Wrażenia po Szczecinie

Dział K03a - rzeczy uniwersalne, Sławomir.
Awatar użytkownika
K03a
Student
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Wrażenia po Szczecinie

Post autor: K03a »

Witam was po prawie tygodniowym pobycie w Szczecinie, tzw. "moim drugim domu". Co prawda, z pogodą bywało różnie, ale i tak fajnie się wypoczywało. Na początek powiem, iż niestety, nie udało mi się przynieść laptopa ze sobą, gdyż nagle zmieniono zdanie, i wziąłem tylko swój smartfon, zatem znowu musiałem dłuuuuugo nadrabiać posty na Discordzie... Przynajmniej mogłem przeglądać forum Satkurier, forum Media2 i YouTuba.
O wyjeździe powiem trochę krócej niż w przypadku pobytu nad jeziorem, gdyż tzw. rewelacji było mniej, ale warto te wrażenia opisać.

Dostęp do telewizji dalej ten sam co w przypadku poprzednich wyjazdów do tego miasta - czyli szczecińska wersja UPC, z TVP3 Szczecin na pozycji 320 oraz Telewizją Pomerania na 350.
Mogę jednak powiedzieć nieco o tym, jak wygląda Telegazeta TVP3 Szczecin. Otóż praktycznie cała jest na niebiesko - mimo, że parę stron nie ma cyfry 3 w logu, a reszta szablonowych stron ma. Wcześniej myślałem i nawet powiedziałem, że w szczecińskiej TG nie zauważyłem żadnych pozostałości sprzed 2009 roku. Otóż... myliłem się, i to bardzo. Sporo pozostałości po baardzo starej grafice dalej jest - aktualności (poza str. 110 która jest taka jak w innych ośrodkach), pogoda i zwykła i aktualna i rybacka (wyjątek - str.160), "Świat ciszy", ważne telefony, dyżury, strony testowe (dwie podstrony na jedną stronę, w tym mapa Polski z zaznaczonym "TV SZCZECIN"), o abonamencie, wykaz nadajników, alarm (zupełnie inny niż w ogólnopolskiej TG), strona 501 z cennikiem reklamy TVP Szczecin, a nawet... program TV poza stroną 300 (niebieską z TVP3), też ma bardzo przedpotopową grafikę (bez loga, sam podpis "TVP3 SZCZECIN" na belce z datą nad ramówką). Jest też inna pozostałość sprzed ujednolicenia regionalnych teletekstów TVP - "TVS" w górnym nagłówku. Sama szczecińska telegazeta bowiem jest najstarsza spośród wszystkich regionalnych TG - bo działa aż od 1994 roku, czyli jeszcze kiedy ich własny kanał nazywał się "Siódemka".

