TVB2

Awatar użytkownika
Ofka
Podbijacz
Posty: 223
Rejestracja: 28 kwie 2019, 7:50
Lokalizacja: Ściernisko (WT) / Gdzieś w Małopolsce (PL) / Krzyszlin (BF)
    unknown unknown

TVB2

Post autor: Ofka »

Obrazek

TVB2 (TVB Dwa – dwójka w nazwie do 1997 zapisywana była wyrazem) - drugi kanał beflandzkiej telewizji publicznej. Jest nadawany przez BKN, zaś pierwszym dniem emisji był 20 kwietnia 1964. 1 lipca 1967 TVB2 jako pierwszy kanał telewizyjny na Wymyśli rozpoczęło stałe nadawanie w kolorze.

Charakterystyka

W erze, gdy BKN nadawało tylko dwa ogólnokrajowe kanały telewizyjne, zasadniczym zadaniem TVB2 było dostarczanie rozrywki i informacji osobom o mniej popularnych gustach i zainteresowaniach, których potrzeb nie zaspokajało TVB1. Swoje premiery miało tam wiele seriali uważanych za bardziej ambitne czy wymagające wobec widza, zarówno komediowych jak i obyczajowych. Było to także miejsce spotkań beflandzkiej publiczności z krajowym i zagranicznym kinem artystycznym.

Po zwiększeniu liczby anten TVB w wyniku cyfryzacji, TVB2 straciło pozycję najbardziej wysublimowanej intelektualnie anteny tego nadawcy na rzecz TVB Kultury, jednak nadal uważane jest za kanał mniej masowy i emitujący nieco trudniejsze treści niż TVB1. Elementem bardzo wyraźnie odróżniającym obie główne anteny pozostaje nocna ramówka: podczas gdy TVB1 transmituje w nocy program kanału informacyjnego TVB Info24, "Dwójka" nadaje w tym czasie blok programów edukacyjnych Strefa Nauki. TVB2 jest również macierzystą anteną programu Wiesci Noc, flagowej audycji publicystycznej TVB.

Programy

Wśród najbardziej znanych programów i seriali TVB2, można wymienić:

Hotel Nieglosny
Ja, Tadeusz
Tak, panie premierze
Top Gear Beflandia
Mini Michal
Najsłabsze ogniwo

Dostępność

TVB2 dostępne jest w Beflandii w cyfrowym przekazie naziemnym, przy czym kanał rozszczepiany jest na cztery wersje: dla Północy, Południa, Zachodu i Wschodu. Sieci kablowe nadają zwykle wersję właściwą dla danej lokalizacji, zaś w przekazie satelitarnym, prowadzonym przez satelitę Astra 2E, można znaleźć wszystkie wersje.
SER!
Rozwijam własną wizję Polski oraz własne państwo - Beflandię!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Media w Beflandii”