lekko masłem i wykładamy papierem do pieczenia tak aby papier ściśle przylegał do ścianek tortownicy. Masę I przelewamy do tortownicy i wstawiamy do piekarnika na około 20-25 minut.
MASA II: Żółtka ucieramy z 1/3 cukru pudru na puszysty krem, dodajemy mąkę i dalej mieszamy na jednolitą masę. Pod koniec dodajemy 3 łyżki zimnego mleka i mieszamy. W rondelku wstawiamy pozostałe mleko z 2/3 cukru i zagotowujemy. Na wrzące mleko wlewamy masę z żółtek i cały czas mieszamy aż masa zgęstnieje. Dodajemy wcześniej przygotowaną żelatynę, mieszamy i odstawiamy do ostygnięcia.
MASA III: Przygotowujemy tak samo jak MASĘ I, z tą różnicą, że nie pieczemy tylko dodajemy żelatynę i mieszamy. Wstawiamy na czas przygotowań do lodówki.
POLEWA: W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę z kremówką i mieszamy na jednolitą masę. Dodajemy Pyrish Cream i mieszamy. Studzimy.
Orzechy włoskie zalewamy wrzątkiem i po jakimś czasie odcedzamy i obieramy ze skórki i za pomocą blendera rozkruszamy na mniejsze kawałeczki. Biszkopty kroimy w kostkę.
Na ostudzone ciasto (MASA I) za pomocą pędzla lub łyżki rozsmarowujemy cienko odrobinę masy III i wysypujemy częścią posiekanych orzechów. Następnie wykładamy krem budyniowy (MASA II), a na krem delikatnie wykładamy mus czekoladowy (MASA III). Na warstwie musu rozsypujemy pokrojone biszkopty i część posiekanych orzechów. Biszkopty skrapiamy lekko Pyrish Cream. Całość pokrywamy polewą czekoladową, na której ponownie rozsypujemy pozostałe orzechy włoskie.
Ciasto wstawiamy do lodówki pozostawiając je na noc.

Smacznego. :)
SER!
Rozwijam własną wizję Polski oraz własne państwo - Beflandię!

Awatar użytkownika
Flloras
Podbijacz
    unknown unknown

Fajny tort, jadłem kiedyś.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019, 19:40 przez Flloras, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Flloras
Podbijacz
    unknown unknown

Kolejne! Łatwy deser z twarogu z czekoladą, sprzedawany w Ściernisku w Cukiernii na Jonaskiej.
Ciastka Klincwaldzkie
Składniki:
Twaróg półtłusty
Polewa Czekoladowa Memmlek 500g
posypka truskawkowa
spód do ciasta
Przepis
Wyjmij twaróg z opakowania i pokrój w trójkąty. Włóż Polewę Czekoladową do garnka i czekaj, aż będzie odpowiednia. Na talerz wyjmij spód do ciasta i pokrój go w te same trójkąty, on będzie bazą. Posmaruj spód polewą i nałóż twaróg. Potem nałóż za pomocą szpatułki polewę na boki oraz górę twarożku. Posyp powstałe ciastka posypką truskawkową. Najlepiej smakują z gałką lodów bakaliowych i wodą z sokiem. Smacznego!
Przepis znalazłem w 2000, w ulotkach Cukiernii, kiedy się likwidowała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynka Fllorasa”