Teraz opowiem wam o radiu, a tu będzie nawet ciekawiej. Komplet stacji ze Szczecina, ale też... aż 7 stacji niemieckich. Ktoś może pomyśleć, że w Szczecinie to mogą być żadne rewelacje. I tak, i nie - bo sam byłem zadowolony z odbioru tylu stacji na jednym kablu ze słuchawkami podpiętym do telefonu ;-) Ale jeszcze większą rewelacją dla mnie był odbiór... a zresztą, sami zobaczcie. Oto wykaz sprawdzony w środę, i potem także w sobotę:
88.4 PR24 -Szczecin/Warszewo-
88,9 Radio Plus -Szczecin/Kołowo-
89.4 Radio Maryja -Stargard/komin PEC- (duże dropy)
89.8 Radio Złote Przeboje "Na Fali" -Szczecin/Warszewo-
90.3 Twoje Radio -Stargard/komin PEC- (co ciekawe, sprawdziłem odbiór stacji przy różnych ustawieniach kabla - czasami są dropy, a czasami nawet czysty odbiór)
90.5 NDR 1 Radio MV -Helpterberg- (mocno szumi, cicha fonia)
92.0 Radio Szczecin -Szczecin/Kołowo-
92.4 coś się przebija, jest sam szum, prawdopodobnie mogło odbierać Radio Koszalin z Białogardu, ale i tak nic nie było
93.2 Radio WAWA -Szczecin/Warszewo-
94.4 Radio Szczecin -Szczecin/Warszewo-
95.2 Radio ZET -Szczecin/Kołowo-
95.7 VOX FM -Szczecin/Warszewo-
96.0 NDR Kultur -Helpterberg- (tu też szumi i fonia stacji jest trochę cicha, ale przy dobrym ustawieniu kabla w odpowiednim kierunku, pogorszeniem sygnału mogą być tylko mocne dropy)
96.3 PR2 -Szczecin/Warszewo-
96.9 Radio Eska -Szczecin/Warszewo-
97.1 Deutschlandfunk Kultur -Helpterberg- (ogromne dropy, też dźwięk cicho gra)
97.5 w tym miejscu jest planowana częstotliwość dla nowego Radia Super FM nadającego z budynku Pazim Center, ale że nadal nie gra w eterze, no to tutaj jest pustka jak na razie
98.0 RMF Classic -Szczecin/Pazim Center-
98.4 RMF Maxxx -Szczecin/Pazim Center-
99.1 NDR 2 -Helpterberg- (najczęściej odbiera z dropami, ale przy dobrym ustawieniu kabla tych dropów jest mniej! z głośnością dźwięku bywa różnie)
99.3 TOK FM -Szczecin/Warszewo-
100.3 PR1 -Szczecin/Kołowo-
101.6 Radio Maryja -Szczecin/Warszewo-
101.8 NDR Info -Helpterberg- (zwykle odbiór z dropami, ale czasami... przy dobrym ustawieniu kabla odbiera bardzo dobrze!)
102.3 PR3 -Szczecin/Kołowo-
103.0 Radio Zachód -Zielona Góra/Jemiołów- (jak natknąłem się na to w sobotę, to początkowo uznałem to za nieznaną stację, ale grała stare polskie piosenki, a nie ma jej w wykazie stacji ze Szczecina... nagle odbiór powoli się poprawiał, nawet był czasami bardzo dobry (ale tylko na chwilę), po czym jak wróciłem po 12:00 i leciała prognoza pogody, to nagle już same słowa coś mi mówiły... TO JEST RADIO ZACHÓD Z JAKŻE SILNEGO JEMIOŁOWA! Byłem wręcz tym mocno zaskoczony, zwłaszcza, że przypominam - do odbioru wystarczyły słuchawki podłączone do telefonu. Niestety odbiór potem się pogorszył i praktycznie znikł)
103.8 Antenne MV -Helpterberg- (najczęściej dropy w tle, jednak jak kabel jest ustawiony na odpowiedni kierunek... stacja odbiera wręcz krystalicznie, jakby to był prawie lokalny nadajnik!)
104.9 Antyradio -Szczecin/Warszewo-
105.8 Ostseewelle -Helpterberg- (częściej szumi, przy dobrym ustawieniu kabla - nawet da się słuchać bo odbiór jest wtedy dużo lepszy)
106.7 RMF FM -Szczecin/Kołowo-

No i w sumie... tyle z opowieści radiowej, jeszcze ode mnie taka ciekawostka.
Znowu usłyszałem na własne uszy "Hallucinate" w radiowym eterze. Tym razem... NDR2, puszczono to 22 sierpnia o 12:43. I tak to jest istny hit i przebój :)

Co ciekawe, podczas pobytu miałem kilka ciekawych snów, które opiszę we właściwym miejscu, bo nie będę tego aż tak łączył :P

Zatem bardzo ciekawie było, większość czasu i tak siedziałem w miejscu zakwaterowania, bo wolałbym nie ryzykować jeśli chodzi o chwilowy wyjazd nad Bałtyk. Mimo wszystko, bardzo fajnie było i nawet się udało. Aż dwa wyjazdy wakacyjne, prawie że z rzędu - i na Kujawy (około 5 dni), i do Szczecina (6,5 dni). Nie albo stety, już niedługo koniec tego jakże relaksacyjnego luzu, bo zaraz będziemy musieli się uczyć i pójść do szkoły, ale... przeżyjemy to wszystko, nawet przeżyjemy koronawirusa.
Także więc wracam do was, trzymajcie się ciepło, i życzę wam miłych, udanych dni. Cześć! :D
#SolidarniZUkrainą || #СолідарністьзУкраїною
Skupiam się na różnych wizjach Polski i wymyślonych krajach, w tym Kraju Kreskówkowym stworzonym przez Tobiasza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „K03a Party”